Skocz do zawartości

Co na balkon?


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, że może bym wpadł na szybkości do Leroja i coś sobie położył na balkonie :hmm: Miało być na wiosnę więc idealnie pasuje ;]

 

Ma być nie za drogo i łatwo ;]

 

1 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-na-zatrzask-30-x-30-cm-22-mm-dlh,p469082,l300.html

 

2 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-kompozytowy-30-x-30-cm-20-mm-szary-ideck-dlh,p432258,l300.html

 

3 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-30-x-30-cm-24-mm-stelmet,p389265,l300.html

 

Pytania:

- to się jakoś skręca czy jakieś zatrzaski? :nie_wiem:

- jeszcze nie robiłem pomiarów, ale co jak mi wyjdzie..... pół panela poza balkon? Po prostu uciąć?

- krawędzie się jakoś obrabia?

- tego rozumiem do podłoża się nie mocuje? Całość po złożeniu nie jeździ?

 

Opcja nr 3 to od razu do odrzucenia? Drewno więc upierdliwe później.... i chyba nie mocuje się tego, w sensie trzeba samemu wyrzeźbić jakiś sposób montażu?

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :) Balkonu jest ~6,5m2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że może bym wpadł na szybkości do Leroja i coś sobie położył na balkonie :hmm: Miało być na wiosnę więc idealnie pasuje ;]
 
Ma być nie za drogo i łatwo ;]
 
1 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-na-zatrzask-30-x-30-cm-22-mm-dlh,p469082,l300.html
 
2 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-kompozytowy-30-x-30-cm-20-mm-szary-ideck-dlh,p432258,l300.html
 
3 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-30-x-30-cm-24-mm-stelmet,p389265,l300.html
 
Pytania:
- to się jakoś skręca czy jakieś zatrzaski? :nie_wiem:
- jeszcze nie robiłem pomiarów, ale co jak mi wyjdzie..... pół panela poza balkon? Po prostu uciąć?
- krawędzie się jakoś obrabia?
- tego rozumiem do podłoża się nie mocuje? Całość po złożeniu nie jeździ?
 
Opcja nr 3 to od razu do odrzucenia? Drewno więc upierdliwe później.... i chyba nie mocuje się tego, w sensie trzeba samemu wyrzeźbić jakiś sposób montażu?
 
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi Balkonu jest ~6,5m2
 
Ikea na coś podobnego za stowke za metr. Łączysz że sobą na kliki. Mam to na tarasie, sprawdza się.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikea na coś podobnego za stowke za metr. Łączysz że sobą na kliki. Mam to na tarasie, sprawdza się.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

No ładne :oki:

A co z ewentualnym wystawieniem? Przyciąć chyba średnio się da?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne default_waytogo.gif

A co z ewentualnym wystawieniem? Przyciąć chyba średnio się da?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Wyzynarka dotniesz jak chcesz. Nie ma z tym problemu.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę.... Jest i deska ale zobaczyłem że coś trzeba pod nią dać ( a La legary) i stwierdziłem że bez sensu.

Te kasetony na klik też dają radę... Zależy czy latasz po tym balkonie na bosaka...

U mnie ostatecznie ta deska co ja na przymiarkę wziąłem robi za schodek/wycieraczke5dd682ad578e0e26c7245967a7e7b9e3.jpg5a4af191d8fdc0530c5ee2c191c3f168.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Fili_P napisał:

Proszę.... Jest i deska ale zobaczyłem że coś trzeba pod nią dać ( a La legary) i stwierdziłem że bez sensu.

Te kasetony na klik też dają radę... Zależy czy latasz po tym balkonie na bosaka...

U mnie ostatecznie ta deska co ja na przymiarkę wziąłem robi za schodek/wycieraczke5dd682ad578e0e26c7245967a7e7b9e3.jpg5a4af191d8fdc0530c5ee2c191c3f168.jpg

 

nie mówię, że nieładnie, ale trawa mi się kojarzy z zamierzchłymi czasami ;] ;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomecki napisał:

 

ładne, ale cena minimum x2

 

 

nie jest to tania zabawa, ale widzialem na zywo na 3 tarasach/balkonach i po kilku latach wyglada nadal dobrze. to tak w kwestii jakości.

