Skocz do zawartości

Kombi C/D do 10tyś


jqr

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę oddać auto służbowe i potrzebuję drugiego auta na dojazdy do pracy, rozwożenie dzieciaków i transport psa w klatce w bagażniku.

Budżet to 10tyś. zł, segment C/D, bo klatka psa jest spora.

Przebieg roczny planowany 5-10tyś.km, auto na 3-4 lata.

Silnik w zasadzie bez znaczenia, ale raczej benzyna i 4 cylindry.

Jestem przygotowany na bolączki nastoletniego auta.

 

Jakie polecacie sprawdzić ?

Narazie w tym budżecie jechałem AR 159 i wydawała się ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bielaPL napisał:

Vectra C

miałem taką z 2006 1.9cdti 120KM i nie chcę więcej - wnętrze mnie dobija, chyba że były jakies super wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jqr napisał:

miałem taką z 2006 1.9cdti 120KM i nie chcę więcej - wnętrze mnie dobija, chyba że były jakies super wersje

Przy 10 w kieszeni za bardzo wybrzydzać nie można.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jqr napisał:

Muszę oddać auto służbowe i potrzebuję drugiego auta na dojazdy do pracy, rozwożenie dzieciaków i transport psa w klatce w bagażniku.

Budżet to 10tyś. zł, segment C/D, bo klatka psa jest spora.

Przebieg roczny planowany 5-10tyś.km, auto na 3-4 lata.

Silnik w zasadzie bez znaczenia, ale raczej benzyna i 4 cylindry.

Jestem przygotowany na bolączki nastoletniego auta.

 

Jakie polecacie sprawdzić ?

Narazie w tym budżecie jechałem AR 159 i wydawała się ok

Croma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jqr napisał:

Narazie w tym budżecie jechałem AR 159 i wydawała się ok

Jak zmieściłeś się do AR159 to spokojnie pomieścisz się w astrze III albo focusie.

AR159 ładna (najlepiej z dieslem 1.9), ale trzeba dokładnie oglądać podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

W 124 - czas leci, a on ciągle jedzie:

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-w124-1984-1993-w124-200e-kombi-oryginalny-lakier-klima-garazowany-zadbany-ID6CMSdg.html#af92f76b4b

 

2)

Octavia I 1.9TDI - popularnei proste autko z ogromnym bagażnikiem:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-polski-salonserwis1-9-tdi-ID6CPRtF.html#af92f76b4b

 

3)

Albo benzynka 1.6 , tutaj nawet z automatem:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-1-6mpi-102km-automat-pierwszy-wlasciciel-salon-polska-ID6CDodH.html#edca4875fe

 

4)

Megane II 2.0 - dobre do LPG:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-grandtour-2-0-16v-135km-luxe-dynamique-salon-serwisowany-ii-wlasciciel-ID6CKcsJ.html#edca4875fe

 

5)

Accord z LPG - trochę prestiżu ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-accord-rej-2004r-polski-salon-wersja-kombi-instalacja-lpg-ID6CQPMa.html#edca4875fe

 

 

 

Tak na szybko znalazłem oferty, które mnie by zainteresowały, gdybym szukał kombi za takie pieniądze. Co prawda kilka ofert ma ceny wywoławcze wyższe od 10.000pln, ale w obecnej sytuacji pewnie będą możliwości upustów. Ceny może wysokie, ale wszystkie ogłoszenia, które zapodałem pochodzą od ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, camel00 napisał:

 

Z ciekawości spojrzałem. Pierwsze z brzegu ogłoszenie

Nie wczytuję się, nie analizuję, ale jak za 8-8.5k (za tyle pewnie pójdzie) to kawał fajnego samochodu 👌

 

Bo za takie śmieszne pieniądze, to naprawdę kawał pakownego auta. Sąsiad ma takiego półtora roku i czasem mu zazdroszczę, bo bez problemu może przewieźć lodówkę,czy nawet ostatnio TV 70" :D Kupił za 7 tys z lpg z wgniecionymi drzwiami. Z tego co mówił to części jest tyle, ze gołe drzwi kupił za 150zł. A rozrząd i hamulce(klocki) po zakupie mechanik ogarnął za tysiaka. Jeszcze nie widziałem by przy nim tak grzebał jak sąsiad od laguny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2020 o 22:25, jqr napisał:

miałem taką z 2006 1.9cdti 120KM i nie chcę więcej - wnętrze mnie dobija, chyba że były jakies super wersje

