Skocz do zawartości

BMW bidaedyszyn


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, hefi napisał:

Kupić tylko szmaciarza, żeby mieć bmw to super pomysł emoji1303.png

Dlaczego szmaciarza  ? Moja jazda to 90% miasto więc osiągi są dla mnie wystarczające. 

Auto ma wszystko co potrzebuje z wyposażenia ( czyli to co mam teraz , a ma  sporo ).

Kombi więc mogę wrzucić rower albo psa przewieźć. 

 

Auto wygląda dobrze , minus napęd na tyl ale w sumie to byłoby już moje 4 auto z takim  napędem a na zimowe wyjazdy i tak ma suva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym potrzebował kolejnego plaskacza z dieslem to bym wziął, ale ja nie muszę mieć 200-300KM.

Typ z filmu to jakiś białostocki netowy celebryta?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin79 napisał:

Seria 5 ,g31 kombi  wersja 518d czyli 150 ps i napęd na tyl ... za 144 tyś... auto 90% miasto 

 

Kupować czy dołożyć 50 tys i kupić godne bmw ... tylko po co mi 4x4 w mieście....  ?

 

 

 

Zawsze możesz zmienić znaczek na 540d i nie będzie wstydu przed sąsiadami ;]

Osiągi do miasta są wystarczające.

Edytowane przez MarcG
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarcG napisał:

Zawsze możesz zmienić znaczek na 540d i nie będzie wstydu przed sąsiadami ;]

Osiągi do miasta są wystarczające.

 

NIe tylko do miasta :ok:

Na autostrade, zeby jezdzic 140-160km/h tez spokojnie wystarczy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcG napisał:

Zawsze możesz zmienić znaczek na 540d i nie będzie wstydu przed sąsiadami ;]

Osiągi do miasta są wystarczające.

540d to podejrzane,  525d wystarczy aby więc sąsiada  :)

 

Jak kiedyś mialem e34 520i to przylepilem 530i

 

:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RABIN napisał:

W dzisiejszych czasach już nawet na autostradzie nie pogonisz wszędzie latają speady i szybko idzie stracić papier. Więc te 150 KM spokojnie wystarczy

Pogonić można tylko ja już nie widzę sensu gnac 200 ... oczywiście lepiej mieć 300 a nie 150 ale to już zupełnie inne pieniądze. 

 

Znajomy ma m5 g30 i jeździ  głównie po mieście i co ?? I nic auto za pół miliona ale stać go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolozyc i kupic e klase z podstawowym dieslem i automatem. Piekna jest.

Przykladowo cos takiego

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-klasa-e-spelniamy-marzenia-najtaniej-ID6CS9wx.html

Lub

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-klasa-e-200d-160km-business-edition-wyprzedaz-2019-ID6CIaZV.html

Edytowane przez dzikipzs
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Ci moją historię:

1)Miałem 318d GT - w serii nawet fajnie jeździ

2)Założyłem box na jakieś 180 koni, teraz naprawdę fajnie jeździ

3)Zmieniłem na zwykłą trójkę 320d - jeździ się jeszcze fajniej, w sumie nie potrzeba boxa.

4)Założyłem boxa- no teraz to dopiero czuć moc

5)Zmieniłem na kombi 330i xdrive, bajka - w sumie te 250 koni robi robotę i nie potrzeba box'a

6)Założyłem box'a - no to teraz to czuć moc

7) Na chwilę wsiadłem do F11 525d -czyli osiągi podobne do 320d z boxem: jezu ale to muł, tym się nie da jeździć.😁

 

Jaki z tego morał? Każde z tych aut było dla mnie wystarczające i fajnie się jeździło dopóki nie wsiadłem w mocniejsze. Przesiadka z mocniejszego do słabszego jest zawsze bolesna.

 

Jeśli ten egzemplarz ma wszystko co potrzebujesz to kupuj, tej zimy xdrive był niepotrzebny.

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2020 o 09:48, Marcin79 napisał:

Seria 5 ,g31 kombi  wersja 518d czyli 150 ps i napęd na tyl ... za 144 tyś... auto 90% miasto 

 

Kupować czy dołożyć 50 tys i kupić godne bmw ... tylko po co mi 4x4 w mieście....  ?

 

 

 

Kup, odklej znaczek i ciesz się BMW w cenie Kii Niro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szmaciarza  ? Moja jazda to 90% miasto więc osiągi są dla mnie wystarczające. 

Auto ma wszystko co potrzebuje z wyposażenia ( czyli to co mam teraz , a ma  sporo ).

Kombi więc mogę wrzucić rower albo psa przewieźć. 

 

Auto wygląda dobrze , minus napęd na tyl ale w sumie to byłoby już moje 4 auto z takim  napędem a na zimowe wyjazdy i tak ma suva.

