Skocz do zawartości

wariator do PCX - gdzie kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Postanowiłem sprawić swojej PCX (oraz sobie 🙂 ) prezent na nowy sezon - wymieniam wariator na "tuningowy", żeby mi się lepiej śmigało po mieście. Jeszcze nie wiem, jakiej marki graty kupię; do mojego modelu najczęściej wymieniane są Malossi, Pollini bądź J Costa. Niby wszystko można znaleźć w internetach, bo sklepów co nie miara, ale jednak nie chciałbym wtopić.

Podpowiedzcie pls, gdzie kupować takie rzeczy, żeby mieć pewność, że: doradzą, nie wcisną chłamu, mają towar, który sprzedają?
Jeśli sklep stacjonarny - to Wawa lub okolice. Jeśli net - to wsio ryba, choć chyba wolę PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dziękuję serdecznie za tak liczne odpowiedzi w wątku. Ledwo się przez nie przekopałem. ;]

 

Chciałem się podzielić finałem tego zagadnienia - zdecydowałem się na wariator firmy Malossi. Dedykowany dla PCX 125 i 150, czyli w zasadzie dla wszystkich małych skuterków tej firmy.

W zestawie przyszły rolki 9g oraz 12.5g. W instrukcji napisali, że wariant mieszany, po 3 rolki z każdej kategorii, dają wariant "Sportivo". Założone, przetestowane, oto wrażenia:

- moc przekazywana jest na koło bardzo płynnie, nie trzeba już czekać na pojawienie się przyspieszenia

- samo odczucie przyspieszenia pozostało na tym samym poziomie

- prędkość w okolicach 100km/h osiągana jest bez większego kłopotu (dojechałem do 110km/h)l poprzednio ledwo byłem w stanie dobujać się do stówy

Sama wymiana jest banalnie prosta, ale trzeba mieć wiedzę oraz narzędzia (nasadka rozm 39 do odkręcenia sprzęgła).

 

Dalsze zwiększanie osiągów tego zgrabnego miejskiego skuterka to już wyłącznie poprzez wymianę silnika na większy, np 150cm3.

 

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bartłomiej napisał:

l poprzednio ledwo byłem w stanie dobujać się do stówy

 

 

dawno juz swoim nie jezdzilem

ale 

wydaje mi się, że do okolo 105 rozpedza sie moj (licznikowo) 

a jak jeszcze pare minut poczekac ;) to i zwieksza sie powoli 

 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, akisel napisał:

wydaje mi się, że do okolo 105 rozpedza sie moj (licznikowo) 

a jak jeszcze pare minut poczekac ;) to i zwieksza sie powoli 

Mój ma już 36 tys km przebiegu i miał ciężkie życie u poprzedniego właściciela. Silnik na szczęście w dobrej kondycji. Po wymianie wariatora te 110km/h osiąga w przyjemnym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2020 o 15:25, Bartłomiej napisał:

Dalsze zwiększanie osiągów tego zgrabnego miejskiego skuterka to już wyłącznie poprzez wymianę silnika na większy, np 150cm3.

Ekhmmm… Pozostaje jeszcze redukcja masy. Własnej;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartłomiej napisał:

Mój ma już 36 tys km przebiegu i miał ciężkie życie u poprzedniego właściciela. Silnik na szczęście w dobrej kondycji. Po wymianie wariatora te 110km/h osiąga w przyjemnym stylu.

Aha, ok

bo mój to ma z 1,5 kkm 

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 29.05.2020 o 21:18, Blues napisał:

Ekhmmm… Pozostaje jeszcze redukcja masy. Własnej;]

No sorry, na to się nie zanosi na razie....... 🙂

 

A z nowych przygód PCX zafundował mi dzisiaj nagłą utratę napędu wywołaną totalną demolką paska napędowego. Musiałem go porzucić na trasie, zostawić na kilka godzin na pastwę losu i ulewy, która akurat przetoczyła się przez Mazowsze, ale już wieczorem wracałem do domu PCXem z nowym oryginalnym paskiem Hondy. Mam nadzieję, że okaże się nieco trwalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.