 

co do tych lirojowych, imo warto pomacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpyrek napisał:

@Fili_P fajnie ale tobie deszcz na balkon nie leje. Nie wyobrażam sobie po zimie wejść na tą trawę po bosoku. Jak ją umyć mieszkając w bloku gdzie nie ma nawet zadaszenia nad balkonem. 

no to oczywiste że rozmawiamy o zadaszonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2020 o 12:56, szpyrek napisał:

@Fili_P fajnie ale tobie deszcz na balkon nie leje. Nie wyobrażam sobie po zimie wejść na tą trawę po bosoku. Jak ją umyć mieszkając w bloku gdzie nie ma nawet zadaszenia nad balkonem. 

Ja zwijam na zimę. Czyszczę normalnie odkurzaczem bo się kurzy. Ale komfort nawet fajny. Myslałem też o deskach ale mam krzywiznę na balkonie i chyba nie dałbym rady tego dobrze dociąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego ikeowskieo Runnena ;]

 

Nie szło zamówić przez neta (chciałem 8 paczek, było info, że nie ma tyle i tylko 1 mogą kupić :oslabiony: ), ale przez telefon mogłem kupić z .... odbiorem osobistym (na konkretny termin trzeba się zapisać na odbiór ;] ).

W sobotę jadę odebrać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 min i po robocie ;]

 

Ogólnie fajnie, bo można je złamać i dzięki temu w zasadzie obędzie się bez wielkiego docinania. 

 

Ale trochę będzie trzeba.

 

Tutaj od góry jeden panel trochę, żeby pod szybę wszedł, reszta wejdzie bez problemu

 

IMG_20200404_120915.jpg.92b829393ec13516b00812c55e1546cc.jpg

 

Tutaj trochę przy słupkach

 

IMG-20200404-WA0016.jpeg.3aaab3b99a3bc59c98541b9d2e8f5e54.jpeg

 

Ale ogólnie wygląda tak jak chciałem ;]

 

IMG_20200404_122500.jpg.2dcaa7f6001e17bf66c3d2e5d011fc5c.jpg

 

Muszę pożyczyć wyrzynarkę i dokupić jedną paczkę paneli ;]

 

 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerzyk_ napisał:

położyłeś to "na sucho" ?

to się rusza przy chodzeniu ? czy jest 'sztywne"

pytam, bo może dałbym to na balkon :hmm:

 

Tak, na sucho się to kładzie. 

 

Nie rusza się absolutnie na boki. Minimalnie, naprawdę bardzo minimalnie  pracuje przy chodzeniu, ale nie jest to wrażenie fuszerki czy czegokolwiek złego. Polecam szczerze :ok:

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Ponoć co roku dobrze zabejcować i tak planuję robić. Osobiście nie widziałem jeszcze nigdzie tej podłogi, tym bardziej po jakimś czasie.
 
 
Jesteś pewien, że zabejcowac, a nie olejowac? Sprawdź żebyś sobie nie spartolil fajnej podłogi.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, K3 napisał:

Też o tym myślałem, ale zwyciężyła tańsza opcja. Mam do położenia prawie 10m2, więc musiałbym kupić 12 lub 13 paczek...

A z deskami zmieszczę się w połowie kwoty...

 

Ja kupiłem najpierw 8 paczek, później wyszły te kombinacje z połówkami płytek na dwóch bokach balkonu i musiałem jedną pakę dokupić. A finalnie jeszcze 4 płytek zabrakło to kupiłem na Allegroszu, są sprzedawcy co na sztuki sprzedają ;]

 

Też chciałem po taniości, ale to mi się podobało i musiałem mieć ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, luccass napisał:

Jesteś pewien, że zabejcowac, a nie olejowac? Sprawdź żebyś sobie nie spartolil fajnej podłogi.

tapatalked
 

 

to będzie w przyszłym roku, wtedy zrobię risercz :oki: ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Jerzyk_ napisał:

 

masz wiedzę jaka jest trwałość jeśłi chodzi o słońce/deszcz ?