Widzę, że jesteś zdecydowany i tak, nie wiem po co temat.

Ja bym nie kupił

Ale szacun choć za to, że nie jakieś pseudo eko badziew na baterie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2020 o 09:48, Marcin79 napisał:

Seria 5 ,g31 kombi  wersja 518d czyli 150 ps i napęd na tyl ... za 144 tyś... auto 90% miasto 

 

Kupować czy dołożyć 50 tys i kupić godne bmw ... tylko po co mi 4x4 w mieście....  ?

 

 

 

 

Kupowałem ostatnie auto w tym programie i sam program mogę polecić. Gwarancja dosyć szeroka, dobre assistance. 

 

518d będzie moim zdaniem ciężko potem sprzedać. Poza tym to będzie jednak słabe. 

Poszukałbym auta 3 letniego z małym przebiegiem. Masz wtedy za sobą ca 40 procent utraty wartości. Niech będzie chociaż 520d xdrive, albo 530i xdrive. Optimum w 5er to 530d. 5er z przebiegiem do 30kkm znajdziesz spokojnie. 

 

EDIT:

Przypomniałem sobie, że ujeżdżasz mocne cabrio z gwiazdą.

W takim wypadku jeśli 5er z tym motorem Ci pasuje to bierz. 

Masz skalę porównawczą, więc wiesz co robisz.

 

 

 

Edytowane przez bnow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2020 o 09:48, Marcin79 napisał:

Seria 5 ,g31 kombi  wersja 518d czyli 150 ps i napęd na tyl ... za 144 tyś... auto 90% miasto 

 

Kupować czy dołożyć 50 tys i kupić godne bmw ... tylko po co mi 4x4 w mieście....  ?

 

 

 

Podobne BMW ujeżdżam 4 rok F10 - sedan

WSuper auto, kończy sie leasing i biore następne TEŻ 518d

nic dodac nic ując 

prawie 100 na liczniku i ŻADNE AWARIE

średnie spalanie wg zużycia (długoterminowe) około 5,8

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2020 o 10:56, hefi napisał:

Kupić tylko szmaciarza, żeby mieć bmw to super pomysł emoji1303.png

cenię Twój osąd mojego zakupu 

wiesz więcej o mnie,  niż ja sam o sobie 

U Z N A J Ę

teraz mi powiedz czy sie mam czuć obrażony czy nie godny wpisów na AK

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję sie wywołany do tematu 

Jak pisałem wcześniej mam i mocno chwale autko 

w moim wypadku bez awaryjne

ekonomiczne 

 

Ale należy sie przygotować na fale hejtu "to nie rasowe BMW', tak jak tu kolega napisał "szmaciarz" i wiele innych 

 

na trasie (jak jeszcze jeździłem z CB) to jechałem równo z inną BMką "5" F10 ale 530i z Częstochowy do Piotrkowa i cały czas razem prowadziliśmy konwersację, via CB,  przed Piotrkowem mnie zapytał ile mam koni - ajk odpowiedziałem że to 518 z 150 konikami to az nie chciał uwierzyć 

Ale dosyć opowiadania, cały hejt co na mnie spadł można przeczytać na forum "5" 

 

Powtórzę się POLECAM i następną zamierzam kupić taka samą!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bnow napisał:

 

Kupowałem ostatnie auto w tym programie i sam program mogę polecić. Gwarancja dosyć szeroka, dobre assistance. 

 

518d będzie moim zdaniem ciężko potem sprzedać. Poza tym to będzie jednak słabe. 

Poszukałbym auta 3 letniego z małym przebiegiem. Masz wtedy za sobą ca 40 procent utraty wartości. Niech będzie chociaż 520d xdrive, albo 530i xdrive. Optimum w 5er to 530d. 5er z przebiegiem do 30kkm znajdziesz spokojnie. 

 

Swietny pomysl - kupic akurat dosc psujące sie auto, drogie w serwisie akurat po gwarancji, akurat w czasie kiedy zaczynają sie wydatki ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prebek napisał:

Czuję sie wywołany do tematu 

Jak pisałem wcześniej mam i mocno chwale autko 

w moim wypadku bez awaryjne

ekonomiczne 

 

Ale należy sie przygotować na fale hejtu "to nie rasowe BMW', tak jak tu kolega napisał "szmaciarz" i wiele innych 

 

na trasie (jak jeszcze jeździłem z CB) to jechałem równo z inną BMką "5" F10 ale 530i z Częstochowy do Piotrkowa i cały czas razem prowadziliśmy konwersację, via CB,  przed Piotrkowem mnie zapytał ile mam koni - ajk odpowiedziałem że to 518 z 150 konikami to az nie chciał uwierzyć 

Ale dosyć opowiadania, cały hejt co na mnie spadł można przeczytać na forum "5" 

 

Powtórzę się POLECAM i następną zamierzam kupić taka samą!!!!!!!!

