Skocz do zawartości

Znacie jakieś fora Peugeot Rifter / Pertner 2019?


Zuraw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy później...
W dniu 6.02.2021 o 01:08, Fili_P napisał:

Daj znać jak będziesz sprzedawał.
Long?

Jeszcze 4 lata, long, 1.5 130KM, 6 biegów, ogrzewana szyba przednia, ogrzewane fotele, automatyczna dwustrefowa klimatyzacja, duży wyświetlacz, navi google maps (via android auto), surraound vision, 3 miejsca, poduszka pasażera, znikomy przebieg. Tano nie będzie :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Fili_P said:

On czy Pb. Jak to się zachowuje na wietrze na autostradzie? Klapa bagażnika nie za wielką, ciężka?
Ile dałeś ( w sensie ile by Cię wyniósł brutto całość)?
Allure? GT?

 

Tesc sie ostatnio przymierzal do Riftera, sensowna wersja to tak 100-110kPLN musisz liczyc.

Tak jak nie lubie diesla, to wg mnie 1.2PT to nieporozumienie do tego modelu.

Odnosnie klapy to nie wiem czy we wszystkich, ale w Allure mozna otwierac tez sama szybe zeby cos na szybko wrzucic.

Ogolnie to bardzo fajne i praktyczne auto :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Fili_P said:

Czemu? Mam 110KM w P2008 i jest ok

 

W P2008 pewnie jest OK, ale Rifter to duzo wieksze, wyzsze i ciezsze auto.

Jak chcesz tym jezdzic z kompletem pasazerow po autostradach to IMHO tyle diesel...

Tu masz wyniki spalania w mniejszym Berlingo...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tesc sie ostatnio przymierzal do Riftera, sensowna wersja to tak 100-110kPLN musisz liczyc.
Tak jak nie lubie diesla, to wg mnie 1.2PT to nieporozumienie do tego modelu.
Odnosnie klapy to nie wiem czy we wszystkich, ale w Allure mozna otwierac tez sama szybe zeby cos na szybko wrzucic.
Ogolnie to bardzo fajne i praktyczne auto :ok:
Dzisiaj jazdy były . Potwierdzam przy 120 wersja long z automatem ma piraxydrzwi 9L o Autistradach strach pomyslec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
W P2008 pewnie jest OK, ale Rifter to duzo wieksze, wyzsze i ciezsze auto.
Jak chcesz tym jezdzic z kompletem pasazerow po autostradach to IMHO tyle diesel...
Tu masz wyniki spalania w mniejszym Berlingo...
 
 


Problem jest taki że PSA zdjęło diesle z automatem z oferty nie wiedzieć czemu ?:-//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@Maciej__ chyba pytał...

Spora Merida, koła 28", 117-118cm w najwyższym miejscu przy kierownicy- niewiele brakuje żeby wjechał w pionie.

Dwa na środku wejdą ( mój największy) czyli 4 osoby jadą.

Gdyby chłopaki miały jeszcze rowerki dziecięce też pewnie by na pakę weszły...

Tak na krótkie podjezdzawki 2 rowery na hak lądują), 2 w środku i jeszcze sporo miejsca w bagazniku

Na dłuższe i tak planuje platformęf3b6d74748aef44afb391813e9d409a5.jpg0de29711c3c7652fcff6d3bb0adfcea8.jpg3754de0556e0781d78fbaa75d9a9b80b.jpg

ca23e9616cab009af9e02ac0f17a5f96.jpg



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.02.2021 o 17:16, Fili_P napisał:

@Zuraw
I jak spalanie?

Średnio w mieście 8,2, ale ja lekkiej nogi nie mam. Poza tym wokół trzepaka non stop się kręcę, więc światła, światła i światła... Średnia prędkość z 13kkm to 36km/h. Ostatnio na tempomacie jechałem 90km/h przez godzinę i spalił 6,3, więc przy spokojnej jeździe w trasie można zejść niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 8.04.2021 o 01:25, Zuraw napisał:

Za chwilę jeszcze Doblo do nich dołączy

 

Screenshot_20210408-012247_Messenger.jpg.a636785b0eaccc437ec0136ec7e2bf56.jpg

 

 

Nareszcie będzie dobrze prowadzące się i wygodne Doblo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
W dniu 8.04.2021 o 00:52, Zuraw napisał:

Średnio w mieście 8,2, ale ja lekkiej nogi nie mam. Poza tym wokół trzepaka non stop się kręcę, więc światła, światła i światła... Średnia prędkość z 13kkm to 36km/h. Ostatnio na tempomacie jechałem 90km/h przez godzinę i spalił 6,3, więc przy spokojnej jeździe w trasie można zejść niżej.

mam od nowego Riftera 2019 1.5 w manualu. Na 86.000 średni koszt km to 33gr, średnie spalania to 6,3 l/100km. Przez te 3 lata jedynie 2 usterki usunięte na gwarancji - czujnik parkowania przód (po miesiącu) i wymiana dyszy spryskiwacza (po dwóch latach)...Lejesz i jeździsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 8.04.2021 o 00:52, Zuraw napisał(a):

Średnio w mieście 8,2, ale ja lekkiej nogi nie mam. Poza tym wokół trzepaka non stop się kręcę, więc światła, światła i światła... Średnia prędkość z 13kkm to 36km/h. Ostatnio na tempomacie jechałem 90km/h przez godzinę i spalił 6,3, więc przy spokojnej jeździe w trasie można zejść niżej.

