Skocz do zawartości

Nowa Vitara vs S-Cross, 4x4, ma ktoś porównanie, a może coś innego?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne nowe autko, SUVowate, najlepiej 4x4 (żeby się wygodniej wsiadało i z mniejszym strachem po rozmytej drodze na budowę jechało, na łące zawracało, w las zapuściło).

Nie może być za duże, żeby baba nie jęczała jak po % miałaby podrzucić na miasto (peszek, bo ja lubię duże, a i rozmiarami do nich chyba jak ulał pasuję). W las duże też niedobre.

Leasing, granica kwotowa nie jest ograniczona, ale im mniej tym lepiej.

Pogrzebałem w necie i z tych mniejszych to widzę w opór Suzuki.

Teorii się naczytałem wymiary znam, nie jeździłem. Wychodzi mi że s-cross ciut większy będzie i wydaje się, że wygodniejszy na asfalcie?

Pisząc posta wpadł mi jeszcze do głowy Fiat czyli Compass.

Może i o nim ktoś coś?

 

C-RV za duże, Outlander niby też.

Nowym Dusterem w dieslu jeździłem, ale na tyle mało, że nie wiem czy go zniosę, nie mowiac juz, że benzynę chcę.

 

PS. Kompletnie nie ogarniam nowych Vagowatych, warto się zainteresować?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał:

Jest większy i zdecydowanie lepiej wykończony w środku. 

Liczyłem na Ciebie.

Masz 4x4?

Ty chyba nim w trasy latasz?

Da radę jako uniwersalne auto?

Jak z rudą w nich? (zakładam, że czasem o coś zaczepię podwoziem lub się wkleję, bo nie chce już mi się zostawiać auta i w filcach na budowę ciąć).

Myślałem o  1.4 BOOSTERJET 4WD 6AT Premium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na Ciebie.
Masz 4x4?
Ty chyba nim w trasy latasz?
Da radę jako uniwersalne auto?
Jak z rudą w nich? (zakładam, że czasem o coś zaczepię podwoziem lub się wkleję, bo nie chce już mi się zostawiać auta i w filcach na budowę ciąć).
Myślałem o  1.4 BOOSTERJET 4WD 6AT Premium.
 
Zdecydowanie tylko 1.4 140KM.
Jeździłem i tym i tym w wersji 1.0 111KM i po mieście nie jest źle ale w trasie zbyt wysokie obroty a mocniejsze fajnie idą. No i słabszy silnik jest z 5b skrzynia...
S-cros jakby bardziej osobowy wygodniejszy.
Jak się sprawuje 4x4 nie wiem.
Ale Vitara 1.4 w wersji Platinum jest b. fajnym wyborem. Tam nie ma chyba dwustrefowej klimy i adaptacyjnego tempomatu.
Siostra ma z mężem 2 szt i sobie chwali. Jedna ma ponad 30kkm druga ok 15 i jest absolutnie bezawaryjnie. Jak się interesowałem Suzuki to sprzedawca radził zakonserwować, chyba że na max 5 lat i do ludzi to niekoniecznie.
Bralbym Vitare - bardziej bojowo wygląda.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Liczyłem na Ciebie.

Masz 4x4?

 

Tak. Działa tak jak powinien - masz różne tryby, w tym lock chyba do 40 km/h.

 

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Ty chyba nim w trasy latasz?

 

Głównie tak. Autostrada 8/100, na zwykłej trasie da radę bez problemu zejść do 5.5.

 

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Da radę jako uniwersalne auto?

 

Jak najbardziej.

 

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Jak z rudą w nich? (zakładam, że czasem o coś zaczepię podwoziem lub się wkleję, bo nie chce już mi się zostawiać auta i w filcach na budowę ciąć).

 

U mnie (rocznik 2017) jeszcze nie zawuważyłem, zresztą całe podwozie, błotniki i drzwi do 1/5 są zabezpieczone plastikowymi nakładkami.

 

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Myślałem o  1.4 BOOSTERJET 4WD 6AT Premium.

