Skocz do zawartości

Nadjeżdża nowa RAV4


twinsen

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Danielpoz. napisał:

Po co ma wygrywać? To zwykłe tanie toczydełko. Jest wiele lepszych aut👍Nie każy wychwala padline i innym jeszcze  wmawia że to cudny ropniak(outlander) 😏

Przyblizona cena czyli ponad 100tyś różnicy i to jeszcze jakiś stary rocznik🤣

 

Ty w ogóle czytasz na co odpisujesz? Jeśli między 200k a 219k jest dla Ciebie 100 tys. różnicy a rocznik 2019 w roku 2019-tym jest "stary" to rzeczywiście, powinieneś wrócić do hejtowania Outlandera, którego w takich wypadkach zawsze należy wyciągnąć. Przypominam Ci, że mowa o Lexusie RX, nie Outlanderze. 

;l

 

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Danielpoz. napisał:

Podtrzymuję, nie da się kupić rx za 200tyś NOWEGO! 

 

No, nie da się bo wszystkie poszły. Przecież piszę. Ale w listopadzie i grudniu 2019 dało się takiego kupić za 219tyś minus to co ewentualnie dałbyś radę utargować. Sam miałem taką ofertę przed nosem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ryb napisał:

powinieneś wrócić do hejtowania Outlandera, którego w takich wypadkach zawsze należy wyciągnąć. Przypominam Ci, że mowa o Lexusie RX, nie Outlanderze. 

;l

 

 

Wszystkich od lat  ubawiałeś tym outlanderem więc co tu mpżna jeszcze hejtować🤔

😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Danielpoz. napisał:

104 a 219 dwa golasy, pisałem wyraźnie! Nie doczytałeś jak zwykle😏

Ponad 100tyś, różnica pomijalna🤣

 

Porównaj złociutki golasa RAV i golasa RX, bo może się okazać, że ten "golas" RX to jednak bliżej ma do maksymalnie wyposażonej wersji RAVki. Czy golas RAV ma np. 4x4, automat, 240KM, aktywny tempomat, elektrycznie sterowane fotele, kolumnę kierownicy itp.?

 

Manipulujesz tak słabo, że to aż śmieszne. Zresztą ja nie o tym żeby porównywać RAV do RXa (bo samo to porównanie jest śmieszne, te auta dzieli przepaść) lecz o tym, że DAŁO SIĘ KUPIĆ NOWEGO RXa ZA 200k + 9,5%.

To była świetna oferta, której istnienia Ty nie chcesz przyjąć do wiadomości. A ja ją miałem na biurku, więc będzie Ci ciężko udowodnić że było inaczej. Tylko tyle i aż tyle.

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Danielpoz. napisał:

Halo! Delikatnie przypominam że obecnie mamy rok 2020🤣🤣🤣 

Nie ma szans zrobić zakupów w 2019r no chyba że Ty potrafisz😏

 

Halo, delikatnie przypominam, że piszę od początku o promocji pod koniec ubiegłego roku. Wtedy ten samochód był nowy a rocznik aktualny. Proponuję żebyś wrócił do tego wątku za rok i zarzucił mi, że dwuletnie auta w promocji sprzedawali.

;l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Danielpoz. napisał:

Wszystkich od lat  ubawiałeś tym outlanderem więc co tu mpżna jeszcze hejtować🤔

😀

 

Przyroda nie znosi próżni - teraz Ty bawisz RAVką.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ryb napisał:

 

Porównaj złociutki golasa RAV i golasa RX, bo może się okazać, że ten "golas" RX to jednak bliżej ma do maksymalnie wyposażonej wersji RAVki. Czy golas RAV ma np. 4x4, automat, 240KM, aktywny tempomat, elektrycznie sterowane fotele, kolumnę kierownicy itp.?

 

Manipulujesz tak słabo, że to aż śmieszne. Zresztą ja nie o tym żeby porównywać RAV do RXa (bo samo to porównanie jest śmieszne, te auta dzieli przepaść) lecz o tym, że DAŁO SIĘ KUPIĆ NOWEGO RXa ZA 200k + 9,5%.

To była świetna oferta, której istnienia Ty nie chcesz przyjąć do wiadomości. A ja ją miałem na biurku, więc będzie Ci ciężko udowodnić że było inaczej. Tylko tyle i aż tyle.

 

Powiedz że sobie jaja robisz? 

