Skocz do zawartości

Kto wie co to i do czego


Sw_irek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

instrukcja będzie pewnie po angielsku.

 

W sumie to co wkleiłem wystarcza za instrukcję.

 

Co to jest PedalBox ido czego służy chyba wiecie (jeśli nie - to zwiększa responsywność silnika/auta na wciśnięcie pedału gazu).

Ma trzy tryby: Sport, Sport+ i Eco (nazwy dobrze oddają sposób działania każdego z trybów)

Dodatkowo można + i - zwiększyć/zmniejszyć siłę działania każdego z trybów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
On 10/29/2020 at 1:54 PM, twinsen said:

Dodam, że to chyba jedyny wątek na temat tego urządzenia jaki znalazłem na AK ;] Szok ;] 

No więc informuję że założyłem sobie PedalBox do Passata i nie ma laga przy ruszaniu. Responsywność jest taka jak w Stilo z wyciętym EGR.

To mi się bardzo podoba ;] 

Nowe auto z salonu a trzeba montowac pedal boxy (zeby jechal jak 20 letni stilo) , wylaczniki start stop, zbyt twarde zawieszenie ...... po cos to kupil? ;] A wszyscy mowia, ze nowe jest lepsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gregoryj napisał:

Nowe auto z salonu a trzeba montowac pedal boxy (zeby jechal jak 20 letni stilo) , wylaczniki start stop, zbyt twarde zawieszenie ...... po cos to kupil? ;] A wszyscy mowia, ze nowe jest lepsze 

 

Komfort jazdy tym a tamtym to niebo a ziemia. Problem dotyczy rzeczy których tyka się Unia Europejska, ekoterroryści ew. VW uznał że czegoś ludzie nie potrzebują. Ale akurat w przypadku PedalBox chodzi o to, że oryginalna mapa gazu powoduje że auto jest mułowate. A jest mułowate bo waży prawie 2 tony. Stilo waży 1400 kg i nie ma zamulacza w postaci EGR. Także po prostu usiłuję doprowadzić auto do takiego zachowania, gdzie w starych autach np. czegoś w ogóle nie było. Np. Start-Stop. Rzecz która jedynie irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2020 o 13:54, twinsen napisał:

Dodam, że to chyba jedyny wątek na temat tego urządzenia jaki znalazłem na AK ;] Szok ;] 

No więc informuję że założyłem sobie PedalBox do Passata i nie ma laga przy ruszaniu. Responsywność jest taka jak w Stilo z wyciętym EGR.

To mi się bardzo podoba ;] 

i gdzie to sie wtyka w obd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, twinsen napisał:

 

Nie da się. Masz o tym jakieś pojęcie? ;] 

Module 44 - Steering Assistence
Security access -> 19249
Adaptation
Submenu - Driving profile switchover:
-> A Incremental, controlled by time (default) 

 

i tu sobie krolewicz zmienia na co chce. 

 

image.png.85a4ecf0abed7cf1c30b24a91ddb111a.png

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujek napisał:

Module 44 - Steering Assistence
Security access -> 19249
Adaptation
Submenu - Driving profile switchover:
-> A Incremental, controlled by time (default) 

 

i tu sobie krolewicz zmienia na co chce. 

 

Nie działa. Ile razy mam powtarzać? NIE DZIAŁA TO  w autach grupy VAG w MY2020 gdyż VAG się przed takimi zmianami zabezpieczył.

Mogę to tam wpisać, tak samo jak mogę próbować oszukać start-stop za pomocą temperatury bądź wartości napięcia. Po ponownym uruchomieniu zapłonu wyskoczy błąd, wartości się nadpiszą i będzie tak jak sobie producent wymyślił ;] Jest dostęp tylko do części parametrów w autach MY2020.

 

A jeszcze, podałeś mi kodowanie które i tak NIC NIE ZMIENIAŁO, myślisz że ja tego wcześniej nie znalazłem? A na sam koniec: to kodowanie nie ma NIC wspólnego z responsywnością pedału gazu w żadnym z aut grupy VAG ;] 

 

Cytat
"Driving profile switchover in the steering should not under any circumstance have any effect on the accelerator's curve - just makes no sense in the communications matrix of the car at all and should have an effect when the driving profile is changed by the hardware switch.
The motor coding looks more plausible, but most known coders from Germany agree that they never seen this coding to actually work as expected. I am not telling that this does never work - there might be engines which are really making a difference, but we have never seen one."

 

Edytowane przez twinsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

 

Nie działa. Ile razy mam powtarzać? NIE DZIAŁA TO  w autach grupy VAG w MY2020 gdyż VAG się przed takimi zmianami zabezpieczył.

