Skocz do zawartości

Jeden pilot do dwóch napędów


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam bramę z napędem Nice i pilotem FLO2RE oraz bramę garażową z napędem Marantec Comfort 270 z pilotem D302 (Zdjęcia pilotów poniżej)

Dać, się da na pewno, pytanie jak najlepiej to zgrać ze sobą, żeby nie było potrzeby noszenia dwóch pilotów.

 

 

pilot-nice-flo2re_top.jpg

 

marantec_d302-433_front.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mayster_tcz napisał:

Ale że chcesz zawsze otwierać dwie rzeczy naraz ? Bo widzę, że piloty dwuprzyciskowe.

I...?

Wiesz, że w tych konkretnych modelach na oddzielnych przyciskach otwórz/zamknij musi być?

 

Miałem kiedyś pilota Nice (nawet podobnego) z 1 przyciskiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayster_tcz napisał:

Ale że chcesz zawsze otwierać dwie rzeczy naraz ? Bo widzę, że piloty dwuprzyciskowe.

 

No jeden przycisk do garażu, drugi do bramy wjazdowej.

Obecnie na każdym z pilotów aktywny jest tylko jeden z przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Ogarnij czy ta sama częstotliwość i kodowanie.

Jak tak to zaprogramujesz te piloty bez problemu.

Jak nie, to w którejś centralce radio dołożyć/wymienić będzie trzeba.

Maja inny klucz szyfrujący produce.ta.

Do jednego napedu trzeba dokupić odbiornik drugiego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2020 o 19:13, rostex napisał:

W jednym z napędów powinieneś wymienić radio na np. https://allegro.pl/oferta/sterownik-zewnetrzny-radio-proxima-nm-faac-8770091232 i do tego radia dopiszesz pilot od tego napędu. Drug napęd i pilot zostaje bez zmian.

To prościej  bedzie do bramy garazowej podpiac https://allegro.pl/oferta/sterownik-radioodbiornik-nmx-pilota-moovo-mhouse-6248135589 cos takiego i wprogramowac drugi przycisk tego NICE . napedy garazowe maja przewaznie styki pod w lacznik klawiszowy , nie bedzie potrzeby rozwalac nadajnika zawsze zostanie oryginał . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, eryko napisał:

To prościej  bedzie do bramy garazowej podpiac https://allegro.pl/oferta/sterownik-radioodbiornik-nmx-pilota-moovo-mhouse-6248135589 cos takiego i wprogramowac drugi przycisk tego NICE . napedy garazowe maja przewaznie styki pod w lacznik klawiszowy , nie bedzie potrzeby rozwalac nadajnika zawsze zostanie oryginał . 

 

Łącznik klawiszowy podpiąłem, ale jest chyba jeszcze drugi (pod ewentualny łącznik kluczykowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Majkiel napisał:

 

Łącznik klawiszowy podpiąłem, ale jest chyba jeszcze drugi (pod ewentualny łącznik kluczykowy)

 

To możesz przecie podłączyć pod ten sam łącznik klawiszowy. Ten proxima sprzęt to zdaje się robi tak, że zwiera na przekaźniku styk. Po prostu. Czyli to samo co łącznik klawiszowy (dzwonkowy).

Ja mam tak zrobione, tylko z wiśniowskim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomysł.

Już zamówiłem integrację i redukcję ilości pilotów. Nie miałem pojęcia, że tak można.

 

Co do własnoręcznego ustawiania pilotów, to mam też własne osiągnięcia!

Po nauce z YT zabrałem się do zaprogramowania ostatniego pilota, którego Pan Brama nie ustawił.

Rozprogramowałem wszystkie i coś jeszcze się chyba zjarało :phi:

150 pln i kawa z Panem Bramą :hehe:

No i trochę goryczy porażki do przepracowania :kara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.