Skocz do zawartości

Drl, czy to zadziala


WaWeR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam automat do drl. Ale taki do led wiec, max obciazenie to 1W na linie. A podłączone maja byc 13W zarowki. Wiec pomyslalem dac to przez przekaznik. Czyli automat zalaczy przy skoku napiecia przez przekaznik zaroweczki.

Zadziala to? Czy cos trzeba innego knuc.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe przekaźniki do samochodów mogą brać więcej prądu na załączenie niż żaróweczki.
No i?
Bo ztcw to przekaznik sie daje by odciazyc uklad zalaczajacy.
Zasada ma byc taka ze automat po uruchomieniu silnika zasili przekaznik a ten zalaczy juz obwod z duzym poborem.
Zrobil bym to na samym przekazniku ale nie wiem gdzie i czy znajde + po zaplonie (nie po stacyjce), stad uklad reagujacy na wzrost napiecia ( a drl led magnetti marelli).


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, BOGUSS napisał:

Typowe przekaźniki do samochodów mogą brać więcej prądu na załączenie niż żaróweczki.

Chyba jednak mniej niż te 13 W?

Na moje oko to ze 2 W a te mniejsze może i w 1 W się zmieszczą...

 

 

Problemem w opisywanym układzie może być zjawisko indukcji, trzeba by diodę prostowniczą dać razem z cewką przekaźnika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WaWeR napisał:

 

Mam automat do drl. Ale taki do led wiec, max obciazenie to 1W na linie. A podłączone maja byc 13W zarowki. Wiec pomyslalem dac to przez przekaznik. Czyli automat zalaczy przy skoku napiecia przez przekaznik zaroweczki.

Zadziala to? Czy cos trzeba innego knuc.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Jak najbardziej zadziała, tak naprawdę zamiast automatu można zastosować też zwykły przekaźnik załączający, chyba, że automat ma jakieś dodatkowe funkcje np doświetlanie zakrętów, oświetlanie "drogi do domu", inaczej polecam najprostszy i najtańszy przekaźnik z podstawką :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tasiemiec
Wiem ze wystarczy przekaznik. Problem w tym ze auto na karte. A plusa po zaplonie nikt mi nie potrafi namierzyc. Plus po stacyjce wiem gdzie jest. A czemu chce po zaplonie? Bo zdarza sie stac ze zgaszonym silnikiem a bez sensu by sie wtedy swiecilo. Niby wystarczy wyjac karte i napiecie zniknie ale... Ale od tego ma byc automat.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, WaWeR napisał:

@tasiemiec
Wiem ze wystarczy przekaznik. Problem w tym ze auto na karte. A plusa po zaplonie nikt mi nie potrafi namierzyc. Plus po stacyjce wiem gdzie jest. A czemu chce po zaplonie? Bo zdarza sie stac ze zgaszonym silnikiem a bez sensu by sie wtedy swiecilo. Niby wystarczy wyjac karte i napiecie zniknie ale... Ale od tego ma byc automat.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

ale w czym masz problem?

w zdecydowanej większości (pewnie ze 95%) sterowniki drl dostepne na popularnym portalu aukcyjnym działają na zasadzie wykrywania  napięcia ładowania (czyli po uruchomieniu silnika) a zatem podłączasz do nich stały +, stały -, + po stacyjce i do świateł pozycyjnych (wykrywa włączenie pozycyjnych lub pozycyjnych + mijania w celu wyłączenia DRL) oraz przewody wyjściowe do DRL (lub w twoim przypadku do przekaźników)

 

NIE POTRZEBUJESZ mieć plusa po pracującym silniku - bo tak zrozumiałem że tego szukałeś

Edytowane przez DZIDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzidek. Kurcze ja juz mam taki wykrywajacy skok powyzej 13.5V sterownik. Tyle ze do led a nie zwyklych zarowek.

@BOGUSS

Wychodzi ponizej 3W. Ten pobor jest staly czy chwilowy?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór jest stały. poszukaj przekaźnika z dziedziny elektrotechnicznej np. MT6, R15  takie przekaźniki mają bardzo mały pobór a styki wytrzymują duży prąd. 

Są wersje na podstawkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.