 

Zgadzam sie, jak ponizej 150kpln do wyrwania, to na pewno wolałbym bardziej niż podobnego passata,czy superba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prebek napisał:

Czuję sie wywołany do tematu 

Jak pisałem wcześniej mam i mocno chwale autko 

w moim wypadku bez awaryjne

ekonomiczne 

 

Ale należy sie przygotować na fale hejtu "to nie rasowe BMW', tak jak tu kolega napisał "szmaciarz" i wiele innych 

 

na trasie (jak jeszcze jeździłem z CB) to jechałem równo z inną BMką "5" F10 ale 530i z Częstochowy do Piotrkowa i cały czas razem prowadziliśmy konwersację, via CB,  przed Piotrkowem mnie zapytał ile mam koni - ajk odpowiedziałem że to 518 z 150 konikami to az nie chciał uwierzyć 

Ale dosyć opowiadania, cały hejt co na mnie spadł można przeczytać na forum "5" 

 

Powtórzę się POLECAM i następną zamierzam kupić taka samą!!!!!!!!

Bo to dobre auto jest... a hejtuja  głównie posiadacze Benek za 30 tyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to dobre auto jest... a hejtuja  głównie posiadacze Benek za 30 tyś
Widzisz, mamy po prostu inne podejście do aut. Ja nie kupiłbym najniższej wersji, wolałbym wypasiona 3er. A jak Tobie i temu drugiemu koledze się podoba, no cóż
Czy hejtuje? Raczej nie. Zazdroszczę? Też raczej nie ma czego. Więc nie wiem o co ten buuul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hefi napisał:

Widzisz, mamy po prostu inne podejście do aut. Ja nie kupiłbym najniższej wersji, wolałbym wypasiona 3er. A jak Tobie i temu drugiemu koledze się podoba, no cóż
Czy hejtuje? Raczej nie. Zazdroszczę? Też raczej nie ma czego. Więc nie wiem o co ten buuul

Wypasione 3 raczej za 150 tyś nie kupisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nielubiekotow napisał:

? Dlaczego? Na każde wersje x3 i 3 dostalem 18% rabatu

Pytaj BMW pod hasłem "rabat flotowy". Jest on (był) skrojony na dane wersje. Rabat był kwotowy i każda modyfikacja powodowała wypadnięcie z promocyjnego pakietu/konfigu. Dealer tłumaczył mi, że taką mają politykę i nie mogą nic z tym zrobić. Mogą zastosować swój rabat ale nie jest takiej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, mamy po prostu inne podejście do aut. Ja nie kupiłbym najniższej wersji, wolałbym wypasiona 3er. A jak Tobie i temu drugiemu koledze się podoba, no cóż
Czy hejtuje? Raczej nie. Zazdroszczę? Też raczej nie ma czego. Więc nie wiem o co ten buuul


Buuulu nima.
Ale tak jak pisałem.
Oceniasz wszystkich swoją miarką.
Bo Ty byś nie kupił. Bo dla Ciebie to szmaciarz. Bo wolisz wypasioną wersje niższego modelu.

Ale za tą kasę mogłem kupić w innej firmie 3 super wypas fury. Albo 10 super wypas staroci.
Chciałem w Twoim mniemaniu „szmaciarza” to kupiłem.
Nie wiem czym jeździsz ( tak szczerze to mnie to nie interesuje ) ale dlaczego mój wybór określasz jako wybór szmaciarza? Wybacz ale szmaciarz to pejoratywne wyrażenie.
I rozumiem (choć nie popieram) nazwanie auta w dojrzałym wieku z zaawansowaną rdzawicą i gubiące płyny ustrojowe szmaciarzem. Ale auto pachnące nowością prosto z salonu nazwać szmaciarzem, to już duża przesada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2020 o 09:48, Marcin79 napisał:

Seria 5 ,g31 kombi  wersja 518d czyli 150 ps i napęd na tyl ... za 144 tyś... auto 90% miasto 

 

Kupować czy dołożyć 50 tys i kupić godne bmw ... tylko po co mi 4x4 w mieście....  ?

 

 

Ogólnie spoko, tylko jeśli 90% miasto to po co ten diesel? :hmm: Nie lepiej benzynowej poszukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Buuulu nima.
Ale tak jak pisałem.
Oceniasz wszystkich swoją miarką.
Bo Ty byś nie kupił. Bo dla Ciebie to szmaciarz. Bo wolisz wypasioną wersje niższego modelu.

