Skocz do zawartości

Wiata na samochód przy budynku


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dostawić wiatę, zadaszenie na samochód przy budynku mieszkalnym.

Jako, że wejście i taras mają kolumny odlane z betonu, tak też chciałem zrobić podpory pod to zadaszenie.

Ale potencjalny wykonawca twierdzi, że wtedy trzeba pozwolenie.

Bez pozwolenia może zrobić całość z drewna - także podpory (kolumny).

Ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2020 o 18:32, Raku napisał:

 

 

Dnia 16.03.2020 o 06:49, bielaPL napisał:

sama wiata tak, jak tam stawiasz auto to nie może być...

pozmienialo sie

dostałem zgode na budowę gdzie wiata leci od granicy i stac beda dwa auta, wiata druga strona przyklejona do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy domu, który jest 8 m od granicy.
Z jednym samochodem się zmieścisz w odległości od granicy, ale pamiętaj jeszcze o odległości od budynku mieszkalnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Olleo napisał:

Z jednym samochodem się zmieścisz w odległości od granicy, ale pamiętaj jeszcze o odległości od budynku mieszkalnego.

Ale, że nie mogę dostawić do ściany budynku?

Tak właśnie bym chciał, by wchodzić spod wiaty bezpośrednio do domu - mam tam boczne drzwi do pomieszczenia gospodarczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że nie mogę dostawić do ściany budynku?
Tak właśnie bym chciał, by wchodzić spod wiaty bezpośrednio do domu - mam tam boczne drzwi do pomieszczenia gospodarczego.
No niestety. Zgodnie z art. 19 ust. 1, pkt. 1, podpkt. a) rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków
technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie musisz zachować 7m od okien w budynku mieszkalnym oraz zgodnie z pkt. 2 podpkt. a) 3m od granicy.

Co innego, gdybyś miał garaż. Być może też gdyby to nie była wiata, a podcień pod wydłużonym dachem budynku (tego nie jestem pewien, ale pełno takich projektów domów) ;)
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Olleo napisał:

No niestety. Zgodnie z art. 19 ust. 1, pkt. 1, podpkt. a) rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków
technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie musisz zachować 7m od okien w budynku mieszkalnym oraz zgodnie z pkt. 2 podpkt. a) 3m od granicy.

Co innego, gdybyś miał garaż. Być może też gdyby to nie była wiata, a podcień pod wydłużonym dachem budynku (tego nie jestem pewien, ale pełno takich projektów domów) ;)

No to będzie wiata - podcień - miejsce do zabawy dla wnuczków :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olleo napisał:
2 godziny temu, rwIcIk napisał:
No to będzie wiata - podcień - miejsce do zabawy dla wnuczków emoji4.png
 

Póki Cię życzliwy nie podpkabluje.

Muszę zacząć chodzić po ulicach i podkablowywać sąsiadów.

Niestety w takim przypadku zawsze dostałbym odpowiedz, że nie jestem stroną w sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie wiata - podcień - miejsce do zabawy dla wnuczków
 
No prawo jest słabe. Mogę auto stawiać jak nie ma daszku. Mogę zrobić daszek ale bez stawiania auta.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zacząć chodzić po ulicach i podkablowywać sąsiadów.
Niestety w takim przypadku zawsze dostałbym odpowiedz, że nie jestem stroną w sprawie.
W proteście w sprawie pozwolenia na budowę owszem, ale tutaj wystarczy anonim do nadzoru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.