Skocz do zawartości

Jakie ( firma ) elektronarzędzia kupić ?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie mysle, że kupić do majsterkowania jakiś zestaw narzędzi na akumulator. Wkretarka, szlifierka, wyrzynarka, jakis multitool, itp. Jako, że zastosowanie raczej nieprofesjonalne więc nie musi byc Makita :) Co polecicie, a co odradzicie z takich marek jak Parkside, Graphite, Dedra, Yato, Ryobi, itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Radauskas napisał:

Wkretarka, szlifierka, wyrzynarka, jakis multitool, 

Z Lidla chyba najlepsza jakość/cena tym bardziej że jeden aku spasuje do wszystkich tych narzędzi i często można ewentualnie dokupić

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szpyrek napisał:

Z Lidla chyba najlepsza jakość/cena tym bardziej że jeden aku spasuje do wszystkich tych narzędzi i często można ewentualnie dokupić

A do tego 3 lata gwarancji. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, szpyrek napisał:

Z Lidla chyba najlepsza jakość/cena tym bardziej że jeden aku spasuje do wszystkich tych narzędzi i często można ewentualnie dokupić

Nie wiem, czy wiesz, ale inne firmy też stosują to rozwiązanie. :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem bo nie interesowałem się innymi firmami ;) To czego używam to Parkside.

Edytowane przez balus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesiące temu zdechł mi akumulator we wiertarce.

Nowy kosztuje prawie tyle co całe urządzenie więc kupiłem wiertarkę na kablu.

I tego się teraz trzymam - kabel musi być.

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinek napisał:

Trzy miesiące temu zdechł mi akumulator we wiertarce.

Nowy kosztuje prawie tyle co całe urządzenie więc kupiłem wiertarkę na kablu.

I tego się teraz trzymam - kabel musi być.

No popatrz, a ja dokładnie trzy miesiące temu porzuciłem przewodową makitę i kupiłem akumulatorowego dewalta.

Trzymam się tego że kabla ma nie być :)

A tak na poważnie to sam się dziwie dlaczego dopiero teraz.

 

20200122_141340.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parkside wkrętarko-wiertarkę z udarem i multitoola na aku 20v od dłuższego czasu i sporo już się narobiły. Nadal pracują tak jak powinny, udar działa super. Zero problemów. Planuję dokupić "gumówkę", wyrzynarkę i klucz udarowy.
Ja tam jestem zadowolony...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niemal cały pakiet YATO

Kupiłem to do firmy, nie do amatorskiego użytkowania.

Jak weźmiesz w rękę, to znacznie odbiega jakością od np. parkside czy ryobi.

Oczywiście też 3 lata gwarancji.

Kolega parę dni temu kupił SDS na aku parkside - no to mogę go wymiarami i możliwościami porównać do mojej wkrętarki, która bije tak samo udarem, jest tych samych rozmiarów, no może waży nieco więcej.

Jak pierwszy raz używałem mojego SDSa to akurat musiałem wiercić pod kotwy fi 16 w betonie - żaden problem.

BTW a tak przy okazji, jak chcesz to mogę Ci całość sprzedać, bowiem zakończyłem DG, sprzedałem już auto, ale jeszcze leży całe wyposażenie...

Cena sądzę że będzie konkurencyjna 😉

Szczegóły priv

Edytowane przez technix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niemal cały pakiet YATO
Kupiłem to do firmy, nie do amatorskiego użytkowania.
Jak weźmiesz w rękę, to znacznie odbiega jakością od np. parkside czy ryobi.
Oczywiście też 3 lata gwarancji.
Kolega parę dni temu kupił SDS na aku parkside - no to mogę go wymiarami i możliwościami porównać do mojej wkrętarki, która bije tak samo udarem, jest tych samych rozmiarów, no może waży nieco więcej.
Jak pierwszy raz używałem mojego SDSa to akurat musiałem wiercić pod kotwy fi 16 w betonie - żaden problem.
BTW a tak przy okazji, jak chcesz to mogę Ci całość sprzedać, bowiem zakończyłem DG, sprzedałem już auto, ale jeszcze leży całe wyposażenie...
Cena sądzę że będzie konkurencyjna
Szczegóły priv
Ale nie porównuj yato do parkside. To tak jak byś porównał fabię do superba... nie ten segment i klient docelowy...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, technix napisał:

 

Jak weźmiesz w rękę, to znacznie odbiega jakością od np. parkside czy ryobi.

