Skocz do zawartości

Toyota Yaris 1.5 Automat...a może coś innego?


Frago

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Przymierzam się do zakupu auta do miasta - wymóg konieczny automat. Budżet 16000 zł z rezerwa 3000 zł na pakiet startowy.

 

Znalazłem Yarisa 1.5 automat w całkiem dobrym stanie wizualnie - nie znam się w ogóle na skrzyniach automatycznych, na co zwrócić uwagę kupując takie auto?

 

Tytułowy Yaris ma przebieg 130 000 to dużo jak na taka skrzynię?

 

A może doradzicie inną markę i model w zakładanym budżecie.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Frago napisał:

Przymierzam się do zakupu auta do miasta - wymóg konieczny automat. Budżet 16000 zł z rezerwa 3000 zł na pakiet startowy.

 

Znalazłem Yarisa 1.5 automat w całkiem dobrym stanie wizualnie - nie znam się w ogóle na skrzyniach automatycznych, na co zwrócić uwagę kupując takie auto?

jeżeli mowa o Yarisie II, na co wskazuje budżet, to odpuść, jak się interesowałem tematem to raczej odradzają te skrzynie. To jest MMT (czyli zautomatyzowana, nie automatyczna) ponoć bywały też CVT (a przynajmniej tak niektóre teksty w necie sugerują) ale tego nigdy nie trafiłem.

W MMT są notoryczne problemy ze sprzęgłem, szybko się zużywa, po wymianie są problemy z kalibracją i całym mechanizmem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, angrius napisał:

W Yarisie II nie było silnika 1.5

oczywiście, że był

Cytuj

Engine

Petrol:

1.0 L 1KR-FE I3

1.3 L 2SZ-FE I4

1.3 L 2NZ-FE I4

1.3 L 1NR-FE I4

1.5 L 1NZ-FE I4

1.6 L 4ZR-FE I4

1.8 L 2ZR-FE I4

Diesel:

1.4 L 1ND-TV I4-T

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2020 o 15:26, ghost2255 napisał:

Yaris II 1.5 występował tylko z pełnym automatem hydrokinetycznym. Bardzo dobra skrzynia.

Jeździłem kiedyś takim służbowo przez parę m-cy . Bardzo możliwe że to dobra skrzynia pod kątem trwałości... - prosta jak konstrukcja cepa (to chyba miało tylko 4 biegi), ale samochód ruszał się z tym zestawem bardzo ociężale. W ogóle nie miałem wrażenia, że w tym leciutkim nadwoziu siedziało 1.5 o mocy ponad 100 KM. Jak wsiadałem po pracy do Mazdy 2 86 KM z manualem, to miałem wrażenie, że Mazda to rakieta. Jeżeli komuś brak osiągów nie przeszkadza, to faktycznie jest to bardzo wygodny samochód do turlania się po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.