Skocz do zawartości

Kupilem se Audi....


wlad

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak te Fiaty nie sa az tak bardzo zle...

Cytuj

Facet w serwisie odpowiedział mi z typowym szyderczym, skurwysyńskim uśmieszkiem, tonem nieznoszącym sprzeciwu „to cecha charakterystyczna tego pojazdu. Trzeba było kupić sobie inną skrzynię”. O ty chuju. Powiedziałem mu kilka ciepłych słów, za które na drzwiach Centrum Wrocław wisi moje zdjęcie „tego pana nie obsługujemy” rzuciłem mu kluczyki na stół i wyszedłem.

Padlem🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od fachowca klimatyzacji też kiedyś usłyszałem , że Alfy to przepiękne auta, ale usterkowe. Z czym przyjechałem? Z nabiciem klimy. Co on zrobił? Ułamał mi wewnętrzna klamkę otwierania maski (nic mi o tym nie mówiąc ) by w chwilę potem zrobić to samo z rączka od zamka maski przedniej. To trzeba umieć. Ewentualnie kupić Alfę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hefi napisał:

Nie czytałem całego bo szkoda mi czasu ale bije ściema na odległość

 

nie wiem ... honda crv ... lipiec 2018

na koncie

1. uszczelnianie silnika - ponoć norma

2. wymiana mechanizmu lusterka

3. wymiana mocowania uchwytu pasa kierowcy

4. aktualizowania oprogramowania w navi/audio juz 3 razy i dalej nie działa navi jak powinna ... w zasadzie bardzo czesto nie działa

 

auto użytkowane rodzinnie aktualnie ma niecałe 30 tys km ...

 

jestem w stanie uwierzyć ze i w audi może sie dziać źle ...

 

wrrrrrrr

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ArekMiz napisał:

Fiaty się nie psujom. :) Tylko czasami pada alternator. 

 

Ktoś mi ostatnio mówił, że Fiat wprowadził wzmacniany alternator… w opcji ;] 

Co do A6 - kiedyś o tym pisałem. Mieliśmy w firmie. Więcej stała w serwisie niż jeździła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, camel00 napisał:

 

Ktoś mi ostatnio mówił, że Fiat wprowadził wzmacniany alternator… w opcji ;] 

 

to musiałem mieć w każdym wzmacniany, bo mam szóstego fiata z kolei, i w żadnym alternatora nie ruszałem

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hefi napisał:

Nie czytałem całego bo szkoda mi czasu ale bije ściema na odległość

 

+1. Nie wiem kto mógłby w to uwierzyć, skoro nawet styl pisania to typowy gimnazjalista z wykopu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArekMiz napisał:

Fiaty się nie psujom. :) Tylko czasami pada alternator. No ale wiadomo - wozi się zapasowy zamiast koła zapasowego, w razie czego każdy kowal w stodole za 50 zł wymieni. :)

No nie wiem, 4 Fiaty miałem, nie potwierdzę tej śmiałej tezy.

Miałem Renault 3 sztuki, awaryjności nie potwierdzę. 

W Hondach CRV 2 i 3 gen standard to padającą sprężarka klimy po 200kkm, potwierdzę. Mimo tego pojazdy bezawaryjne. 

Kia Sorento, przez zaniedbania poprzednika dziś zostawiłem 3.2kpln, nowy kompletny rozrząd, naprawa sprężarka klimy, ustawianie 24 zaworów, uszczelnienia silnika, termostat i płyny. 

Mimo wydatku to i tak fajny pojazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, camel00 napisał:

Ktoś mi ostatnio mówił, że Fiat wprowadził wzmacniany alternator… w opcji ;]

 

Ale tylko na rynek Małopolski. Ponoć poszło stamtąd pismo od jakiegoś poirytowanego prawnika ;) U mnie w planach zmiana samochodu. Pod uwagę biorę AR Giulietta oraz Audi A3 8P Sportback z silnikiem 1.6 z 6 biegową skrzynią automatyczną. Jakaś porównywarka znaleziona w google podaje mi, że lepszym wyborem jest oczywiście Audi. Jednak mam dylemat. Julka kusi lepszym silnikiem z momentem 210Nm gdzieś przy 1800 obr./min. Audi automatyczną skrzynią i bezproblemowym, właściwie pancernym silnikiem 1.6 który niestety do oszczędnych i dynamicznych nie należy. Oba lubią LPG więc jest potencjał. 

