Skocz do zawartości

Jakie świece zapłonowe Opel Insignia 1.8 140km lpg


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Hej , dopadło mnie wyskoczył mi błąd P0302 wypadanie zapłonu cylinder 2 :( i chciałbym zakupić na dzień dobry świece zapłonowe tylko nie wiem jaki oryginalne GM mnie troche cenowo zabijają :( Prosze o pomoc :) dzięki i pozdrawiam , chce wymienić pierwsze świece bo nigdy ich nie wymieniałem , ale sądze że cewka padła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fatal napisał:

ale sądze że cewka padła

Na 99%. Ostatnio taki sam błąd (wypadanie zapłonu cyl.1) przerabiałem w Merivie kumpla. Jako że moja Corsa ma taki sam zespół cewek to zamieniłem i silnik Merivy zaczął równo chodzić. Kupił nową, zamontowałem i od tamtej pory nie zawraca mi głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Fatal napisał:

Hej , dopadło mnie wyskoczył mi błąd P0302 wypadanie zapłonu cylinder 2 :( i chciałbym zakupić na dzień dobry świece zapłonowe tylko nie wiem jaki oryginalne GM mnie troche cenowo zabijają :( Prosze o pomoc :) dzięki i pozdrawiam , chce wymienić pierwsze świece bo nigdy ich nie wymieniałem , ale sądze że cewka padła :(

 

oryginalna cewka to Delphi które często przepalają się

polecam kupić świece irydowe DENSO IK16TT i zapomnisz o świecach na 40-50 kkm

Edytowane przez binges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które cewki są dłużej ?

Czy jesteś pewien tych świec że to do mojego silnika będą pasować bo nie widze swojego silnika po wpisaniu ?

Edytowane przez Fatal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fatal napisał:

Hej , dopadło mnie wyskoczył mi błąd P0302 wypadanie zapłonu cylinder 2 :( i chciałbym zakupić na dzień dobry świece zapłonowe tylko nie wiem jaki oryginalne GM mnie troche cenowo zabijają :( Prosze o pomoc :) dzięki i pozdrawiam , chce wymienić pierwsze świece bo nigdy ich nie wymieniałem , ale sądze że cewka padła :(

 

Cewki czesto padaja wlasnie przez to, ze ludzie nie wymieniaja swiec zgodnie z interwalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Cewki czesto padaja wlasnie przez to, ze ludzie nie wymieniaja swiec zgodnie z interwalem...

OK moja wina i trudno stało się miałem ważniejsze sprawy na głowie i mnie dopadło i to także mam wymienić i pytam sie tylko w co warto iść :) tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby te pasują co wy na to

https://www.czesciauto24.pl/denso/7887810

 

a tu cewka

 

https://allegro.pl/oferta/delphi-cewka-opel-insignia-1-6-1-8-8426512417

 

może być taki zestaw czy coś zmienić :)

 

Edytowane przez Fatal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece kupiłem DENSO IK20TT jutro wymienie i zobacze , ta cewka co podałem w linku to chińska , gości mi poleca niby nie chińską za 468 zł :( , mam nadzieje że wymiana świec pomoże , wykręciłem świece były GM oryginalne nalatałem na nich na gazie 60 tys i pewnie gość przede mną zrobił wnioskuje około 40 tys ale na bp , więc uznaje że świece genialne no ale trudno zobaczymy denso :) , mam nadzieje że cewka działa :) zobaczymy jutro po wymianie świec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fatal napisał:

świece kupiłem DENSO IK20TT jutro wymienie i zobacze , ta cewka co podałem w linku to chińska , gości mi poleca niby nie chińską za 468 zł :( , mam nadzieje że wymiana świec pomoże , wykręciłem świece były GM oryginalne nalatałem na nich na gazie 60 tys i pewnie gość przede mną zrobił wnioskuje około 40 tys ale na bp , więc uznaje że świece genialne no ale trudno zobaczymy denso :) , mam nadzieje że cewka działa :) zobaczymy jutro po wymianie świec :)

 

60kkm to interwal swiec na noPB, przy LPG to chyba 30kkm...

IMHO cewka rowniez do wymiany i jezeli masz zamiar tym jeszcze pojezdzic, to ja bym sobie darowal jakies chinskie wynalazki.

No ale nie moj cyrk i nie moje malpy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymienione ale za dużo nic nie dało , więc zamówiłem z samego rana cewkę i już mi żona odebrała , a ja wymieniłem i jest cacy :) czyli świece i cewka były do wymiany , chodz ta uszkodzona wygląda jak nowa :) , ale zakupiłem taka jaka była oryginalnie za jedyne 580 zł :( troszkę zabolało ale cóz jak sie jest wygodnym to trzeba płacić , dzieki za podpowiedzi pozdrawiam Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.