Skocz do zawartości

Szkoda/wycena


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent passat B5 fl 2003r.

Ktoś na ulicy zarysował i wgniótł mi auto ale nie wiem kto. Mam zamiar zrobić z AC.

Uszkodzenia to

Zderzak - zarysowanie

Blotnik- zarysowanie i delikatne wgniecenie

Drzwi - zarysowania i dwa wgniecenia jedno pod listwą a drugie u gory, na zdjęciu widać jak cień się załamuje.

Warto zgłaszać z AC ?

Czy więcej stracę na zabraniu zniżek jak zyskam?

AC w PZU, mam pełne zniżki i obecnie płacę za AC ok 450 zł przy wycenie auta na 9000.

Co robić?IMG_20200327_164149.jpg.19be288c3ad9e7eaceab82839f3baff5.jpgIMG_20200327_164134.jpg.9b7bfb7964855f89c6a2b73947e7e88c.jpgIMG_20200327_164125.jpg.ad5f1aa6d885c2adadbcc81d47abf848.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, todamian napisał:

Co robić?

 

Oddaj do polerki komuś, kto się na tym zna. Co się da to wyciągnie i powinno być ok. Na pewno z AC bym tego nie ruszał :ok:

Edytowane przez Tilok
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tilok napisał:

 

Oddaj do polerki komuś, kto się na tym zna. Co się da to wyciągnie i powinno być ok. Na pewno z AC bym tego nie ruszał :ok:

To po co płacić AC? Kolega płaci groszowe sprawy bo tylko 450zł to zwyżka jego w ogóle nie będzie interesować😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Danielpoz. napisał:

To po co płacić AC? Kolega płaci groszowe sprawy bo tylko 450zł to zwyżka jego w ogóle nie będzie interesować😀

 

Według mnie za mała szkoda do likwidacji z AC, ale autor zrobi to co będzie uważał :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati_lecha napisał:

Poproś o wycenę PZU, poproś o konkretne info odnośnie zwyżek po tej szkodzie. 

I wtedy podejmij decyzję. Ja bym się zastanowił czy nie brać $ i zrobić we własnym zakresie własnymi rękoma.

Można się wycofać że zgłoszenia po otrzymaniu wyceny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka załatwi sprawę, jedynie na zderzaku może być potrzebna delikatna zaprawka. Chyba, że te jasne to lakier sprawcy. Max jakieś dwie stówki.
Zawsze się zastanawiam skąd wy macie te ceny? Zaprawka, polerka, całość dwie stowki? Za wymianę opon zapłaciłem dzisiaj 90zl a roboty niewspolmiernie mniej. Trzy lata temu likwidowalem drobna ryske na zderzaku to cztery stowki skasowano.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, spad napisał:

Trzy lata temu likwidowalem drobna ryske na zderzaku to cztery stowki skasowano.


Zależy gdzie się robi. Mam wiejskiego rzeźnika który za dwa polakierowane zderzaki (inny lakier niż nadwozie), reperaturkę nadkola i polerkę rysy przez cały bok wziął w zeszłym roku 4 stówy. W drugim aucie wyciągał błotnik przy drzwiach i lakierował dwa zderzaki; też 400 zł ;) W obu przypadkach, w mieście, policzyliby minimum 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

Zawsze się zastanawiam skąd wy macie te ceny? Zaprawka, polerka, całość dwie stowki? Za wymianę opon zapłaciłem dzisiaj 90zl a roboty niewspolmiernie mniej. Trzy lata temu likwidowalem drobna ryske na zderzaku to cztery stowki skasowano.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

 

Usuniecie rysy na zderzaku 4 stówki? Jak był malowany element to nic dziwnego, mogło tyle kosztować. Tutaj wystarczy to dobrze spolerować, w moich okolicach za 350zł to polerują całe auto. I nie robią tego po łebkach, czy najtańszymi pastami. Wiadomo to nie usługa w super designerskim studiu detailerskim, że na wejściu witają Cie kawą w poczekalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, camel00 napisał:


Zależy gdzie się robi. Mam wiejskiego rzeźnika który za dwa polakierowane zderzaki (inny lakier niż nadwozie), reperaturkę nadkola i polerkę rysy przez cały bok wziął w zeszłym roku 4 stówy. W drugim aucie wyciągał błotnik przy drzwiach i lakierował dwa zderzaki; też 400 zł ;) W obu przypadkach, w mieście, policzyliby minimum 2k.

