Skocz do zawartości

Honda - sprzedaż prawie jak Tesla, stała cena auta przez życie modelu. Ciekawy model.


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Honda jest w tarapatach - zysk spada z roku na rok a modele robią się starsze....

 

A wiec Honda nie ma u mnie tez łatwego życia. W zeszłym roku zleciała prawie -15% i wypchała ludowi tylko 43,868 aut.

 

107 dealerów, wychodzi jakieś 400 aut na jednego.

 

 

30a8bcd9fa22a8f0e0331512555ac106.jpg

 

W przyszłym tygodniu zacznie się wielki odstrzał, ilu nie wiadomo. Min 1/3 jak nie 2/3. dealerów ma zostać zabitych .... Np u mnie na wsi jest 12 dealerów, ma zostać 3....

 

Ale zmienia się jak Honda będzie sprzedawać auta, części i jak Honda będzie robić Service.

 

 

Otóż Honda zostaje agencja... :-)

 

Co to znaczy. To znaczy, ze dealer nie posiada własnych aut demo, tylko Honda.

 

Dealer nie musi trzymać żadnych swoich aut na placu - tylko wszystkie są Honda.

 

Dealer nie musi mieć żadnych czesci, wszystko należy do Honda.

 

Service - booking, narzekanie, chwalenie etc - zarządzana przez centralny system przez Honda, a nie dealerów. Klient ma być $;@;$:3wa zadowolony!

 

Cena aut nie będzie już sugerowana cena detaliczna - (minus) negocjacje. Przykład:

 

Civic kosztuje sugerowana cenę detaliczna $24k, ale u większości dealerów jest do wyjechania pomiędzy $22-20k zależy jaki dzień tygodnia, jak plan się wyrobił, co dealer ma na placu etc.

 

Cena auta będzie cena rzeczywista wg Honda, czyli jeśli przez ostatnie 10 miesięcy wyszła średnia $21k - to to będzie cena modelu u KAŻDEGO dealera. Czyli de facto auta maja być oficjalnie tańsze niż konkurencja.

 

Następna rzecz, to ze cena modelu w jego życiu ma się nie zmieniać - aby gwarantować wartość przy odsprzedaży.

 

Czyli dajemy Civic powiedzmy generacji numer 10, powiedzmy ze nazywa się Civic MY 20.

 

MY21 jeśli jest dalej 10 generacja to mieć taka samo cenę.

 

MY22 to samo.

 

MY23 etc to samo.

 

Za każdym razem zmiany modelowe maja mieć dorzucamy poziom wyposażenia, żeby utrzymać klientów - ale cena ma być TAKA sama.

 

Dealer ma mieć 4% sprzedaży wartości każdego auta jakie wypcha za bramę, jeśli KPI zostaną pobite, to ma wzrosnąć do 7%.

 

 

43aad5918f5ce155b3f8066931a84694.jpg

 

 

Faza druga ma rozwinąć sprzedaż przez internet, czyli na kiblu ma się dać każda Hondę zamówić w takiej cenie jak u dealera, pardon agent-a, a agent ma przywieść do domu następnego dnia czy do 3 dni, lub jeśli chcemy pupcie ruszyć to idziemy już do byłego dealer-a.

 

A wiec widzę plus główny, taki Ze jakość obsługi na Service i sprzedaż powinna wystrzelić w górę.

 

Klient ma być happy , a Honda Australia będzie de facto każdego dealera, pardon agenta teraz trzymać za mordę, przez zarządzanie systemem sprzedaży czy Service, wiec jeśli ktoś będzie narzekał to nie do dealera tylko do Honda Oz.

 

Klient tez powinien być zadowolony, ze cena auta nie zmieni się przez lata, wiec można zaplanować - chociaż to chciałbym zobaczyć w praktyce a nie PR BS od Honda.

 

Minusy, hmm / ciekawe jak rynek to przyjmie, bo jak ja idę do salonu i ktoś by mi powiedział, ze auta kosztuje $10 i nie można tego negocjować nawet jednego centa to po prostu uśmiecham się / patrzę jak na idiotów - i wychodzę.

 

Dziś kupiłem nowy toaster za $124.99 i dla sportu urwałem $4.99 - bo lepsze $5 za jedno pytanie ‚ can you do better’ w mojej kieszeni niż ich ... wiec jest ryzyko, ze klient sobie do konkurecji pójdzie, która dalej będzie negocjować.

 

Oczywiście są tacy, co nie lubią nic negocjować, ale taki klient kupuje auto czy toaster ;-) zazwyczaj raz na 10 lat a nie co 3 lata....

 

Sprzedaż to sztuka żeby klient był zadowolony, firma zarobiła, bo nie jest instytucja charytatywna, a przy tym żeby ten zadowolony klient nie czuł się ze rękami kostki trzyma i tyłek jest w powietrzu....

 

 

dfd274328c12980d9f7b56abf162c69e.jpg

 

A to się może stać jak ceny będą sztywne, chyba ze teraz Honda będzie dużo tańsza niż konkurencja.... czas pokaże..

 

I co dobry pomysł?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OZI jakoś nigdy bym nie kupił hondy. Auto nigdy mnie się nie podobało stylistycznie. Uważam że mają takie nijakie lub kosmiczne. Popatrz na nowego civica z tym zderzakami. Przecież jeszcze chwila i będzie latać. Cena zaporowa gdyż klepią ja w UK ,s funty. Type R/S nie przemawia do mnie nawet jakbym miał tym podróżować. Szczerze wolałbym już abartha .

Znajomy miał accorda type R padła.polos cena - 4500zl tylko oryginał i to z belgii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129025]OZI[/mention] jakoś nigdy bym nie kupił hondy. Auto nigdy mnie się nie podobało stylistycznie. Uważam że mają takie nijakie lub kosmiczne. [...]
@HARDTECHNO

Widzisz nie jesteś jedyny. To jest masa ludzi. Kiedyś Honda była przykładem Q wyklepania, marka aspiracyjna - używając marketingowego bełkotu.

Ale od ładnych paru lat jest w tarapatach, nie wiadomo czym Honda właściwie, jest. US jeszcze im idzie dobrze z Accord, ale reszta świata już nie.

Dochodzą wpady, których kiedyś nie było, jak nie dopracowany 1.5l Turbo, którego już ile lat nie potrafią naprawić - 5?

Honda jest zarządzana przez księgowych ... i po prostu przebąkuje się od pewnego czasu ze przyszłość Honda jest ... niepewna, przynajmniej w pewnych częściach globu na dziś.

Nie zdziwiłoby mnie to gdyby Honda powiedziała papa w EU za 2-3 lata.






Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OZI jedyny ratunek dla nich to zatrudnienie dobrego stylisty który narysuję coś konkretnego na dzisiejsze trendy. Giugiaro itp. albo lepiej.niech wskrzesza jakieś retro bike rodem z PRL. Bo stylistycznie byłem.z.nimi sercem.( Hornett900)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie przez net i stala cena to przyszlosc. Ja niegdy nie konfigurowalem auta do produkcji o wiele bardziej bym byl zadowolony ze nie musze objechac 5ciu dilerow i gadac ze srednio kumatym chlopem czy baba i jeszcze negocjowac cene. Ida w dobrym kierunku minus, ze modele slabe oprocz fajnego jazz  nie maja nic ciekawego do zaoferowania. Jak zamkna fabryki w UK to bedziemy skazani na psa i vaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.