Skocz do zawartości

Parapetowa rzeźba


HerrMajki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Ci ja parapety wewnętrzne, które niestety są trochę za płytkie. Ciągle po głowie chodzi pomysł żeby je wymienić ale są w dobrym stanie więc ciągle szkoda kasy, a po drugie ponieważ są wąskie nie ma na nich kwiatów 😁 . Parapety z jakiegoś marmuru czy czegoś takiego. Ostatnio w przypływie weny twórczej wpadły mi w ręce pozostałości dębowego parkietu przemysłowego, które zostały z układania podłogi. I tak sobie wymyśliłem, że jakbym skleił te wąskie deszczułki ze sobą, oszlifował, polakierował i przykleił do parapetów klejem typu FixAll to miałbym głębsze parapety. Pytanie czy to zagra? Czy zimą pod wpływem gorącego powietrza z grzejników nie będą się robić szpary? Parkiet leży na strychu już z 10 lat więc chyba się wysezonował. Generalnie jak Waszym zdaniem będzie wyglądał taki parapet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HerrMajki napisał:

Pytanie czy to zagra? Czy zimą pod wpływem gorącego powietrza z grzejników nie będą się robić szpary? Parkiet leży na strychu już z 10 lat więc chyba się wysezonował. Generalnie jak Waszym zdaniem będzie wyglądał taki parapet?

Zagra jeśli dobrze skleisz. Co do wyglądu to kwestia gustu. Sklejony w jodełkę będzie wyglądał dziwacznie ale jeśli będą wzdłuż listewki to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HerrMajki napisał:

Pytanie czy to zagra?

wg mnie, chociaż nigdy tego nie robiłem sam klej to będzie "patrz i nie dotykaj"

jeśli ma byč coś na tym stawiane to musiałbyś nawiercić parapet i wpuścić kołki lub śruby

 

a ile ma parapet i o ile chcesz go przedłużyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jerzyk_ napisał:

wg mnie, chociaż nigdy tego nie robiłem sam klej to będzie "patrz i nie dotykaj"

Na FixAll jeśli będzie odtłuszczone to skuwać będzie musiał razem z kawałkami parapetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jerzyk_ napisał:

a jaki masz dalszy plan ?

pomalować to razem, okleić ?

 

Oszlifować, zaokrąglić rogi, [...] lakier ewentualnie olej ale raczej lakier tylko taki mega śmierdzący i twardy żeby doniczki się nie odznaczały

 

:nono:

Edytowane przez Orochimaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jerzyk_ napisał:

może weź panel podłogowy (są takie szerokie), niech Ci w Castoramie ładnie dotną i przyklej

dół (czyli to co nie widac) łatwo uzupełnić i ukryč

Yyyy w Castoramie??? - Panie nie po to sprzętu nakupował żeby jakieś siury w Casto mi cięły 😉 Ja umiem ciąć, szlifować, mierzyć, malować.

Panel jak dla mnie trochę cienki. Poza tym muszę kupić, a tu materiał leży i albo pójdzie w kominek albo dalej będzie leżał. Jedyne co bym musiał kupić to puszkę bejcy i lakieru. Z parkietu mogę zrobić wrażenie grubszego parapetu. Poza tym parkiet mogę zakolorować na dowolny odcień w sensie np zrobić jasne parapety, które będą mi pasowały do wnętrza i okien niż typowe drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, HerrMajki napisał:

Mam Ci ja parapety wewnętrzne, które niestety są trochę za płytkie. Ciągle po głowie chodzi pomysł żeby je wymienić ale są w dobrym stanie więc ciągle szkoda kasy, a po drugie ponieważ są wąskie nie ma na nich kwiatów 😁 . Parapety z jakiegoś marmuru czy czegoś takiego. Ostatnio w przypływie weny twórczej wpadły mi w ręce pozostałości dębowego parkietu przemysłowego, które zostały z układania podłogi. I tak sobie wymyśliłem, że jakbym skleił te wąskie deszczułki ze sobą, oszlifował, polakierował i przykleił do parapetów klejem typu FixAll to miałbym głębsze parapety. Pytanie czy to zagra? Czy zimą pod wpływem gorącego powietrza z grzejników nie będą się robić szpary? Parkiet leży na strychu już z 10 lat więc chyba się wysezonował. Generalnie jak Waszym zdaniem będzie wyglądał taki parapet?

Zobacz coś takiego jak nakładka na parapet.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcG napisał:

Zobacz coś takiego jak nakładka na parapet.

Ooo fajne ale drogo  - 40-50 i więcej za mb. Na szybko ok 15 mb parapetów to 600 - 750 zł. Fakt, że ciekawe rozwiązanie i na pewno prostsze od dłubania w drewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HerrMajki napisał:

Ooo fajne ale drogo  - 40-50 i więcej za mb. Na szybko ok 15 mb parapetów to 600 - 750 zł. Fakt, że ciekawe rozwiązanie i na pewno prostsze od dłubania w drewnie

Widziałem to u szwagra i wyglądało nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HerrMajki napisał:

Nie no wygląda powiem spoko i nawet widzę wzory takie jak mam teraz parapety. Hmmm... robić samemu i się spełnić czy kupić i zamiast robić się napić...

Tu wiadomo co wyjdzie i ogarniesz to szybko i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.