W 97r można było kupić żuka towos za 27tyś zł to też była świetna oferta. Słowo klucz BYŁA a dziś mamy 2020r

 

No dobra to inaczej... max rav4 jest znacznie tańsza od golasa RX. Zgadza się? Ja mówie o takim realnym a nie tym co kiedyś miałeś na biurku😏

 

Dziś i teraz a nie kiedyś tam😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Danielpoz. napisał:

Powiedz że sobie jaja robisz? 

W 97r można było kupić żuka towos za 27tyś zł to też była świetna oferta. Słowo klucz BYŁA a dziś mamy 2020r

 

3 miesiące temu była a nie w 1997. Idziesz w absurd z braku argumentów?

 

17 minut temu, Danielpoz. napisał:

No dobra to inaczej... max rav4 jest znacznie tańsza od golasa RX. Zgadza się?

 

Nie mam zielonego pojęcia ile kosztuje RAV i nie obchodzi mnie to. Odnoszę się tylko do tego, że za 200k z małym kawałkiem można w promocjach kupić dobrze wyposażonego Lexusa RX.

 

17 minut temu, Danielpoz. napisał:

Ja mówie o takim realnym a nie tym co kiedyś miałeś na biurku😏

 

3 miesiące temu to było bardzo realne. A jaki rocznik ma ta Twoja RAVka?

 

17 minut temu, Danielpoz. napisał:

Dziś i teraz a nie kiedyś tam😂

 

Dziś i teraz to chyba żadnego auta nie kupisz. Dzięki pandemii wygrasz dyskusję.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Danielpoz. napisał:

Nie, ja twierdzę że to zwykłe, tanie i pospolite auto jakich wiele.

Ja nie potnę się w przeciwieństwie do innych tu na forum za kawałek złomu🤣

 

A ja nic nie twierdzę o RAV bo mnie ten samochód nie obchodzi. Ja tylko twierdzę że 3 miesiące temu mogłem kupić RXa za 219k.

Tobie może się ten RX nie podobać ale to znaczy tylko tyle, że Ci się nie podoba, a nie że się nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wujek napisał:

 

Jednakowoż trzeba oddać sprawiedliwość, że w takiej Skodzie wrażenia dotyczące dynamiki jazdy będą lepsze w każdym momencie. A przyspieszenie powyżej tych 100 też Toyotę zmiażdży (o 50km/h wyższa Vmax). Jeździłem autami z eCVT i nawet jeśli na papierze jakoś to wygląda to do DSG jest przepaść.

Bez sensu takie porównanie, wiadomo że RAV to nie jest auto do szybkiej jazdy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

A ja nic nie twierdzę o RAV bo mnie ten samochód nie obchodzi. Ja tylko twierdzę że 3 miesiące temu mogłem kupić RXa za 219k.

Tobie może się ten RX nie podobać ale to znaczy tylko tyle, że Ci się nie podoba, a nie że się nie da.

 

RX jest ok. To lexus czyli dobre i solidne auto👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Danielpoz. napisał:

RX jest ok. To lexus czyli dobre i solidne auto👍

 

Ja w bliższym kontakcie znalazłem w nim całkiem sporo wad. Oczywiście ma też całkiem sporo zalet, ale jednak konkurencja jest o krok dalej.

:ok:

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ryb napisał:

 

Jednakowoż trzeba oddać sprawiedliwość, że w takiej Skodzie wrażenia dotyczące dynamiki jazdy będą lepsze w każdym momencie. A przyspieszenie powyżej tych 100 też Toyotę zmiażdży (o 50km/h wyższa Vmax). Jeździłem autami z eCVT i nawet jeśli na papierze jakoś to wygląda to do DSG jest przepaść.

Bez sensu takie porównanie, wiadomo że RAV to nie jest auto do szybkiej jazdy.

 

 

Co nie oznacza, ze ma kiepskie przyspieszenie do 100. Vmax jest w ECU zablokowana mozna podwyzszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujek napisał:

Co nie oznacza, ze ma kiepskie przyspieszenie do 100. Vmax jest w ECU zablokowana mozna podwyzszyc.

 

Owszem, nie oznacza. Na naszych drogach 8 sekund pozwala już uznać auto za szybkie (przynajmniej spod świateł). Dramatyczna większość aut na pasie obok będzie miała ten parametr powyżej 10s. Za to Vmax dużo nie poprawisz bo to wynika z konstrukcji tego układu napędowego - on się dużo dalej nie pokręci. Weź też pod uwagę, że Toyota potrzebuje do osiągnięcia zbliżonego wyniku aż o 60KM więcej co daje pojęcie jak ciężkie jest to auto. Dodaj do tego inaczej położony środek ciężkości, opory powietrza i inne parametry wynikające z konstrukcji a wyjdzie jak bardzo bez sensu jest ich porównywanie. Sportowo tym nie pojedziesz.

