Skocz do zawartości

CSI kryminalne zagadki. Od czego te kawałki lampy?


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś menda uszkodziła mi auto na parkingu pod sklepem. Zostały tylko kawałki lampy. Nie ma kamer, nie ma świadków.

Zdaję sobie sprawę, że zagadka z tych trudniejszych, ale może przypadkiem ktoś coś ;)

Dla zwycięzcy autentycznie przekażę litrę czegoś dobrego ;]

 

https://photos.app.goo.gl/kWn3SYM3Gn6eg9LG6

https://photos.app.goo.gl/sH9gAKB21j6X3YUx5

https://photos.app.goo.gl/iUfvrT943DdkcPYV6

https://photos.app.goo.gl/8TasSKYhHRpqrotY6

 

I moje uszkodzone auto. Porysowany zderzak, błotnik i drzwi. Dodatkowo błotnik pęknięty. Grrrrrr

 

https://photos.app.goo.gl/QevthWVSbCJDuurJA

Edytowane przez Cherokee18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Luke16 napisał:

Ale klasycznie jak to w polszy nikt nic nie widział nikt nic nie słyszał. Cuda... 

Jak mnie wkurza ten protekcjonalny ton na AK wykazujacy ze ci mityczni Polaczkowie to najgorszy syf na ziemi.

Chlopie-zejdz na ziemie,za granica nie jest lepiej a czesto jest gorzej w tych tematach.

Mieszkam od prawie 15 lat w UK i uwierz mi-tutaj wlasciwie nie masz szans na wyegzekwowanie takich dupereli.

Nawet posiadanie kamerki na niewiele sie zda-wazniejsze od niej jest oswiadczenie swiadka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez wlad
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rado_ napisał:

Może to był moj kolega Marian. Oficer wojska najświętszej Rzeczpospolitej. Twierdzi , że PO to złodzieje, więc też miał prawo dziabnąć auto na parkingu i rura...

a może dokładnie na odwrót?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wlad napisał:

Jak mnie wkurza ten protekcjonalny ton na AK wykazujacy ze ci mityczni Polaczkowie to najgorszy syf na ziemi.

Chlopie-zejdz na ziemie,za granica nie jest lepiej a czesto jest gorzej w tych tematach.

Mieszkam od prawie 15 lat w UK i uwierz mi-tutaj wlasciwie nie masz szans na wyegzekwowanie takich dupereli.

Nawet posiadanie kamerki na niewiele sie zda-wazniejsz od niej jest oswiadczenie swiadka.

 

 

 

 

 

 

 

 

W obowiązku Twoim jest po takim czymś albo czekanie na właściciela albo włożenie karteczki z numerem rejestracyjnym i telefonem. Nie dawno była w podobnych okolicznościach sprawa w sądzie gdzie Pani musiała pokryć szkodę z własnej kieszeni bo potraktowali to jako ucieczkę z miejsca zdarzenia i OC nie obowiązuje i dostała sporą grzywnę. Uszkodziłem, ponoszę za to konsekwencje a nie spier... Może jakoś to będzie i nikt mnie nie widział włącznie z kamerami. Ciekawe jak Ty byś się poczuł kiedy byś zastał tak auto powiedzmy miesiąc wcześniej odebrane z salonu. 

Bo UK to UK, byłem i widziałem ten syf itd. z resztą w Polsce jest źle z jazdą ale tam jest jeszcze gorzej... 

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wlad napisał:

Jak mnie wkurza ten protekcjonalny ton na AK wykazujacy ze ci mityczni Polaczkowie to najgorszy syf na ziemi.

Chlopie-zejdz na ziemie,za granica nie jest lepiej a czesto jest gorzej w tych tematach.

Mieszkam od prawie 15 lat w UK i uwierz mi-tutaj wlasciwie nie masz szans na wyegzekwowanie takich dupereli.

Nawet posiadanie kamerki na niewiele sie zda-wazniejsze od niej jest oswiadczenie swiadka.