 

A nie chciałby się złapać za remont blacharski 126p?

Bo u mnie ceny lekko kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czachabrava napisał:

 

Usuniecie rysy na zderzaku 4 stówki? Jak był malowany element to nic dziwnego, mogło tyle kosztować. Tutaj wystarczy to dobrze spolerować, w moich okolicach za 350zł to polerują całe auto. I nie robią tego po łebkach, czy najtańszymi pastami. Wiadomo to nie usługa w super designerskim studiu detailerskim, że na wejściu witają Cie kawą w poczekalni.

 

No okej, była kapka szpachelki i lakier. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, spad napisał:

Zawsze się zastanawiam skąd wy macie te ceny? Zaprawka, polerka, całość dwie stowki? Za wymianę opon zapłaciłem dzisiaj 90zl a roboty niewspolmiernie mniej. Trzy lata temu likwidowalem drobna ryske na zderzaku to cztery stowki skasowano.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie na myjnie polera dwoch drzwi na dole to 40zl. Plus mycie 80zl :phi: Takze trzeba szukac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie o naprawę.

Błotnik i zderzak do spolerowania i zaprawa ewentualnie.

Natomiast drzwi bawić się w wyciąganie i polerowanie a i tak sa głębsze zarysowania które zostaną, wiadomo na innych częściach w takim samochodzie też są rysy ale jest druga opcja kupić całe drzwi pod kolor.

Całe drzwi czy wyciągnięcie tego? Koszta podobne tyle że będę musiał drzwi przekładać jak cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Dnia 5.04.2020 o 15:16, todamian napisał:

Teraz pytanie o naprawę.

Błotnik i zderzak do spolerowania i zaprawa ewentualnie.

Natomiast drzwi bawić się w wyciąganie i polerowanie a i tak sa głębsze zarysowania które zostaną, wiadomo na innych częściach w takim samochodzie też są rysy ale jest druga opcja kupić całe drzwi pod kolor.

Całe drzwi czy wyciągnięcie tego? Koszta podobne tyle że będę musiał drzwi przekładać jak cos

Ostatnio dałem 800 za malowanie błotnika i zderzaka (błotnik trzeba było trochę wyciągać i szpachlować). Trochę więcej uszkodzeń niż u Ciebie.

Robione po godzinach.

W aucie z 2003 bym przepolerowal, sam zaprawkę zrobił i jeździł dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2020 o 16:58, spad napisał:

Zawsze się zastanawiam skąd wy macie te ceny? Zaprawka, polerka, całość dwie stowki? Za wymianę opon zapłaciłem dzisiaj 90zl a roboty niewspolmiernie mniej. Trzy lata temu likwidowalem drobna ryske na zderzaku to cztery stowki skasowano.

 

różne są ceny, tak jak pisali tacy co po godzinach robią na czarno, podatków nie odprowadzają to zrobią taniej...

Jak szukałem kogoś żeby mi próg zrobił (nie skupiałem się na cenie tylko żeby ktoś to ogarnął) to jak się decydowali to potem przekładali terminy i skończyło się dopiero na 5 blacharzu który przy chałupie wieczorami dłubał. najtańszy i najbardziej terminowy :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2020 o 10:07, mati_lecha napisał:

Duże dostaliście zwyżki przy zgłoszeniu szkody z AC ?

W stosunku do zeszłego roku zapłaciłem 100 zł więcej.

Poprzedni rok   za cały pakiet w PZU niecałe 1000zl, a teraz niecałe 1100.

Wartość auta prawie się nie zmieniła ok 9000zl.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.