Skocz do zawartości

BMW bidaedyszyn


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, zinger napisał:

Wychodzi na to, ze wszystko masz ale z niczego nie korzystasz... poza rowerem :phi:

To BMW jest idealne dla Ciebie, pisze to bez grama zlosliwosci:oki:

Jak gdzieś jade to korzystam z google.

Nie używam seryjnej nawigacji .

Zresztą navi w bmw jest kiepskie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrus napisał:

 

Piękno segmentu premium polega na tym że kupujesz dokładnie to co potrzebujesz, możesz kupić sobie 518d z laserowymi światłami i tapicerką ze skóry z merynosa bo tak chcesz, albo 300 konne auto w szmatach bo nie lubisz skórzanej tapicerki

 

A że każda opcja kosztuje, taki lajf.

 

Btw, jaki masz napęd w swojej Atece?

Tak nie do końca.

Większość tych rzeczy jest w pakietach, które czasami wykluczają pewne opcje. Bez pakietów większość powinno się dać dodać ale to bezsensu.

Przy rabatach flotowych są pewne wykluczenia odnośnie pakietów, co też uważam bez sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

 

Jest z każdą navi. Tańsza ma mniejszy ekran a droższa większy. Obie mają live traffic i działa to bardzo dobrze.

 

W modelu MY17 działało to tak, że opierało się na wymianie danych pomiędzy innymi BMW, więc w pl działało to mocno średnio i przypadkowo. Po prostu trzeba było się trzymać w ok nowych BMW :phi:. W D zaczynało to działać całkiem sensownie.

Może w obecnych modelach jest to inaczej rozwiązane i kupują od kogoś dane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sherif napisał:

Tak nie do końca.

Większość tych rzeczy jest w pakietach, które czasami wykluczają pewne opcje. Bez pakietów większość powinno się dać dodać ale to bezsensu.

Przy rabatach flotowych są pewne wykluczenia odnośnie pakietów, co też uważam bez sensu.

 

 

Jakich rzeczy w jakich pakietach? Na chwilę obecną jedynie zawieszenie M i hamulce M są dostępne jedynie w M pakiecie, plus ewentualnie specjalne wersje tapicerki i lakiery dedykowane pod wersje M. Reszta wyposażenia jest praktycznie dostępna w każdej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A ja mam AA i nie używam. Jeśli fabryczny system jest dobrze zrobiony to pogląd na AA gwałtownie się zmienia i widać jakie to jest ograniczone (i brzydkie!) narzędzie.
:ok:
Zgadza się. U mnie bazuje na Google, mam to samo co na gm. Spotifaja ogarnia defaultowo oem system. AA czasami włączę zobaczyć czy coś dodali
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sherif napisał:

W modelu MY17 działało to tak, że opierało się na wymianie danych pomiędzy innymi BMW, więc w pl działało to mocno średnio i przypadkowo. Po prostu trzeba było się trzymać w ok nowych BMW :phi:. W D zaczynało to działać całkiem sensownie.

Może w obecnych modelach jest to inaczej rozwiązane i kupują od kogoś dane.

 

Wydaje mi się że teraz oparte to jest o Here Maps ale głowy nie dam.

U mnie też siedzi Here i choć nie jest tak dobre jak TomTom to daje radę na tyle dobrze, że nie ma potrzeby odpalania niczego innego. A plusem fabrycznej nawigacji jest integracja z autem, której AA nigdy nie będzie miał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polarny napisał:

No to superb faktycznie aspiruje do premium, bo możesz wziąć 272 KM i wyposażenie najbiedniejsze (włącznie ze stalowymi felgami), albo L&K 1.5 tsi.

Wiadomo, Superb najlepszy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotrus napisał:

 

Jakich rzeczy w jakich pakietach? Na chwilę obecną jedynie zawieszenie M i hamulce M są dostępne jedynie w M pakiecie, plus ewentualnie specjalne wersje tapicerki i lakiery dedykowane pod wersje M. Reszta wyposażenia jest praktycznie dostępna w każdej konfiguracji.

