Jump to content

przyklejenie płyty K-G do ściany

Jerzyk_
 Share

Recommended Posts

13 godzin temu, Jerzyk_ napisał:

chodzi mi też o trwałość, bo załóżmy że uda się 1mm, ale czy to nie będzie za cienko ?

Nie bedzie. Jesli sciana jest rowna, to mozna nawet na grzebien posmarowac. Istotne jest tez zagruntowanie przed przyklejeniem

chciałbym przykleić płytę karton gips do ściany metodą "na placki" (płyta 1,5x1,2)
- jakiego kleju najlepiej użyć ?
- płyta ma być jak najbliżej ściany, jaka minimalna odległość może być ?

Myslales w takiej sytuacji o pianokleju ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 minutę temu, bergerac napisał:

Myslales w takiej sytuacji o pianokleju ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

w sumie bede robił to pierwszy raz, coś tam czytałem i coś tam widziałem na YT

najbardziej pomocna będzie wersja najłatwiejsza, może się to wiązać z wyższą ceną lub dłuższym czasem schnięcia, ale "muszę" mieć czas na jakieś korekty i błedy "drewnianych rąk przy pierwszej próbie" :]

Dnia 22.02.2020 o 07:27, Jerzyk_ napisał:

w sumie bede robił to pierwszy raz, coś tam czytałem i coś tam widziałem na YT

najbardziej pomocna będzie wersja najłatwiejsza, może się to wiązać z wyższą ceną lub dłuższym czasem schnięcia, ale "muszę" mieć czas na jakieś korekty i błedy "drewnianych rąk przy pierwszej próbie" :]

jeśli nie masz dużych nierówności do wyrównania, to ja bym poszedł w ten pianoklej. Mniej syfu, chociaż klejenie na placki jest jak najbardziej spoko.Przy płytach gipsowych nie robi się strasznych korekt, to nie kafle :) Zaopatrz się w długą łatę, żeby równo płyty ustawiać i jakieś kliny od podłogi (nie mogą się płyty opierać na podłodze).

• Thanks 1

Każdy producent podaje min grubość placka między płytą a ścianą. Ale z doświadczenia wiem że minimum to około 5 mm. Jeśli dasz cieniej to płyta może odparzyć. W twojej sytuacji dał bym jakiś klej gotowy z tuby, np mamut lub podobny. Będziesz miał czas na ustawienie i możesz dopchnąć płytę na 1mm,2 mm od ściany. Na pianokej może ci płytę pofałdować jak dasz za dużo, z klejem z tuby nie będziesz miał tych probemów. Daj małe placki ale gęściej.

• Thanks 1

• 3 weeks later...
Dnia 23.02.2020 o 11:43, bergerac napisał:

, to ja bym poszedł w ten pianoklej

położylem na placki, ale nie do końca prawidłowo (jak to bywa za pierwszym razem), czy pianoklej można dopsikać pod płytę punktowo, czy jest rozprężny ?

muszę dokleić dwa narożniki, a obecnie dostęp jest tylko przez rurkę albo odcięcie kawałka płyty 

2 minuty temu, Jerzyk_ napisał:

położylem na placki, ale nie do końca prawidłowo (jak to bywa za pierwszym razem), czy pianoklej można dopsikać pod płytę punktowo, czy jest rozprężny ?

muszę dokleić dwa narożniki, a obecnie dostęp jest tylko przez rurkę albo odcięcie kawałka płyty 

jasne, działaj :ok: jak nie pianoklej to zwykłą piankę niskorozprężną tylko zabezpiecz płytę, żeby jej nie odepchnęło od ściany.