Skocz do zawartości

Eibach Pro Kit VS seryjna sprężyna


cogonieznajom

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni grupowicze, kupiłem Seicento Sporting Abarth, auto z Niemiec, dość mocno posadzone, koła 14 cali (foto zrobione po zakupie poniżej). Prowadziło się świetnie, więc na pewno sprężyny obniżające i utwardzone. Niestety okazało się, że przednia sprężyna pęknięta, więc zmuszony do błyskawicznych zakupów (auto rozgrzebane na podnośniku w warsztacie), zamówiłem zamiennik KYB, zamiennik tych do Sportinga. Po włożeniu okazało się, że przód jest dużo wyżej niż tył (przez co wygląda komicznie). Po około miesiącu jazdy również bez zmian. 

Pytanie, czy macie wiedzę, jaką wysokość ma taka "seryjna sprężyna" do Sportinga, a jaką sprężyna z zestawu Eibach Pro Kit? Mam okazje kupić na przód właśnie Eibacha, ale nie chce się rozczarować, że podmianka nic nie wniesie do tematu i nadal ten przód będzie jak koza...:P 

 

82235602_10218676048325542_5482949928609120256_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy KYB + eibach masz wyżej tył niż przód,auto lekko idzie w dół i prowadzenie jest dobre,czuć ,że to progresy.Przód nie będzie wyżej,warunkiem stosowania seryjch ori odbojów.Niektórzy dla wyrównania tną o 1 zwój tył,zwłaszcza w wydmuszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel1984 napisał:

Przy KYB + eibach masz wyżej tył niż przód,auto lekko idzie w dół i prowadzenie jest dobre,czuć ,że to progresy.Przód nie będzie wyżej,warunkiem stosowania seryjch ori odbojów.Niektórzy dla wyrównania tną o 1 zwój tył,zwłaszcza w wydmuszkach.

Ale On ma odwrotnie - przód ma wyżej niż tył. 
btw kiedyś jeździłem u siebie w podobnej konfiguracji i auto było strasznie nadsterowne.

@cogonieznajom Jaki kolor miała ta pęknięta sprężyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebaso napisał:

Ale On ma odwrotnie - przód ma wyżej niż tył. 
btw kiedyś jeździłem u siebie w podobnej konfiguracji i auto było strasznie nadsterowne.

@cogonieznajom Jaki kolor miała ta pęknięta sprężyna ?

 

pęknięta z przodu była czarna. Te na tyle też czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cogonieznajom napisał:


A tak na marginesie, czy taki zamiennik do sportinga od KYB ma prawo się nie "ułożyć" i osiąść? Częste takie przypadki?

Trochę się pewnie ułoży, ale różnica będzie i tak, generalnie to tutaj raczej nikt serii nie kupował, a już tym bardziej zamiennika ;) . Poszukaj na centogratach na fb kompletu używanych springow i będzie po problemie :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna sprężyna od sportinga była -20 mm krótsza od seryjnej z sc. Na 99% jak kupiłes nowe spręzyny KYB to masz zwykłe seryjne sprężyny i dlatego masz przód wyżej jak tył .  Na moje oko akurat te -30mm brakuje plus fakt że tylne używane pewnie ubiły sie z 10mm  i masz róznice między przodem a tyłem 40mm. Sprzedawcy sprzedają zwykłe sprężyny bo wymiarowo pasuja  do wszystkich wersji i modeli a rzadko który katalog wyróźnia spręzyny seria i sporting.  Kup sobie jakies nawet używane springi ( jak nie masz zbyt dużo kasy) ale komplet tył przód i po problemie. Jak kupisz nie wiecej jak -40 to seryjne amory beda OK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.