Nie pamiętam już dokładnie , ale jak siedziałem u dealera to co chwilę było tak się nie da, tego nie możemy. Pamiętam że dodanie X-drive w 5ce powodowało, że wypadało się z rabatu flotowego :facepalm:. AA brak a navi wymagało CP, czy odwrotnie, z siedzeniami też były jakieś ograniczenia, że trzeba było coś z pakietem brać.

W Volvo było to znacznie bardziej elastycznie a rabat był liczony od całości.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Nie pamiętam już dokładnie , ale jak siedziałem u dealera to co chwilę było tak się nie da, tego nie możemy. Pamiętam że dodanie X-drive w 5ce powodowało, że wypadało się z rabatu flotowego :facepalm:. AA brak a navi wymagało CP, czy odwrotnie, z siedzeniami też były jakieś ograniczenia, że trzeba było coś z pakietem brać.

 

Nie wiem jak jest z wersjami dla floty, więc się nie wypowiem. Faktycznie, zapomniałem o sportowych siedzeniach - są niedostępne dla najtańszych wersji, dopiero od Sport w górę. Reszta praktycznie dowolnie konfigurowalna, część opcji pociąga za sobą inne ale nie ma ograniczeń jak np w Passacie że najmocniejszy silnik idzie tylko w Highline

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

W modelu MY17 działało to tak, że opierało się na wymianie danych pomiędzy innymi BMW, więc w pl działało to mocno średnio i przypadkowo. Po prostu trzeba było się trzymać w ok nowych BMW :phi:. W D zaczynało to działać całkiem sensownie.

Może w obecnych modelach jest to inaczej rozwiązane i kupują od kogoś dane.

Coś w tym jest- raz miałem akcję że na S2 był dzwon na wysokości zjazdu Opacz i google jeszczw go nie widział a BMW pokazało już na mapce. Po dojechaniu do miejsca okazało się że stoi rozwalona f30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotrus napisał:

 

Nie wiem jak jest z wersjami dla floty, więc się nie wypowiem. Faktycznie, zapomniałem o sportowych siedzeniach - są niedostępne dla najtańszych wersji, dopiero od Sport w górę. Reszta praktycznie dowolnie konfigurowalna, część opcji pociąga za sobą inne ale nie ma ograniczeń jak np w Passacie że najmocniejszy silnik idzie tylko w Highline

 

 

Wersja dla floty czyli auto kupowane na firmę, nie ważne ile sztuk, w moim przypadku byłoby 1szt :)

Wtedy jak kupuje podmiot jest inna polityka rabatowa i mogą dać więcej, tylko jest sporo (dziwnych) wyłączeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ryb napisał:

 

Wydaje mi się że teraz oparte to jest o Here Maps ale głowy nie dam.

U mnie też siedzi Here i choć nie jest tak dobre jak TomTom to daje radę na tyle dobrze, że nie ma potrzeby odpalania niczego innego. A plusem fabrycznej nawigacji jest integracja z autem, której AA nigdy nie będzie miał.

 

To przepraszam,  to ja tego nie mam w nagi mam tylko info o korkach :)

 

Co nie Zmienia faktu ze i tak z navi nie korzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ryb napisał:

 

Wydaje mi się że teraz oparte to jest o Here Maps ale głowy nie dam.

U mnie też siedzi Here i choć nie jest tak dobre jak TomTom to daje radę na tyle dobrze, że nie ma potrzeby odpalania niczego innego. A plusem fabrycznej nawigacji jest integracja z autem, której AA nigdy nie będzie miał.

 

Patrz a w Renault sie da. Moze Francuzy sa bardziej premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wujek napisał:

Patrz a w Renault sie da. Moze Francuzy sa bardziej premium?

 

Ale co się da? Będzie prowadził w tunelu gdzie nie masz sygnału GPS? Zaplanuje tankowania po drodze w oparciu o aktualny poziom oraz zużycie paliwa? Przekaże aktywnemu tempomatowi/limiterowi info, że minąłeś skrzyżowanie i należy zmienić prędkość? Albo że zbliża się ostry zakręt? Śmiem wątpić.

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.