Skocz do zawartości

Podwójne OC


damntomas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki przypadek, wkopałem się niestety na własne życzenie:

 

Kończyło się OC na auto, dotychczasowy ubezpieczyciel (A) zadzwonił na 2 tygodnie przed końcem terminu i zaproponował nowe warunki przedłużenia.

 

Zgodziłem się.

 

Potem zadzwonił ubezpieczyciel B i zaproponował cenę za OC taką samą, ale NNW miało wynosić 50 tys. zł (dla A = 20 tys. zł). Zapytałem Pana konsultanta czy mogę zrezygnować z przedłużenia w A, skoro telefonicznie się już się na nie zgodziłem - odpowiedział: jasne, wyśle Pan wypowiedzenie i uwolni się Pan od firmy A.

 

Nie mając w domu dostępu do drukarki, mówię mu, że nie będą teraz szukał gdzie wydrukować ten dokument i podziękowałem mu za ofertę. Rozłączyliśmy się. Za 5 minut oddzwania i mówi, że: może Pan przecież napisać wypowiedzenie odręcznie, zrobić zdjęcie i załączyć do maila.

 

No i kurcze zgodziłem się na to, zaakceptowałem warunki B i dostałem dokumenty na maila  - i tutaj popełniłem jak się okazało błąd...

 

Następnego dnia wysłałem mailem do A wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Jako, że nikt nie raczył odpowiedzieć na tego maila, zadzwoniłem do A czy dostali to wypowiedzenie i czy wszystko OK.

 

Połączono mnie z konsultantem, któremu tłumaczę po co dzwonię a on na wstępie mówi, że: damy Panu takie warunki jak w B i do tego X zł taniej a Pana wypowiedzenie anuluję.

 

Jako, że asertywność to niestety moja słaba strona (ale zaproponowane cena ogólnie lepsza od B), znowu się zgodziłem i tego samego dnia opłaciłem polisę (czyli niejako wznowienie) w A a do B wysłałem wypowiedzenie umowy zawartej przez telefon dzień wcześniej.

 

I teraz najlepsze: dział reklamacji firmy A odpowiedział mi w końcu na mój mail z wypowiedzeniem: niestety, ale wznawiamy polisę, bo wypowiedział ją Pan za późno (było chyba na to 7 dni - doczytałem potem dopisek drobnym drukiem na którymś dokumencie polisowym).

 

Myślę OK, w sumie dobrze, że się spóźniłem i przedłużyli, bo zdążyłem już ją opłacić - ale przepływ informacji w firmie A - tragiczny.

 

Teraz czekam na B, bo jeszcze rozpatrują wypowiedzenie tej mojej nadprogramowej umowy.

 

UFG niestety widzi obydwie polisy...

 

Czy B może się nie zgodzić na anulowanie umowy i będę musiał im zapłacić tę składkę? W dokumentach od nich niestety jasno nie napisali, że nieopłacenie składki skutkuje unieważnieniem umowy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. A czy zrobiłem duży błąd nie powołując się w tym wypowiedzeniu na żadne paragrafy czy ustawy? Po prostu napisałem, że oświadczam, że odstępuje od umowy zawartej na odległość... Oczywiście podałem swoje dane, numer umowy/polisy i nr rej. auta jakiego umowa dotyczy.

Niestety nie codziennie od czegoś odstępuje...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia - może komuś się przyda:

Kupiłem auto z OC w firmie X, ważne jeszcze przez 10mcy. Zadzwoniłem do X i poprosiłem o wycenę AC na to samo auto.

X zaproponowało kwotę dajmy na to 2000zł, podczas gdy przy równoczesnym zawieraniu polisy OC+AC, kwota AC to 500zł - UWAGA, chodzi o rząd wartości a nie faktyczne kwoty!!!

 

Nie mogłem trzymać auta bez AC, więc w firmie Y przez internet kupiłem pakiet OC+AC za kwotę 1000zł, gdzie OC to 500zł i AC to też 500zł. Następnego dnia wypowiedziałem umowę OC zawartą na odległość i zostałem z AC za 500zł, tyle że w firmie Y a nie X. 

Miałem OC w X i AC w Y, z zachowaniem ceny tego AC jakbym w Y miał ciągle także OC.

 

 

Historia numer 2:

Kupiłem auto OC komisowym (30 dni) w firmie Z.

Ubezpieczenie się skończyło, zacząłem szukać OC+AC.

Znalazłem w firmie Z za dajmy na to 2000zł, zawarłem polisę OC/AC.

Za 3 dni ponownie w tym samym TU  Z dokonałem kalkulacji składki - w lepszej opcji AC (naprawa w ASO na oryginalnych częściach, zamiast ASO na zamiennikach, + inne ficzery) + NNW + ASSISTANCE w najwyższym wariancie wyszło 1800zł.

Oczywiście wypowiedziałem polisę w tym TU za 2000zł (umowa zawarta na odległość) i zawarłem ponownie w tym samym TU za 1800zł + dodatkowe ficzery.

 

 

 

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, damntomas napisał:

Ok, dzięki za odpowiedź. A czy zrobiłem duży błąd nie powołując się w tym wypowiedzeniu na żadne paragrafy czy ustawy? Po prostu napisałem, że oświadczam, że odstępuje od umowy zawartej na odległość... Oczywiście podałem swoje dane, numer umowy/polisy i nr rej. auta jakiego umowa dotyczy.

Niestety nie codziennie od czegoś odstępuje...

Jeśli się zmieściłeś w 14 dniach to bez konsekwencji.

Zresztą mając nawet 2 umowy na OC mozna się w miarę łatwo z tego wymiksować choć coś tam zapłacisz https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/podwojna-polisa-oc-zasady-o-ktorych-musimy-pamietac/34.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, byłem tam wcześniej i czytałem to.

 

Tylko, że wszędzie jest napisane, że w przypadku podwójnego oc można wypowiedzieć umowę automatycznie wznowioną a u mnie jest przypadek odwrotny, wypowiadam nowo zawartą.

 

Niby jest na to aż 30 dni po zawarciu umowy na odległość, ale to już zostało zakwestionowane w firmie A, gdzie chciałem wypowiedzieć po 11 dniach bodajże a odpowiedzieli, że to za późno - oni na to dają tylko 7 i co im zrobisz? 

 

Umowę z B wypowiedziałem dzień po zawarciu i czekam...

 

Dodam, że wszystkie te ruchy były dokonywane co najmniej na 2 dni przed wygaśnięciem starej polisy i gdyby B od razu rozpatrzyła wniosek o odstąpienie, to nowa polisa by nawet nie wystartowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.