 

Cytuj

Z przykrością muszę Cię poinformować że w UK od ponad 20 lat nie mieszkają Anglicy tylko ,sam wiesz kto,więc to nie kwestia protekcjonalności czy polaczkowania.

Będąc parę lat temu w Londynie(nie ma takiego miasta jak Londyn ,jest Lądek Zdrój....) i tam wyobraź sobie w ciągu dnia po ulicach przemieszczają się tylko obywatele innych krajów ,Anglika to ze świecą szukać..dlatego kultura moto tak tam upadła i w wielu innych krajach EU.

 

Edytowane przez damianX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luke16 napisał:

. Ciekawe jak Ty byś się poczuł kiedy byś zastał tak auto powiedzmy miesiąc wcześniej odebrane z salonu. 

 

Wprawdzie nie mam nowego  auta z salonu ale moja Giulietta jest obrysowana naokolo jak tylko jest to mozliwe.Wiec wiem jak to jest:ogien:

Jakos nikt nie pofatygowal sie aby zostawic karteczke z nr telefonu:ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, damianX napisał:

Z przykrością muszę Cię poinformować że w UK od ponad 20 lat nie mieszkają Anglicy tylko ,sam wiesz kto,więc to nie kwestia protekcjonalności czy polaczkowania.

Będąc parę lat temu w Londynie(nie ma takiego miasta jak Londyn ,jest Lądek Zdrój....) i tam wyobraź sobie w ciągu dnia po ulicach przemieszczają się tylko obywatele innych krajów ,Anglika to ze świecą szukać..dlatego kultura moto tak tam upadła i w wielu innych krajach EU.

DamianX pięknie wszystko wytłumaczył. Napisałbym co o nich sądzę ale już raz bana za to dostałem... Teściowa mieszkająca w UK 5 lat z zawodu instruktor nauki jazdy boi się tam jeździć, jak to podsumowała w PL jest znacznie spokojniej na drogach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, damianX napisał:

 

 

1.Nie mieszkam w Londynie-wiec ciezko mi sie odniesc do tego kto tam chodzi wieczorami po ulicach.

Jednak z wlasnego doswiadczenia wiem ze rodowici Anglicy tez nie sa lepsi niestety.

Przyklad[ktory juz chyba opisywalem kiedys]-podczas wyjazdu do PL stoje sobie na parkingu stacji benzynowej.Podjezdza babcia i pieknie rysuje moj blotnik.Po wyjsciu nie zgadza sie ze to ona-przeciez tu bylo tyle wolnego miejsca.Na moja prosbe o nr telefonu-chetnie,ale zupelnym przypadkiem zapomniala...

I to sa normalne sytuacje-nie ma szans aby ktos przyznal sie ze to jego wina.

Edytowane przez wlad
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Luke16 napisał:

DamianX pięknie wszystko wytłumaczył. Napisałbym co o nich sądzę ale już raz bana za to dostałem... Teściowa mieszkająca w UK 5 lat z zawodu instruktor nauki jazdy boi się tam jeździć, jak to podsumowała w PL jest znacznie spokojniej na drogach

Akurat tu sie nie zgodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wlad dołączam do klubu. Latałem często do Londynu. I jakoś wariatow na drodze praktycznie nie zauważyłem. Dodam że bryki widać z górnej półki i czy to mclaren,czy GTI czy inne furki powyżej 200Km. Zawsze pieszego i rowerzystę traktowali priorytetowo. Nawet przejście dla pieszych nie było problemu żeby auto już zatrzymywało się a nie tak jak to ma się u nas. Czekasz i czekasz i czekasz....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=156955]wlad[/mention] dołączam do klubu. Latałem często do Londynu. I jakoś wariatow na drodze praktycznie nie zauważyłem. Dodam że bryki widać z górnej półki i czy to mclaren,czy GTI czy inne furki powyżej 200Km. Zawsze pieszego i rowerzystę traktowali priorytetowo. Nawet przejście dla pieszych nie było problemu żeby auto już zatrzymywało się a nie tak jak to ma się u nas. Czekasz i czekasz i czekasz....
Tam po prostu kary egzekwują, wszędzie kamery inaczej każdy miałby to w tyłku.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rado_ napisał:
2 godziny temu, HARDTECHNO napisał:
 

Tam po prostu kary egzekwują, wszędzie kamery inaczej każdy miałby to w tyłku.