 

Jak się sprawuje po tym czasie? Jakieś usterki? Jaka moc silnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KYRTAP napisał(a):

 

Jak się sprawuje po tym czasie? Jakieś usterki? Jaka moc silnika? 

Bez zastrzeżeń choć jest trochę irytujących rzeczy, np za każdym razem po uruchomieniu silnika muszę nacisnąć guzik w lusterku wstecznym potwierdzający, że jestem świadomy, że to kamera i odległości mogą być inne (mam system surround view). Albo np podgrzewanie foteli nie da się włączyć kiedy chcę tylko wtedy kiedy body comp stiwerdzi, że można bo nie będzie zbyt dużego obciążenia akumulatora. Ewentualnie elektryczne szyby w drzwiach nie mają fabrycznie opcji automatycznego zamykania i trzeba trzymać guzik, żeby je zamknąć do końca (tak, wiem - można dołożyć moduł, ale wolałbym to mieć fabrycznie, mam blaszankę, w wersji osobwej to jest). 

 

Obecnie mam zrobione 51kkm i awarii absolutnie żadnych nie miałem. 1.5 BlueHDI 130KM

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zuraw napisał(a):

Obecnie mam zrobione 51kkm i awarii absolutnie żadnych nie miałem. 1.5 BlueHDI 130KM

 

Jak ze spalaniem? Coś się zmieniło czy nadal w okolicach 6 litrów? Myślę nad Toyotą Proace City z 1.5 100 km i się zastanawiam ile realnie będzie palić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KYRTAP napisał(a):

 

Jak ze spalaniem? Coś się zmieniło czy nadal w okolicach 6 litrów? Myślę nad Toyotą Proace City z 1.5 100 km i się zastanawiam ile realnie będzie palić. 

Ja z racji swojej pracy kręcę się wokół trzepaka co chwile stając na światałh, albo stojąc z włączonym silnikiem. Poza tym nie mam lekkiej nogi. Srednie spalanie z 10.000km mam 8,8l/100km. Jeśli planujesz jeździć w trasy to powinieneś zejść do 7, choć w wersji 100KM jest 5-biegowa skrzynia biegów, w wersji 130KM - 6-biegowa. Automat chyba teraz tylko z silnikiem 1.0.... No i trochę wpływ na spalanie może mieć wpływ jeszcze wersja - czy krótka czy długa, bo pewnei pare kilo różnicy jest Ja mam długą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Zero problemów 56 kkm na blacie 130HP dieselek 8 biegowy automat
Smarować prowadnice trzeba w suwanych drzwiach średnio raz w roku
Średnie spalanie cykl miejsko podmiejski 6,5, na A bliżej 7 jak jedziesz przepisowo
Będę dodatkowo wygluszal bo się robi głośniej przy 135-140 juz - jak to w kiosku



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Zuraw napisał(a):

Ja z racji swojej pracy kręcę się wokół trzepaka co chwile stając na światałh, albo stojąc z włączonym silnikiem. Poza tym nie mam lekkiej nogi. Srednie spalanie z 10.000km mam 8,8l/100km. Jeśli planujesz jeździć w trasy to powinieneś zejść do 7, choć w wersji 100KM jest 5-biegowa skrzynia biegów, w wersji 130KM - 6-biegowa. Automat chyba teraz tylko z silnikiem 1.0.... No i trochę wpływ na spalanie może mieć wpływ jeszcze wersja - czy krótka czy długa, bo pewnei pare kilo różnicy jest Ja mam długą.

 

To dziwne bo w  Toyocie Proace City silniki 100 KM pracuje z 6 biegową skrzynia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Nie wiem jak z rifterach ale w bliźniaczym combo 1.5 blueHDi spalanie na poziomie 6,5l

Mam 2 takie auta, 2018r osobówkę i 2021r blaszaka - w obu podobnie

 

Ogólnie po 5 latach użytkowania wersji osobowej i 150tys km na budziku, uważam że to b. dobre autka

awarie to adblue - 7 razy awaria w czasie gwarancji, po 2 latach po zniewalającej ofercie serwisu że za jedyne 5tysi wymienią mi pompkę ze zbiorniczkiem, załatwiłem temat ostatecznie wizytą u pewnego czarodzieja (ale coby złego o Oplu nie mówić w drugim Combo z 21r. problem z adblue nie występuje)

poza tym zero większych problemów (teraz w osobowym nawaliły boczne drzwi przesuwne, drążę temat i dlatego też m.inn tu do peugeota trafiłem)

 

P.S. w obu autach zrobiłem mały mod ze 102KM na 130 - polecam, jest różnica 😜

Edytowane przez Vascode
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.