No jak ma sie 10 tys i ma jeszczy byc i pakowne i sliczne w srodku to naprawde  pelen rozmach zyczeniowy:)

A co takiego dobijajacego jest we wnetrzu VC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, technix napisał:

Popieram 307

Najlepsze z powyższych

no właśnie

miałem 307 kombi 1.6hdi z 2006 i sprzedałem 3 lata temu za 9500zł

teraz chętnie bym go odkupił, tylko nie wiem ile teraz ma "przebiegu", bo w 2017 miał 330kkm

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fanlan napisał:

No jak ma sie 10 tys i ma jeszczy byc i pakowne i sliczne w srodku to naprawde  pelen rozmach zyczeniowy:)

A co takiego dobijajacego jest we wnetrzu VC ?

 

dla mnie było kwadratowe w ch..

wtedy mieliśmy VC i 307 kombi i wolałem jeździć 307

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2020 o 22:01, jqr napisał:

Muszę oddać auto służbowe i potrzebuję drugiego auta na dojazdy do pracy, rozwożenie dzieciaków i transport psa w klatce w bagażniku.

Budżet to 10tyś. zł, segment C/D, bo klatka psa jest spora.

Przebieg roczny planowany 5-10tyś.km, auto na 3-4 lata.

Silnik w zasadzie bez znaczenia, ale raczej benzyna i 4 cylindry.

Jestem przygotowany na bolączki nastoletniego auta.

Za takie pieniądze jesteś w stanie kupić Eurovana 2 czyli Citro C8, Peugeota 807. Te auta bardzo staniały. A oferują mnóstwo miejsca, sporo wygody, olbrzymi bagażnik i zero kłopotów z rdzą. Silniki HDi są bardzo dzielne, benzynowce nieco za słabe jak na taki gabaryt, ale dają radę. Dlugość auta to 4.7 metra, czyli tyle, co Mondeo kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2020 o 20:49, PanMaciej napisał:

B FL :) Ale Omega to ani C, ani D. To E 😛 

Poza wymienionymi, można jeszcze pomyśleć nad Mazdą 6 czy Golfem V. 

Jak pisze VC to mam na myśli i przed i po FL, w przypadku OB tak samo. :P najgorszym wrogiem rdza. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2020 o 06:24, czachabrava napisał:

 

Bo za takie śmieszne pieniądze, to naprawdę kawał pakownego auta. Sąsiad ma takiego półtora roku i czasem mu zazdroszczę, bo bez problemu może przewieźć lodówkę,czy nawet ostatnio TV 70" 😄 Kupił za 7 tys z lpg z wgniecionymi drzwiami. Z tego co mówił to części jest tyle, ze gołe drzwi kupił za 150zł. A rozrząd i hamulce(klocki) po zakupie mechanik ogarnął za tysiaka. Jeszcze nie widziałem by przy nim tak grzebał jak sąsiad od laguny 😄

 

Jest w nim parę drogich rzeczy, za półośkę płaciłem chyba coś 1200 - dawno już go miałem to nie pamiętam dokładnie, ale wiem że to tania impreza nie była.

Świetna blacha, pełny ocynk, jak nie bity to nie ma prawa nic się dziać.

Super działająca automatyczna klima, choć jednostrefowa - raz ustawisz i zapominasz, a nie jest to oczywiste w każdym aucie.

Mega wygodne fotele, z tyłu trzy pojedyncze z których każdy można wyciągnąć osobno i przesuwać tył/przód, mnóstwo schowków, bardzo ustawny bagażnik, jak na swoją budowę świetnie wyciszony. Miałem 1.9 dci 102 KM i palił 6-6.5 litra. Z silnikiem wbrew opiniom nic się nie działo. Turbo było głośne, ale też przetrwało. Polecam mocno!

A jeszcze z silnikiem 2.0benzyna plus automat to już miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2020 o 07:55, fanlan napisał:

No jak ma sie 10 tys i ma jeszczy byc i pakowne i sliczne w srodku to naprawde  pelen rozmach zyczeniowy:)

A co takiego dobijajacego jest we wnetrzu VC ?

 

Nie wiem, ale też go nie lubiłem. Trochę jak panel magnetofonu w 1998 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.