Skocz do zawartości

Ogrodzenie lamelowe - opinie/rady


Pietro_M

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w sumie ok. 15m obwodu tarasu przy mieszkaniu, które chciałbym odgrodzić od wścibskich spojrzeń przechodniów.

Jako że już stoi niski płot metalowy, "powiększyłbym" go o płot lamelowy na kotwach. Oczywiście przed montażem będzie zabezpieczony bejcą/innym preparatem. 
Czy ktoś ma podobne ogrodzenie lub mógłby odradzić/doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pietro_M napisał:

Mam w sumie ok. 15m obwodu tarasu przy mieszkaniu, które chciałbym odgrodzić od wścibskich spojrzeń przechodniów.

Jako że już stoi niski płot metalowy, "powiększyłbym" go o płot lamelowy na kotwach. Oczywiście przed montażem będzie zabezpieczony bejcą/innym preparatem. 
Czy ktoś ma podobne ogrodzenie lub mógłby odradzić/doradzić?

 

Przy aktualnych wiatrach jakie potrafią być to albo z każdej strony po dwa drewniane słupki a kotwy najlepiej zalane betonem. Druga opcja to jeden słupek i całość przymocowana do tego niskiego płotu metalowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, spad napisał:

 

Przy aktualnych wiatrach jakie potrafią być to albo z każdej strony po dwa drewniane słupki a kotwy najlepiej zalane betonem. Druga opcja to jeden słupek i całość przymocowana do tego niskiego płotu metalowego. 


Na osiedlu sąsiedzi mają rózne typy ogrodzenia, np. ogrodzenie siatkowe z zaplecioną matą poddało się przy wichurach i powyginało.
A te lamelowe są dobrze mocowane w gruncie albo do podłogi deskowej na tarasach i się trzyma.
U siebie zrobię kotwy na 75cm w głąb gruntu, po dwie na każdy element.

Edytowane przez Pietro_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pietro_M napisał:


Na osiedlu sąsiedzi mają rózne typy ogrodzenia, np. ogrodzenie siatkowe z zaplecioną matą poddało się przy wichurach i powyginało.
A te lamelowe są dobrze mocowane w gruncie albo do podłogi deskowej na tarasach i się trzyma.
U siebie zrobię kotwy na 75cm w głąb gruntu, po dwie na każdy element.

 

Ja mam jeden płot lamelowy na tarasie do słupków i słupki do kostki brukowej. Po ostatnich wiatrach mam płot i kostkę do naprawy. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spad napisał:

 

Ja mam jeden płot lamelowy na tarasie do słupków i słupki do kostki brukowej. Po ostatnich wiatrach mam płot i kostkę do naprawy. :)

Mam pergolę przykręconą do betonowych bloczków, którą wyrwało w czasie jesiennych wiatrów.

Nie poleciała w siną dal, dzięki mocno ukorzenionym starym różom, które oplatają pergolę.

Dołożyłem odciągi ze sznurków i obecne wiatry przetrwała.

Zastanawiam się, jak ją przymocować trwalej ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.