Edytowane przez bochumil
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kadu napisał:

 

+1. Nie wiem kto mógłby w to uwierzyć, skoro nawet styl pisania to typowy gimnazjalista z wykopu.

Na dole tego wpisu jest link do jego filmów na których właściciel  dokumentuje usterki więc nie ściemnia. Sam styl jest po prostu jajcarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bochumil napisał:

U mnie w planach zmiana samochodu. Pod uwagę biorę AR Giulietta oraz Audi A3 8P Sportback z silnikiem 1.6 z 6 biegową skrzynią automatyczną.

 

Sprawdź Skodę Scala w jakiejś przyzwoitej wersji. Nie wiem po ile jest A3, ale coś mi podpowiada, że tutaj dostaniesz taniej wersję z panoramą, ledami i sportowymi (powiedzmy) fotelami. DSG jest 7-biegowe. 1.0 pali 6 litrów (i odpycha się bardzo przyzwoicie), 1.5 ma bodaj 8.3 do setki. Wykonanie środka bardzo spoko, wyciszenie takie, że masz wrażenie jazdy elektrykiem.

Nie namawiam, po prostu zjeździłem w zeszłym roku salony i ww okazała się najlepszym wyborem ;) 

 

[Edit] …sprawdziłem to Audi ;] 2003-2012. Czyli jakby nie nowe ;)

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, camel00 napisał:

 

Sprawdź Skodę Scala w jakiejś przyzwoitej wersji. Nie wiem po ile jest A3, ale coś mi podpowiada, że tutaj dostaniesz taniej wersję z panoramą, ledami i sportowymi (powiedzmy) fotelami. DSG jest 7-biegowe. 1.0 pali 6 litrów (i odpycha się bardzo przyzwoicie), 1.5 ma bodaj 8.3 do setki. Wykonanie środka bardzo spoko, wyciszenie takie, że masz wrażenie jazdy elektrykiem.

 

Problem w tym, że daleko mi do średniej AK i kupuję auto co najmniej 5 letnie. Chyba że założę tutaj patronite i się koledzy z właściwą średnią na nowe auto zrzucą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bochumil napisał:

Problem w tym, że daleko mi do średniej AK i kupuję auto co najmniej 5 letnie. Chyba że założę tutaj patronite i się koledzy z właściwą średnią na nowe auto zrzucą ;)

 

Tak, już dopisałem ;) jakoś z kontekstu wywnioskowałem, że nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bochumil napisał:

 

Ale tylko na rynek Małopolski. Ponoć poszło stamtąd pismo od jakiegoś poirytowanego prawnika ;) U mnie w planach zmiana samochodu. Pod uwagę biorę AR Giulietta oraz Audi A3 8P Sportback z silnikiem 1.6 z 6 biegową skrzynią automatyczną. Jakaś porównywarka znaleziona w google podaje mi, że lepszym wyborem jest oczywiście Audi. Jednak mam dylemat. Julka kusi lepszym silnikiem z momentem 210Nm gdzieś przy 1800 obr./min. Audi automatyczną skrzynią i bezproblemowym, właściwie pancernym silnikiem 1.6 który niestety do oszczędnych i dynamicznych nie należy. Oba lubią LPG więc jest potencjał. 

Julki tez maja automaty a wtedy 250Nm w trybie S:jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, stig napisał:

Na dole tego wpisu jest link do jego filmów na których właściciel  dokumentuje usterki więc nie ściemnia. Sam styl jest po prostu jajcarski.

Nie jarcarski, a równie chamski jak podejście opisywanych ASO.

Aż ciężko się to czyta.

Chłop pisze jakby całe życie przestał pod budką z piwem, a kasę na audi zarobił na handlu fajkami pod tą budką i zachłysnął się swoją pozycją finansową w społeczeństwie (na moment zapomniałem, że to leasing tylko był, choć na to też trzeba zarobić).

Jak podobnie odzywał się do pracowników w ASO to dziwię się, że nie nasrali mu na te grzane zydle.

