Skocz do zawartości

Glinkowanie lakieru


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu widziałem w 101 napraw takie glinkowanie🤔. Pytanie czy faktycznie jest to takie proste czy jednak jak się na tym nie znam to popsuje lakier. Efekt był mega przy niskim nakładzie $ i pracy🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest całkiem proste. Glinka żeby nie zrobiła bałaganu na lakierze to musi mieć dużo poślizgu w postaci lubrykanty tj dedykowane produktu chodź nie koniecznie. 

Trzeba pilnować żeby nie upadła na ziemię bo od razu nadaje się do wyrzucenia. 

Pomaga usunąć zabrudzenia wbite w lakier które chemia nie usunie. Lakier jest bardziej śliski pod palcem, ja glinkuje głównie po zimie. 

Podstawa jeśli chodzi o dobre zabezpieczenie lakieru choćby woskiem. 

Od razu dodam nie kuouj glinki na alliexpress i nie używałem jeszcze claysponge czy podobnych. 

Z 100gramowego kawałka na samochód zużywam z 1/5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie róbmy z tego kosmicznej technologii- używam glinki 2xdo roku na każdym aucie, kupuję zwykle jakieś na allegro, nie doktoryzując się z ich właściwości . Działają, nie rysują lakieru itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szpyrek napisał:

Glinka żeby nie zrobiła bałaganu na lakierze to musi mieć dużo poślizgu w postaci lubrykanty tj dedykowane produktu chodź nie koniecznie. 

Z tego co kojarzę to on korzystał rzekomo ze zwykłej glinki za 20 zeta i wody z szamponem:hmm:.

 

11 godzin temu, WaWeR napisał:

A jakiz to efekt byl po glince?

Oczyszcza lakier z zabrudzeń;]. Niby proste, tanie to chciałem spróbować tylko nie chciałbym zrobić jakiegoś spustoszenia na lakierze;l

Edytowane przez Mr_Hyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła glinka, zwykła woda  i efekt perełka.
Testowałem na czarnych i jasnych kolorach różnych producentów. Działa.
Samą wodą też można ale warto coś dolać dla poślizgu. Lepiej się pracuje.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie za dużo tego szamponu bo potem będą pytania czemu glinka się rozpada albo konsystencja glinki zrobi się jak ciepła plastelina.

Próbowałem wody z szamponem ale lepiej mi się robi lubrykantem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr_Hyde
Ja wiem co robi glinka. Pytalem czego oczekujesz.
Uzywalem?jakiejs firmowej. Mam gabeczki i mam recznik.
Oczyszczanie pod wosk czy tez inna powloke ochronna, super. Sama glinka jednak to za malo. To jakby pierwszy etap nie liczac mycia

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka to uzupełnię procesu deironizacji lakieru, ostatni jego etap. Wcześniej zalecilbym użyć psikadeł typu deironizer czy tar&glue. Choćby K2 roton czy RRc tar glue remover na początek. Dwa te produkty kupisz za 40zl i wystarczy Ci na samochód i komplet felg, nawet dwukrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

To ja się pochwalę dzisiejszą pracą :

Glinka niebieska produkcji  P R C

Spryskiwacz 1 ltr - woda z przypadkowym żelem pod prysznic

Czas niecałe 2 godziny na 308 CC

 

 

0-02-05-abe2ffb0197217678fe221bc37cb80a9d3712e81409cb2f3c38a9a891d38cbbd_d14c3377.jpg.63c539b06c791dc93b35f06101ae663f.jpg0-02-05-0c6a160a732a69c481d4721abbbc65efbab2c3aca5314ff1fca3e1d55605daad_e9b39a63.jpg.5c5404b96733df94feb8124b2c7246c1.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.