 

 

Bardzo dobry wybór. Mam teraz nalatane 65 kkm i nic się nie dzieje, przy 60 kkm w ASO wyminili w ramach gwarancji przekładnię kierowniczą, bo była jakaś akcja serwisowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę coś o Compassie napisać, wersja 1,4 170KM AT9 limited, zrobiłem koło 2000km głównie na drodzę warszawa- katowice. i trochę w górach. Silnik jest za słaby do tego samochodu i trzeba go piłować jeśli chce utrzymać się tempo na trasie, a to skutkuje spalaniem nawet 12/100 (pasek tdi spala mi w tej samej trasie max 9) skrzynia ładnie redukuje i tu laga jakieś wielkiego nie ma za to denerwuje wycie jak się jedzie w mieście 50-60km/h, podobno TTM, asystenci ruchu działają trochę mało intuicyjnie, tzn jak dla mnie w porównaniu z wyrobami niemieckimi są zdecydowanie za czułe (czyli łapią samochody jadące obok itp) a z drugiej strony jedziesz za kimś który skręca w prawo, on zjeżdża masz pustą drogę a samochód myśli 10 sekund zanim zaczyna przyspieszać. Efekt jest taki że imho w przeciwieństwie do np subaru outback czy VW passatach w których praktycznie całą trasę da się pokonać ze wspomagaczami tu działa to tylko na szerokich Skach... 

 

Na plus że przez półtora roku nic się nie zepsuło (oprócz parującej od początku lampy) 

 

Najciężej napisać coś o napędzie bo przydałaby się jakaś zima żeby to sprawdzić 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KJO napisał:

Ja ci mogę coś o Compassie napisać, wersja 1,4 170KM AT9 limited, zrobiłem koło 2000km głównie na drodzę warszawa- katowice. i trochę w górach. Silnik jest za słaby do tego samochodu i trzeba go piłować jeśli chce utrzymać się tempo na trasie, a to skutkuje spalaniem nawet 12/100 (pasek tdi spala mi w tej samej trasie max 9

 

Jesli Passat tdi spala Ci 9 to chyba znasz jedynie 2 polozenia gazu i musisz byc 1 na kazdych swiatlach ;]

Ja astra 1.6 cdti mialem na tej trasie spalanie ponizej 5, a 1.4T jakies 6.5l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli Passat tdi spala Ci 9 to chyba znasz jedynie 2 polozenia gazu i musisz byc 1 na kazdych swiatlach ;]

Ja astra 1.6 cdti mialem na tej trasie spalanie ponizej 5, a 1.4T jakies 6.5l...

 

napisałem max bo to nie temat o spalaniu pastucha,  ale nie będę pisał że jeżdżę przepisowo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AstraC napisał:

3 foteliki na styk dała radę 😄

Mnie przód interesuje, nienawidzę aut w których "plastiki ściskają człowieka", a że mały nie jestem to np. w mojej Insignii "czuję się na styk, a i dzieciak upomina się o miejsce kopiąc w fotel pasażera", o dziwo w Soulu mam spory zapas miejsca.

Przykładowo Astra J czy nowy Leon są pod tym względem nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ZUBERTO napisał:

Mnie przód interesuje, nienawidzę aut w których "plastiki ściskają człowieka", a że mały nie jestem to np. w mojej Insignii "czuję się na styk, a i dzieciak upomina się o miejsce kopiąc w fotel pasażera", o dziwo w Soulu mam spory zapas miejsca.

Przykładowo Astra J czy nowy Leon są pod tym względem nie do przyjęcia.

 

To odpusc sobie od razu Vitare, to jest naprawde nieduze auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

To odpusc sobie od razu Vitare, to jest naprawde nieduze auto...

Tyle, że tu raczej budowa kokpitu ma znaczenie, a nie ogólne wymiary.

Soul tez duży nie jest.

Bez przymierzenia się to i tak gdybanie.

 

Vitara:

Długość 4175 mm
Szerokość 1775 mm
Rozstaw osi 2500 mm
Wysokość 1610 mm
Masa własna od 1085 kg do 1220 kg
Masa całkowita 1730 kg

 

Soul:

Długość 4105 mm
Szerokość 1785 mm
Rozstaw osi 2550 mm
Wysokość 1610 mm
Masa własna od 1170 kg do 1364 kg
Masa całkowita od 1680 kg do 1800 kg

 

 
   
   
   
   
   
Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Może nowy ASX z tym wolnossącym 2.0?

@Ryb, 2.0 to ten sam silnik co w Outlanderze?

 

Tak. Silnik i skrzynia są te same. Ba, nawet podwozie jest to samo.

W ASX to trochę lepiej jedzie bo jest lżejszy, więc 0-100 to ok. 10 sekund.

Jeśli komuś nie przeszkadza CVT to jest super połączenie.

Z kolei z manualem ten silnik potrafi być naprawdę oszczędny w trasach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Może nowy ASX z tym wolnossącym 2.0?

@Ryb, 2.0 to ten sam silnik co w Outlanderze?

W zyciu! Bierz Suzuki srodek taki sobie ale nie obudowany jak masz w Insigni. Zobacz co bardziej pasuje czy Scross czy Vitara. Jednak 1.4T bedzie o niebo lepszy od tego Mitsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_0327.JPG.7d72ebc6a0f74303454d9bce6defc4ad.JPG

Tu w królestwie koronawirusa...

