Skocz do zawartości

Leasing stłuczka i ucieczka sprawcy, Policja RODO


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 31.03.2020 o 15:51, slon napisał:

Co zrobic ? Znow napisalem do Aliora opisujac sytuacje, ze to ONI moga otrzymac nr, i znow formulka kopiuj klej i odbicie sie od infolinii. Boje sie, ze te nagranie zaraz sie pewnie nadpisze, alior ma to gdzies a ja jako uzytkownik nie zglosze przeciez to PZU takiego czegos bo nie znam nr polisy sprawcy. Ktos pomoze  ? Moze powinienem zglosic poza aliorem szkode z AC spolki i opisac jak to wygladalo celem regresu? Wydaje mi sie, ze mnie oleja bo to nie w ich intersie i szkodowość na spolce się zwiększy....

 

Ręcę opadają, wydawałoby się....ze sprawa jest prosta....

 

Pozdrawiam

 

 

Opisujecie swoje sprawy w tym temacie, gdzie każda jest bez problemu do ogarnięcia. Serio nie rozumiem, dlaczego jest Wam szkoda kilkuset zł na prawnika w takich sprawach, zamiast samemu się z tym męczyć i tracić cenne godziny?

 

Co ma do tej sytuacji RODO?

 

Czy Policja zabezpieczyła nagranie? Jeżeli tak, to sprawa jest co do zasady prosta, lecz musisz ich cisnąć. Mają 6 tygodniu na działanie i następnie albo coś ogarną albo umorzą z jakiegoś powodu.

Złożyć wniosek o zobowiązanie sprawcy do naprawienia szkody. Z OC sprawcy przecież nic teraz nie zrobić nie mając przesądzonego zawinienia. Ewentualnie robisz z AC i regres, ale jest zazwyczaj problem z odzyskaniem kosztu zwyżek ubezpieczenia.

 

Najprostsza droga to działanie przez policję wraz z obowiązkiem naprawienia szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna beczka drugoie auto strzeliło sarnę. Znak o zwierzynie dopiero 200 metrow jest dalej. Wezwana Policja zeby spisac notatke, predkosc z GPS przepisowa. Zglaszac to z AC a pozniej jakis regres do Lasow czy jak im tam czy najpierw do nich? Szkoda podobna zderzak....fatum jakies....tyle ze tutaj sprawca zostal na miejscu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slon napisał:

Inna beczka drugoie auto strzeliło sarnę. Znak o zwierzynie dopiero 200 metrow jest dalej. Wezwana Policja zeby spisac notatke, predkosc z GPS przepisowa. Zglaszac to z AC a pozniej jakis regres do Lasow czy jak im tam czy najpierw do nich? Szkoda podobna zderzak....fatum jakies....tyle ze tutaj sprawca zostal na miejscu :(

Jak chcesz najpierw iść do LP to sprawdź ile czasu masz na zgłoszenie z AC, żeby z ręką w nocniku nie zostać.

Jak ja zgłosiłem do Miasta i nie chcąc zostać na lodzie do TU z AC to TU zmusiło mnie do wycofania zgłoszenia w UM (nie mozna 1 szkody z 2 polis zglosic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Opisujecie swoje sprawy w tym temacie, gdzie każda jest bez problemu do ogarnięcia. Serio nie rozumiem, dlaczego jest Wam szkoda kilkuset zł na prawnika w takich sprawach, zamiast samemu się z tym męczyć i tracić cenne godziny?

 

Co ma do tej sytuacji RODO?

 

Czy Policja zabezpieczyła nagranie? Jeżeli tak, to sprawa jest co do zasady prosta, lecz musisz ich cisnąć. Mają 6 tygodniu na działanie i następnie albo coś ogarną albo umorzą z jakiegoś powodu.

Złożyć wniosek o zobowiązanie sprawcy do naprawienia szkody. Z OC sprawcy przecież nic teraz nie zrobić nie mając przesądzonego zawinienia. Ewentualnie robisz z AC i regres, ale jest zazwyczaj problem z odzyskaniem kosztu zwyżek ubezpieczenia.

 

Najprostsza droga to działanie przez policję wraz z obowiązkiem naprawienia szkody.

Wedlug Policji nie jestem stroną gdyż właścielem pojazdu jest Alior oraz numer rejestracyjny podlega według nich pod RODO i nie podadzą. Wiem juz ze po prostu go nie mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, slon napisał:

Wedlug Policji nie jestem stroną gdyż właścielem pojazdu jest Alior oraz numer rejestracyjny podlega według nich pod RODO i nie podadzą. Wiem juz ze po prostu go nie mają.