Mogę to tam wpisać, tak samo jak mogę próbować oszukać start-stop za pomocą temperatury bądź wartości napięcia. Po ponownym uruchomieniu zapłonu wyskoczy błąd, wartości się nadpiszą i będzie tak jak sobie producent wymyślił ;] Jest dostęp tylko do części parametrów w autach MY2020.

Zablokowaly wszystko? A to dziady. Mysle, ze trzeba poczekac z pare miesiecy i to ogarna. Cale szczescie, ze mam MY 2019 bo bym do reszty wylysial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, twinsen said:

Komfort jazdy tym a tamtym to niebo a ziemia. Problem dotyczy rzeczy których tyka się Unia Europejska, ekoterroryści ew. VW uznał że czegoś ludzie nie potrzebują.

Wiesz Stilo a Passat to nie ta sama klasa. Tani kompakt ws wypasna D klasa?

Poza tym mowiles ze za twardy. Do D z takim autem. Ponad 100 tysi i jeszcze boxy, oBD zeby jakos dzialal.

To co w nim jest lepszego oprocz wyciszenia i pewnie tzw sterowalnosci, no i tego ze tutaj jeszcze nie zuzyte ze starosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, twinsen napisał:

 

Nie działa. Ile razy mam powtarzać? NIE DZIAŁA TO  w autach grupy VAG w MY2020 gdyż VAG się przed takimi zmianami zabezpieczył.

Mogę to tam wpisać, tak samo jak mogę próbować oszukać start-stop za pomocą temperatury bądź wartości napięcia. Po ponownym uruchomieniu zapłonu wyskoczy błąd, wartości się nadpiszą i będzie tak jak sobie producent wymyślił ;] Jest dostęp tylko do części parametrów w autach MY2020.

 

A jeszcze, podałeś mi kodowanie które i tak NIC NIE ZMIENIAŁO, myślisz że ja tego wcześniej nie znalazłem? A na sam koniec: to kodowanie nie ma NIC wspólnego z responsywnością pedału gazu w żadnym z aut grupy VAG ;] 

 

 

To tu Pan mowi ze sie da 

ale znow moze w nowych nie dziala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gregoryj napisał:

Wiesz Stilo a Passat to nie ta sama klasa. Tani kompakt ws wypasna D klasa?

Poza tym mowiles ze za twardy. Do D z takim autem. Ponad 100 tysi i jeszcze boxy, oBD zeby jakos dzialal.

To co w nim jest lepszego oprocz wyciszenia i pewnie tzw sterowalnosci, no i tego ze tutaj jeszcze nie zuzyte ze starosci?

 

A to że np.

- po odpaleniu włącza mi się internetowe radio i gra Radio Nowy Świat - przez dane komórkowe, a auto ma e-sim

- że mam ASB

- że mam matrix LED

- że jak pocisnę to większość aut widzi moje tylne światła

- że jak jadę jakimś zakrętem mistrzów, to mogę to zrobić np. znacznie szybciej niż Stilo, które już by wyleciało z zakrętu

- że jak mam zakupy to mogę machnąć nogą pod tylnym zderzakiem i klapa się otwiera

- że mogę sobie Waze wrzucić na infotaiment i tylko zerkać na mape a na telefonie mogę mieć odpalonego fejsa czy komunikator

- że kobita może se podkręcić na 24 stopnie a ja mam nadal 16 i się chłodzę

- że wizualnie jest perfekcyjny dla mnie, nawet ładniejszy niż Stilo, ma najładniejsze DRLe ever - w kształcie zmarszczonych brwi ew. 'Angry birds look' 😉 

- że mam 4 lata gwarancji i GAP, nawet jak go ukradną nie będzie mi żal ;] 

- jest kosztem, zmniejsza podatek

- nagrzewa się w 2 minuty versus 15 minut w Stilo ;] 

- podchodzę do auta i łapię za klamkę a ono się otwiera

- to samo mogę zrobić smartfonem jak zapomnę kluczyków - także go odpalić i pojechać

 

To z rzeczy które mi się podobają, na szczęście to przyćmiewa wady jakie on ma ;] 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał:

To tu Pan mowi ze sie da 

 

No bo pewnie nie ma najnowszego ;] 

A to jeszcze nic! Bo mój nie załapał się jeszcze na SFD ;] Czytajka: https://forum-mechanika.pl/threads/vw-diagnostyka-sfd-od-golfa-8.57682/

Octavia 4, Golf 8 i jeszcze coś załapało się już teraz i tam nawet OBD11 nie odczyta jakichkolwiek danych ;] Kody daje tylko VAG dealerom, nie dostaną ich warsztaty ani użytkownicy ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, twinsen napisał:

