Skocz do zawartości

Wąż na ogród na bębnie


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze banalne, ale kompletnie nie mam doświadczenia. Potrzebuję wąż na bębnie (pewnie coś w stylu prostego wózka) z długością węża około 50 metrów. Patrzyłem na Gardenę, ale dość droga. Da się coś kupić tańszego, co będzie dobrej jakości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze banalne, ale kompletnie nie mam doświadczenia. Potrzebuję wąż na bębnie (pewnie coś w stylu prostego wózka) z długością węża około 50 metrów. Patrzyłem na Gardenę, ale dość droga. Da się coś kupić tańszego, co będzie dobrej jakości ?
Też będę kupował na dniach - jakoś się zeszło od jesieni. Wąż pewnie kupię jakiś topowy model cellfast, a co do wózka to spróbuję znaleźć jakiś metalowy - cellfast ma w ofercie taki, ale może poszukam jeszcze wśród innych producentów. Jaką średnicę węża rozważasz? Ja chyba wezmę 5/8".

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, luccass napisał:

Też będę kupował na dniach - jakoś się zeszło od jesieni. Wąż pewnie kupię jakiś topowy model cellfast, a co do wózka to spróbuję znaleźć jakiś metalowy - cellfast ma w ofercie taki, ale może poszukam jeszcze wśród innych producentów. Jaką średnicę węża rozważasz? Ja chyba wezmę 5/8".

tapatalked
 

 

Nie kupuj tylko pół calowego nawet jakby była super promocja. Sąsiad ma takie z Gardeny, ja mam jakiś najzwyklejszy ale 5/8 i różnica jest olbrzymia. Podpinając przenośny zraszasz mój podlewa niemalże dwukrotnie większy teren. A zraszacz taki sam, oraz z racji bliźniaka rura z wodą ta sama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie kupuj tylko pół calowego nawet jakby była super promocja. Sąsiad ma takie z Gardeny, ja mam jakiś najzwyklejszy ale 5/8 i różnica jest olbrzymia. Podpinając przenośny zraszasz mój podlewa niemalże dwukrotnie większy teren. A zraszacz taki sam, oraz z racji bliźniaka rura z wodą ta sama. 
Dzięki za sugestię. Pół calowy właśnie odrzuciłem z tego powodu, z drugiej strony 3/4 może już bez zbyt ciężko przy dłuższych odcinkach. Dlatego celuje w środek

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, spad napisał:

 

Nie kupuj tylko pół calowego nawet jakby była super promocja. Sąsiad ma takie z Gardeny, ja mam jakiś najzwyklejszy ale 5/8 i różnica jest olbrzymia. Podpinając przenośny zraszasz mój podlewa niemalże dwukrotnie większy teren. A zraszacz taki sam, oraz z racji bliźniaka rura z wodą ta sama. 

a nie będzie za ciężki przy 50 metrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał:

Wiem, ze banalne, ale kompletnie nie mam doświadczenia. Potrzebuję wąż na bębnie (pewnie coś w stylu prostego wózka) z długością węża około 50 metrów. Patrzyłem na Gardenę, ale dość droga. Da się coś kupić tańszego, co będzie dobrej jakości ?

Miałem 3lata taki czerwony rozciągliwy z Leroia i był super ale jakiś zwierz go pogryzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał:

Wiem, ze banalne, ale kompletnie nie mam doświadczenia. Potrzebuję wąż na bębnie (pewnie coś w stylu prostego wózka) z długością węża około 50 metrów. Patrzyłem na Gardenę, ale dość droga. Da się coś kupić tańszego, co będzie dobrej jakości ?

Ja mam jakiś zielony z Leroy bądź z OBI i sprawuje się już ładnych kilka lat - 50 m  :ok:

Bęben na kółkach - ładnie się prowadzi i zwija :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

 

Nie kupuj tylko pół calowego nawet jakby była super promocja. Sąsiad ma takie z Gardeny, ja mam jakiś najzwyklejszy ale 5/8 i różnica jest olbrzymia. Podpinając przenośny zraszasz mój podlewa niemalże dwukrotnie większy teren. A zraszacz taki sam, oraz z racji bliźniaka rura z wodą ta sama. 

