Skocz do zawartości

Taras - jaka deska ?


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taras, który jest wykończony 20-letnim gresem.
Sporo płytek jest popękanych, duża część fug już dawno się wykruszyła.

Poza tym gres ten już jest stary, nieładny i zapadła decyzja o jego wymianie.

 

I teraz pytanie na co.

 

W sumie mogę wymienić jeden gres na drug - jakiś nowy ładny.

Ale kusi opcja położenia deski.

 

W zasadzie skłaniam się ku desce kompozytowej jako trwalszej i mniej obsługowej od drewnianej.

Jakie są wady i zalety takiej deski ?

 

Mam zapas wysokości i mogę pozwolić sobie na podniesienie tarasu o wysokość legarów, do których przymocuję tą deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tomo napisał:

Mam taras, który jest wykończony 20-letnim gresem.
Sporo płytek jest popękanych, duża część fug już dawno się wykruszyła.

Poza tym gres ten już jest stary, nieładny i zapadła decyzja o jego wymianie.

 

I teraz pytanie na co.

 

W sumie mogę wymienić jeden gres na drug - jakiś nowy ładny.

Ale kusi opcja położenia deski.

 

W zasadzie skłaniam się ku desce kompozytowej jako trwalszej i mniej obsługowej od drewnianej.

Jakie są wady i zalety takiej deski ?

 

Mam zapas wysokości i mogę pozwolić sobie na podniesienie tarasu o wysokość legarów, do których przymocuję tą deskę.

Co do kompozytu to nie mam wiec nie wiem jak sie sprawuje ale mam taras z modrzewia syberyjskiego. Ma 10 lat a jego obsluga sprowadza sie do olejowania na wiosne. Mam ok 30m2, do tej pory robilem to grubym pedzlem, a dzisiaj kupilem aplikator oleju (cos jak walek tylko plaski i sie nie obraca) ktory podpinasz do kija i machasz tym jakbys podloge myl. Moze pol godziny mi to zajelo. Dodam, ze we wtorek mialem artroskopie kolana wiec wielkiego wysilku to nie wymagalo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno niektóre kompozytowe jak się nagrzeją to capią ale to może być taka prawda jak to że Franc miał strzelać do papieża


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał:

Co do kompozytu to nie mam wiec nie wiem jak sie sprawuje ale mam taras z modrzewia syberyjskiego. Ma 10 lat a jego obsluga sprowadza sie do olejowania na wiosne. Mam ok 30m2, do tej pory robilem to grubym pedzlem, a dzisiaj kupilem aplikator oleju (cos jak walek tylko plaski i sie nie obraca) ktory podpinasz do kija i machasz tym jakbys podloge myl. Moze pol godziny mi to zajelo. Dodam, ze we wtorek mialem artroskopie kolana wiec wielkiego wysilku to nie wymagalo;)

 

Pokaż jakieś foty :ok:

 

Na czym układane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Tomo napisał:

 

Pokaż jakieś foty :ok:

 

Na czym układane ?

Legary, chyba z tego samego drewna ale juz nie pamietam.

Tu z 2016. Swieza moge jutro wstawic

20160604_203014.jpg

20160604_202937.jpg

Ciemne smugi sa w miejsach bardziej wystawioanych na slince, deszcz i snieg, ale mozna sie ich pozbyc myjac preparatem do tarasow. Po umyciu i swiezym zaolejowaniu taras wygladal jak nowy. Do tej pory mylem go tak raz, tak to raz na wiosne jade kercherem i potem swiezy olej.

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trzeba deski malować co roku? Ja zrobilem w zeszłym roku na wiosnę, malowalem jakoś w maju. W tym tygodniu przepatrzylem, uzupelnilem olej tam gdzie wydarła 'do żywego' nisko przelatująca huśtawka ogrodowa i w sumie nie widzę potrzeby malowania. Zmyłem myjką i wygląda luks. Jedyne co, to deski pokryte są całe kropkami żywicy, ale na to olej nie poradzi. Deska zwykły modrzew, taras zadaszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że u mnie taras jest w 100% na nieosłonięty - jedynie 3 metry nad nim jest metrowej szerokości balkon.

Zastanawiam się jak będzie się zachowywać takie drewno wystawione cały czas na słońce.

 

Ten twój taras wygląda bajecznie :ok:

Jak fabryka !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pito napisał:

Rzeczywiście trzeba deski malować co roku? Ja zrobilem w zeszłym roku na wiosnę, malowalem jakoś w maju. W tym tygodniu przepatrzylem, uzupelnilem olej tam gdzie wydarła 'do żywego' nisko przelatująca huśtawka ogrodowa i w sumie nie widzę potrzeby malowania. Zmyłem myjką i wygląda luks. Jedyne co, to deski pokryte są całe kropkami żywicy, ale na to olej nie poradzi. Deska zwykły modrzew, taras zadaszony.

Nie trzeba, po prostu bedze gorzej wygladal po jakims czasie ;)

Ale raz na rok to nir problem ani wielki koszt, oleju idzie ok 2l czyli jakas 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tomo napisał:

Tylko, że u mnie taras jest w 100% na nieosłonięty - jedynie 3 metry nad nim jest metrowej szerokości balkon.

Zastanawiam się jak będzie się zachowywać takie drewno wystawione cały czas na słońce.

 

Ten fragment z dluzszymi deskami jest praktycznie caly niezadaszony, str pld wiec slonce w lecie tam grzeje caly dzien. Plus woda i snieg, z bliska widac ze deski sa nieco bardziej "zmeczone" ale nie jest to duza roznica co do reszty wiec ja bym sie nie przejmowal zbytnio.