IMO RAVka to fajny kompaktowy (chociaż w EU to bardziej klasa średnia) SUV z dobrymi (jak na tę klasę) osiągami. Ale porównywać można go tylko z innymi autami w tej klasie.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ryb napisał:

Ja tylko twierdzę że 3 miesiące temu mogłem kupić RXa za 219k

Ale od początku 2020 zmieniły się normy emisji spalin. Co spowodowało poszybowanie cen aut w górę. Nie twierdzę że się nie da kupić za te pieniądze tylko te 3 miesiące są tu jednak dosyć istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

Weź też pod uwagę, że Toyota potrzebuje do osiągnięcia zbliżonego wyniku aż o 60KM więcej co daje pojęcie jak ciężkie jest to auto.

Ale ma 4x4 więc w gorszych warunkach będzie przyspieszała zwyczajnie lepiej.

Co nie zmienia faktu że porównywanie tych aut jest kompletnie bez sensu bo mają zupełnie inny target.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał:

Ale od początku 2020 zmieniły się normy emisji spalin. Co spowodowało poszybowanie cen aut w górę. Nie twierdzę że się nie da kupić za te pieniądze tylko te 3 miesiące są tu jednak dosyć istotne.

 

Owszem. Na dzień dzisiejszy to się jeszcze dodatkowo skomplikowało, bo niemal wszyscy wielcy producenci wstrzymali produkcję lub lada chwila wstrzymają. Dlatego uważam, że stan na koniec 2019, gdy jeszcze wszystko było normalne to ostatni dobry punkt do porównań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

Ale ma 4x4 więc w gorszych warunkach będzie przyspieszała zwyczajnie lepiej.

 

Myśłałem, że ta Skoda też ma 4x4. :hmm:

 

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

Co nie zmienia faktu że porównywanie tych aut jest kompletnie bez sensu bo mają zupełnie inny target.

 

:ok: :ok: :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ryb napisał:

 

Owszem, nie oznacza. Na naszych drogach 8 sekund pozwala już uznać auto za szybkie (przynajmniej spod świateł). Dramatyczna większość aut na pasie obok będzie miała ten parametr powyżej 10s. Za to Vmax dużo nie poprawisz bo to wynika z konstrukcji tego układu napędowego - on się dużo dalej nie pokręci. Weź też pod uwagę, że Toyota potrzebuje do osiągnięcia zbliżonego wyniku aż o 60KM więcej co daje pojęcie jak ciężkie jest to auto. Dodaj do tego inaczej położony środek ciężkości, opory powietrza i inne parametry wynikające z konstrukcji a wyjdzie jak bardzo bez sensu jest ich porównywanie. Sportowo tym nie pojedziesz.

IMO RAVka to fajny kompaktowy (chociaż w EU to bardziej klasa średnia) SUV z dobrymi (jak na tę klasę) osiągami. Ale porównywać można go tylko z innymi autami w tej klasie.

:ok:

 

Ja miałem okazję porównać moją Kię i Q7 3.0 TDI 245KM.

I o ile Q7 rusza równo, to potem już zostaję w tyle...

 

A kiedyś dawno sprawdzałem poprzedniego GT ze starym ML 420CDI 306KM. Idą równo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, K3 napisał:

Ja miałem okazję porównać moją Kię i Q7 3.0 TDI 245KM.

I o ile Q7 rusza równo, to potem już zostaję w tyle...

 

Ciekawe jak by z moimi kotkami porównać... Może będzie okazja kiedyś.

:ok:

 

10 minut temu, K3 napisał:

A kiedyś dawno sprawdzałem poprzedniego GT ze starym ML 420CDI 306KM. Idą równo...

 

Te ML są nastawione na komfort. Mój wspólnik ma zeszłorocznego GLE 350d. Na papierze powinien jechać tak jak mój ale nie było jeszcze okazji tego sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K3 napisał:

 

Ja miałem okazję porównać moją Kię i Q7 3.0 TDI 245KM.

I o ile Q7 rusza równo, to potem już zostaję w tyle...

 

A kiedyś dawno sprawdzałem poprzedniego GT ze starym ML 420CDI 306KM. Idą równo...

Kia najszybsza :skromny: 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

Ciekawe jak by z moimi kotkami porównać... Może będzie okazja kiedyś.

:ok:

 

 

Te ML są nastawione na komfort. Mój wspólnik ma zeszłorocznego GLE 350d. Na papierze powinien jechać tak jak mój ale nie było jeszcze okazji tego sprawdzić.

