Skocz do zawartości

Kto już zmienił na letnie?


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7.03.2020 o 08:31, el_guapo napisał:

Nie wychodzi na jedno. Guma się starzeje i te dwa komplety zima/lato będą po prostu stare po 6ciu latach, w których co najmniej raz kupisz komplet NOWYCH wielosezonówek. 

 

To zależy ile jeździsz.

Ja robię około 32kkm rocznie i w 6 roku opony są zużyte i wymieniam na nowe.

 

Robiąc 10kkm na rok i mniej - wielosezonowe to świetny pomysł.

 

Michelin Crossclimate - akurat mi nie przypadły do gustu, trochę za głośne. Ale nowe wielosezonowe Bridgestone są fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałem zmieniać (mam komplet wyważonych kół, zmieniam sam) ale straszyli opadami więc stwierdziłem że jeszcze poczekam.

No i dziś jadąc na skitury do Szczyrku spotkała mnie zamieć śnieżna. Na bocznych drogach kilka cm świeżego puchu. Główne solone więc mokre.

Temperatura wraz z wysokością zmieniała się w zakresie od 0 do -2C,

Więc jak ktoś urzęduje blisko gór to lepiej ze 2 tygodnie jeszcze poczekać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎06‎.‎03‎.‎2020 o 15:33, marcindzieg napisał:

Zaczynasz gadać jak Lucyfer :)

Nie jesteś sam na drodze i możesz spotkać takiego, co stwierdzi że na letnich nie ma żadnej różnicy. Bo czytał tak na AK.

Niech każdy robi jak chce. Ja tylko opisuje moje spostrzeżenia.

Ale Ty też nie demonizuj.

Całą resztę czasu kiedy jest ciepło i bez śniegu to właśnie zimowe sprawiają większe zagrożenie niż wielosezonowe czy letnie.

 

Trzeba jeszcze w tym wszystkim policzyć ile czasu te zimówki pojeżdżą w warunkach, w których nie są najlepsze, a ile pojeżdżą w warunkach gdzie są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

W ramach tarczy antykryzysowej narobiłem własnymi ręcyma:

 

 

U mnie to samo, ale rozłożyłem sobie ma raty robotę. Drugie auto może w przyszłym tygodniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stig napisał:

U mnie to samo, ale rozłożyłem sobie ma raty robotę. Drugie auto może w przyszłym tygodniu 

Z rozpędu trawę w ogrodzie zwertykulowałem i zgrabiłem.

Ogród niewielki, ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

 

 

Balem się o plecy i słusznie. Chłopaki we dwóch koła zakładali. 
 

 

2CEA7B8E-29CC-46A7-BB40-9200132CD903.jpeg

Na tej oponie to nie powinno być jeszcze takich drobnych nacięć? Czy to cos w rodzaju slicka szosowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

Balem się o plecy i słusznie. Chłopaki we dwóch koła zakładali. 
 

Walce ;]

Ja w swoim w zeszłym roku przekładałem z jednej strony przód tył i miałem dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rwIcIk napisał:

Walce ;]

Ja w swoim w zeszłym roku przekładałem z jednej strony przód tył i miałem dość.


Jak to mówią mierz swe siły na rozmiary.

 

W innych autach sam zmieniam, fajna zabawa i bardzo to lubię ale tu zwyczajnie mialem obawy przy masie auta i kół. 

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, chojny napisał:


Jak to mówią mierz swe siły na rozmiary.

 

W innych ustach sam zmieniam, fajna zabawa i bardzo to lubię ale tu zwyczajnie mialem obawy przy masie auta i kół. 

Kiedyś to mnie jeszcze rajcowało, ale teraz znieść ze strychu, pozakładać , umyć zdjęte, zanieść znowu na strych.... Jest jednak trochę roboty przy tym 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, Phil_ips napisał:

Dzisiaj zmieniłem. Jest ładnie. emoji3.png8c60074f8ce33577930b042fb595b1f8.jpg

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

We wszystkich czterech autach zmieniłeś?

;l

 

 

BTW. Cztery takie same auta. Ryb approved.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Phil_ips napisał:

Pffff tapatalk.

Tak miało być :) bb85087372a5e6f5390141ccfb41117c.jpg

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Aha. Czyli dwa takie same auta. To dobrze, bo już zaczynałem zazdrościć.

;l

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Waldek40 napisał:

nie chwal się aż tyle razy ;), ja kupiłem 2 nowe opony i nie ma gdzie wymienić wszystkie zakłady zamknięte, a kumpel mówił ze jego sąsiad wczoraj pojechał do Garwolina na wymianę opon i kierowcy 3 aut dostali mandaty po 500zł


Przyjęli ? 

Mandaty są bezpodstawne. 

 

Za motofocus.
Dobry warsztat.


