Skocz do zawartości

Pytanie zakupowe znowu, może jakieś pomysły.


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie.  

A mianowicie stoję przed dylematem zakupu drugiego auta do domu, obecne po dwóch latach dzielnej i bezawaryjnej jazdy znudziło się. 

Zastanawiam się nad Oplem Astrą J 1.6 T  a skodą octavią Rs TDi oba z 2012 roku . Astra 130tys pewnego przebiegu octavia 180tys. 

Auto ma służyć do jazdy wokół komina dlatego do skody podchodzę z rezwerą. 

Czy ktoś ma pomysł na jakieś ciekawe auto w budżecie nie przekraczającym 30-35 tys. im mniej tym lepiej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zostaje jeszcze rok i nie jest to RS tylko GT220:) kilka różnic się znajdzie. I zostaje jeszcze rok . 

Sprzedał się samochód kupiony wcześniej. w sumie tylko dlatego, że się znudził i dostaliśmy bardzo dobrą cenę. Chciałbym kupić coś tańszego i wycofać troszkę gotówki. dlatego szukam coś w rozsądnej cenie co za dwa trzy lata sprzeda się bez problemu. Dlatego szukam popularnego taniego w utrzymaniu samochodu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krzys139 napisał:

Zastanawiam się nad Oplem Astrą J 1.6 T  a skodą octavią Rs TDi oba z 2012 roku . Astra 130tys pewnego przebiegu octavia 180tys. 

Auto ma służyć do jazdy wokół komina dlatego do skody podchodzę z rezwerą. 

Czy ktoś ma pomysł na jakieś ciekawe auto w budżecie nie przekraczającym 30-35 tys. im mniej tym lepiej.  

Patrząc po sytuacji na rynku, diesle nie sprzedają się tak łatwo (był o tym niedawno wątek). Za 2-3 lata raczej nie będzie z tym lepiej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz byłem zdziwiony. Bo auto w sumie nietanie sprzedawałem 1 dzień ale też benzyna nieźle wyposażona. 

Teraz czas na coś tańszego i popularnego co również łatwo będzie mam nadzieję sprzedać. 

Czyli skłaniam się przy Astrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, ze octavia 2 fl rdzewieje? oglądałem pobieżnie auto, ale widzę watki na różnych forach, że ludzie na gwarancji klapy wymieniają, purchle na drzwiach. 

Astra J też święta nie jest. Czy to obawy na wyrost czy faktycznie auta są już na 4 lata i później może dziać się już naprawdę wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, krzys139 napisał:

Czy to normalne, ze octavia 2 fl rdzewieje? oglądałem pobieżnie auto, ale widzę watki na różnych forach, że ludzie na gwarancji klapy wymieniają, purchle na drzwiach. 

Astra J też święta nie jest. Czy to obawy na wyrost czy faktycznie auta są już na 4 lata i później może dziać się już naprawdę wszystko?

 

W Astrach byl jakis problem z zatyczkami w drzwiach, gdzie zbierala sie woda i potrafilo rdzewiec.

W pozniejszych rocznikach juz chyba tych gumowych korkow wcale nie wkaldali (ja nie mam w 2016)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czachabrava napisał:

Niestety problem z klapami w skodzie to norma. Ale z resta nadwozia jakis wielkich problemow nie ma. Nie oszukujmy sie najnowsze maja juz 7 lat wiec zawsze purchelek gdzies moze wyjsc. 

Kurcze zajrzałem na OCP a tam ludzie w 2013 roku pisali, że klapy na gwarancji wymieniali a rdza wychodziła na rantach drzwi i na progach. Francuzi potrafia zrobic auto,żeby po 7 latach nic nie wyszło niemcy niestety nie odrobili lekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat miałem Astrę J, rdzewieją elementy podwozia, zawieszenia. Nic specjalnego tam się nie psuło, ale ciasno na tylnej kanapie. Kawał taniego auta. Z motorem 1,6 turbo będzie fajnie jeździła. W

Skodę w dieslu przy małych przebiegach bym  się nie pchał

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.