Pozuje na kozaka ale deko nie wyszło.

 

Zupełnie już nie kumam o jakim odkupie auta w leasingu mowa.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bochumil napisał:

 

Wiem, ale występują w parze z awaryjnym modułem Multiair i swoje kosztują ;) 

Od 2013 roku nie jest awaryjny.

Ja mam wlasnie taki tandem i na razie przy ok.120kkm wszystko fabryczne:ok:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wlad napisał:

Od 2013 roku nie jest awaryjny.

Ja mam wlasnie taki tandem i na razie przy ok.120kkm wszystko fabryczne:ok:

 

To musiałbym wziąć taką

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-ID6CIlLh.html

 

A w tych wcześniejszych rocznikach faktycznie wystarczy pilnować interwałów wymiany oleju czy to wada fabryczna modułu? Co się jeszcze kaszani w tych 170 konnych jednostkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bochumil napisał:

 

To musiałbym wziąć taką

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-ID6CIlLh.html

 

A w tych wcześniejszych rocznikach faktycznie wystarczy pilnować interwałów wymiany oleju czy to wada fabryczna modułu? Co się jeszcze kaszani w tych 170 konnych jednostkach?

To byla wada modulow.Ludziom po 30kkm padaly mimo wymiany oliwy co 10kk.

Od polowy 2013 roku [po lifcie]wyeliminowano druga uciazliwosc-wiazke tylnej klapy.Moja miala wymiane przy 80kkm.Tak poza tym-lac bene,jezdzic,obserwowac:dziekidzieki:

W mojej od nowosci tylko ta wiazka mimo ze facet zazynal ja wymianami oliwy co 30kkm[2 lata].

Ale jesli chcesz auto na dluzej to nie wiem czy dwusprzeglowka[bez wzgledu na marke] to dobry wybor...

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał:

 

 U mnie w planach zmiana samochodu. Pod uwagę biorę AR Giulietta . Julka kusi lepszym silnikiem z momentem 210Nm gdzieś przy 1800 obr./min. 

Nie będę namawiał tylko napiszę że jeżdżę już nią 3 rok i jak tylko siądę za kierownicą i odpalę silnik to banan z gęby nie schodzi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tez już opisują ten przypadek + Mercedesa. 

Chyba powtarza się tutaj schemat, że ASO ogarnie zwykle auto a wszystkie inne topowe w doładowanych konfiguracjach po prostu tego nie zrobi.
 
https://spidersweb.pl/autoblog/naprawa-na-gwarancji-aso-niewykonalna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2020 o 10:27, wlad napisał:

 

 

Fajne uczucie co? Ta radość i satysfakcja że ktoś trafił na bubla, a że drogi bubel to wogóle rodzi się poczucie absolutnego zwycięstwa. 

 

Pomijając te kwestie.

 

To tylko jedna część historii. A może ASO ma tę drugą też insteresującą część historii? 

 

Gość który to pisze widać że nie ma pojęcia o czym pisze. Jeśli w taki sam sposób opisuje problemy z autem na serwisach pracownikowi w ASO to efekt jest jak w tej histeryjce. Spirala nieporozumień i roszczeń. I dużo XD i jeszcze wiecej przekleństw. Felietonista "za dychę" który zamiast poprowadzić temat profesjonalniei elegancko z użyciem swoich praw i możliwości skarży się na Audi w internecie jak ośmiolatek. Żenada.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dirkdiggler napisał:

 

 

Fajne uczucie co? Ta radość i satysfakcja że ktoś trafił na bubla, a że drogi bubel to wogóle rodzi się poczucie absolutnego zwycięstwa. 

 

Pomijając te kwestie.

 

To tylko jedna część historii. A może ASO ma tę drugą też insteresującą część historii? 

 

Gość który to pisze widać że nie ma pojęcia o czym pisze. Jeśli w taki sam sposób opisuje problemy z autem na serwisach pracownikowi w ASO to efekt jest jak w tej histeryjce. Spirala nieporozumień i roszczeń. I dużo XD i jeszcze wiecej przekleństw. Felietonista "za dychę" który zamiast poprowadzić temat profesjonalniei elegancko z użyciem swoich praw i możliwości skarży się na Audi w internecie jak ośmiolatek. Żenada.

