Skocz do zawartości

Rdza próg


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bielaPL napisał:

zobaczymy ile wytrzyma

 

W Uniaczu progi wymieniałem (a raczej mi wymieniali ;) ) w 2012. Póki co nie widać żeby coś im dolegało. Fakt, auto mało jeżdżone, a zimą praktycznie wcale, ale to Uno.

Jeśli dobrze zrobili, to trochę wytrzyma :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:
7 godzin temu, Joki napisał:
Jak robione? I przez kogo?

Blacharz. Wycinka całości. Nowa reperaturka plus poprawa podciagu.

3-5 lat może wytrzyma jeśli się szczególnie postarał. Jeśli zrobił tak normalnie to gdzieś na rok, góra dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Joki napisał:

3-5 lat może wytrzyma jeśli się szczególnie postarał. Jeśli zrobił tak normalnie to gdzieś na rok, góra dwa.

rok to na piance przetrzyma ;)

ja mam nadzieję na 4 lata żeby tego nie ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bielaPL napisał:

rok to na piance przetrzyma ;)

ja mam nadzieję na 4 lata żeby tego nie ruszać

Jeśli spawał punkt przy punkcie, szczelnie i przyłożył się do zabezpieczenia epoksydem do tego od środka konserwacja to 5 lat pociągnie. Jeśli spawał z przerwami i poszła w to szpachla to jest odpicowanie na sprzedaż bo za rok zaczną pojawiać się małe bąbelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Joki napisał:

Jeśli spawał punkt przy punkcie, szczelnie i przyłożył się do zabezpieczenia epoksydem do tego od środka konserwacja to 5 lat pociągnie. Jeśli spawał z przerwami i poszła w to szpachla to jest odpicowanie na sprzedaż bo za rok zaczną pojawiać się małe bąbelki.

 

się okaże co zrobił, to był 5 blacharz z którym dało się konkretnie umówić na termin, reszta przesuwała bo inne roboty itd więc nawet już go nie męczyłem specjalnie jak to będzie robić

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bravolocie taka rdza?
Wcześniej tego nie zabezpieczałes niczym ?
Ile lat auto ?
Rocznik 2007 kupiony 05.2008. Od początku u mnie. Bezwypadkowy. Nie zabezpieczalem. Koło 3 lat zajęło odkad 1 ognisko zobaczyłem. Przebieg teraz 150kkm w 95% miasto i wsie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdy w salonie pytałem o zabezpieczenie profili zamkniętych, to usłyszałem - po co, całkowity ocynk panie. Niedowiarek jestem, doceniam włoską robotę i poszedł fiacik do znajomego blacharza na dodatkowe zabiegi. Profile zamknięte, aż kapało i tworzywo sztuczne zwane potocznie barankiem na progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dren napisał:

Gdy w salonie pytałem o zabezpieczenie profili zamkniętych, to usłyszałem - po co, całkowity ocynk panie. Niedowiarek jestem, doceniam włoską robotę i poszedł fiacik do znajomego blacharza na dodatkowe zabiegi. Profile zamknięte, aż kapało i tworzywo sztuczne zwane potocznie barankiem na progi.

 

ja tego nie robiłem bo

1. Jakbym wpakował kasę w zabezpieczenie to pewnie bym go rozwalił i by była całka ;)

2. Nie spodziewałem się że będę nim jeździł ponad 10 lat :)

3. Patrząc na stilo myślałem że będzie się to lepiej trzymać

 

grunt że dało się to ogarnąć, zobaczymy na jak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.