 

Mam te płytki z Ikei na tarasie, strona południowa. Malowałem w zeszłym roku chyba właśnie bejcą co mam wrażenie popsuło efekt. Do tego raz zrobiłem imprezę urodzinową właśnie w deszczową pogodę i podłoga mocno została przeszlifowana. Ogólnie jest to trwałe, w miejscach o mniejszej eksploatacji wszystko jest okej. Gorzej tam gdzie się głownie po tym chodzi i użytkuje. Ale u mnie to leży jak napisałem na tarasie, przy ogrodzie, a wiadomo, że na bucie zawsze coś zostanie z ogrodu i trafia na deski, więc eksploatacja jest zdecydowanie mocniejsza niż na balkonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomecki Wygląda fajnie !!

Ciekawe jak się to będzie sprawować, co miałeś wcześniej ?

Rodzice rok temu odebrali mieszkanie to developer położył całą deskę naturalną w poprzek. Wygląda to fajnie, na razie już dwa razy olejowali. Obok jest las i to jest główna obawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

@tomecki Wygląda fajnie !!

Ciekawe jak się to będzie sprawować, co miałeś wcześniej ?

Rodzice rok temu odebrali mieszkanie to developer położył całą deskę naturalną w poprzek. Wygląda to fajnie, na razie już dwa razy olejowali. Obok jest las i to jest główna obawa.

 

dzięki :)

 

Wcześniej nie miałem nic, bo to nowe mieszkanie :) W starym miałem kafle, a tu nie chciałem kafli ;]

 

Nie przewiduję wielkiego zniszczenia butami, bo raczej na boso / w kapciach tam będziemy chodzić. Jedynie słońce może trochę dobić, ale to balkon od wschodu więc może nie będzie źle. No i deszcz, ale to zależy jak zacina ;]

 

Mam przeczucie, że może być dobrze :oki:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomecki napisał:

 

dzięki :)

 

Wcześniej nie miałem nic, bo to nowe mieszkanie :) W starym miałem kafle, a tu nie chciałem kafli ;]

 

Nie przewiduję wielkiego zniszczenia butami, bo raczej na boso / w kapciach tam będziemy chodzić. Jedynie słońce może trochę dobić, ale to balkon od wschodu więc może nie będzie źle. No i deszcz, ale to zależy jak zacina ;]

 

Mam przeczucie, że może być dobrze :oki:

 

 

Rodzice też nowe kupowali i developer wykończył cały balkon z posadzkami, lampami, itd. Najwidoczniej stan developerski ma różne znaczenia.

Słońce czy deszcze tak nie szkodzi jak właśnie rośliny. Ja mam kilka metrów od tarasu las i m.in dlatego dałem kompozyt, który po sezonie jest cały zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=132668]tomecki[/mention] Wygląda fajnie !!
Ciekawe jak się to będzie sprawować, co miałeś wcześniej ?
Rodzice rok temu odebrali mieszkanie to developer położył całą deskę naturalną w poprzek. Wygląda to fajnie, na razie już dwa razy olejowali. Obok jest las i to jest główna obawa.
Daj fotę
Bo się właśnie zastanawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 13.05.2020 o 17:57, K3 napisał:

IKEA podaje bejcę VÅRDA...

 

no i ciekawe.... brać to czy szukać w Castoramach czegoś innego? Ktoś coś poleci? ;]

 

Trochę ponad rok i wygląda jak poniżej... Balkon nie jest mocno uczęszczany, w zasadzie wszystko zniszczyła zima. Razem ze śniegiem schodził 'kolor' ;]

 

IMG_20210609_075602.jpg.7b97877ee3a6e61ec69689379bf6c845.jpg

 

IMG_20210609_081633.jpg.3570db2d7343040ca3c57cf4dfe2b08e.jpg

 

edit: w zasadzie chyba nie ma sensu się ruszać z domu, jak na allegroszu jest zestaw od razu z pędzlem ;]

 

https://allegro.pl/oferta/ikea-varda-bejca-do-drewna-brazowa-zewnetrzna-24h-10696296079

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 11:26, tomecki napisał:

Tak sobie myślę, że może bym wpadł na szybkości do Leroja i coś sobie położył na balkonie :hmm: Miało być na wiosnę więc idealnie pasuje ;]

 

Ma być nie za drogo i łatwo ;]

 

1 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-na-zatrzask-30-x-30-cm-22-mm-dlh,p469082,l300.html

 

2 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-kompozytowy-30-x-30-cm-20-mm-szary-ideck-dlh,p432258,l300.html

 

3 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-30-x-30-cm-24-mm-stelmet,p389265,l300.html

 

Pytania:

- to się jakoś skręca czy jakieś zatrzaski? :nie_wiem:

- jeszcze nie robiłem pomiarów, ale co jak mi wyjdzie..... pół panela poza balkon? Po prostu uciąć?