Dokładnie ,tam bąka puszczasz w aucie i masz kare za zatruwanie środowiska.

Edytowane przez damianX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2020 o 20:54, HARDTECHNO napisał:

@Cherokee18 tak jakoś wygląda to.na tył passat B5

1e92db5540458b05bd2468ae1787.jpeg

 

Dzięki za podpowiedź. Wygląda faktycznie podobnie, ale pewnie się już nie dowiem czy to faktycznie Passat. Sprawa zgłoszona na policję. Mają szukać najbliższego monitoringu ale nie nastawiam się pozytywnie. W tamtym roku jakaś menda porysowała mi drugą stronę i też nic nie znaleźli.

Chyba to ten czas żeby wreszcie kupić kamerkę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rado_ codziennie obecnie jadę do Casto. Z dzieckiem po materiały budowlane. W Casto miejsca dla rodzin na różowo pomalowane. Cfaniakow nie brakuje. Wjeżdża transporterem wysiada robił i idzie po materiały wykończenia. A ja dalej szukam.miejaca żeby z dzieckiem.isc na sklep. Dzisiaj też mondeo garniak cfaniaka udaje zajmuje.rozowe miejsce i idzie po... Brykiet do kominka. A gdzie ma dziecko? Niema.

Będąc w UK. Nie doświadczyłem takiego zachowania. Tam ludzie bardziej wyedukowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=133140]Rado_[/mention] codziennie obecnie jadę do Casto. Z dzieckiem po materiały budowlane. W Casto miejsca dla rodzin na różowo pomalowane. Cfaniakow nie brakuje. Wjeżdża transporterem wysiada robił i idzie po materiały wykończenia. A ja dalej szukam.miejaca żeby z dzieckiem.isc na sklep. Dzisiaj też mondeo garniak cfaniaka udaje zajmuje.rozowe miejsce i idzie po... Brykiet do kominka. A gdzie ma dziecko? Niema.
Będąc w UK. Nie doświadczyłem takiego zachowania. Tam ludzie bardziej wyedukowani
Wiadomo, tu dziki wschód. Tak motłoch rządzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cherokee18 napisał:

 

Dzięki za podpowiedź. Wygląda faktycznie podobnie, ale pewnie się już nie dowiem czy to faktycznie Passat. Sprawa zgłoszona na policję. Mają szukać najbliższego monitoringu ale nie nastawiam się pozytywnie. W tamtym roku jakaś menda porysowała mi drugą stronę i też nic nie znaleźli.

Chyba to ten czas żeby wreszcie kupić kamerkę ;)

 

Kamerka niekoniecznie cis by uchwyciła. Ale warto mieć nawet przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2020 o 09:51, Luke16 napisał:

Teściowa mieszkająca w UK 5 lat z zawodu instruktor nauki jazdy boi się tam jeździć, jak to podsumowała w PL jest znacznie spokojniej na drogach. 

Większej głupoty dawno nie słyszałem. Faktem jest, że w GB do blachy i plastiku przykłada się mniej uwagi, niż my, wschodni europejczycy jesteśmy przyzwyczajeni okazywać naszym samochodom. Za to zdrowie i życie człowieka na wyspach jest wyceniane prawidłowo i można bardzo łątwo dostać potężną karę za coś, czego w Polsce będziesz doświadczał codziennie. Kwestia mentalności, jak ktoś dostrzega tylko czubek własnego nosa to ciężko się dostosować do życia w UK i czasem trwa to latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś sprawdzić parking sklepu obok, czy nie ma tam uszkodzonego auta.

Ja widziałem sytuację, że facet wjechał na parking - przywalił wjeżdżając w wolne miejsce, po czym odjechał na parking innego sklepu po drugiej stronie ulicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.