 

Ty z kolei jestes chyba psychologiem za dyche:facepalm:

Jest dokladnie odwrotnie-nie wyobrazam sobie poziomu mego wkurzenia gdybym znalazl sie na miejscu tego goscia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wlad napisał:

Ty z kolei jestes chyba psychologiem za dyche:facepalm:

Jest dokladnie odwrotnie-nie wyobrazam sobie poziomu mego wkurzenia gdybym znalazl sie na miejscu tego goscia.

 

Dokładnie. Raz drugi ok ,ale po raz n-ty z tym samym? Pisałem wyżej. Wpis „przebajerzony”, ale dokumentację prowadził więc wszystkiego nie zmyślił.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stig napisał:

Dokładnie. Raz drugi ok ,ale po raz n-ty z tym samym? Pisałem wyżej. Wpis „przebajerzony”, ale dokumentację prowadził więc wszystkiego nie zmyślił.  

Właśnie. Problem w tym, że wygląda na to,że nie zmyślił. Natomiast wygląda na to , że są tu tacy co nie moga sie pogodzic z tym, że ktoś osmiela się zakłócić im stereotyp marki  żyjacej z "przewagi dzieki technice". Stąd insynuacje o tekstach gimnazjalisty i takie tam...I wyżywanie sie na markach nie reklamujacych sie tym hasłem aby poprawić sobie ego.

Wszystko , co wyprodukowali ludzie , ludzie moga naprawić - kwestia kosztów , opłacalności i czasu a także wiedzy.  Więc mniemam, że serwis powinien mieć wszelkie narzędzia by z tym fantem sobie poradzić - jeśli nie radzi sobie to znaczy , że producent nie dostarczył im narzędzi - nie chodzi o młotek i srubokret  ale też "know how" i wsparcie informatyczne. 

Watpie też mocno by w ASO pracowali sami idioci, choć na pewno zdarzają sie jak wszędzie. Uważam zatem,  że oficjalnie serwis nic nie może zrobić , bo żeby zrobić musi wyjść poza procedury producenta , za co ten nie zapłaci i właściwie koniec tematu. A nieoficjalnie - są fachowcy ale trzeba zapłacić i to niemało - więc tez koniec tematu.

Tak a propos miałem Alfy i mam - zawsze z salonu i żadnych problemów.  Zaden alternator i Multiair też nie przyprawił mnie jak do tej pory o dreszcze rozkoszy. Na dzis uważam , że to są lepsze auta  od innych intensywnie promowanych tak w propagandzie szeptanej jak i prasowej, nie jestem masochistą i nie mam czasu na zabawy z serwisem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pcz napisał:

Natomiast wygląda na to , że są tu tacy co nie moga sie pogodzic z tym, że ktoś osmiela się zakłócić im stereotyp marki  żyjacej z "przewagi dzieki technice". Stąd insynuacje o tekstach gimnazjalisty i takie tam...

Jeżeli pijesz do mnie, to nic takiego jak zakłócanie stereotypu marki nie ma miejsca.

Nie lubię takiego języka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2020 o 10:27, wlad napisał:

Padlem🤣

 

11 godzin temu, wlad napisał:

Ty z kolei jestes chyba psychologiem za dyche:facepalm:

Jest dokladnie odwrotnie-nie wyobrazam sobie poziomu mego wkurzenia gdybym znalazl sie na miejscu tego goscia.

 

 

 A okreslenie "PADŁEM" i twoja ikonka Rolling on the floor laughing co niby oznacza innego niż złosliwe wyśmiewanie się z zaistniałej sytuacji?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2020 o 11:10, hefi napisał:

Nie czytałem całego bo szkoda mi czasu ale bije ściema na odległość

 

Filmy są na YT na końcu masz link. Nie sądzę żeby typ kłamał w żywe oczy wypisując z nazwy serwisy i salony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dirkdiggler napisał:

 

 

 A okreslenie "PADŁEM" i twoja ikonka Rolling on the floor laughing co niby oznacza innego niż złosliwe wyśmiewanie się z zaistniałej sytuacji?