- krawędzie się jakoś obrabia?

- tego rozumiem do podłoża się nie mocuje? Całość po złożeniu nie jeździ?

 

Opcja nr 3 to od razu do odrzucenia? Drewno więc upierdliwe później.... i chyba nie mocuje się tego, w sensie trzeba samemu wyrzeźbić jakiś sposób montażu?

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :) Balkonu jest ~6,5m2

 

 

Weź tą akację, bo jest dobra cena.

Ale z drugiej strony co masz w tej chwili, że chcesz zmieniać ? :hmm:

 

Ja w jednym mieszkaniu zrobiłem sztuczną trawę i też to fajnie wygląda :ok:

IMG_2386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomo napisał:

Weź tą akację, bo jest dobra cena.

 

weźże doczytaj do końca wątek ;]

 

3 minuty temu, Tomo napisał:

Ale z drugiej strony co masz w tej chwili, że chcesz zmieniać ?

 

nic nie było, nowy balkon ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomecki napisał:

 

no i ciekawe.... brać to czy szukać w Castoramach czegoś innego? Ktoś coś poleci? ;]

 

Trochę ponad rok i wygląda jak poniżej... Balkon nie jest mocno uczęszczany, w zasadzie wszystko zniszczyła zima. Razem ze śniegiem schodził 'kolor' ;]

 

IMG_20210609_075602.jpg.7b97877ee3a6e61ec69689379bf6c845.jpg

 

IMG_20210609_081633.jpg.3570db2d7343040ca3c57cf4dfe2b08e.jpg

 

edit: w zasadzie chyba nie ma sensu się ruszać z domu, jak na allegroszu jest zestaw od razu z pędzlem ;]

 

https://allegro.pl/oferta/ikea-varda-bejca-do-drewna-brazowa-zewnetrzna-24h-10696296079

 

 

 

Tylko pamiętaj, że przy malowaniu zachlapiesz to co jest pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomo napisał:

 

Tylko pamiętaj, że przy malowaniu zachlapiesz to co jest pod spodem.

 

nie robi ;]

 

tzn trochę robi, bo ... część wystaje ponad obrys balkonu i nie chcę sąsiadom kapać. Albo bardzo delikatnie będę musiał to zrobić, albo.... demontować ten rząd, jeszcze nie wiem, którą opcję wybiorę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 11:26, tomecki napisał:

Tak sobie myślę, że może bym wpadł na szybkości do Leroja i coś sobie położył na balkonie :hmm: Miało być na wiosnę więc idealnie pasuje ;]

 

Ma być nie za drogo i łatwo ;]

 

1 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-na-zatrzask-30-x-30-cm-22-mm-dlh,p469082,l300.html

 

2 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-kompozytowy-30-x-30-cm-20-mm-szary-ideck-dlh,p432258,l300.html

 

3 - https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-30-x-30-cm-24-mm-stelmet,p389265,l300.html

 

Pytania:

- to się jakoś skręca czy jakieś zatrzaski? :nie_wiem:

- jeszcze nie robiłem pomiarów, ale co jak mi wyjdzie..... pół panela poza balkon? Po prostu uciąć?

- krawędzie się jakoś obrabia?

- tego rozumiem do podłoża się nie mocuje? Całość po złożeniu nie jeździ?

 

Opcja nr 3 to od razu do odrzucenia? Drewno więc upierdliwe później.... i chyba nie mocuje się tego, w sensie trzeba samemu wyrzeźbić jakiś sposób montażu?

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :) Balkonu jest ~6,5m2

 

 

 

 

tez sie nad tym zastanawialem.

 

nawet kupilismy na kawalek balkonu.

Po roku zaczęło to pękać, plastik twardniał , kruszał, " a ić pan w uj". W jednym miejscu gdzie stal leżak zaczęło się to zapadać.

 

Położylem trawę.

Spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.