Skocz do zawartości

Sprzedaż aut w marcu - początek dużego kryzysu?


Sebbeks

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy pamietacie, ale kilka lat temu były juz takie akcje, gdzie na stacje marketowe podjezdzaly cysterny tankowac. Bo prowadzacy stacje ajencyjne mowili, ze na marketowych stacjach w detalu jest taniej niz oni dostaja w hurcie od Orlenu. 

 

 

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż aut? Jeżeli obecna sytuacja na rynku wpłynie na sprzedaż to najmniej odczują to auta klasy najmniejszej. Powod)? Jeżeli osoba licząca się się z $€£ wybierze najtańsza opcje do przemieszczania się. Możliwe że klasa premium będzie w cieniu. No chyba że tak obniża cenę. Że produkcja będzie na - kosztem sprzedaży. ...

Pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Sprzedaż aut? Jeżeli obecna sytuacja na rynku wpłynie na sprzedaż to najmniej odczują to auta klasy najmniejszej. Powod)? Jeżeli osoba licząca się się z $€£ wybierze najtańsza opcje do przemieszczania się. Możliwe że klasa premium będzie w cieniu. No chyba że tak obniża cenę. Że produkcja będzie na - kosztem sprzedaży. ...

Pożyjemy zobaczymy

 

Dotychczasowe kryzysy pokazywaly, ze zyskiwaly towary luksusowe (wiec moze i kawalek premium sie załapie).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2020 o 13:21, NaczelnyFilozof napisał:

 

U nas na wiosce zakład Aptiv 1500 ludzi produkuje instalacje elektryczne dla kilku producentów. Od tygodnia stoją na zasadzie wybierają ludzie swój urlop + płatne postojowe. 

Wiadomo do kiedy fabryka bedzie stala?

Generalnie cala firma (biura nie tylko fabryki) poszla na 2tyg bezplatny urlop (przymusowy, gdzie prawo pozwolilo, albo dobrowolny, gdzie nie ma takiej opcji np PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Wiadomo do kiedy fabryka bedzie stala?

 

 

Miało być jeszcze tydzień. 

Ale nie wydaje mi się aby za tydzień wrócili do pracy.

Na chwilę obecną w zakładzie pracuje kilkanaście osób tylko na "częściach zamiennych".

 

Bielsko-Biała i Żywiecczyzna to tylko fabryki automotiv. 10 000 (?) ludzi siedzi i czeka na rozwój sytuacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

Miało być jeszcze tydzień. 

Ale nie wydaje mi się aby za tydzień wrócili do pracy.

Na chwilę obecną w zakładzie pracuje kilkanaście osób tylko na "częściach zamiennych".

 

Bielsko-Biała i Żywiecczyzna to tylko fabryki automotiv. 10 000 (?) ludzi siedzi i czeka na rozwój sytuacji.

 

Wszystko uzaleznione kiedy producenci aut wznowia prace. Rozowo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za łachudry. Na otomoto pełno ogłoszeń skody kodiaq w promocyjnych cenach. Po wysłaniu maila informacja, że już nie ma bo sprzedane i mają tylko drogie. Nie wiem po co zwracają głowę, chyba pójdę do kia po sorento.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zinger napisał:

Wiadomo do kiedy fabryka bedzie stala?

Generalnie cala firma (biura nie tylko fabryki) poszla na 2tyg bezplatny urlop (przymusowy, gdzie prawo pozwolilo, albo dobrowolny, gdzie nie ma takiej opcji np PL)

Przecież w PL każdy urlop bezpłatny jest dobrowolny.:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcG napisał:

Co za łachudry. Na otomoto pełno ogłoszeń skody kodiaq w promocyjnych cenach. Po wysłaniu maila informacja, że już nie ma bo sprzedane i mają tylko drogie. Nie wiem po co zwracają głowę, chyba pójdę do kia po sorento.

Przerabiałem to przy Superbie. Kolejka na min 7m, a na otomoto ogłoszenia dealerów, że auto gotowe do odbioru. Z ciekawości obdzwoniłem do 3, wszędzie auta widma :phi:.

Dzień później zrobiłem to samo z Volvo, część miała auta na placu, część w drodze. Dzień później jazda próbna, a kilka dni później zamówienie :ok:, odbiór po 2tyg.

Jak nie jesteś cierpliwy to odradzam Skodę.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za łachudry. Na otomoto pełno ogłoszeń skody kodiaq w promocyjnych cenach. Po wysłaniu maila informacja, że już nie ma bo sprzedane i mają tylko drogie. Nie wiem po co zwracają głowę, chyba pójdę do kia po sorento.
Dzisiaj dzwoni do mnie kobitka z jednego z salonów Skody zapytać czy nadal jestem zainteresowany autem. Powiem tak, tak poprowadziła rozmowę, tak była nijaka, że nawet jakbym miał niepotrzebne 85 tysi w kieszeni to wolałbym w kiblu spuścić niż kupić od niej auto. Masakra.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spad napisał:

Dzisiaj dzwoni do mnie kobitka z jednego z salonów Skody zapytać czy nadal jestem zainteresowany autem. Powiem tak, tak poprowadziła rozmowę, tak była nijaka, że nawet jakbym miał niepotrzebne 85 tysi w kieszeni to wolałbym w kiblu spuścić niż kupić od niej auto. Masakra.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Jak byłem na przeglądzie z rodziców cee'dem i czekałem na auto to podsłuchałem jak kobieta próbowała sprzedać Kię Xceed, a to ledwo wtedy weszło na rynek. Chciała skasować gościa 6 koła więcej, a jak się gość zapytał za co to było "yyy".  A siedząc z boku domyśliłem się, że za automat i w sumie miałem rację, ale porażka, że sprzedawcy potrafią nie wiedzieć co sprzedają. Potem przyszli klienci oglądać Sorento, które było w salonie to musiała iść spojrzeć na kartkę jaka cena i wyposażenie auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.