 

Yato odbiega na plus czy na minus ? 🤔

Nie wiem co tam masz ale ja jeszcze nie wiem czego potrzebuje :) Póki co to takie moje wstępne przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy do czego i jak bardzo będziesz używać. Kiedyś (2008) kupiłem zestaw kątówka + wiertarka udarowa PANSAM i objechałem całą budowę, a kątówka działa do dziś. W wiertarce skończyły się szczotki i poszła na szmelc 3 lata temu. Kupiłem Einhella. Wkrętarkę miałem Skill 12V i generalnie mam do dziś ale po 10 latach umarł aku, a ponieważ jest wielki i nieporęczny to kupiłem Metabo 10,8V i jestem zadowolony. Opalarkę mam Titan (używka) - działa. Szlifierkę oscylacyjną - Meec. Parkside - narzędzie wielofunkcyjne (używka), Frezarkę górnowrzecionową Boscha i tak samo Myjkę ale ta już zaczyna powoli zacinki łapać po jakiś 15 latach. Ukośnica - Evolution. Dmuchawa McAlister'a. Kosiarka Electrolux z Briggsem - kupiona używka jakieś 8 lat temu i śmiga, a lekko nie ma bo na punkcie trawnika mam lekkiego pi..dolca. Do tego jakieś lutownice noname itd. Ale do brzegu...

Generalnie jeżeli potrzebujesz coś do amatorskiego dłubania od czasu do czasu to każda z tych marek da radę - rozszerzył bym ten zestaw jeszcze o julowskie meec. Długa gwarancja i nawet jak się zesra po, to nie szkoda nowego kupić. Z firm które wymieniłeś to można wybieracz wg kryterium - bo ładne, ponieważ i tak da radę. Mam kolegę który żyje z dłubania w drewnie (meble, altanki itd). Ma narzędzia budżetowe i bardziej prof. Wszystko co wymaga większej precyzji np przycinanie płyt meblowych to poszedł w górną półkę za grube tysie. Szlifierki, wiertarki, wkrętarki - budżetówki - byle lekkie. Rok gwarancji mu wystarcza - jak się zepsuje kupuje nowe za 150-200 zeta.

Unikałbym totalnej chińszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _model_ napisał:

Ale nie porównuj yato do parkside. To tak jak byś porównał fabię do superba... nie ten segment i klient docelowy...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście, ale wcale nie wiele droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HerrMajki napisał:

 

Generalnie jeżeli potrzebujesz coś do amatorskiego dłubania od czasu do czasu to każda z tych marek da radę

A ja się właśnie obawiam, że jest cienka granica pomiędzy tym co trochę podziała, a tym co szybko padnie.  A moje roboty bywają od czasu do czasu ale za to potrafią być bardzo intensywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, volf6 napisał:

To które jest tą fabią, bo chyba są 2 punkty widzenia?;]

 

 

Też czekam na odpowiedź a już dwa razy napisał i nadal brak konkretu - gość zachowuje się jak baba, coś wie ale nie powie konkretnie, żołnierskimi słowami jak facet. 

Edytowane przez GoldFinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie, do swojego domowego majsterkowania, kupuję narzędzia Meec z Juli. 3 lata gwarancji, system zasilania identycznym aku (Multiseries). Wszystko bezproblemowo dostępne i fajne ceny.