Dodatkowo nasza ekspertyza to potwierdza. 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pon zadzwonilem i dzisiaj zmienione. Gosc normalnie pracuje i mowi ze na brak ruchu nie narzeka. Nie bardzo rozumiem dlaczego gumiarze mieliby sie zamykac jak ktos wyzej pisal. Koles pelna kulturka w maseczce i rekawiczkach, zero kontaktu.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Waldek40 napisał:

nie chwal się aż tyle razy ;), ja kupiłem 2 nowe opony i nie ma gdzie wymienić wszystkie zakłady zamknięte, a kumpel mówił ze jego sąsiad wczoraj pojechał do Garwolina na wymianę opon i kierowcy 3 aut dostali mandaty po 500zł

Z tymi mandatami to ich juz postralo.

Ciekawe czy jakby byla taka sytuacja ale przed zima czy by tez ludziom mandaty sadzili. 

Mi gumiarz dzisiaj mowil ze ich jakis tam zwiazek wystosowal pismo do tych madrych glow zeby sie jasno okreslili ze ludzie moga gumy zmieniac. Bo przeciez sam6ch zakladow nie kazali zamykac to dlaczego nie mozna z ich uslug korzystac? Debile.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zinger napisał:

W pon zadzwonilem i dzisiaj zmienione. Gosc normalnie pracuje i mowi ze na brak ruchu nie narzeka. Nie bardzo rozumiem dlaczego gumiarze mieliby sie zamykac jak ktos wyzej pisal. Koles pelna kulturka w maseczce i rekawiczkach, zero kontaktu.

 

Ja normalnie pracuję, to czemu inni mieliby nie pracować 8]

Chyba nie o to chodzi, by cała gospodarka stanęła.

A zmian opon to nie jest jakaś fanaberia.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Ja normalnie pracuję, to czemu inni mieliby nie pracować 8]

Chyba nie o to chodzi, by cała gospodarka stanęła.

A zmian opon to nie jest jakaś fanaberia.

 

Co poradzisz, dzwoniłem do znajomego z wulkanizacją, od wczoraj wszystkie warsztaty zamknięte...

Ja ważyłem koła jesienią, po zdjęciu zaraz. Wczoraj w dwóch pojazdach zmieniłem, jeszcze 4 zostały... 

Siłownia jak się patrzy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pipper napisał:

Co poradzisz, dzwoniłem do znajomego z wulkanizacją, od wczoraj wszystkie warsztaty zamknięte...

Ja ważyłem koła jesienią, po zdjęciu zaraz. Wczoraj w dwóch pojazdach zmieniłem, jeszcze 4 zostały... 

Siłownia jak się patrzy ;]

Ja mam opony do zmiany - sam nie dam rady.

Umówiłem się w ASO po swiętach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie żony zmieniłem koła. W swoim nie mam felg. Wydali mi nowe auto na zimówkach i letnie  opony do bagażnika. Teraz nie ma jak pojeździć za felgami, a bez oglądania trochę strach kupować.

Trzeba przeczekać. I tak nie mam gdzie jeździć. Przez miesiąc zrobiłem 60 km.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniałem opony - kupiłem w styczniu nowe auto i w salonie poprosiłem o przekładkę na zimowe (co za debil ze mnie skoro w Polsce brak śniegu :facepalm:). No więc od stycznia na zimówkach zrobiłem 1700km i dzisiaj wróciłem do fabrycznych letnich. Najciekawsze jest to, że warsztat jest 100metrów od komisariatu ;] Pod koniec zmiany opon podjechał patrol policji i poprosili pozostałych oczekujących żeby nie wychodzili z aut,  patrol odjechał życząc obsłudze wesołych Świąt (warsztat umawia wymianę opon na godziny, ale mają jeszcze akumulatory i drobne naprawy). Pełna kulturka, zero marudzenia, straszenia mandatami. Chyba tylko w Łodzi ta policja taka nerwowa:) @Cinos A swoją drogą ile płacicie za przełożenie opon na aluminiowych felgach? U mnie rozmiar 16'' i 80zł.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Ja standardowo zmieniam około 15 kwietnia :)

Jesienią w okolicy 15 października :)

 

Ja różnie, zależnie od czasu i pogody... :)

W połowie pojazdów mam na sezon ciepły uniwersalne opony, na zimę zimowe, w drugiej połowie na sezon ciepły typowo letnie, na zimę zimowe :ok:

Dziś tylko 2 kolejne, ale z myciem pojazdów po zimie :phi:

Kurcze, chyba się kurczę wzrostem, bo dachy w 4x4 coraz wyżej są... albo to lift 2" ;l

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pipper napisał:

Ja różnie, zależnie od czasu i pogody... :)

W połowie pojazdów mam na sezon ciepły uniwersalne opony, na zimę zimowe, w drugiej połowie na sezon ciepły typowo letnie, na zimę zimowe :ok:

Dziś tylko 2 kolejne, ale z myciem pojazdów po zimie :phi:

Kurcze, chyba się kurczę wzrostem, bo dachy w 4x4 coraz wyżej są... albo to lift 2" ;l

Ja ostatnio swój myłem - ale bez dachu ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła zamierzam przełożyć jutro albo w sobotę, póki mam wolne. Później w maseczce raczej trudno będzie :hehe:. Dzisiaj za to, zmieniałem tarcze i klocki. Miejsce akcji - parking społeczny. Patrol sztuk raz przeszedł bokiem ;].

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.