Skocz do zawartości

Wyciek z automatycznej skrzyni biegów.


Obywatel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

mam wyciek z automatycznej skrzyni biegów taki jak na zdjęciu. 

 

Czy da się to w jakiś prosty sposób naprawić, czy trzeba wszystko, tj. skrzynię itd wyciągać? Auto to Volvo C70 2000r. z skrzynią Aisin Aw55-50.

 

 

Pozdrawiam 👍

20200301_000525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Obywatel napisał:

taki jak na zdjęciu. 

 

Za ten silikon to zmień mechanika, przecież są do tego uszczelki. Co do wycieku prosta sprawa o ile to tylko stwardniały simmering, który trzeba wymienić. Gorzej jeśli na półosi zrobiło się wyżłobienie, to wtedy również do wymiany lub regeneracji półoś. Jedno i drugie do zrobienia na samochodzie.

Co do samej roboty, to trzeba rozpiąć zwrotnicę, wyjąć półoś, wyjąć simmering, włożyć nowy, poskładać, uzupełnić olej. Kanał wskazany lub podnośnik.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shapyr napisał:

 

Za ten silikon to zmień mechanika, przecież są do tego uszczelki. Co do wycieku prosta sprawa o ile to tylko stwardniały simmering, który trzeba wymienić. Gorzej jeśli na półosi zrobiło się wyżłobienie, to wtedy również do wymiany lub regeneracji półoś. Jedno i drugie do zrobienia na samochodzie.

Co do samej roboty, to trzeba rozpiąć zwrotnicę, wyjąć półoś, wyjąć simmering, włożyć nowy, poskładać, uzupełnić olej. Kanał wskazany lub podnośnik.

Można kupić uszczelniacze nadwymiarowe jeśli pólosie mają rowek. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, volf6 napisał:

Ta skrzynia to i tak straszny niewypał, wielu już przez nią płakało:hehe:

To wiem, ja już:

- zmienialem sterownik

- zmienialem całą skrzynię 

- zmienialem jakiś zawór B4?

- płakałem ja kilka razy

- adaptowalem wiele razy

 

A skrzynia/e jak miała kłopot z przejściem z drugiego na trzeci bieg tak ma to dalej. Gdyby nie to, że to dodatkowe auto-zabawka to bym go dawno pogonił. 

 

No ale to był celowo wówczas najtańszy egzemplarz - teraz już wiem dlaczego  🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, cesarz napisał:

Ciekawe że w Cromie jest niby ta sama skrzynia a ja po przebiegu 274k nie mam z nią problemów ;)

 

Niekoniecznie musi być ta sama moc samochodu. Może mieć też inny program, interwał zmiany oleju itd itp. Więc pisanie że to ta sama jest mocnym nadużyciem. Zresztą znam jedno Volvo, które nie ma problemów z tą skrzynią mimo przebiegu ~300 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.