 

Zawsze chetnie moge podjechac 330 do konca marca albo o dowolnej porze dnia i nocy Fiesta zloic brytyjska motoryzacje :jem:  GLE ma 280 Twoj niby ma chiba 180?

Edytowane przez wujek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Zawsze chetnie moge podjechac 330 do konca marca albo o dowolnej porze dnia i nocy Fiesta zloic brytyjska motoryzacje :jem

 

Masz Fiestę ST? Popatrzyłem w dane techniczne: szybkie toto. :ok:

 

 

Cytuj

GLE ma 280 Twoj niby ma chiba 180?

 

GLE MY2018 ma coś koło 250. Moje mają 240 i 200. Słabsze wersje F-pace mają jedną rurę z tyłu a E-pace wcale nie ma, strasznie to obciachowo wygląda, więc nie mogłem takich kupić. ;]

Tego GLE mój F-Pace powinien objechać bo jest z aluminium, więc bardzo lekki.

:ok:

 

Chociaż w żadnym z nich nie korzystam nawet z połowy tej mocy, nadal jeżdżę w trybie "Outlander w dieslu".

;l

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ryb napisał:

GLE MY2018 ma coś koło 250. Moje mają 240 i 200. Słabsze wersje F-pace mają jedną rurę z tyłu a E-pace wcale nie ma, strasznie to obciachowo wygląda, więc nie mogłem takich kupić. ;]

Tego GLE mój F-Pace powinien objechać bo jest z aluminium, więc bardzo lekki.

 

Problem z tym 240KM jest taki, że niby podają 7,2s, ale w rzeczywistości osiągi są o ponad sekundę gorsze...

Za to w PC podaję 1,5s, a schodzi do 7s... ;]

 

A ten 200KM to co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, K3 napisał:

Problem z tym 240KM jest taki, że niby podają 7,2s, ale w rzeczywistości osiągi są o ponad sekundę gorsze...

 

Nie wiem, nie próbowałem - może trzeba tryb sportowy włączyć?

:nie_wiem:

 

EDIT: Tym tutaj wyszło 7.6 a oni są dość dokładni w pomiarach.

 

 

Cytuj

Za to w PC podaję 1,5s, a schodzi do 7s... ;]

 

A ten 200KM to co to?

 

E-Pace w benzynie:

 

2018-jaguar-e-pace-s-d240-first-drive.jp

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

Masz Fiestę ST? Popatrzyłem w dane techniczne: szybkie toto. :ok:

 

 

 

GLE MY2018 ma coś koło 250. Moje mają 240 i 200. Słabsze wersje F-pace mają jedną rurę z tyłu a E-pace wcale nie ma, strasznie to obciachowo wygląda, więc nie mogłem takich kupić. ;]

Tego GLE mój F-Pace powinien objechać bo jest z aluminium, więc bardzo lekki.

:ok:

 

Chociaż w żadnym z nich nie korzystam nawet z połowy tej mocy, nadal jeżdżę w trybie "Outlander w dieslu".

;l

 

Gwizada loi az milo :jem: Hamowanie to przepasc....

 

http://www.zeperfs.com/en/duel7930-6826.htm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sdss napisał:

Premium chyba powinno lepiej hamować niż auta pokroju Daci?

 

Nie wiem, nie znam się. Superb to chyba nie jest SUV a RS to podobno auto sportowe.

 

Poza tym ja dalej nie wiem czy 36m dla sporego SUVa to źle... BMW X4 ma 37m a Volvo XC60 aż 39.

 

:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ryb napisał:

 

Nie wiem, nie znam się. Superb to chyba nie jest SUV a RS to podobno auto sportowe.

 

Poza tym ja dalej nie wiem czy 36m dla sporego SUVa to źle... BMW X4 ma 37m a Volvo XC60 aż 39.

 

:nie_wiem:

Ciekawe 

http://www.zeperfs.com/en/duel6826-7647.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ryb napisał:

 

Pół auta. A samo 36m to tyle co ma np. Skoda Superb czy Kodiaq RS.

:nie_wiem:

Nie wiem dla mnie to przepasc. Balbym sie tym szybko jezdzic.

 

19 minut temu, sdss napisał:

Widac, ze Brytole/Hindusi/China nie potrafia hamowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sdss napisał:

 

Jeszcze ciekawsze:

 

http://www.zeperfs.com/en/duel7537-1439.htm

 

http://www.zeperfs.com/en/duel7537-8008.htm

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.