Skocz do zawartości

Nowa Octavia RS


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Marnujesz czas, on jest niereformowalny w tej kwestii ;]

Ja widze kolosalna roznice pomiedzy Astra J a Fiatem 500, a dopiero Superb :hehe:

 

ja nawet w Toruniu jak w weekend muszę wyskoczyć na miasto to biorę żony Puga zamiast Insignii. Nie wiem jak może się klasą D jeździć lepiej po mieście :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muzz napisał:

ja wiem, że zaklinanie rzeczywistości to nasz narodowy sport ale w zatłoczonym mieście, w którym brakuje parkingów jazda segmentem D/E jest, z punktu widzenia szukania miejsc do parkowania, trudniejsza...o wiele łatwiej złapać przestrzeń na coś mniejszego co oczywiście nie znaczy, że się nie da dużym...

Parkingi zazwyczaj są prostopadłe do ulicy, ew. pod skosem. Więc w tym przypadku - parafrazując - długość nie ma znaczenia.

Jak już pisałem - przy parkowaniu równoległym jest już różnica (we Włoszech diametralna), ale mało spotykam takich miejsc, gdzie się parkuje równolegle.

I nie ma to nic wspólnego z reformami. Już pisałem, że w Włoszech nawet nie patrzyłem przy wypożyczaniu na nic większego od klasy B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

ja nawet w Toruniu jak w weekend muszę wyskoczyć na miasto to biorę żony Puga zamiast Insignii. Nie wiem jak może się klasą D jeździć lepiej po mieście :) 

Moja córka, która ma PJ od niecałego roku, bardzo dobrze sobie radzi superbem po mieście, włącznie z parkowaniem.

Może weź jakiś kurs doszkalający.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polarny napisał:

Moja córka, która ma PJ od niecałego roku, bardzo dobrze sobie radzi superbem po mieście, włącznie z parkowaniem.

Może weź jakiś kurs doszkalający.

To ja chyba tez sie skusze na ten kurs-bo nawet widze roznice w komforcie jezdzenia po miescie miedzy Swiftem a Giulietta.A to tylko roznica 0,5m dlugosci :nie_wiem:

Edytowane przez wlad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, muzz napisał:

ja wiem, że zaklinanie rzeczywistości to nasz narodowy sport ale w zatłoczonym mieście, w którym brakuje parkingów jazda segmentem D/E jest, z punktu widzenia szukania miejsc do parkowania, trudniejsza...o wiele łatwiej złapać przestrzeń na coś mniejszego co oczywiście nie znaczy, że się nie da dużym...

W PL warunkach tych zatłoczonych miast aż tak wiele nie ma.

Ja z tym problemu w mojej dziurze nie mam.

Z reguły jest tak, że przy parkowaniu prostopadłym do jezdni, na szerokość czy to będzie D czy B mieszczę się tak samo (tzn. miejsce jak już jest to wjedzie i D), gorzej przy równoległym, tu faktycznie czasami trzeba odpuścić (ale przy kamerach i czujnikach w D wjade tam gdzie niejeden bez tego w B odpuści).

Niestety zauważyłem, że wspomagacze "ogłupiają deko człowieka" i po przyzwyczajeniu się, bez nich jest jak bez ręki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:

ja nawet w Toruniu jak w weekend muszę wyskoczyć na miasto to biorę żony Puga zamiast Insignii. Nie wiem jak może się klasą D jeździć lepiej po mieście :) 

Mi się jeździ lepiej, bo wygodniej, tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Moja córka, która ma PJ od niecałego roku, bardzo dobrze sobie radzi superbem po mieście, włącznie z parkowaniem.

Może weź jakiś kurs doszkalający.

A to miasto to jakie duże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Moja córka, która ma PJ od niecałego roku, bardzo dobrze sobie radzi superbem po mieście, włącznie z parkowaniem.

Może weź jakiś kurs doszkalający.

bardzo dziękuję za radę. Naprawdę doceniam Twoją troskę :smirk:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Polarny napisał:

Warszawa. 

 

No tak to ciekawe :hehe: Mam amerykańskiego vana o długości 5m.  Czyli duży segment D E i 3/4 miejsc jest za krótkie i wąskie do zaparkowania. Ale pewnie dlatego, że mam prawo,jazdy trochę dłużej niż rok. 

Te Twoje teorie to chyba tylko po to, żeby zabłysnąć innością niż wszyscy :hehe: szczególnie o parkowaniu superbem przez dziewczynę z rocznym PJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcG napisał:

Te Twoje teorie to chyba tylko po to, żeby zabłysnąć innością niż wszyscy :hehe: szczególnie o parkowaniu superbem przez dziewczynę z rocznym PJ.

nie rozumiesz. Polarnego superb jest najlepszym samochodem co już zostało udowodnione tutaj. Dodatkowo, skoro jest najlepszy to też najlepiej się nim jeździ po mieście i najlepiej parkuje. Jako, że córka Polarnego jest córką Polarnego i dodatkowo porusza się superbem Polarnego, to samo przez się rozumie, że jeździ najlepiej, najlepszym samochodem i bez problemu parkuje na miejscach gdzie kto inny by miał problem zmieścić Fiata 500.

