Skocz do zawartości

2021 Dacia EV, Spring Electric - tanie EV po EU, czyli auto z China, ktore Renault robi Made in India


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie sie to coraz bardziej podoba. Dziki EU ped na EV....

 

1.JPG.d0ee778d24dc44d6b4622e522e3beb6f.JPG

 

2019

 

Przepis bierzemy auto od eGT New Energy Automotive - czyli od JV Donfeng, Nissan, Renault.

 

Podstawa tego jest platforma od Nissan - zwana CMF-A. Bierzemy blache z Renault Kwid - Made in India. Nazywamy to Venucia e30.

 

kwid.JPG.924391cbb0ac7f1c449d0f3542255c91.JPG

 

2130438165_venuciae30.jpg.82ab935bcae5afebdc2875b7bd6e82fe.jpg

 

 

Wkladamy 26.8 kWh Li-Ion baterie & 33kWh silnik, 125 N⋅m elektryczny silnik ktory napedzia kola na przod & zasieg ok 160km (jak wiatr nie wieje, zimno nie jest, etc)

 

Dajemy dosklepow i sprzedajemy za 61,800 yuan czyli za 34k PLN.i to bez zadnej kasy od podatnikow, dodatkow za EV.

 

Calosc klepiemy w Shiyan, Made in China.

 

 

576366118_venuciae30._1jpg.jpg.5ee489328dea76356202b7eca87c01a0.jpg

 

2019-venucia-e30-3.jpg.8f442618712991e66191047287293830.jpg

 

2020-21

 

Wraz z porzuceniem mastrurbacji Diesel, zaczela sie mastrurbacja na EV w EU - wspomagana $$ podatnikow. Trzeba odgrzac juz opracowanego kotleta Made in China, troche uszminkowac- zeby ladniejszy byl i zmarketingowac jak planete zbawi 🙂

 

Dacia - damy EU najtanszy EV!!!  Tak,. tak, tak!!

 

Nazwiemy go Spring Electric .

 

2.JPG.38e7be2a18dcfe4204c5575120f38c16.JPG

 

3.JPG.a0cd4cb740912a4c16f7526dc7548fb6.JPG

 

4.JPG.6e9bcc74eff482c2891411d121fd76d5.JPG

 

 

 

Marketing nam powie, ze to 'nowy jezyk design Dacia, wstepujacy w EU przyszlosc aut EV" :gay:

 

"Dacia bedzie dalej produkowac (ja wole slowo: klepac, albo teraz hmm - bedziemy wkladac chinska beterie i Chinski silnik w Rumuni)

auta ktore sa "proste, nowoczesne, dostepne finansowo dla kazdego, i niezawodne"

 

"Spring Electric jest dowodem na to, ze Dacia zmienia sie wraz z postepem ale pozostaje wierna swoim wartosciom"

 

Dacia ma miec zasieg 200km, z tych samych czesci ktore ma w China, ale juz wg EU norm 🙂 300l bagaznik, V-max 105km/h, ladowac baterie w 4h i ... kosztowac ok 2-3x tyle niz w EU.

 

 

Ciekawe jak dadza rade podrasowac *** Kwid zarowno wersja Brasil, ktora jest mocnijsza konstukcyjnie niz Made in India - nie potrafi tego przeskoczyc.

 

Moze sie okazac, ze auta z China, Made in China w 80%, zlozone w fabryce w Rumuni -- czyli z falszywym rodowodem z EU podbije EU miasta ...

 

5.JPG.538a3d921a56085cfb14fcaa3500420f.JPG

 

6.JPG.281c360404d0863400b98ecc534020b0.JPG

 

Niewiarygodne jak pare plastikow z Brasil potrafi ozywic wnetrze India ...

 

kia-seltos-s-with-safety-fwd-2-0_interior-front.jpg.f790836af73c00346c231715df8eccb2.jpg

 

1070929561_kwidbrasil.JPG.7f6a2b5e7dfdad8c2e0cddd28660c341.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, OZI napisał:

Mnie sie to coraz bardziej podoba. Dziki EU ped na EV....

 

1.JPG.d0ee778d24dc44d6b4622e522e3beb6f.JPG

 

2019

 

Przepis bierzemy auto od eGT New Energy Automotive - czyli od JV Donfeng, Nissan, Renault.

 

Podstawa tego jest platforma od Nissan - zwana CMF-A. Bierzemy blache z Renault Kwid - Made in India. Nazywamy to Venucia e30.

 

kwid.JPG.924391cbb0ac7f1c449d0f3542255c91.JPG

 

2130438165_venuciae30.jpg.82ab935bcae5afebdc2875b7bd6e82fe.jpg

 

 

Wkladamy 26.8 kWh Li-Ion baterie & 33kWh silnik, 125 N⋅m elektryczny silnik ktory napedzia kola na przod & zasieg ok 160km (jak wiatr nie wieje, zimno nie jest, etc)

 

Dajemy dosklepow i sprzedajemy za 61,800 yuan czyli za 34k PLN.i to bez zadnej kasy od podatnikow, dodatkow za EV.

