Skocz do zawartości

Opadające drzwi od zmywarki


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zmywarkę Whirlpool i coś strzeliło - drzwi przy otwieraniu opadają. W sensie, że trzeba je trzymać przy opuszczaniu, bo walną zdrowo.

 

Jak myślicie, co wymienić ? Muszę się zaopatrzyć, a nie wiem jaką część kupić.

 

Sprężyna:

ZH0-BI-CMMA-IWR,0,sprezyna-zawiasu-do-ur

 

Taśma:

MFA-1Z-CMMA-IWR,0,tasma-zawiasu-drzwi-do

 

Zawiasy:

 

KSW-L1-CMMA-IWR,0.jpg

 

Na logikę wydaje mi się, że sprężyna, ale pewności nie mam. Liczę na Wasze doświadczenie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma. Wymień od razu dwie, bo jak poszła jedna, to druga też jest już popękana.

Sprawdź też, czy jak pękła, to uwolniona sprężyna nie rozwaliła obudowy zmywarki.

 

U mnie jak poszła taśma, to sprężyna wyleciała do przodu razem z kawałkiem obudowy i zmywarka poszła na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maras77 napisał:

Taśma. Wymień od razu dwie, bo jak poszła jedna, to druga też jest już popękana.

Sprawdź też, czy jak pękła, to uwolniona sprężyna nie rozwaliła obudowy zmywarki.

 

U mnie jak poszła taśma, to sprężyna wyleciała do przodu razem z kawałkiem obudowy i zmywarka poszła na śmietnik.

nie mam na razie jak sprawdzić, bo zmywarka w zabudowie. Ale nie wygląda, wszystko chodzi normalnie tylko drzwi opadają. Czyli zamawiam dwie taśmy, dzięki :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bergerac napisał:

nie mam na razie jak sprawdzić, bo zmywarka w zabudowie. Ale nie wygląda, wszystko chodzi normalnie tylko drzwi opadają. Czyli zamawiam dwie taśmy, dzięki :ok: 

Zdejmij maskownice od szafek i zobacz, czy nie popękane

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bergerac napisał:

Mam zmywarkę Whirlpool i coś strzeliło - drzwi przy otwieraniu opadają. W sensie, że trzeba je trzymać przy opuszczaniu, bo walną zdrowo.

 

Jak myślicie, co wymienić ? Muszę się zaopatrzyć, a nie wiem jaką część kupić.

 

Sprężyna:

ZH0-BI-CMMA-IWR,0,sprezyna-zawiasu-do-ur

 

Taśma:

MFA-1Z-CMMA-IWR,0,tasma-zawiasu-drzwi-do

 

Zawiasy:

 

KSW-L1-CMMA-IWR,0.jpg

 

Na logikę wydaje mi się, że sprężyna, ale pewności nie mam. Liczę na Wasze doświadczenie :) 

 

U mnie zamiast taśmy jest sznurek, ale to on był przyczyną opadających drzwi. Choć raz i sprężyna przy haczyku pękła. Ale wtedy śrubokręt, kombinerki i jeden zwój prostujesz i robisz haczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2020 o 22:27, bergerac napisał:

No dobra, wymienilem obydwie tasmy. Strzelila z jednej strony - trzpien mocujacy wypadl. Teraz cos strzela przy otwieraniu drzwi. Niezbyt mocno, ale slyszalne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Może posmaruj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.