 

No bo pewnie nie ma najnowszego ;] 

A to jeszcze nic! Bo mój nie załapał się jeszcze na SFD ;] Czytajka: https://forum-mechanika.pl/threads/vw-diagnostyka-sfd-od-golfa-8.57682/

Octavia 4, Golf 8 i jeszcze coś załapało się już teraz i tam nawet OBD11 nie odczyta jakichkolwiek danych ;] Kody daje tylko VAG dealerom, nie dostaną ich warsztaty ani użytkownicy ;] 

O matko :panic: No ale to kwestia czasu az to ogarna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujek napisał:

O matko :panic: No ale to kwestia czasu az to ogarna. 

 

Jak nawet ci od softu DSG nie poradzili sobie z domyślnym trybem "D"? To jest jakaś grubsza technika ;] 

W autach do 2018 (sprzed afery diesel gate), auto pamiętało nie tylko tryb DCC czyli tam klima, wspomaganie, amortyzatory, ale także tryb skrzyni biegów (Eco, Sport, Normal, Comfort, 4x4 itd.). Po aferze, wprowadzono permanentną zmianę, by auto po odpaleniu ustawiało się w taki tryb, w jakim można przeprowadzić testy spalania by spełniało normy Euro. Tak VAG wymyślił bo inaczej w każdym innym trybie, auto norm nie spełni ;] I zablokowali to, także np. na kokpicie mam E albo S, ale samą skrzynię muszę ręcznie wprowadzić w dany tryb ;] Już to olałem i jeżdżę po prostu na D czyli Normal. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lo jezu ale jest tego. Bedziesz chwalil Paska nad niebiosa. Ale ile to wszystko kosztowalo? 150-200 tysi. Przypuszczam ze do konca zycia nie wydam tyle na auta a zostalo mi jeszcze statystycznie kilkadziesiat lat i chce jeszcze kilkanascie roznych sobie kupic

 

- po odpaleniu włącza mi się internetowe radio i gra Radio Nowy Świat - przez dane komórkowe, a auto ma e-sim.

Serio? u mnie w aucie jednym po odpaleniu wlacza sie radio i tak mnie to w....a ze heja. Nie rozumie, czemu musi mi sie to k...a włączać

- że mam ASB,

eh to mam w Kadecie z 90 roku

- że mam matrix LED,

tego nigdy nie bede mial bo za drogie lampy

- że jak pocisnę to większość aut widzi moje tylne światła

to kwestia mocy, mozna miec takie stilo, ktorego nawet Ty bedziesz wąchał spaliny. Cupry Wujka nie wezmiesz chyba?  Poza tym to limuzyna, ani do latania po zakretach. na autostrade do 150km/h

- że jak jadę jakimś zakrętem mistrzów, to mogę to zrobić np. znacznie szybciej niż Stilo, które już by wyleciało z zakrętu

kwestia raczej Stilo ktore sie slabo trzyma. Kazda fura na wielowachaczu po 2000 roku pewnie zrobi to tak samo

- że jak mam zakupy to mogę machnąć nogą pod tylnym zderzakiem i klapa się otwiera

to jakies dziwne jest. opcja dla inwalidow

- że mogę sobie Waze wrzucić na infotaiment i tylko zerkać na mape a na telefonie mogę mieć odpalonego fejsa czy komunikator

komunikator i face podczas jazdy?

- że kobita może se podkręcić na 24 stopnie a ja mam nadal 16 i się chłodzę

mialem, niby dzialalo, ale i tak powietrze sie potem miesza. trzeba ustawic dmuchawe silniej zeby poczucie nadmuchu bylo odbierane

- że wizualnie jest perfekcyjny dla mnie, nawet ładniejszy niż Stilo, ma najładniejsze DRLe ever - w kształcie zmarszczonych brwi ew. 'Angry birds look' 😉 

kwestia gustu

- że mam 4 lata gwarancji i GAP, nawet jak go ukradną nie będzie mi żal ;] 

wiadomo, bo nowe

- jest kosztem, zmniejsza podatek

a ile kosztuje, nawet minus podatek

- nagrzewa się w 2 minuty versus 15 minut w Stilo ;]

stary dobry diesel. moje benzyny grzeja sie szybko ale w 2 minuty to chyba nie. blizej 5 minut 

- podchodzę do auta i łapię za klamkę a ono się otwiera

no tak, keyless, tego tez nie bede mial. 

