Skocz do zawartości

Opuszcza się szyba boczna


Marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to Cruze z 2012 roku.

Jadę sobie spokojnie i nagle szyba kierowcy zjeżdża w dół. Na przycisk podnoszenia nie reaguje.

Dopiero po ok 3-4 minutach szyba daje się podnieść.

Zatrzymanie się i wyłączenie wszystkiego nie zmienia sytuacji - po 3-4 minutach od opuszczenia szyba daje się podnieść.

Taka akcja czasem co 5 minut, czasem co 30 min.

Dobrze, że zaczęło się w czasie suchej pogody, bo jazda w deszczu z opuszczoną szybą byłaby nieprzyjemna.

Czy to cały sterownik do wymiany, czy jakiś ogarnięty elektryk do radę naprawić np. poprzez wymianę jakiegoś kondensatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcus napisał:

Pacjent to Cruze z 2012 roku.

Jadę sobie spokojnie i nagle szyba kierowcy zjeżdża w dół. Na przycisk podnoszenia nie reaguje.

Dopiero po ok 3-4 minutach szyba daje się podnieść.

Zatrzymanie się i wyłączenie wszystkiego nie zmienia sytuacji - po 3-4 minutach od opuszczenia szyba daje się podnieść.

Taka akcja czasem co 5 minut, czasem co 30 min.

Dobrze, że zaczęło się w czasie suchej pogody, bo jazda w deszczu z opuszczoną szybą byłaby nieprzyjemna.

Czy to cały sterownik do wymiany, czy jakiś ogarnięty elektryk do radę naprawić np. poprzez wymianę jakiegoś kondensatora?

Imo włącznik albo wiązka gdzieś uszkodzona i się zwiera. Myślę że to nic skomplikowanego i elektryk szybko znajdzie przyczynę. Ciekawe czy włącznik będzie dostępny od ręki w jakimś aso lub hurtowni... 

No chyba że masz jakieś zdalne domykanie/opuszczanie szyb to może być gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2020 o 23:10, Jaruga napisał:

I... No chyba że masz jakieś zdalne domykanie/opuszczanie szyb to może być gorzej. 

Nie mam zdalnego domykania.

W przyszłym tygodniu zgłoszę się do ASO. Ciekawe co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest to awaria sterownika szyby. Miałem to rok temu w prawych przednich drzwiach. Ponieważ nie udało mi się kupić używanego modułu sterownika podnośnika szyby , ani nawet całego mechanizmu, a na nowy mechanizm nie miałem ochoty wydawać 600 zł, więc podjąłem próbę naprawy sterownika. Podejrzewałem zimne luty, ale wszystkie elementy są montowane powierzchniowo (SMD), więc używanie normalnej lutownicy nie wchodzi w grę. Jedynie kondensator elektrolityczny 150uF/25V jest klasyczny. Dla spokoju sumienia wymieniłem kondensator, a następnie zająłem się ewentualnymi zimnymi lutami. W tym celu nabyłem lutownicę na gorące powietrze i tym narzędziem podgrzewałem wszystkie elementy SMD na płytce. Tak samo podgrzałem płytkę od spodu. Temperatura powietrza musi być na granicy płynięcia cyny. Jeszcze luty przekaźnika poprawiłem zwykłą lutownicą i zamontowałem moduł na miejsce przeznaczenia.Jeżdżę już rok i szyba ani razu się nie otworzyła samoczynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Miromat napisał:

Jest to awaria sterownika szyby. Miałem to rok temu w prawych przednich drzwiach. Ponieważ nie udało mi się kupić używanego modułu sterownika podnośnika szyby , ani nawet całego mechanizmu, a na nowy mechanizm nie miałem ochoty wydawać 600 zł, więc podjąłem próbę naprawy sterownika. Podejrzewałem zimne luty, ale wszystkie elementy są montowane powierzchniowo (SMD), więc używanie normalnej lutownicy nie wchodzi w grę. Jedynie kondensator elektrolityczny 150uF/25V jest klasyczny. Dla spokoju sumienia wymieniłem kondensator, a następnie zająłem się ewentualnymi zimnymi lutami. W tym celu nabyłem lutownicę na gorące powietrze i tym narzędziem podgrzewałem wszystkie elementy SMD na płytce. Tak samo podgrzałem płytkę od spodu. Temperatura powietrza musi być na granicy płynięcia cyny. Jeszcze luty przekaźnika poprawiłem zwykłą lutownicą i zamontowałem moduł na miejsce przeznaczenia.Jeżdżę już rok i szyba ani razu się nie otworzyła samoczynnie.

Czyli wygląda na to że jest to typowa awaria tego modelu. Niby nic poważnego ale potencjalnie niebezpieczna... a 600PLN to sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 31 marca.

Od 20 marca szyba nie drgnęła a jeździłem ładnych parę razy.

Samo to się nic nie naprawia. Ciekawe kiedy się opuści na dobre :hmm:

Pewnie jak będę jechał w deszczu, ale na razie jakoś nie mam ochoty na wizytę w warsztacie.

Samodzielne grzebanie raczej nie wchodzi w rachubę, bo parking pod oknem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2020 o 10:26, Jaruga napisał:

Czyli wygląda na to że jest to typowa awaria tego modelu. Niby nic poważnego ale potencjalnie niebezpieczna... a 600PLN to sporo...

Tak, na forum.chevroletteampoland.com opisane przez wielu użytkowników. I na ogół w prawych przednich drzwiach, w lewych rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2020 o 19:46, Marcus napisał:

Mamy 31 marca.

Od 20 marca szyba nie drgnęła a jeździłem ładnych parę razy.

Samo to się nic nie naprawia. Ciekawe kiedy się opuści na dobre :hmm:

 

Jak to jest kwestia połączeń lutowanych to będzie działać lepiej póki jest ciepło/sucho. Czyli jak pisałeś zepsuje się właśnie w deszczu i/lub jak będzie zimno.

W lacetonie miałem podobny efekt z płytką z przyciskami od grzania tylnej szyby. Nie mogłem włączyć jak było zimno i mokro (czyli wtedy gdy było to potrzebne 😄 )

Poprawienie lutów załatwiło temat na parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

 

Jak to jest kwestia połączeń lutowanych to będzie działać lepiej póki jest ciepło/sucho. Czyli jak pisałeś zepsuje się właśnie w deszczu i/lub jak będzie zimno.

W lacetonie miałem podobny efekt z płytką z przyciskami od grzania tylnej szyby. Nie mogłem włączyć jak było zimno i mokro (czyli wtedy gdy było to potrzebne 😄 )

Poprawienie lutów załatwiło temat na parę lat.

Ja miałem ten problem z radiem - też lutowanie pomagało i panelem klimatyzacji :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 5.05.2020 o 17:43, Miromat napisał:

Nie śmieszki tylko zimne luty. Trzeba popoprawiać.

Tak czy siak skandal IMO. W moich oczach gorszy niż fiatowskie alternatory bo godzi w intymną przestrzeń - pozbył bym się auta które samo by się otworzyło o ile nie da si e tego SKUTECZNIE naprawić 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.