 

A tak poważnie - akurat Wawa jest miastem, które ma dość sporo trzypasmówek, eski się trafiają więc czasem lepiej pogonić większym autem. Dla mnie w takiej wsi jak Toruń często jest bardzo ciężko zaparkować w okolicy starówki Oplem, a Pugiem się wcisnę ;) 

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, muzz napisał:

ja wiem, że zaklinanie rzeczywistości to nasz narodowy sport ale w zatłoczonym mieście, w którym brakuje parkingów jazda segmentem D/E jest, z punktu widzenia szukania miejsc do parkowania, trudniejsza...o wiele łatwiej złapać przestrzeń na coś mniejszego co oczywiście nie znaczy, że się nie da dużym...

Ależ oczywiście 👍 Sam jeżdżę czwarty rok Passatem i następne auto to będzie na pewno kompakt. 90% jeżdżę sam, pozostałe 9% tylko z żoną a 1% z żoną i synem. Na co dzień wożę powietrze. Znalezienie miejsca bardzo często jest problematyczne. Od stycznia syn jeździ Ibizą, sam mu ją zabrałem kilka razy i zaparkowanie nią gdziekolwiek w porównaniu z Passatem to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MarcG napisał:

No tak to ciekawe :hehe: Mam amerykańskiego vana o długości 5m.  Czyli duży segment D E i 3/4 miejsc jest za krótkie i wąskie do zaparkowania. Ale pewnie dlatego, że mam prawo,jazdy trochę dłużej niż rok. 

Te Twoje teorie to chyba tylko po to, żeby zabłysnąć innością niż wszyscy :hehe: szczególnie o parkowaniu superbem przez dziewczynę z rocznym PJ.

Popatrz sobie, jakimi samochodami ludzie jeżdżą i jakie są poparkowane wzdłuż ulic i na parkingach. Klas D jest zatrzęsienie.

Van - jak byś nie zauważył - to trochę inny segment - problem przede wszystkim z szerokością.

Piszę, jak jest - skoro macie dziwne problemy, to są to wasze problemy, a nie moje. Że jestem niereformowalny, bo mi się normalnie superbem jeździ, a wy parkować nie umiecie? Mam się zreformować i się oduczyć jeździć, żeby wyrównać poziom?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja zacząłem wykorzystywać automatyczne parkowanie, wciska sie sam w miejsca 5 metrowe, przy długości auta 4,6m.
Aczkolwiek kręci kierownicą 4-5 razy...
 
Tyle było z tyłu...
IMG_20200305_223235.jpg.edc17868c1f822f5.jpg
 
A tyle z przodu...
I257.jpg.09040fca26962cebe69df6c22e4e348a.jpg


A tu się że mnie śmiali że w P2008 to to zbędny gadżet bo w sumie nie jest taki duży i jak ktoś miał to użył że dwa razy... Moim zdaniem zajefajne i korzystam pod robota czesto- czyli tam gdzie mam równolegle i ciasno... A na początku przy zakupie olałem ten gadżet zupełnie nie zwracając uwagi nawet że jest wraz z jakimś tam pakietem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marnujesz czas, on jest niereformowalny w tej kwestii default_zlosnik.gif

Ja widze kolosalna roznice pomiedzy Astra J a Fiatem 500, a dopiero Superb default_hehe.gif

 

No spoko, ale w stosunku do Astry K kombi, którą to ja upalam, Superb kombi jest całe 15cm dłuższy. Nowa octa jeszcze nie ma opublikowanych wymiarów, ale zakładam że też będzie większa od Astry. W konsekwencji te auta będą się różniły kilkoma centymetrami.

 

tapatalked

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, ale w stosunku do Astry K kombi, którą to ja upalam, Superb kombi jest całe 15cm dłuższy. Nowa octa jeszcze nie ma opublikowanych wymiarów, ale zakładam że też będzie większa od Astry. W konsekwencji te auta będą się różniły kilkoma centymetrami. 
tapatalked
 
 
 
A o ile jest szerszy przy okazji?
Na ciasnych parkingach podziemnych takie 10-15cm naprawdę robi różnicę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ⠀ napisał:

No spoko, ale w stosunku do Astry K kombi, którą to ja upalam, Superb kombi jest całe 15cm dłuższy. Nowa octa jeszcze nie ma opublikowanych wymiarów, ale zakładam że też będzie większa od Astry. W konsekwencji te auta będą się różniły kilkoma centymetrami.

 

tapatalked

 

 

 

O4 4689cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

superb kombi jest tylko 15 dm dłuższy od Astry ???

 

Tak, od Astry kombi

 

39 minut temu, Maciej__ napisał:

A o ile jest szerszy przy okazji?
Na ciasnych parkingach podziemnych takie 10-15cm naprawdę robi różnicę...

 

Może i robi różnice, ale superb jest całe 5cm szerszy od Astry, a poprzedni taki jak ma Polarny ma taką samą szerokość jak Astra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

Tak, od Astry kombi

 

 

Może i robi różnice, ale superb jest całe 5cm szerszy od Astry, a poprzedni taki jak ma Polarny ma taką samą szerokość jak Astra...

nie wiedziałem, myślałem, że superb jest znacząco większy od Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.