 

S-Cross to bardziej dojrzała odmiana Vitary. Z racji tego, że nie traci nic z dynamicznego charakteru, fajnych osiągów, zaskakująco dobrego prowadzenia to można śmiało powiedzieć, że S-Cross jest jednoznacznie lepszy od Vitary...chociaż "gorzej" wygląda.

Zgrabne, zwarte auto do wszystkiego, którego nie trzeba się uczyć. Klasyczna, japońska ergonomia, brak dziwactw, pragmatyka, logika i skuteczność.

1.4 turbo ma fajną, benzynową, wysokoobrotową ch-kę, nie jak diesel, ale auto jest głośne. 6-biegowy Aisin ni ziębi, ni grzeje. Napęd 4x4 przy tak lekkim aucie jest doskonały. Jak doznasz kontuzji na nartach to za kółko i pojeździsz po stokach autem.;]

Genialny system start-stop. Nie trzeba go wyłączać bo auto gaśnie tylko po mocniejszym wciśnięciu hamulca. Doskonałe LEDy, fajne lusterka. Małe auto + 4x4 powoduje, że nie ma gdzie wsadzić baku. Stąd jego zabawna pojemność 47 l. Tyle miało Punto "jedynka".:hehe:

 

Premium vs. Elegance Sun:

Radarowy tempomat robi robotę, bardzo uspokaja na trasie i to jest opcja, która cieszy, ale...

Kolejne ekstrasy już niekoniecznie:

Szyberdach. Duży, fajny...ale brak takiej siateczki/spoilera sprawia, że jazda powyżej 60 km/h zamienia powiew w huk.

Dodatkowy głośnik (siódmy) centralny:

No jest, gra...ale audiofile będą mieć i tak minę:oslabiony:

Nawigacja:

W premium wystarczy włożyć kartę SD.

Skóra:

Czyści się doskonale, ale skóra jest taka sztywna i twarda (może dlatego, że nowa), że fotele są mniej wygodne.

Czujniki parkowania:

Ja nie lubię "pikaczy", ale niech są.

 

No to tyle, polecam, a to, że Vitara jest gorsza, wcale jej nie dyskwalifikuje.

 

pzdr

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-Cross jest większym i wygodniejszym samochodem od Vitary, ale ma też mniejsze zdolności "terenowe". 

 

Dnia 10.03.2020 o 13:18, ZUBERTO napisał:

nienawidzę aut w których "plastiki ściskają człowieka",

Mam to samo. W Vitarze plastiki na drzwiach są niewielkie, a deska nie wylewa się na kierowcę i pasażera. W S-Cross podobnie, choć jest tego więcej niż w Vitarze.

 

Dnia 9.03.2020 o 18:53, wladmar napisał:

Tak. Działa tak jak powinien - masz różne tryby, w tym lock chyba do 40 km/h.

Do 60 km/h. Tu można zobaczyć "od kuchni" jak działa napęd All Grip Select:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nielubiekotow napisał:

@ZUBERTO jaki wybor?

Siedzieć na 4 literach w domu, nie latać po salonach i wrażeń szukać.

Bez pomacania "auta i baby się nie kupuje".

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Siedzieć na 4 literach w domu, nie latać po salonach i wrażeń szukać.

Bez pomacania "auta i baby się nie kupuje".

 

Z nowymi często tak jest, że kupujesz kota w worku, a auto widzisz już po zarejestrowaniu, gdy odbierasz ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

Z nowymi często tak jest, że kupujesz kota w worku, a auto widzisz już po zarejestrowaniu, gdy odbierasz ;]

Mowisz o autach czy babach?:phi:

Na poważne, tak mogę kupić samochód, który jako tako znam (ktoś znajomy miał i siedziałem, przymierzyłem się, jeździłem nim) = wiem czego się spodziewać.

Oba Suzuki znam tylko z widzenia, z zewnątrz, nie mam pojęcia o miejscu wewnątrz, siedzeniach itd.

Nie chcę za pół roku jęczęć, że nie pasuje mi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZUBERTO napisał:

Mowisz o autach czy babach?:phi:

Na poważne, tak mogę kupić samochód, który jako tako znam (ktoś znajomy miał i siedziałem, przymierzyłem się, jeździłem nim) = wiem czego się spodziewać.

Oba Suzuki znam tylko z widzenia, z zewnątrz, nie mam pojęcia o miejscu wewnątrz, siedzeniach itd.

Nie chcę za pół roku jęczęć, że nie pasuje mi.

