Skocz do zawartości

Cinquecento koła a gleba - 40


Bajuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy orientuje się ktoś czy do cinquecento wejdą koła 165/60/14?wiem że pasują 165/55/14 ale ciężko z ich dostępnością. Chcę obniżyć samochód o 40mm i to jest priorytetem, felgi 14r(5,5) już mam i chce to jakoś spasować. Jeśli będzie trzeba to mogę zakupić dystanse lub obniżyć o np. 30mm chociaż nie wiem czy znajdę takie sprężyny. Wiem że było mnóstwo takich tematów ale nie znalazłem w takiej konfiguracji. chciałbym żeby nawet przy dużej dziurze nic nie obcierało. Nie wiem czy to istotne ale silnik 1.2 16v p2, podobno cięższy chociaż po wywaleniu klimy z całym odlewem waga pewnie Max +20kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165/55/14 jest kilka różnych na oponeo alleg.. itp Ja mam takie https://www.24opony.pl/opony,0,88974/achilles-atr-k-economist-165-55-r14-75-v-xl.html  mają rant ochronnhy na felge i fajnie sie prezentuja ale sa tez tańsze w tym rozmiarze

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/r=1/165-55-r14?gclid=CjwKCAjw95D0BRBFEiwAcO1KDGD2UQQo1XRLJwbhY6vlHGeTTxsE8ZCI0v4qQOepwMWojQt0nwqNdRoC4U4QAvD_BwE

Co do obnizenia to przy -40 wszystko jest OK i nic nie ociera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety interesuje mnie tylko rynek wtórny na którym nie ma takich opon. Dlatego chciałbym wiedzieć jak to jest konkretnie z - 40 i 165/60/14

21 godzin temu, bolekatepl napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys myslałem podobnie ze najlepiej kupic używki  ale z czasem jednak zmieniłem zdanie.  Kupujac używki kilka razy sie przejechałem i od kilku lat kupuje tylko nowe.  Jak kupisz nówki to masz 5 lat z głowy a z używkami nigdy nie wiadomo. Między profilem 55 a 60 to jest 17mm róznicy wiec teoretycznie nic nie powinno ocierac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolekatepl zrobiłem tak.samo. jak.oppny tylko nowe. Oponiarze kupując używkę będzie cię bajerowal o bieżniku itp. "panie tyle bieżnika to na kilka lat" z doświadczenia wiem . Nowa do 5 lat letnia spełnia swoje zadanie.

Używki to loteria. Nie wiadomo gdzie jak i kiedy eksploatowana. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolekatepl 

Klik klik

Rok temu kupiłem za 107 teraz są za 120.

W tym sezonie nie zmieniałem na zimowe i przy chłodach sä słabe, ale latem super trzymają - bardzo miękkie.

Mam nadzieję, że nie były dobre tylko w pierwszum sezonie czyli jak były nowe.

Jutro ma być ciepło to może odpalę maszynę i zdam relację.😉

Na tę chwilę drugi raz bym kupił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowe tak. Di tej pory byłem bardzo zadowolony. Jeździłem SC z tych badziewnyc na Vivo, P6000, Michelin MXT i to wszystko było duuuużo gorsze niż te chińczyki.

Zaznaczam, że to wrażenie na nowych egzemplarzach. Zobaczymy co będzie dalej.

Zresztą wystarczy dotknąć tej opony. Baardzo miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185/55R14

175/50R14
165/60R14

165/55R14

185/60R13

165/55R13
155/70R13
155/65R13
145/80R13

145/70R13

135/80R13

135/70R13
Dopiero zdałem sobie sprawę, ale na tych wszystkich rozmiarach jeździłem i nie było problemu. 😁

Edytowane przez Lampar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lampar napisał:

 

Dopiero zdałem sobie sprawę, ale na tych wszystkich rozmiarach jeździłem i nie było problemu. 😁

To jakie miałeś obniżenie że koza? Rozmiary przetestowałeś chyba wszystkie możliwe 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bajuu napisał:

Przód wygląda na trochę mniej niż - 35.Ale to wie tylko Lampar 

Zdecydowanie mniej. Tył również.

Mam Eibachy i jest wyżej. Wydaje mi się, że różnicę nawet bardziej widać na tyle. Jak napisałeś może Lampar wyjawi, choć strzelam że tył to obcięty Eibach.

BTW Neoliny o których pisałem wyżej mimo warunków letnich zdecydowanie po zimie i ok 2 kkm pogorszyły swoje właściwości. Nie są już takie miękkie, choć tragedii o której wspominał wyżej Lesiu nie ma. Do Vivo im brakuje 😁

No cóż jaka cena taka jakość. Mimo wszystko chyba drugi raz wszedłbym do tej samej rzeki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.