Ale za tą kasę mogłem kupić w innej firmie 3 super wypas fury. Albo 10 super wypas staroci.
Chciałem w Twoim mniemaniu „szmaciarza” to kupiłem.
Nie wiem czym jeździsz ( tak szczerze to mnie to nie interesuje ) ale dlaczego mój wybór określasz jako wybór szmaciarza? Wybacz ale szmaciarz to pejoratywne wyrażenie.
I rozumiem (choć nie popieram) nazwanie auta w dojrzałym wieku z zaawansowaną rdzawicą i gubiące płyny ustrojowe szmaciarzem. Ale auto pachnące nowością prosto z salonu nazwać szmaciarzem, to już duża przesada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Widzę, dalej drążysz.
Wróć do 1wszego postu, przeczytaj jeszcze raz.
Odpowiedziałem, mogę oceniać jak mi się podoba.
Koniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vadero napisał:

 

Swietny pomysl - kupic akurat dosc psujące sie auto, drogie w serwisie akurat po gwarancji, akurat w czasie kiedy zaczynają sie wydatki ;)

 

W programie Premium Selection masz 2 lata dodatkowej gwarancji. Przez polisę, ale szerokiej. Kupiłem tak 3 letnie X5 40d z przebiegiem 28kkm za pół ceny nowego i dziala to świetnie. 

Wymieniłem w ramach tej gwarancji wahacz, który mógłby wydawać się częścią eksploatacyjna. 

Bardzo dobre Assistance. Darmowe przeglądy.

Mój koszt to tylko paliwo, polisa, opony i utrata wartości. 

Odsprzedam to za 2 lata 50 dych taniej, a nie 150 taniej. Te 2 lata jeżdżę bez stresu praktycznie jak nowym autem. 

 

Miałem sporo nowych samochodow, więc fetysz nowego jest czymś co mnie zupełnie nie rusza. Dla mnie kupno nowego auta to pójście na łatwiznę i marnowanie kasy. 

Auto z małym nalotem jeździ bardzo podobnie jak nowe, a często jest sporo tańsze. 

Jak ktoś lubi czesto zmieniać i lubi dobre auta, to jest dobra opcja.

Dość fajny program aut używanych z gwarancją ma też Volvo. Tak można też zrobić sobie fajna przygodę z Porsche w ramach Porsche Approved (też działa przyzwoicie). 

Ale można też kupić nowe. Co, kto lubi...

 

 

 

Edytowane przez bnow
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bnow napisał:

W programie Premium Selection masz 2 lata dodatkowej gwarancji. Przez polisę, ale szerokiej. Kupiłem tak 3 letnie X5 40d z przebiegiem 28kkm za pół ceny nowego i dziala to świetnie. 

 

Zależy jak liczyć cenę nowego, bo w BMW to bardzo szerokie pojęcie.

 

Skoro nowy można kupić za 70% wartości z konfiguratora, to taki 3 latek za 50% jest dyskusyjny. Ciekawe ile warta będzie ta 3'ka z załącznika za 3 lata.

 

 

 

bmw1.jpg

  • Lubię to 2
  • zszokowany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bnow napisał:

Miałem sporo nowych samochodow, więc fetysz nowego jest czymś co mnie zupełnie nie rusza. Dla mnie kupno nowego auta to pójście na łatwiznę i marnowanie kasy. 

Auto z małym nalotem jeździ bardzo podobnie jak nowe, a często jest sporo tańsze. 

Może tak to działa przy markach premium, ale przy skodach, fordach i innych kia utrata wartości nowego w porównaniu do utraty wartości 3-4 latka nie jest duża. Wystarczy kupić auto okazyjnie ze sporym rabatem - a takich okazji jest sporo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrus napisał:

Zależy jak liczyć cenę nowego, bo w BMW to bardzo szerokie pojęcie.

Skoro nowy można kupić za 70% wartości z konfiguratora, to taki 3 latek za 50% jest dyskusyjny. Ciekawe ile warta będzie ta 3'ka z załącznika za 3 lata.

 

Jaki jest sens takiej polityki sprzedazy, rodem z arabskich bazarow? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrus napisał:

 

Zależy jak liczyć cenę nowego, bo w BMW to bardzo szerokie pojęcie.

 

Skoro nowy można kupić za 70% wartości z konfiguratora, to taki 3 latek za 50% jest dyskusyjny. Ciekawe ile warta będzie ta 3'ka z załącznika za 3 lata.

 

 

 

bmw1.jpg

Jakbyś nie liczył, przy 3 latku utrata nominalna wartości bedzie sporo niższa niż przy nowym aucie. 

Komfort użytkowania podobny - minimalne zużycie i gwarancja. 

Minus jest taki, że trzeba trochę polować, żeby trafić coś fajnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Byc moze, ale dla mnie jest zwykle dziadostwo :facepalm:

Widocznie nie jesteś targetem ... a podobno w lodz studiowałes...a to miasto 3 kultur 

Polak 8% rabatu i sie cieszy 

Żyd  25 % rabatu i się smuci ze i tak mógł większy rabat wyrwać 

Niemiec tu i tam zadowolony 

:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.