 

Calosc klepiemy w Shiyan, Made in China.

 

 

576366118_venuciae30._1jpg.jpg.5ee489328dea76356202b7eca87c01a0.jpg

 

2019-venucia-e30-3.jpg.8f442618712991e66191047287293830.jpg

 

2020-21

 

Wraz z porzuceniem mastrurbacji Diesel, zaczela sie mastrurbacja na EV w EU - wspomagana $$ podatnikow. Trzeba odgrzac juz opracowanego kotleta Made in China, troche uszminkowac- zeby ladniejszy byl i zmarketingowac jak planete zbawi 🙂

 

Dacia - damy EU najtanszy EV!!!  Tak,. tak, tak!!

 

Nazwiemy go Spring Electric .

 

2.JPG.38e7be2a18dcfe4204c5575120f38c16.JPG

 

3.JPG.a0cd4cb740912a4c16f7526dc7548fb6.JPG

 

4.JPG.6e9bcc74eff482c2891411d121fd76d5.JPG

 

 

 

Marketing nam powie, ze to 'nowy jezyk design Dacia, wstepujacy w EU przyszlosc aut EV" :gay:

 

"Dacia bedzie dalej produkowac (ja wole slowo: klepac, albo teraz hmm - bedziemy wkladac chinska beterie i Chinski silnik w Rumuni)

auta ktore sa "proste, nowoczesne, dostepne finansowo dla kazdego, i niezawodne"

 

"Spring Electric jest dowodem na to, ze Dacia zmienia sie wraz z postepem ale pozostaje wierna swoim wartosciom"

 

Dacia ma miec zasieg 200km, z tych samych czesci ktore ma w China, ale juz wg EU norm 🙂 300l bagaznik, V-max 105km/h, ladowac baterie w 4h i ... kosztowac ok 2-3x tyle niz w EU.

 

 

Ciekawe jak dadza rade podrasowac *** Kwid zarowno wersja Brasil, ktora jest mocnijsza konstukcyjnie niz Made in India - nie potrafi tego przeskoczyc.

 

Moze sie okazac, ze auta z China, Made in China w 80%, zlozone w fabryce w Rumuni -- czyli z falszywym rodowodem z EU podbije EU miasta ...

 

5.JPG.538a3d921a56085cfb14fcaa3500420f.JPG

 

6.JPG.281c360404d0863400b98ecc534020b0.JPG

 

Niewiarygodne jak pare plastikow z Brasil potrafi ozywic wnetrze India ...

 

kia-seltos-s-with-safety-fwd-2-0_interior-front.jpg.f790836af73c00346c231715df8eccb2.jpg

 

1070929561_kwidbrasil.JPG.7f6a2b5e7dfdad8c2e0cddd28660c341.JPG

 

 

czemu ten spring elektrik wyglada jak cytryn c3 ? ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko.
To kolorowe, bo pogubiłem się w tej wypowiedzi i nie wiem co tam KIA robi.
To białe też może być.
Kia wlepila sie przez przypadek :-( Ozi nie umie po 8 ciders obrazkufff wstawiac...

Sent from my SM-G988B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba z tym pakietem w srodku to juz da sie przelknac bez problemu. Przy cenie ponizej 40k i takim wygladzie pierwszy sie zaisze jak mi bedzie potrzebny 2gi samochod do miasta.
Widzisz, za 40k PLN to ja bym lecial do sklepu za 160km i kupowal EV jako 3 auto.

Bez zartow, czy EV jest przyszloscia w takiej formie czy nie to imvho to auto jest warte tyle co picanto.

Ale ja podejrzewam - ze EU cena bedzie ok 2x tyle.

Czyli tak, skladamy odkurzacz Made in China, z czesci Made in China , dajemy obudowe Made in Romania, i wypychamy za dwa razy tyle...

A lud kupuje...

Sent from my SM-G988B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, OZI napisał:

Ale ja podejrzewam - ze EU cena bedzie ok 2x tyle.
Czyli tak, skladamy odkurzacz Made in China, z czesci Made in China , dajemy obudowe Made in Romania, i wypychamy za dwa razy tyle...
A lud kupuje...
 

 

EV na "wieksza" skale w EU kupuja jedynie tam, gdzie sie to faktycznie oplaca ze wzgledu na doplaty, ulgi, itp...

I tutaj nie mozna patrzec jedynie na cene zakupu.

Zalozmy, ze pracujesz w Sydney CBD i elektryki bylyby zwolnione z oplat za parkowanie. NIe rozwazylbys wtedy EV, zamiast placic 20 AUD/h? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, OZI napisał:

Widzisz, za 40k PLN to ja bym lecial do sklepu za 160km i kupowal EV jako 3 auto.