 

 

Akurat to bylo bo spodobal mi sie fragment narracji;]

Sam w powyzszej sytuacji nie ubieralbym mysli w przesadnie wytworne slowa:ogien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2020 o 13:55, ArekMiz napisał:

Fiaty się nie psujom. :) Tylko czasami pada alternator. No ale wiadomo - wozi się zapasowy zamiast koła zapasowego, w razie czego każdy kowal w stodole za 50 zł wymieni. :)

Dlatego powoze moim dotartym fiaciorem, dopiero ćwierć miliona km wiec to zaden powod do zmiany :)

Moze i mi sie opatrzyl, moze i chcialbym cos "nowszego" moze i mocniejszego ale w miescie po ciul mi 200KM???

Ale wole raz na rok dac 200zl za pierdoly (ostatnie 3 lata nic poza eksploatacja) niz zaserwowac sobie za gruba kase  stos poirytowania czy nerwow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2020 o 14:43, camel00 napisał:

Ktoś mi ostatnio mówił, że Fiat wprowadził wzmacniany alternator… w opcji ;]

Wzmacniany oznacza, że ma większą wydajność A, zamiast np. 120A ma 150A jak u mnie, do tego większy akumulator. Jedyne z czym trafiłeś, to że w opcji.

Cóż, cykl "nie znam się, ale wypowiem się" ma się bardzo dobrze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mokrii napisał:

wszystko spko  ;] 

poczytałem i ........... ;l 

 

gość bierze auto z placu i później ma pretensje o spasowanie elementow, co kurna nawet nie obejrzał  ;l 

 

Ty, ja tak poprzednią Kię kupiłem. Poszedłem do dealera, powiedziałem ze chce kupić...

A jak zapytał które, to powiedziałem, ze to, co stoi w ich oddziale w mieście obok... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, K3 napisał:

 

Ty, ja tak poprzednią Kię kupiłem. Poszedłem do dealera, powiedziałem ze chce kupić...

A jak zapytał które, to powiedziałem, ze to, co stoi w ich oddziale w mieście obok... ;]

i wcale nie oglądałeś tej kianamery ? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mokrii napisał:

wszystko spko  ;] 

poczytałem i ........... ;l 

 

gość bierze auto z placu i później ma pretensje o spasowanie elementow, co kurna nawet nie obejrzał  ;l 

Ale wiesz,  że czasem auto z placu oznacza,  że stoi na centralnym placu importera (nie dilera) i oglądasz je jak już zapłacisz i przywiozą je do salonu? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mike_wwl napisał:

Ale wiesz,  że czasem auto z placu oznacza,  że stoi na centralnym placu importera (nie dilera) i oglądasz je jak już zapłacisz i przywiozą je do salonu? 

zdaje sobie sprawe z takiej możliwości, tyle że troche mnie dziwi ze gość bierze auto za 200 i nawet sie takim wczesniej nie przejedzie ;] 

a potem marudzi że skrzynia działa z opoznieniem, ze auto ma turbolag jak evo8 na td04  ;l 

 

nie no ok :ok: też bym sie  :sciana: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnosci, mam A6 C7 juz 3 rok i w sumie nic sie z nim nie dzieje... no fakt nie jezdze duzo ale... poprostu jezdzi (skrzynia nie ma laga, i silnik tez nie).

 

Z drugiej strony kolega ma A5 z 2014 roku i ok 2 lat temu padl mu termostat, zrobil, po 2-3 miesiacach samochod zdechl w tunelu, choinka na desce, padl jakis czujnik - holowanie itp.

Samochod teraz ma ok 60kkm wiec wtedy mniej... wiec roznie to bywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jaceq napisał:

 kolega ma A5 z 2014 roku i ok 2 lat temu padl mu termostat, 

 

No i właśnie...Jak w audi/skodzie padają termostaty i czujniki, to o tym źle się nie pisze, ale jak raz na jakiś czas w fiacie padnie alternator, to juz wielkie halo

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blue_ napisał:

 

No i właśnie...Jak w audi/skodzie padają termostaty i czujniki, to o tym źle się nie pisze, ale jak raz na jakiś czas w fiacie padnie alternator, to juz wielkie halo

Ale ja uwazm ze stanac w tunelu w 4-letnim samochodzie z malym przebiegiem to totalna padaka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.