Skocz do zawartości

Klejenie kierownicy


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pękniętą kierownice. Kierownica jest metalowa, powleczona plastikiem.

Jest sztywna i nic się nie rusza ale dość brzydko to wygląda. Pękł pierścień centralny przy jednej poprzeczce.

Czy warto to dać do spawania plastików ?

Czy może próbować to zalać jakimś epoksydem ?

 

Druga sprawa, że na kole są spękania, ale chyba problem rowiąże przeszlifowanie i pomalowanie ?

 

Tak to wygląda:

20200314_195427.jpg.eaf975432d8b6d3671fac2f64bdc2346.jpg

 

20200314_195446.jpg.4c6530c0db08fd1b8fe3e98fb8276d05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t

37 minut temu, sherif napisał:

Obawiam się, że wtedy taniej będzie kupić nową :phi:.

Znasz kogoś kto się zajmuje takimi rzeczami ?

jak jest dostepna nowa to kupuj. Zwykłe obszycie dobrej jakości skórą to koszt około 350zł w Warszawie. Podzwoń do gości zajmującymi sie kierownicami ewentualnie szukaj firm które odrestaurowują stare auta dzwoń do nich by dali namiar na szpenia od tematu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szyman napisał:

t

jak jest dostepna nowa to kupuj. Zwykłe obszycie dobrej jakości skórą to koszt około 350zł w Warszawie. Podzwoń do gości zajmującymi sie kierownicami ewentualnie szukaj firm które odrestaurowują stare auta dzwoń do nich by dali namiar na szpenia od tematu 

 

Tutaj dla mnie temat jest prosty trzeba estetycznie to skleić/uzupełnić a potem pomalować całość. Skóry na tym nie ma. Zamiennik to ok 160$.

Regenerowałem panel deski, gość co zajmuje się restaurowanie takich rzeczy wycenił pochromowanie obwódki i pomalowanie (tylko panel przedni) na 500zł. Zamiennik kosztuje ok 300zł, ale jest to chiński panel. Dlatego w prostszych sprawach wolę nie kierować się do tego typu fachowców.

Spróbuję powalczyć z tematem, kierownicę łatwo wymienić potem a ważniejszych wydatków z autem mam sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szyman napisał:

odrestaurowanie auta zgodnie ze sztuką do tanich nie należy. 

Doskonale to wiem, ale widzę, że pchanie się na siłę w firmy specjalistyczne od restaurowania nie ma sensu.

Przykład podałem wyżej. Inny przykład przekładnia kierownicza, gość od starych aut wycenił mi regeneracje na ok 2-3kzł 8], gdzie to stary i prosty układ a zestawy naprawcze kosztują grosze. Nowe graty można kupić za ok 1kzł. Finalnie sam się bałem za to zabrać więc oddałem dla gościa od ukł kierowniczych - takich obecnych :) . Wymienił smar, kulki, uszczelnienia, wyczyścił to. Koszt 250zł.

Jeszcze inny bak: nowy 80$. Ja uparłem się ratować stary i finalnie sam to zrobiłem z odpowiednią chemią. Zadzwoniłem do gościa od baków co zajmuje się takimi starymi konstrukcjami. Cena 3kzł 8], sam mi doradził, że jak jest nowy to żeby go kupić.

Dlatego średnio mam ochotę wpędzać się w koszty z kawałkiem metalo-plastiku, bo prędzej już kupię nową lepszą wersję chromo-drewnianą :). Natomiast do tego czasu chciałbym spr przywrócić obecną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szyman napisał:

Pyt. Podstawowe nowe to dobrej jakości zamienniki czy chińskie guano?

A jak myślisz 🙂 ?

O ile taka kierownica to w sumie bez większej różnicy to już chromy czy elementy silnika nie koniecznie. Część części jest made in USA, ale trzeba zawsze czytać opienie i nie kupować najtańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mayster_tcz napisał:

Obawiam się, że bez sensu będzie łatanie. Jest to pewnie odlew ciśnieniowy, wypolerowany pod koniec. Malowanie domowym sposobem niewiele da, nawet jak naprawisz rysy - wytrze się od używania.

Nikt nie mówił o domowym sposobie. Lakiernik może machnąć przy okazji malowania elementów wnętrza.

Dziś oddałem kierę do gości od spawania plastików, robił dobre wrażenie. Ma porobić próby co to za plastik, ścisnąć i pospawać. Kolor jedynie ma odnosić dół kiery i koło pod klaksonem. Środek to chrom, a koło kierownicze spróbuję obszyć.

Tj piszesz jest to odlew, bo środku jest stal, a jest to ładnie wszystko zalane. Nic powalczę za to 160$ zamiennika :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.