Skocz do zawartości

Kia Picanto - 1.2l -warte to cos?


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem najlepiej wyglądające miejskie auto.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka




Dlatego mnie zainteresował.... właśnie przez wygląd...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Swift jest większy. Też 1.2. A zresztą to rzecz gustu. To dla sprzątaczki czy dla kolesia od basenu? :]


Dla sasiadki, (nie, nie bzykam jej )

7 lat gwarancji, bez limitu km od zderzaka do zderzaka za 40k PLN jeśli ja wsadzę do 2019 - żeby na ulice wyjechać, nie widzę nic na rynku żeby to pobić oprócz MG

MG - ale za bardzo ja lubię, nie chce jej jeszcze wpakować w auto Made in China które na rynku jest dwa lata...

Totalnie nie mam doświadczenia z takimi małymi autami, ale po jeździe dziś podoba mi się, automat ciut mulowaty, pod górkę tez nie, ale na żadnym zakręcie nie dało się tego wytracić (a Yaris się da )...

67682038435f5473082e7958ee397ec8.jpg


f0eac2d6124c586911712a139c1fd84f.jpg

Tylko ciekawi mnie jakie to ma problemy na codzień. Widzę np plus - w ogóle benzyny nie żłopie, z minusów - AEB chwyta jak tylko coś na drodze zobaczy, etc. Siedzenia - nie wiem, po 20min jazdy chyba za twarde jak dla mnie ... etc


Wiec przydałby się ktoś kto to ma z pare miesięcy/lat i powiedział jakie to ma problemy....



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej wyglądające miejskie auto.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Może i ładnie wygląda, ale w opcji jak wyposażeniu u OZIego. Bo nasze krajowe będą zarówno na zewnątrz brzydsze jak i w środku mniej wyposażone. A wtedy efektu już takiego nie ma.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, spad napisał:

Może i ładnie wygląda, ale w opcji jak wyposażeniu u OZIego. Bo nasze krajowe będą zarówno na zewnątrz brzydsze jak i w środku mniej wyposażone. A wtedy efektu już takiego nie ma.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Na zdjęciach jest wersja GT Line również dostępna w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, spad napisał:

Może i ładnie wygląda, ale w opcji jak wyposażeniu u OZIego. Bo nasze krajowe będą zarówno na zewnątrz brzydsze jak i w środku mniej wyposażone. A wtedy efektu już takiego nie ma.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Mówisz o krajowym? ;]

 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-picanto-wyprzedaz-2019-gt-line-ID6CB6rB.html#fe6f898b08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, spad said:

 

Nie wiem ile uda sie z Picanto GT LIne urwac, ale sprobuje 10% na wyklepane w 2019, nowe 2020, nie sadze ze wiele sie uda, w tym nie ma 'miesa' zeby urwac ...

 

Moj wsiowy mial 8 na placu GT Line , zarejstrowane i juz 'oficjalnie sprzedane' czyli policzone, bonus od Kia Motors Oz zaliczony pewnie pod w grudzien 2019, stycznem 2020 i czekaja na kupcow, jako DEMO z 5-20 km na liczniku 🙂

 

Jednego prawdizwego demo jakiego mieli 2,000 km wczoraj sprzedali ... szkoda.

 

Ceny z ubepzieczeniem, bakiem paliwa, rejestracja, wszelkimi pierwszymi podatkami, pierwszym service za free etc czyli zeby na ulice wyjechac za 2019 GT Line automatic krzykane 48k PLN ($18,990)

 

 

Picanto_bt.JPG.8246aa928bae22bdfe92a7adba1d1199.JPG

 

Wies obok nowy stock 2020  47k PLN za to samo, zeby na ulice wyjechac 🙂 nowe, smierdzace z fabryki, czeka ...

 

Wiec zaczynam polowac na bialego, GT Line, taki sasiadka chce .... dopoki

 

1209312517_peterwarren_kia.JPG.526a153bcec070d2eafbecf1045bb10c.JPG

 

 

ale pojawil sie wysyp RIO 1.4l automatic za ... ta sama forse 48k PLN zeby na ulice wyjechac, glownie biale lub srebne ... I ide z now z (brzydka sasiadka) po tych samych dealerach 🙂

 

Picanto nadrabia wygladem, RIo silnikime 1.4l - lepsza skrzynia, i .. wielkoscia ...