Bez zartow, czy EV jest przyszloscia w takiej formie czy nie to imvho to auto jest warte tyle co picanto.

Ale ja podejrzewam - ze EU cena bedzie ok 2x tyle.

Czyli tak, skladamy odkurzacz Made in China, z czesci Made in China , dajemy obudowe Made in Romania, i wypychamy za dwa razy tyle...

A lud kupuje...

Sent from my SM-G988B
 

U nas nie ma zadnych ulg za posiadanie EV wiec kupo w tej chwili to jest lekka fanaberia. Oplaty za parking sa smiesznie niskie wiec to zwolnienie z oplat jest smieszne. Jak nie zaplacisz to tracisz 50zl :hehe: Co innego w innych krajach EU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
EV na "wieksza" skale w EU kupuja jedynie tam, gdzie sie to faktycznie oplaca ze wzgledu na doplaty, ulgi, itp...
I tutaj nie mozna patrzec jedynie na cene zakupu.
Zalozmy, ze pracujesz w Sydney CBD i elektryki bylyby zwolnione z oplat za parkowanie. NIe rozwazylbys wtedy EV, zamiast placic 20 AUD/h? ;]
Tylko za ja uwazam ze rynek powinien to regulowac a nie sztucznu drenaz kieszeni podatnikow.

EU juz pokazalo ze masturbacja z Diesel nie za bardzo wyszla.

Teraz jest EV dzieki temu, ze wiekszosc doplaca za mniejszosc.

Ale, za 34k PLN ide i kupuje EV - niech sie nazywa Dacia, Fook - Kok EV, czy jak chcesz. Rynek zdecyduje a nie sztucznie...

Jak narazie kupuje Lexus ES F jako nastepne auto, a nie EV.

Viva Hybrid!

2880267d4bba806e45740ccc3fe623dd.jpg

Sent from my SM-G988B

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go będą sprzedawać za taką cenę jak w Azji to sam kupię do kulania się po mieście. 

Ale obstawiam że będzie x2, wtedy mogę co najwyżej podetrzeć się po okiem jak ta pani:

 

PP4k9kuTURBXy9lZTUyYTY5Yy1iYTgwLTQwODMtODMzNC03NWYxYjViZjQ4NGEuanBlZ5KVAwDMz80mwc0VzZMFzQGkzQEsgaEwBQ.webp

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma zadnych ulg za posiadanie EV wiec kupo w tej chwili to jest lekka fanaberia. Oplaty za parking sa smiesznie niskie wiec to zwolnienie z oplat jest smieszne. Jak nie zaplacisz to tracisz 50zl :hehe: Co innego w innych krajach EU. 
Travis od Pedzio powiedzial pare dni temu, ze gdyby nie kasa podatnikow to tylko, cytuje 'zielone swiry' - koniec cytatu - kupily by EV w EU.

Wiec znow EU popelnia to samo co z Diesel.

Ale ja szczerze mowie, za 35k Zlociszy kupil bym Dacie EV bawet w takiej formie.



Sent from my SM-G988B

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go będą sprzedawać za taką cenę jak w Azji to sam kupię do kulania się po mieście. 
Ale obstawiam że będzie x2, wtedy mogę co najwyżej podetrzeć się po okiem jak ta pani:
 
PP4k9kuTURBXy9lZTUyYTY5Yy1iYTgwLTQwODMtODMzNC03NWYxYjViZjQ4NGEuanBlZ5KVAwDMz80mwc0VzZMFzQGkzQEsgaEwBQ.webp
Problem jest taki ze Ty za to zaplacisz...



Sent from my SM-G988B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
9 godzin temu, KYRTAP napisał:

Wiadomo już że 15 października Dacia Spring zostanie oficjalnie zaprecentowana. Jestem bardzo ciekawy ile to miejskie auto będzie u nas kosztować. Na pewno będzie najtańszym elektrycznym pojazdem.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Szczelam jakieś 80-90k. Lud się, rzucirzuci bo to jest trendi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wujek napisał:

Szczelam jakieś 80-90k. Lud się, rzucirzuci bo to jest trendi.

 

 

Z jednej strony tak, z drugiej strony to może być kwota mentalnie nie do przeskoczenia przez Kowalskiego za Dacię. Co jak co, ale Dacia i 90 kPLN to jednak dwa bieguny w głowie kupującego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

 

Z jednej strony tak, z drugiej strony to może być kwota mentalnie nie do przeskoczenia przez Kowalskiego za Dacię. Co jak co, ale Dacia i 90 kPLN to jednak dwa bieguny w głowie kupującego. 

