Jump to content

Podwójne OC


damntomas
 Share

Recommended Posts

Mam taki przypadek, wkopałem się niestety na własne życzenie:

 

Kończyło się OC na auto, dotychczasowy ubezpieczyciel (A) zadzwonił na 2 tygodnie przed końcem terminu i zaproponował nowe warunki przedłużenia.

 

Zgodziłem się.

 

Potem zadzwonił ubezpieczyciel B i zaproponował cenę za OC taką samą, ale NNW miało wynosić 50 tys. zł (dla A = 20 tys. zł). Zapytałem Pana konsultanta czy mogę zrezygnować z przedłużenia w A, skoro telefonicznie się już się na nie zgodziłem - odpowiedział: jasne, wyśle Pan wypowiedzenie i uwolni się Pan od firmy A.

 

Nie mając w domu dostępu do drukarki, mówię mu, że nie będą teraz szukał gdzie wydrukować ten dokument i podziękowałem mu za ofertę. Rozłączyliśmy się. Za 5 minut oddzwania i mówi, że: może Pan przecież napisać wypowiedzenie odręcznie, zrobić zdjęcie i załączyć do maila.

 

No i kurcze zgodziłem się na to, zaakceptowałem warunki B i dostałem dokumenty na maila  - i tutaj popełniłem jak się okazało błąd...

 

Następnego dnia wysłałem mailem do A wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Jako, że nikt nie raczył odpowiedzieć na tego maila, zadzwoniłem do A czy dostali to wypowiedzenie i czy wszystko OK.

 

Połączono mnie z konsultantem, któremu tłumaczę po co dzwonię a on na wstępie mówi, że: damy Panu takie warunki jak w B i do tego X zł taniej a Pana wypowiedzenie anuluję.

 

Jako, że asertywność to niestety moja słaba strona (ale zaproponowane cena ogólnie lepsza od B), znowu się zgodziłem i tego samego dnia opłaciłem polisę (czyli niejako wznowienie) w A a do B wysłałem wypowiedzenie umowy zawartej przez telefon dzień wcześniej.

 

I teraz najlepsze: dział reklamacji firmy A odpowiedział mi w końcu na mój mail z wypowiedzeniem: niestety, ale wznawiamy polisę, bo wypowiedział ją Pan za późno (było chyba na to 7 dni - doczytałem potem dopisek drobnym drukiem na którymś dokumencie polisowym).

 

Myślę OK, w sumie dobrze, że się spóźniłem i przedłużyli, bo zdążyłem już ją opłacić - ale przepływ informacji w firmie A - tragiczny.

 

Teraz czekam na B, bo jeszcze rozpatrują wypowiedzenie tej mojej nadprogramowej umowy.

 

UFG niestety widzi obydwie polisy...

 

Czy B może się nie zgodzić na anulowanie umowy i będę musiał im zapłacić tę składkę? W dokumentach od nich niestety jasno nie napisali, że nieopłacenie składki skutkuje unieważnieniem umowy...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedź. A czy zrobiłem duży błąd nie powołując się w tym wypowiedzeniu na żadne paragrafy czy ustawy? Po prostu napisałem, że oświadczam, że odstępuje od umowy zawartej na odległość... Oczywiście podałem swoje dane, numer umowy/polisy i nr rej. auta jakiego umowa dotyczy.

Niestety nie codziennie od czegoś odstępuje...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moja historia - może komuś się przyda:

Kupiłem auto z OC w firmie X, ważne jeszcze przez 10mcy. Zadzwoniłem do X i poprosiłem o wycenę AC na to samo auto.

X zaproponowało kwotę dajmy na to 2000zł, podczas gdy przy równoczesnym zawieraniu polisy OC+AC, kwota AC to 500zł - UWAGA, chodzi o rząd wartości a nie faktyczne kwoty!!!

 

Nie mogłem trzymać auta bez AC, więc w firmie Y przez internet kupiłem pakiet OC+AC za kwotę 1000zł, gdzie OC to 500zł i AC to też 500zł. Następnego dnia wypowiedziałem umowę OC zawartą na odległość i zostałem z AC za 500zł, tyle że w firmie Y a nie X. 

Miałem OC w X i AC w Y, z zachowaniem ceny tego AC jakbym w Y miał ciągle także OC.

 

 

Historia numer 2:

Kupiłem auto OC komisowym (30 dni) w firmie Z.

Ubezpieczenie się skończyło, zacząłem szukać OC+AC.

Znalazłem w firmie Z za dajmy na to 2000zł, zawarłem polisę OC/AC.

Za 3 dni ponownie w tym samym TU  Z dokonałem kalkulacji składki - w lepszej opcji AC (naprawa w ASO na oryginalnych częściach, zamiast ASO na zamiennikach, + inne ficzery) + NNW + ASSISTANCE w najwyższym wariancie wyszło 1800zł.

Oczywiście wypowiedziałem polisę w tym TU za 2000zł (umowa zawarta na odległość) i zawarłem ponownie w tym samym TU za 1800zł + dodatkowe ficzery.

 

 

 

Edited by el_guapo
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, damntomas napisał:

Ok, dzięki za odpowiedź. A czy zrobiłem duży błąd nie powołując się w tym wypowiedzeniu na żadne paragrafy czy ustawy? Po prostu napisałem, że oświadczam, że odstępuje od umowy zawartej na odległość... Oczywiście podałem swoje dane, numer umowy/polisy i nr rej. auta jakiego umowa dotyczy.

Niestety nie codziennie od czegoś odstępuje...

Jeśli się zmieściłeś w 14 dniach to bez konsekwencji.

Zresztą mając nawet 2 umowy na OC mozna się w miarę łatwo z tego wymiksować choć coś tam zapłacisz https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/podwojna-polisa-oc-zasady-o-ktorych-musimy-pamietac/34.html

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za link, byłem tam wcześniej i czytałem to.

 

Tylko, że wszędzie jest napisane, że w przypadku podwójnego oc można wypowiedzieć umowę automatycznie wznowioną a u mnie jest przypadek odwrotny, wypowiadam nowo zawartą.

 

Niby jest na to aż 30 dni po zawarciu umowy na odległość, ale to już zostało zakwestionowane w firmie A, gdzie chciałem wypowiedzieć po 11 dniach bodajże a odpowiedzieli, że to za późno - oni na to dają tylko 7 i co im zrobisz? 

 

Umowę z B wypowiedziałem dzień po zawarciu i czekam...

 

Dodam, że wszystkie te ruchy były dokonywane co najmniej na 2 dni przed wygaśnięciem starej polisy i gdyby B od razu rozpatrzyła wniosek o odstąpienie, to nowa polisa by nawet nie wystartowała...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.