 

Jesteś poszkodowanym i to wystarczy. Odezwij się na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2020 o 20:51, ZUBERTO napisał:

Jak chcesz najpierw iść do LP to sprawdź ile czasu masz na zgłoszenie z AC, żeby z ręką w nocniku nie zostać.

Jak ja zgłosiłem do Miasta i nie chcąc zostać na lodzie do TU z AC to TU zmusiło mnie do wycofania zgłoszenia w UM (nie mozna 1 szkody z 2 polis zglosic).

Jak sie zabrać za to? Policja spisała notatkę, że 200 m od znaku, zdjęcia itp. Znow jako użytkownik muszę zgłaszać, ale komu...gdzie szukać czy to wojewódzka droga itp czy jest jakieś ogólnie miejsce gdzie można taką szkodę zgłosić ? Czy muszę sprawdzać wszystkie kółka łowieckie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Happy end - auto zostało naprawione w ASO. Pomogło zgłoszenie w PZU, Policja wysłała dane sprawcy ubezpieczycielowi. Dzięki za pomoc.

 

Kwota regresu 12.000 zł (dwie nowe lampy, nowy zderzak, lakierowanie błotnika, wymiana jakiegoś wzmocnienia zderzaka oraz zamka maski).

 

😀

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, slon napisał:

Happy end - auto zostało naprawione w ASO. Pomogło zgłoszenie w PZU, Policja wysłała dane sprawcy ubezpieczycielowi. Dzięki za pomoc.

 

Kwota regresu 12.000 zł (dwie nowe lampy, nowy zderzak, lakierowanie błotnika, wymiana jakiegoś wzmocnienia zderzaka oraz zamka maski).

 

😀

I to jest najlepsze w tej historii bedzie musial zaplacic 12k :jem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaczek i tak może nie być wypłacalny, także my się na to zrzucimy 
Ale wcześniej czy później spłaci. Ciężko się żyje cały czas musząc ukrywać dochód i majątek.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, BOGUS napisał:

Ale wcześniej czy później spłaci. Ciężko się żyje cały czas musząc ukrywać dochód i majątek.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Byś się zdziwił jak ludzie dobrze sobie radzą. Tyle ile ja już spraw przerobiłem, gdzie ludzie ewidentnie mają kasę, a często się nie da ściągnąć. Do tego od kilku lat państwo idzie w kierunku ochrony dłużników , a nie wierzycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś się zdziwił jak ludzie dobrze sobie radzą. Tyle ile ja już spraw przerobiłem, gdzie ludzie ewidentnie mają kasę, a często się nie da ściągnąć. Do tego od kilku lat państwo idzie w kierunku ochrony dłużników , a nie wierzycieli.

Piszę w kontekście tego że taki dług może ciążyć całymi latami i w końcu staje się bardzo dużą niedogodnością.

A co do tego że państwo nasze słabo chroni wierzyciela tak samo jak w poważaniu ma ochronę własności prywatnej to pełna zgoda.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Piszę w kontekście tego że taki dług może ciążyć całymi latami i w końcu staje się bardzo dużą niedogodnością.A co do tego że państwo nasze słabo chroni wierzyciela tak samo jak w poważaniu ma ochronę własności prywatnej to pełna zgoda.
 
Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 
 
 

Nie zdajesz sobie sprawybco ludzie potrafia odwalic zeby nie zaplacic....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2020 o 10:52, prawoimotoryzacja napisał:

Opisujecie swoje sprawy w tym temacie, gdzie każda jest bez problemu do ogarnięcia. Serio nie rozumiem, dlaczego jest Wam szkoda kilkuset zł na prawnika w takich sprawach, zamiast samemu się z tym męczyć i tracić cenne godziny?

 

Apel powinien brzmiec tak: Ludzie, zacznijcie kupowac polisy ubezpieczeniowe ochrony prawnej, bo beda was dymac na kazdym kroku - jako uczestnika ruchu drogowego, pracownika, kupujacego i uslugobiorce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 29 napisał:

 

Apel powinien brzmiec tak: Ludzie, zacznijcie kupowac polisy ubezpieczeniowe ochrony prawnej, bo beda was dymac na kazdym kroku - jako uczestnika ruchu drogowego, pracownika, kupujacego i uslugobiorce.

Polisy tego typu są o lat praktykowane w Europie. Trzeba też mieć na uwadze, że ma to sens tylko w wypadku drobnych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Trzeba też mieć na uwadze, że ma to sens tylko w wypadku drobnych spraw.

To zalezy, od zakresu ochrony. Sprawy majatkowe sa tymi najdrozszymi do ubezpieczenia.   

Generalnie chodzi o to - jak sam wiesz najlepiej - ze do adwokata sie nie idzie, bo drogo. A szkoda, bo najczesciej jedno pismo od niego potrafi pchnac sprawe do przodu, wlasciwie rozwiazac problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.