Skocz do zawartości

przyklejenie płyty K-G do ściany


Jerzyk_

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Jerzyk_ napisał:

jaka minimalna odległość może być ?

Taka na jaką pozwoli krzywizna ściany i cienkość placków. Hipotetycznie bliska 0. W praktyce kilka mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jerzyk_ napisał:

chodzi mi też o trwałość, bo załóżmy że uda się 1mm, ale czy to nie będzie za cienko ?

Nie bedzie. Jesli sciana jest rowna, to mozna nawet na grzebien posmarowac. Istotne jest tez zagruntowanie przed przyklejeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym przykleić płytę karton gips do ściany metodą "na placki" (płyta 1,5x1,2)
- jakiego kleju najlepiej użyć ?
- płyta ma być jak najbliżej ściany, jaka minimalna odległość może być ?

Myslales w takiej sytuacji o pianokleju ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:


Myslales w takiej sytuacji o pianokleju ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

w sumie bede robił to pierwszy raz, coś tam czytałem i coś tam widziałem na YT

 

najbardziej pomocna będzie wersja najłatwiejsza, może się to wiązać z wyższą ceną lub dłuższym czasem schnięcia, ale "muszę" mieć czas na jakieś korekty i błedy "drewnianych rąk przy pierwszej próbie" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2020 o 07:27, Jerzyk_ napisał:

 

w sumie bede robił to pierwszy raz, coś tam czytałem i coś tam widziałem na YT

 

najbardziej pomocna będzie wersja najłatwiejsza, może się to wiązać z wyższą ceną lub dłuższym czasem schnięcia, ale "muszę" mieć czas na jakieś korekty i błedy "drewnianych rąk przy pierwszej próbie" :]

jeśli nie masz dużych nierówności do wyrównania, to ja bym poszedł w ten pianoklej. Mniej syfu, chociaż klejenie na placki jest jak najbardziej spoko.Przy płytach gipsowych nie robi się strasznych korekt, to nie kafle :) Zaopatrz się w długą łatę, żeby równo płyty ustawiać i jakieś kliny od podłogi (nie mogą się płyty opierać na podłodze).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent podaje min grubość placka między płytą a ścianą. Ale z doświadczenia wiem że minimum to około 5 mm. Jeśli dasz cieniej to płyta może odparzyć. W twojej sytuacji dał bym jakiś klej gotowy z tuby, np mamut lub podobny. Będziesz miał czas na ustawienie i możesz dopchnąć płytę na 1mm,2 mm od ściany. Na pianokej może ci płytę pofałdować jak dasz za dużo, z klejem z tuby nie będziesz miał tych probemów. Daj małe placki ale gęściej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 23.02.2020 o 11:43, bergerac napisał:

, to ja bym poszedł w ten pianoklej

położylem na placki, ale nie do końca prawidłowo (jak to bywa za pierwszym razem), czy pianoklej można dopsikać pod płytę punktowo, czy jest rozprężny ?

muszę dokleić dwa narożniki, a obecnie dostęp jest tylko przez rurkę albo odcięcie kawałka płyty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jerzyk_ napisał:

położylem na placki, ale nie do końca prawidłowo (jak to bywa za pierwszym razem), czy pianoklej można dopsikać pod płytę punktowo, czy jest rozprężny ?

muszę dokleić dwa narożniki, a obecnie dostęp jest tylko przez rurkę albo odcięcie kawałka płyty 

jasne, działaj :ok: jak nie pianoklej to zwykłą piankę niskorozprężną tylko zabezpiecz płytę, żeby jej nie odepchnęło od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.