 Każdy zraszacz ma określona wydajność. Jeżeli wydajność zraszacza będzie mniejsza od wydajności/przepływu węża to nie ma znaczenia czy będzie to 1/2 czy 3/4 cala. Trzeba tez pamiętać, że w 3/4 wężu mieści więcej wody niż w 1/2 cala. Biorąc pod uwagę np długość 20 m węża ciężar zacznie robić różnicę. Jeżeli Twoja żona nie wygląda jak Pudzian to zastanowiłbym się jednak na d 1/2 cala, chyba że lubisz przerywać rozmowy z sąsiadem przy piwku żeby wężyk przestawić lub zwinąć/rozwinąć.*

inna kwestia jest też długość - im dłuższy i z mniejszą średnica tym niższe ciśnienie na końcu (tutaj zasada im dłuższy tym lepszy nie ma zastosowania) i w takim przypadku rzeczywiście przy takim samym zraszaczu i różnej średnicy węża sąsiad będzie miał więcej sąsiadek 😁

Edytowane przez HerrMajki
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gruby wąż 3/4, ok 30m ciężkie to w kij. Gardena bez problemu daje radę od kilku lat. Rodzice mają koło 50m, ostatnio wymieniali Gardenę wytrzymała 17lat na taką z elementami alu i  takim pomagaczem zwijania - też Gardena. Na prawdę porządnie to wygląda. Ja bym nie kombinował przy takiej długości węża. Teściowa miała z marketu to pod 2 latach i tak kupiła Gardenę, jak się marketowy rozsypał :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie będzie za ciężki przy 50 metrach ?
A nosisz węże do podlewania? Bo ja co najwyżej ciągnę po ziemi jak podlewam a na sam koniec wrzucam na mocowanie przy ścianie. Jego waga w zasadzie mnie nie interesuje.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

A nosisz węże do podlewania? Bo ja co najwyżej ciągnę po ziemi jak podlewam a na sam koniec wrzucam na mocowanie przy ścianie. Jego waga w zasadzie mnie nie interesuje.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

ja nie, ale to dla szwagierki, która jest dość drobną dziewczyną. Nie chciałbym, żeby to był dla niej problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bergerac napisał:

ja nie, ale to dla szwagierki, która jest dość drobną dziewczyną. Nie chciałbym, żeby to był dla niej problem.

50 m to dużo - bęben ciężki nawet 1/2 cala, bo sporo wody w nim zostaje po zwinięciu

Dobrze, że zwijak jeździ na kółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bęben pod 3/4 musi być naprawdę solidny - miałem plastikowego cell fasta i rozwalił się po kilku tygodniach. Dodatkowo na ten sam bęben nawiniesz dużo mniej 3/4 niż 1/2.

 

Słuchając internetowych mądrości tez kupiłem 3/4 bo przecież 1/2 do niczego się nie nadaje. Po 2 latach dokupiłem 1/2 i jest bajka - zraszacz ma nieznacznie mniejszy zasięg ale za to żona może bez siłowania się spacerować z wężem i podlewać drzewka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piotrus napisał:

Bęben pod 3/4 musi być naprawdę solidny - miałem plastikowego cell fasta i rozwalił się po kilku tygodniach. Dodatkowo na ten sam bęben nawiniesz dużo mniej 3/4 niż 1/2.

 

Słuchając internetowych mądrości tez kupiłem 3/4 bo przecież 1/2 do niczego się nie nadaje. Po 2 latach dokupiłem 1/2 i jest bajka - zraszacz ma nieznacznie mniejszy zasięg ale za to żona może bez siłowania się spacerować z wężem i podlewać drzewka.

Między 3/4 a 1/2 jest jeszcze 5/8

Polecam. Tak jak ktoś wyżej polecił. Mało tego w sklepach ale na allg do wyboru. Trzy dni temu zamontowałem.

 

https://allegro.pl/oferta/waz-ogrodowy-5-8-25m-cellfast-smart-atsv-13-110-7952245104?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.