- to samo mogę zrobić smartfonem jak zapomnę kluczyków - także go odpalić i pojechać

tego nie chce, jeszcze ktos mi smurtfonem podbierze albo zhackuje auto

  • Haha 3
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, twinsen said:

Nawet nie chce mi się powyższego komentować, będąc kulturalnym wspomnę jedynie że każdy szuka czego innego ;] Może za 4 lata wezmę Tiguana, a może zostawię tego ;] 

Zostały mi 3 rzeczy do zmiany i będę się czuł tak komfortowo jak w Stilo ;] 

pedal box, 

start stop 

i zawiecha/opony

?

 

w sumie nieduzo, jak na wymagajacego klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, DamU said:

A mogłeś zamiast Paska kupić kilkadziesiąt Kadettów. 😁

Ehhhhh:facepalm:

Ja tez tego nie czaje. Za 150 tysi moglbym miec kilkanascie ekstra fajnych unikatowych aut. W tym terenowke do taplania sie w blocie, amerykanca z v8, vana, hot hatcha, cos z prlu, cos ala GTI, cos z dolozonym turbo - supersleeper, jakiegos w116 w dieslu ;] ................. to tak tylko na szybko wymyslilem

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, twinsen said:

 

Światła to i automat to chyba jest to co mnie najbardziej cieszy, no i to że auto udostępnia wifi pasażerom, jednym pacnięciem ekranu ;] 

A ci pasazerowie nie maja neta w komorce?

 

Swiatla i automat to wiadoma sprawa. Swiatla to drogie rozwiazanie, wiec bajer na dzien dzisiejszy. Automat istnieje od lat, drozsze ale w zasadzie nie bardzo drogie rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gregoryj napisał:

A ci pasazerowie nie maja neta w komorce?

 

Swiatla i automat to wiadoma sprawa. Swiatla to drogie rozwiazanie, wiec bajer na dzien dzisiejszy. Automat istnieje od lat, drozsze ale w zasadzie nie bardzo drogie rozwiazanie

 

Mają neta w komórce, ale net z auta ma antenę na dachu - lepszy zasięg ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gregoryj napisał:

Ja tez tego nie czaje. Za 150 tysi moglbym miec kilkanascie ekstra fajnych unikatowych aut. W tym terenowke do taplania sie w blocie, amerykanca z v8, vana, hot hatcha, cos z prlu, cos ala GTI, cos z dolozonym turbo - supersleeper, jakiegos w116 w dieslu ;] ................. to tak tylko na szybko wymyslilem

Kolego, nie musisz wszystkiego czaić.

Jak chcesz to kupujesz tuzin czy dwa kadetów z 90r., a @twinsen chciał passata MY 2020.

Narazie każdy może sam dokonać wyboru i nie musi bawić się tą samą szmacianą lalką co 3 pokolenia przed nim.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoryj napisał:

na slasku sa problemy z zasiegiem w aucie ? nie wierze

Kiedy w końcu pojmiesz, że ludzie wydają kasę na różne rzeczy bo tak im się podoba? ;] Czy ja krytykuję że Ciebie np. nie stać na coś? Albo że czegoś nie potrzebujesz? A ja to co mam to potrzebuję, poza może asystentem pasa ruchu, którego nie używam.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Kolego, nie musisz wszystkiego czaić.

Jak chcesz to kupujesz tuzin czy dwa kadetów z 90r., a @twinsen chciał passata MY 2020.

Narazie każdy może sam dokonać wyboru i nie musi bawić się tą samą szmacianą lalką co 3 pokolenia przed nim.

 

Ja nie wiem w ogóle o co on się tak szarpie - chce nam pokazać że jego nie stać albo że ci którzy kupują takie auta robią to nieracjonalnie? Bo jedynie jego sposób na auto się liczy?

Przyznam że nie rozumiem. Chciałem paska i mam paska, to że narzekam to normalne, taką mam naturę zanim się do czegoś przyzwyczaję ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, twinsen napisał:

Ja nie wiem w ogóle o co on się tak szarpie - chce nam pokazać że jego nie stać albo że ci którzy kupują takie auta robią to nieracjonalnie? Bo jedynie jego sposób na auto się liczy?

Przyznam że nie rozumiem. Chciałem paska i mam paska, to że narzekam to normalne, taką mam naturę zanim się do czegoś przyzwyczaję ;] 

Jest tu więcej takich co swój styl życia uważają za jedyny słuszny i myślą, że wszyscy tak samo żyć powinni.

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, twinsen napisał:

 A ja to co mam to potrzebuję, poza może asystentem pasa ruchu, którego nie używam.

Ja ostatnio jeżdżę z nim non stop :)

Na starość się przydaje ;]

A jak się człek polubi z tym systemem, nie walczy z nim, to zapomina że jest :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.