Skocz do zawartości

Malowanie - pytania trzy


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

1. Celem jest odświeżenie salonu po 6 latach od wprowadzenia. Był malowany trzykrotnie białą chyba Śnieżką - teraz jest to biały lekko przybrudzony.

Do pomalowania 40 m.kw. sufitu i 65 m.kw. ścian.- wystarczy 10 litrów? Jaką farbę kupić? W Castoramie pod nosem mam Dulux Ultra White i Tikkurila Super White, jeszcze Magnat Ultra Matt - wszystkie 100 zł za 10 litrów.

W Leroy jest jeszcze Magnat Creative White za 150 zł i Non Reflex za 200 zł - warto dopłacać?

2. Mam jedną ścianę dość wysoką - 3 metry, taką przy schodach na piętro - wpadło nam kiedyś do głowy żeby była kontrastowa i jest brudny róż, bardzo ciemny - teraz ma być delikatna szarość, malować najpierw białym czy od razu docelowy kolor kilka razy? I to samo pytanie - jaka marka i seria produktu, tutaj już cena dowolna byle dobrze kryło.

3. Jakie wałek? Opłaca się raz wydać więcej kasy i mieć spokojne malowanie?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bizz napisał:

malować najpierw białym czy od razu docelowy kolor kilka razy?

Na sufity cokolwiek. Na ściany Magnat Ceramic. Szary już za pierwszym razem pokryje w 100% tylko mogą zostać: "dziurki" po niedoskonałościach wałka.

W sumie i na sufit można dać Ceramic ale ma leciutko, satynowy połysk. Mi nie przeszkadza i sufity też nim maluję.

10l. na pewno nie wystarczy na ponad 100m2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Joki napisał:

Na sufity cokolwiek. Na ściany Magnat Ceramic. Szary już za pierwszym razem pokryje w 100% tylko mogą zostać: "dziurki" po niedoskonałościach wałka.

W sumie i na sufit można dać Ceramic ale ma leciutko, satynowy połysk. Mi nie przeszkadza i sufity też nim maluję.

10l. na pewno nie wystarczy na ponad 100m2. 

 

270 zł w PSB😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat jeśli dobrze pamiętam podaje, że 5l wystarcza na 70m2. Ja przedpokój 33m2 ścian na dwa razy jechałem i było bardzo na styk, a za dwoma dużymi szafami nie malowałem....

 

Więc brałbym duży margines na to co podaje producent ;]

 

Sufity jechałem chyba najtańszą JEDYNKĄ i nic złego powiedzieć nie mogę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomecki napisał:

Magnat jeśli dobrze pamiętam podaje, że 5l wystarcza na 70m2.

Zależy od koloru. Przy czym nie chodzi o krycie bo każdy kryje właściwie 100% już za pierwszym razem. Po prostu jedne kolory idą szybko inne wolno. W gęstości też nie czuć różnicy a jednak.

Np. Czysty Oliwin, który jest dosyć jasny jest megawydajny. 5l. wystarczyło na dwukrotne pomalowanie 55m2. A już Szary Piryt ledwie połowę tego. Biały C45 tak samo. Z kolei również bardzo jasny Finezyjny Opal znów ma większą wydajność.

Być może trzeba nieco rozcieńczać ale wtedy traci się stopniowo zalety tego, że w ogóle nie chlapie, zapewne krycie słabnie? Choć jeden z moich malarzy, taki który tylko malowaniem zajmuje się od wielu, wielu lat zawsze rozcieńcza bo wtedy uzyskuje idealnie gładką, satynową strukturę, której nie da się uzyskać z gęstej farby.

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joki napisał:

Np. Czysty Oliwin, który jest dosyć jasny jest megawydajny. 5l. wystarczyło na dwukrotne pomalowanie 55m2.

 

to ja chyba jakieś dziwne wały miałem czy ki czort. Dokładnie tym kolorem jechałem naszą sypialnie, która ma 30m2 ścian (nie odejmowałem drzwi i okna) i po dwóch razach ledwo co na dnie puchy zostało ;]

 

Białym Opalem jechałem w zasadzie taką samą powierzchnię i również cała puszka poszła.

 

Ale ja malarzem nie jestem, może za mocno wałek maczałem czy co :nie_wiem: ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.