 

FUDGE!!!

 

 

RIo.JPG.30c582690254d68ace392bb800bedcdf.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2020 o 22:13, OZI napisał:

Jako wozek na zakupy i w okolo komina?

 

Ma to ktos? czytam glownie pozytywne opinie - oprocz tego, ze nie wolno ludziom siedizec z tylu :ganja: bo mozna zginac ... :narcyz:

 

 

 

spacer.png

spacer.png

 

Kolega kupił żonie nowego Swifta z automatem - chyba lepsze to niż auto z kija.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega kupił żonie nowego Swifta z automatem - chyba lepsze to niż auto z kija.

 

Kupilem z nimi 2019 Kia Rio 1.4l automatic, jeszcze zanim recesja sie zaczela.

 

To znaczy tak, mieli strupa za $500. Cos takiego.

 

9372c01a7881aeda4550bc4f49d481fd.jpg&key=d72101346c0675048743a8e832bf26bf99a12789f2c135d0cdabb3d3c1610f3f

 

Potem mieli $3,000 min trade in za kazde auto ktore tylko jezdzi

 

20f45da6c656333e10d9fa48f2a6fcdd.jpg&key=44600c0adbf9ff3d4cf296971e4c850c3a0291da3d3e350868c862a53c672323

 

2019 model za $17k dolcow po malych negocjacjach.

 

-$3,000

Wyszlo $14k - jakies 35k PLN

 

05a94dacdd43662503ec4e824f3cd4fb.jpg

 

Sent from my SM-G988B

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Kupiłem miesiąc temu stary model 2004, Kia mnie zaciekawiła, nigdy nie miałem nic wspólnego, chcę jakiegoś SUV docelowo, a że potrzeba również miejskiego taniego autka, to na próbę używkę starą, jestem techniczny a to najprostszy sposób by poznać markę, awaryjność i problemy. Czytanie niby pomaga, ale widzę po sobie - że nie do końca bo wiele odkryłem typowych bolączek dopiero po zakupie.

No to tak:

Generalnie polecam, będą drobne problemy, ZAWSZE, ale na szczęście nie poważne, czyli generalnie uważam Picanto za dobre autka.

Mam 1.1 G4HG silnik, na pasku rozrządu, myślę że Kia ewoluuje ciągle bo z historii 2012r nowy model Picanto w którym pasek zamieniono na łańcuch a więc mniejsze koszta serwisowania + w końcu skończył się problem totalnej destrukcji silnika przez "śrubkę". Ktoś coś? Nikt nic? Kia nie chciała się przyznać do błędu lat 2004+, zastosowali zbyt słabą śrubę do koła wału rozrządu --> koło się wyrabiało --> powstawał luz --> pasek rozrządu szedł sobie w siną dal o wiele ząbków z czasem no i bum, lub po prostu śruba się zrywała i też bum, po silniczku. Użytkownicy forów zagranicznych przestali nagminnie zgłaszać problemy po ok 2008r ale zdarzały się też sporadycznie 2010, 2011, z tego co widziałem to Kia zalecała nieraz nawet i wymianę silnika, szok, nie mniej jednak Kia z czasem zaprojektowała dłuższą śrubę która ma na celu uchronić przed problemem. Śrubę zakupiłem, rzeczywiście jest dłuższa. Serwis płatny, a wymiana samej śruby darmowa, więc trochę ręce opadły na sposób usuwania wad fabrycznych, więc sprawę wziąłem we własne łapki. Mimo że auto stare to w podobnym wieku wada fabryczna Hondy (poduszki) została mi usunięta w należytszy sposób, także tu wielki minus za podejście do tematu wad fabrycznych, niech se i mają nawet 10lat gwaracji, co z tego w takim przypadku jak konkretnie mój? Także do gwarancji podchodzimy z dystansem.

 

W/w problem nie występuje w nowych Picanto II i Picanto III.