 

Nie mają w salonach 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Nie mają w salonach 8]

Powtórzę tekst napisany miłośnikowi kotów:

"Siedzieć na 4 literach w domu, nie latać po salonach i wrażeń szukać."

Jak zakładałem wątek to jeszcze ich nie oglądałem, potem wirus skutecznie wyleczył mnie z łażenia po salonach.

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2020 o 18:53, wladmar napisał:

Bardzo dobry wybór. Mam teraz nalatane 65 kkm i nic się nie dzieje, przy 60 kkm w ASO wyminili w ramach gwarancji przekładnię kierowniczą, bo była jakaś akcja serwisowa.

Właśnie wyczytalem gdzies w ogłoszeniu, że model 2020 nie ma AT.

Nic więcej nie mogę znaleźć, czy to prawda czy kit.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wątku i obejrzeniku kilku testów na YT spodobał mi się ten nowy S-cross :)

Ciekaw jestem, czy do tyłu da radę wcisnąc 2 foteliki RWF (te tyłem do jazdy)?

Jak tam jest z przestrzenią?

 

Z przodu kierowca + pasażer o wzrostach max 175cm więc "kompaktowi" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2020 o 20:50, ZUBERTO napisał:

4x4?

Nowa?

Poka.

 

To typowa bulwarówka czy na polnej drodze też se radzi?

 

To ma haldex, więc w polu Mitsu czy Suzuki będą lepsze.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ryb napisał:

To ma haldex, więc w polu Mitsu czy Suzuki będą lepsze.

:ok:

Miałem okazję osobiście się przekonać, że wystarczyłaby. Nie chodzi mi o jakieś niesamowite zdolności terenowe, a małe, zwarte auto (choć nie za małe), którym nie strach przez rozjeżdżoną drogę przejechać, lub zawrócić na placu budowy.

Taka Mokka 4x4 wyszarpała mnie z błota bez większych problemów, tam gdzie ja od razu przód posadziłem.

Tyle, że na rynku to biały kruk już jest.

Jak już pisałem znalazłem w ogłoszeniu jednego z dealerów, że S-cross na 2020 ma nie mieć AT (PESELoza i boląca noga niestety), a Vitara budzi moje wątpliwości co do wielkości.

Zresztą w obecnej chwili, nie będę jeździł się przymierzać, a zakup nie jest 1 potrzebą i musi poczekać.

 

PS. Wigoru na zakup nabieram zawsze jak gdzieś utknę, albo się po błocku nałażę. Potem mi zapał przechodzi. Tym razem miałem mieć silną wolę i dopiąć swego, ale jak widać wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że trzeb dać spokój na jakiś czas.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ZUBERTO napisał:

Miałem okazję osobiście się przekonać, że wystarczyłaby. Nie chodzi mi o jakieś niesamowite zdolności terenowe, a małe, zwarte auto (choć nie za małe), którym nie strach przez rozjeżdżoną drogę przejechać, lub zawrócić na placu budowy.

Taka Mokka 4x4 wyszarpała mnie z błota bez większych problemów, tam gdzie ja od razu przód posadziłem.

 

To jest lekkie, ma dość dużą moc, a te haldexy coraz lepsze robią. Jeśli więcej nie trzeba to ok. Chociaż właściciele Suzuki czy Mitsu mimo wszystko muszą trochę dalej po traktor iść.

;]

 

46 minut temu, ZUBERTO napisał:

Tyle, że na rynku to biały kruk już jest.

Jak już pisałem znalazłem w ogłoszeniu jednego z dealerów, że S-cross na 2020 ma nie mieć AT (PESELoza i boląca noga niestety), a Vitara budzi moje wątpliwości co do wielkości.

Zresztą w obecnej chwili, nie będę jeździł się przymierzać, a zakup nie jest 1 potrzebą i musi poczekać.

 

No, to się skomplikowało ostatnio...

A sam zastanawiałem się pod koniec ubiegłego roku czy zmieniać czy poczekać. No i zmieniłem a teraz się cieszę. Bo w obecnej sytuacji na pewno bym się wstrzymał - a tak, co pojeździłem to moje.

:skromny:

 

46 minut temu, ZUBERTO napisał:

PS. Wigoru na zakup nabieram zawsze jak gdzieś utknę, albo się po błocku nałażę. Potem mi zapał przechodzi. Tym razem miałem mieć silną wolę i dopiąć swego, ale jak widać wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że trzeb dać spokój na jakiś czas.

 

Żeby to po błocie jeździło to warto o oponach pomyśleć innych niż fabryczne, np. typu HT. W ostateczności jakieś agresywniejsze wielosezonowe mogą być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.