Skocz do zawartości

P0601 - Ukł. ster. uszkodzony (pamięć EEPROM)" - błąd sumy kontrolnej pamięci ECU


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Moje auto to Fiat Croma 2.4 JTD, automat, rocznik 2005.

 

Jakiś czas temu wymieniałem w niej żarówki, a jak wiadomo po prawej stronie jest to dość trudne zadanie, tak więc odpiąłem aku i zdemontowałem centralkę silnika oraz obudowę filtra powietrza. Wymieniłem żarówki, i zanim poskładałem wszystko z powrotem to chciałem sprawdzić "na żywym organizmie" czy żarówka działa. Tutaj mój błąd ponieważ wyjęta żarówka musiała dotykać obudowy ECU i po przekręceniu kluczyka zauważyłem, że poszła gdzieś mała iskra w tych okolicach. Żarówka zadziałała, poskręcałem wszystko, odpaliłem silnik i niespodzianka na desce - check engine.

 

Sprawdziłem Multiecuscanem i pojawił się błąd, którego nie można skasować, a mianowicie: "P0601 - Ukł. ster. uszkodzony (pamięć EEPROM)" - błąd sumy kontrolnej pamięci ECU.
Dodatkowo wszedłem jeszcze do sekcji "Nadwozie (BCM)" w Multiecuscan i wyświetla się tam błąd "U1602" - usterka linii CAN" - linia komunikacyjna CAN pomiędzy różnymi ECU samochodu nie funkcjonuje poprawie. Odpiąłem aku, kable od centralki, podłączyłem jeszcze raz, ale nic się nie zmieniło.

 

Z tego co wyczytałem w internecie to centralka do naprawy lub wymiany. Generalnie auto chodziło normalnie, więc jeździłem z tym dalej, ale jako, że nie lubię jak coś w aucie nie gra to w końcu zebrałem się aby to naprawić. Wysłałem sterownik silnika do naprawy. Dostałem informację od serwisu, że nie widzą aby było w nim coś uszkodzone i wypożyczyli mi drugą sztukę abym mógł podpiąć i sprawdzić czy błąd zniknie. Podpiąłem drugie ECU i niestety błąd wspomniane błędy (P0601 oraz U1602) dalej widnieją.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie leży problem i jak sobie z tym poradzić?


Będę wdzięczny za pomoc.

W załączeniu screeny z Multiecuscan.

can.png

eeprom.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.