Skocz do zawartości

Olej shell data produkcji i oryginalnosc


patgaw

Rekomendowane odpowiedzi

https://m.imgur.com/a/wjToroz

 

Taki dzis olej kupilem w sklepie mot z allegro. Moze ktos mi powoedziec jaka jest data produkcji albo przydatnosci? Te 16 na koncu to rok? Ze grudzien to wiem 😄

i czy on jest oryginalny? Sprzedawca jak mi go podawal to dokrecil korek go przecieral ta banke.

Edytowane przez patgaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, patgaw napisał:

Jakies porady jak to teraz zareklamować? Jest gdzies podane te zalecenie ze do 3 lat?

Nie wiem, czy znajdziesz, szukaj w necie, może na stronach producenta. Mi na jakimś szkoleniu mówili i tak w głowie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grogi @marcindzieg  Utlenia się, jak jeszcze odrobinę estrów dali, to tym bardziej. Bański nie są hermetyczne, ani podciśnieniowe. Całkiem niedawno znalazłem w warsztacie bańkę z olejem 10w40 jakiejś marketowej firmy, zostawił ją klient z 7-8 lat temu i tak leżała w kącie zasłonięta innymi rzeczami. Okazało się, że z bańki nie można wylać oleju, bo zrobił się żel.

Edytowane przez kaczorek79
  • Lubię to 2
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaczorek79 napisał:

@grogi @marcindzieg  Utlenia się, jak jeszcze odrobinę estrów dali, to tym bardziej. Bański nie są hermetyczne, ani podciśnieniowe. Całkiem niedawno znalazłem w warsztacie bańkę z olejem 10w40 jakiejś marketowej firmy, zostawił ją klient z 7-8 lat temu i tak leżała w kącie zasłonięta innymi rzeczami. Okazało się, że z bańki nie można wylać oleju, bo zrobił się żel.

 

Ale jak na oko wyglada w porzadku, a silnik to nie jest jakis 7 cud techniki, to ja bym lal bez zadnych oporow taki 3-4 letni olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprzedawca przyjal zwrot i po problemie. Faktycznie te ceny oficjalnego sprzedawcy dobre, placa sie zaplacic za dostawe i i tak znacznie taniej wychodzi. To przy okazji drugie pytanie, czy nowy filtr oleju mozna wyplukac woda i zostawic do wyschniecia? Bo nazbieralo sie tam kurzu albo jakiegos innego pylu.

Edytowane przez patgaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak @Piotrus  pisze, żadnej wody, bo nie wiadomo, jak materiał filtrujący zareaguje i później okaże się, że papier popłynie z olejem w magistralę. Jeśli to jest wkład filtra, to warto wiedzieć, że strona czysta, czyli już po filtracji jest wewnątrz, więc lekkie zabrudzenie zewnętrznej części nie popłynie w układ.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2020 o 08:56, Maciej__ napisał:

Ale jak na oko wyglada w porzadku, a silnik to nie jest jakis 7 cud techniki, to ja bym lal bez zadnych oporow taki 3-4 letni olej.

Ja przy ostatniej przeprowadzce znalazłem olej z ubiegłego stulecia mobil 1 5w50 - kiedyś lałem go do lekko wzmocnionego malucha. Bańka była odkręcana też w XX w i miałem go wyrzucić,  ale brat wziął go i wlał do Aveo - jeździ tak od grudnia i nie narzeka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mike_wwl napisał:

Ja przy ostatniej przeprowadzce znalazłem olej z ubiegłego stulecia mobil 1 5w50 - kiedyś lałem go do lekko wzmocnionego malucha. Bańka była odkręcana też w XX w i miałem go wyrzucić,  ale brat wziął go i wlał do Aveo - jeździ tak od grudnia i nie narzeka. 

 

 

Z tego co pamiętam, stary M1 5W50 był robiony na bazie syntetycznej, dla tych olejów przyjmuje się trwałość w zamkniętym opakowaniu min 10 lat. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotrus napisał:

 

 

Z tego co pamiętam, stary M1 5W50 był robiony na bazie syntetycznej, dla tych olejów przyjmuje się trwałość w zamkniętym opakowaniu min 10 lat. :ok:

Możliwe,  ten był otwarty 20 lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patgaw  Dostałeś olej z nową etykietą i normą SN+. Jeśli może być stosowany w wysilonych silnikach doładowanych, to tym bardziej w starszym wolnossącym silniku VAGa. Zwróć uwagę, że ma oficjalną aprobatę 502.00, czyli silniki VAG bez dpf.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.