Skocz do zawartości

Kto wie co to i do czego


Sw_irek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, rwIcIk napisał:

Ja ostatnio jeżdżę z nim non stop :)

Na starość się przydaje ;]

A jak się człek polubi z tym systemem, nie walczy z nim, to zapomina że jest :ok:

 

 

Zrozum, on mnie na pobocze spycha, albo każe mi jechać środkiem pasa co nie zawsze jest możliwe np. jak jedziesz obok TIRa to instynktownie ja się trochę odsuwam, a ten mnie jep na środek pasa i przykleja mnie do TIRa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, twinsen said:

Zrozum, on mnie na pobocze spycha, albo każe mi jechać środkiem pasa co nie zawsze jest możliwe np. jak jedziesz obok TIRa to instynktownie ja się trochę odsuwam, a ten mnie jep na środek pasa i przykleja mnie do TIRa.

i co chwila czytam ze cos w nim nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gregoryj napisał:

tego wlasnie nie rozumiem. nikt nawet tu na forum, co kupuje nowe auto, nie narzeka. wszystko idealnie dziala im w tych nowych autach.

 

ja rozumuje, ze jakby mial narzekac, to bym nie kupil

 

Nie wszystko w czymś nowym jest idealne, aczkolwiek na razie zalety przeważają nad wadami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, twinsen napisał:

 

Zrozum, on mnie na pobocze spycha, albo każe mi jechać środkiem pasa co nie zawsze jest możliwe np. jak jedziesz obok TIRa to instynktownie ja się trochę odsuwam, a ten mnie jep na środek pasa i przykleja mnie do TIRa.

Dziwne.

U mnie, gdy jest zbyt wąsko, po prostu wyłącza naprowadzanie.

Że środkiem, to już przyzwyczaiłem się :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Dziwne.

U mnie, gdy jest zbyt wąsko, po prostu wyłącza naprowadzanie.

Że środkiem, to już przyzwyczaiłem się :ok:

 

 

Ja po prostu tak mam, że moje przyzwyczajenia nabyte przez lata, wręcz kształtują mój byt 😉 Jak coś nie jest tak jak się przyzwyczaiłem, to mi odbiera komfort używania tego. Także na razie po prostu staram się przyzwyczajać do paska i tyle ;] 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, twinsen napisał:

Zrozum, on mnie na pobocze spycha, albo każe mi jechać środkiem pasa co nie zawsze jest możliwe np. jak jedziesz obok TIRa to instynktownie ja się trochę odsuwam, a ten mnie jep na środek pasa i przykleja mnie do TIRa.

 

Masz po prostu za małe auto.

To Ty powinieneś spychać TIRa na pobocze ;)

 

Ja tez jeżdżę cały czas z line assist i bardzo mi to odpowiada.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2020 o 17:05, gregoryj napisał:

Ja tez tego nie czaje. Za 150 tysi moglbym miec kilkanascie ekstra fajnych unikatowych aut. W tym terenowke do taplania sie w blocie, amerykanca z v8, vana, hot hatcha, cos z prlu, cos ala GTI, cos z dolozonym turbo - supersleeper, jakiegos w116 w dieslu ;] ................. to tak tylko na szybko wymyslilem

 

I przy takiej kolekcji dodatkowe życie na ubezpieczenia, badania techniczne, wymianę olejów, bieżące naprawy, sprzątania, mycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2020 o 19:37, twinsen napisał:

 

Zrozum, on mnie na pobocze spycha, albo każe mi jechać środkiem pasa co nie zawsze jest możliwe np. jak jedziesz obok TIRa to instynktownie ja się trochę odsuwam, a ten mnie jep na środek pasa i przykleja mnie do TIRa.

 

nie wiem jak u Ciebie, ale w Astrze ten astystent nie działa zerojedynkowo i jak próbuje korygować tor jazdy to wystarczy użyć trochę więcej siły niż normalnie na kierownicę i nadal jedziesz torem który sam wybierasz. Mnie się to podoba i też się przyzwyczaiłem. To działa na zasadzie sugerowania, a nie zmuszania. Jak się faktycznie zagapisz, to poczujesz, że coś się dzieje i zareagujesz, a jak nie jesteś zagapiony, to nadal możesz jechać jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

 

nie wiem jak u Ciebie, ale w Astrze ten astystent nie działa zerojedynkowo i jak próbuje korygować tor jazdy to wystarczy użyć trochę więcej siły niż normalnie na kierownicę i nadal jedziesz torem który sam wybierasz. Mnie się to podoba i też się przyzwyczaiłem. To działa na zasadzie sugerowania, a nie zmuszania. Jak się faktycznie zagapisz, to poczujesz, że coś się dzieje i zareagujesz, a jak nie jesteś zagapiony, to nadal możesz jechać jak chcesz.

 

Ja to ustrojstwo wyłączyłem na razie, nie mogę się przyzwyczaić do jego interwencji. Wiem już na pewno że jak będę wybierał jeszcze w życiu jakieś auto, to bez tego.

Cieszyłem się na adaptacyjny tempomat, a też poza sprawdzeniem jak to działa tego nie używam. Sam utrzymuję odstęp od poprzednika. Do pewnych wynalazków ciężko mi się przyzwyczaić, ale np. Matrix LED to coś dla mnie cudownego, w końcu coś widzę w nocy ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, twinsen napisał:

Ja to ustrojstwo wyłączyłem na razie, nie mogę się przyzwyczaić do jego interwencji

 

ja też tak mialem na początku jak kupiłem Opla. Wyłączyłem i już. Też z założenia jestem nastawiony na "nie" do wynalazków ;]. A po jakimś czasie zacząłem włączać i testować, aż w końcu włączyłem na stałe i już od dawna tego nie ruszam. Jedyne sytuacje gdy ten system się myli to jak masz zwężenie na autostradzie czy inne remonty i zaczynają się żółte linie. Zazwyczaj nadal chce jechać po białych. Jak o tym wiem to już mnie to nie stresuje bo wystarczy trzymać kierownicę i użyć trochę więcej siły, ale rozumiem, że jak ktoś pierwszy raz ma z tym do czynienia to może się przestraszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.