 

Wymieniałem kilka dni temu tarcze, nie mogłem systemu odpowietrzyć, 2 koła całkowicie nie hamują --> uszkodziła się pompa hamulcowa, ponoć to typowa usterka. Nie, nie był to problem zapowietrzenia, specjalnie z "nowej używanej" wszystko wylałem i przedmuchałem żeby się utwierdzić w teorii.

Przyciski opuszczania szyb nie działają, ponoć problem w przycisku, da się regenerować.

Linka sprzęgła się wyrabiała w modelach 2004 - 2011...

takiego typu usterek można się spodziewać po tych autkach.

 

O tego typu usterkach mówię w tych autkach, pomijając w/w poważny problem silnika bo to już dawno Kia poprawiła. Silnik na gazie, suchy, nic nie poci się, mimo że kupiłem ze źle zrobioną instalacją (uboga mieszanka). Do jazdy po mieście bardzo polecam, bardzo komfortowe do tego celu, bo wlezie w każdą dziurę, wszędzie zaparkuje, super skrętne. Po rozłożeniu foteli włożyłem pod kątem a następnie postawiłem 47" LED TV (chuda ramka) oraz 42", więc wbrew pozorom jak się fotele rozłoży to trochę rzeczy wejdzie.

 

Ceny części uważam za niskie do tego autka (bazując na 2004) ceny na stan 2022r:

linka sprzęgła 100zł

zestaw sprzęgła Sachs 180zł! (Do Mazdy3 lata temu płaciłem 500zł)

ale są też i drogie rzeczy:

malutka pompa hamulcowa, ok 300-400zł (nowa, ja montowałem używkę za raptem 100zł)

 

W dalszą podróż absolutnie nie polecam Picanto, tu komfort się skończy i zacznie się duży dyskomfort po ok 2h jazdy (porównuję do chociażby Mazda3 w sferze fotela i otoczenia)

 

Sposób ulokowania części dla domowych hobbystów:

uważam że okej, w komorze silnika ciasno, trzeba wiele się nakręcić żeby coś wyjąć ale okej, pod samochodem nie napotkałem jak na razie żadnych udziwnień czy mega problemów. Np regeneracja cylinderków hamulców to raptem 10zł gumki, robota wykonana, git, a porównując z sąsiada Qashqai 2012 to tam mieliśmy masakrę pracy robiąc mu hamulce.

Wszystkie części z logo Kia/Hyundai.

Te najnowsze modele często mają problem (mruganie) ze światłami LED do jazdy dziennej, ponoć usterka programowa, ponoć Kia usuwa to w ramach gwarancji. Tego typu problemów, tzn małych można się spodziewać, nie dociągnięcia były w 2004r i widzę że dziś też są, ale... która marka jest wręcz idealna? Żadna. Polecam do jazdy miejskiej.

 

Mam nadzieję że ten opis zachęci tych co rozważają zakup do jazdy miejskiej i jednak odtrąci lekko tych co myślą że kraj można zjechać tym autkiem...no można...maluchem też można było i się jeździło wzdłuż i wszerz 😉

 

Czy kupię nowszy model Picanto do jazdy typowo miejskiej, po tym co przechodzę z wersją Picanto I, 2004?

Tak, albo Hondę Jazz choć mam wrażenie że Honda Jazz po ok 2017r ciągnie niestety w dół przez swoją awaryjność baterii hybrydowych i sam fakt że nagle może sporadycznie odciąć prąd i stanąć... w najnowszej Jazz zmienili system hybrydowy, czyli co? Ten poprzedni był jednak awaryjny? Strzał w kolano? Klasa Hondy? Jakoś nie uśmiecha mi się wyciągać skrzynię biegów w Jazz żeby cewkę hybrydy wymienić... myślę że mogli to zrobić w bardziej dostępnym miejscu, np wałki napędowe które też się kręcą i mogą tworzyć prąd...(chyba Toyoty gdzieś tam na wałkach zrobiły). Picanto 2021r a bez takich ceregieli. Ja, od dawna wierny fan Hondy a jakoś niepewnie patrzę na nowy model Jazz, zaś o wiele pewniej na Picanto, ciągle burza myśli, hmm...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.