Ostatnio kupiłem wkrętarkę: https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/wkretarki/wkretarki-akumulatorowe/wkretarka-000700/

Cena niby taka sobie, ale.. w ofercie JulaClub, była stówkę taniej. Jedyny minus, to brak walizki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2020 o 11:31, Radauskas napisał:

Tak sobie mysle, że kupić do majsterkowania jakiś zestaw narzędzi na akumulator. Wkretarka, szlifierka, wyrzynarka, jakis multitool, itp. Jako, że zastosowanie raczej nieprofesjonalne więc nie musi byc Makita :) Co polecicie, a co odradzicie z takich marek jak Parkside, Graphite, Dedra, Yato, Ryobi, itp ?

Zobacz, może Cię zainteresuje taki zestaw:

https://www.ibood.com/wines-pl/pl/product-specs/60384/280991/zestaw-ryobi-18-v-combo-kit-5-urzdze.html

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Radauskas napisał:

Meec nie ułatwia wyboru. Niektóre narzędzia występują w 2 albo i 3 wersjach cenowych, a więc i jakościowych zapewne. I bądź tu mądry na ile te różnice sa istotne. 

 

Podaj jakiś przykład, bo ja nie zauważyłem. 2/3 wersje cenowe, dotyczą zapewne różnego wyposażenia. Bez aku, z jednym, z dwoma...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2020 o 15:27, alster napisał:

No popatrz, a ja dokładnie trzy miesiące temu porzuciłem przewodową makitę i kupiłem akumulatorowego dewalta.

Trzymam się tego że kabla ma nie być :)

A tak na poważnie to sam się dziwie dlaczego dopiero teraz.

 

20200122_141340.jpg

Mam w pracy wiertarko-wkrętarki DeWalt. Jakość i parametry są super ale ile razy mi boleśnie wykręciło rękę to się zastanawiam czy nie lepiej używać czegoś słabszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2020 o 09:02, GoldFinger napisał:

 

Też czekam na odpowiedź a już dwa razy napisał i nadal brak konkretu - gość zachowuje się jak baba, coś wie ale nie powie konkretnie, żołnierskimi słowami jak facet. 

Sory dopiero czytam teraz

No oczywiście że YATO to lepsza jakość od Lidla i podobnych

Nie wiem, jak mam Wam to opisać?

To trzeba w rękę wsiąść aby poczuć wiele różnic

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Igorek napisał:

Mam w pracy wiertarko-wkrętarki DeWalt. Jakość i parametry są super ale ile razy mi boleśnie wykręciło rękę to się zastanawiam czy nie lepiej używać czegoś słabszego

Od tego w każdej wkrętarce jest sprzęgło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Ja się zastanawiam nad kupieniem małego zestawu czyli wiertarko-wkrętarka i gumówka od ryobi. Wolałbym już iść w jedną markę. Kupiłem jakiś marketowy sprzet krzak, powierciłem w suficie i teraz wiertło mi lata na boki, reklamacja odrzucona, dbrze ze chociaż dużo nie kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2020 o 00:32, chris_66 napisał:

 


Jedynym plusem Lidla jest zwrot pieniędzy przy kasie przy reklamacji emoji106.png
To że przyda się ta funkcja masz zagwarantowane. Najdłużej sprzęt pracował pół roku emoji33.png

 

 

a u mnie dziala po kilka lat juz i nie chce sie zepsuc tylko ja go wykorzystuje amatorsko a wy na nim postawiliscie 4 blizniaki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze rozważyć sprzęt Stanley-a. Mam odkurzacz przemysłowy, wkrętarko-wiertarkę, wyrzynarkę i pompę do wody. Wszystko używane intensywnie i daje rade o wiele lepiej niż parkside (też miałem). Gwarancji też jest 3 lata. Młot wyburzeniowy i młotowiertarkę mam z Bosch-a na kablu i tego bym nie zamienił na nic innego, oprócz hilti, ale to zupełnie nie ten budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.