Troche tak bo to jest cena jakiegos Troca czy Golfa. Z drugiej strony tam gdzie beda zachety w postaci nizszych podatkow pewnie bedzie sie sprzedawala dobrze a producent zarobi krocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KYRTAP napisał:


Za dużo. Jak ma się sprzedawać to coś około 60 tysięcy powinno kosztować. Zobacz ile kosztuje mały VW.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Tu ktos sie chwalil, ze kole 80k za te VW i Skody to nie bedzie tansze. U nas rzuca z 20 sztuk na caly kraj reszta pojdzie w cywilizowanych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KYRTAP napisał:


Za dużo. Jak ma się sprzedawać to coś około 60 tysięcy powinno kosztować. Zobacz ile kosztuje mały VW.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Obstawiam 66-82 zależnie od wersji. Wtedy będzie hitem. Albo tak jak @wujek napisał, dadzą 20 sztuk na PL i temat umrze szybciej niż się urodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektrykach zostalo juz "niewiele" do przeskoczenia

Cena baterii i jej pojemnosc oraz szybkosc/ dostępność ladowania.

Jesli baterie na elektrolit staly okazą sie taką rewolucja to spalinowe auta osobowe pójdą do lamusa.

Pytanie czy liniie  przesylowe prądu to wytrzymają.

Zasięg już obecnie do przetrawienia przez Kowlaskiego - na codzien rzadko komu i rzadko kiedy potrzebny wiekszy (wyjazd na wakacje czy do rodziny lub jakies sluzbowe). Ceny z czasem powinny spaść. Pozostaje szybkość/dostępnośc ladowania..

 

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acceleration 0 - 100 km/h * 15.0 sec
Top Speed 125 km/h
Electric Range * 170 km
Total Power 33 kW (45 PS)
Total Torque 125 Nm
Drive

Front

 

Battery and Charging

Battery Capacity * 26.8 kWh
Battery Useable* 26.8 kWh

Europe

Charge Port Type 2
Port Location Front - Middle
Charge Power 6.6 kW AC
Charge Time (0->170 km) 5 hours
Charge Speed 36 km/h
Fastcharge Port CCS
FC Port Location Front - Middle
Fastcharge Power (max) 30 kW DC
Fastcharge Time (17->136 km) 59 min
Fastcharge Speed

120 km/h

 

 

 

Na papierze wygląda dość słabo, zobaczymy jak będzie z ceną...

 

https://www.dacia.pl/samochody/dacia-spring-electric-reveal.html

https://ev-database.org/car/1319/Dacia-Spring-Electric

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KYRTAP napisał:

 

Jeśli cena będzie w granicach 60 tysięcy to będzie hit sprzedaży. 

 

No nie wiem, 45 konia to jednak trochę mało na takie auto (warto pamiętać że jest z 200kg cięższa od jej spalinowego odpowiednika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Obstawiam 66-82 zależnie od wersji. Wtedy będzie hitem. Albo tak jak [mention=139584]wujek[/mention] napisał, dadzą 20 sztuk na PL i temat umrze szybciej niż się urodził.
Znamy cenę najtańszego samochodu elektrycznego Europy.
https://francuskie.pl/nowa-dacia-spring-ile-bedzie-kosztowac-znamy-cene-najtanszego-samochodu-elektrycznego-europy/
Heh już biegnę potsy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 16:56, norbert123 napisał:

Pozostaje szybkość/dostępnośc ladowania..

 

W Polsce musi minąć jeszcze kilkanaście lat aby dostępność stacji ładujących była na wyższym poziomie.

 

10 minut temu, Rado_ napisał:

Znamy cenę najtańszego samochodu elektrycznego Europy.
https://francuskie.pl/nowa-dacia-spring-ile-bedzie-kosztowac-znamy-cene-najtanszego-samochodu-elektrycznego-europy/
Heh już biegnę potsy emoji38.png

 

Czyli jest szansa na to aby najtańsza wersja w Polsce kosztowała około 60 tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Rado_ napisał:

Znamy cenę najtańszego samochodu elektrycznego Europy.
https://francuskie.pl/nowa-dacia-spring-ile-bedzie-kosztowac-znamy-cene-najtanszego-samochodu-elektrycznego-europy/
Heh już biegnę potsy emoji38.png

 

Doskonały przykład jak dopłaty wypaczają rynek. Samochód który miał startować z ceną ok 60k PLN wychodzi za 80k, no bo skoro podatnik dorzuca 30k to żal nie wziąć większości tej dopłaty dla siebie (producenta), skoro klient i tak kupi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, iwik napisał:

 

Doskonały przykład jak dopłaty wypaczają rynek. Samochód który miał startować z ceną ok 60k PLN wychodzi za 80k, no bo skoro podatnik dorzuca 30k to żal nie wziąć większości tej dopłaty dla siebie (producenta), skoro klient i tak kupi. 

30k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.