A, olej barwie na kolor jak widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2020 o 18:41, zinger napisał:

Co do kompozytu to nie mam wiec nie wiem jak sie sprawuje ale mam taras z modrzewia syberyjskiego. Ma 10 lat a jego obsluga sprowadza sie do olejowania na wiosne. Mam ok 30m2, do tej pory robilem to grubym pedzlem, a dzisiaj kupilem aplikator oleju (cos jak walek tylko plaski i sie nie obraca) ktory podpinasz do kija i machasz tym jakbys podloge myl. Moze pol godziny mi to zajelo. Dodam, ze we wtorek mialem artroskopie kolana wiec wielkiego wysilku to nie wymagalo;)

Trzeba usunąć stary olej przed nałożeniem nowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bonzo napisał:

Trzeba usunąć stary olej przed nałożeniem nowego ?

Nie trzeba. Przed czyszcze karcherem ale powierzchownie, nie do zera.

Do zera mozna umyc plynem do tarasow i wtedy praktycznie wszystko schodzi.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia napiszę, ze wszystko kwestia podejścia do tematu. Jeśli Ci się chce 'zająć' deskami przynajmniej raz w roku czyli wyczyścić myjką wysokociśnieniową i zaolejować - jak to napisał kolega wcześniej to bierze deske egotyczną typu bangkirai lub modrzew syberyjski itp. Jeśli chcesz taras 'bezobsługowy' to kompozyt. Deski kompozytowe mają moi rodzice około 30 m2 i wystarczy o nie dbać żeby się na nie nic nie wylało i zaschło. Wtedy jest elegancko i nie śmierdzą czy coś w tym stylu. Od słońca potrafią się bardzo mocno nagrzać.

Jakbyś miał jakieś pytania to służę radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2020 o 21:20, zinger napisał:

Beckers traolja barwiony.

Powiem Ci, że ładnie Twój taras wygląda :ok:  Jak robiłem taras to miałem ochotę na egzotyk, ale niestety nie dźwignąłem finansowo i wybrałem sosnę. Fajnie wyglądało, ale po paru latach drewno nie jest w najlepszej kondycji. Tzn wygląd, bo deski się trzymają solidnie. Tak myślę, czy by nie wymienić na modrzew :hmm: Ewentualnie może zrobię jak Ty i ciachnę olejem barwionym w tym roku.

 

Kupowałeś lokalnie czy jakoś przez net ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bergerac napisał:

Powiem Ci, że ładnie Twój taras wygląda :ok:  Jak robiłem taras to miałem ochotę na egzotyk, ale niestety nie dźwignąłem finansowo i wybrałem sosnę. Fajnie wyglądało, ale po paru latach drewno nie jest w najlepszej kondycji. Tzn wygląd, bo deski się trzymają solidnie. Tak myślę, czy by nie wymienić na modrzew :hmm: Ewentualnie może zrobię jak Ty i ciachnę olejem barwionym w tym roku.

 

Kupowałeś lokalnie czy jakoś przez net ?

Pytasz o olej? Kupuje w Krk w sklepie z farbami ale w necie tez mozna kupic. Puszka 2.7l to ok 120-150zl. U mnie starcza z zapasem.

 

Zeby dobrze wygladalo pozbadz sie najpierw brudu i starego oleju. Sa dedykowane preparaty do czyszczenia/odszarzania. Nakladasz to rownomiernie (ja uzylem opyskiwacza cisnieniowego ogrodowego) i zostawiasz na chwile. Potem szczotka i woda i deska wyglada jak nowa (schodzi caly brod i stary olej). Nie pamietam jakiej firmy to bylo, musisz poszperac w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Pytasz o olej? Kupuje w Krk w sklepie z farbami ale w necie tez mozna kupic. Puszka 2.7l to ok 120-150zl. U mnie starcza z zapasem.

 

Zeby dobrze wygladalo pozbadz sie najpierw brudu i starego oleju. Sa dedykowane preparaty do czyszczenia/odszarzania. Nakladasz to rownomiernie (ja uzylem opyskiwacza cisnieniowego ogrodowego) i zostawiasz na chwile. Potem szczotka i woda i deska wyglada jak nowa (schodzi caly brod i stary olej). Nie pamietam jakiej firmy to bylo, musisz poszperac w necie.

nieeee, o dechy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:

nieeee, o dechy :) 

To chyba na allegro znalazlem ale to ponad 10 lat temu bylo to nie pomoge :)

Mam z nich taras i 2 balkony. Sasiad ma 2 tarasy robione w tym samym czasie.

 

Trzeci robil wtedy z bangkiari, ktory byl 3 razy drozszy. Wydaje mi sie, ze sie ciutke lepiej trzyma ale nie na tyle, zeby 3 razy wiecej placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:

To chyba na allegro znalazlem ale to ponad 10 lat temu bylo to nie pomoge :)

Mam z nich taras i 2 balkony. Sasiad ma 2 tarasy robione w tym samym czasie.

 

Trzeci robil wtedy z bangkiari, ktory byl 3 razy drozszy. Wydaje mi sie, ze sie ciutke lepiej trzyma ale nie na tyle, zeby 3 razy wiecej placic.

coś takiego wg Ciebie będzie ok ?

 

https://sklep.andrewex.com.pl/deska-tarasowa-ryflowana-modrzew-syberyjski-28-x-142-x-2500-mm-surowa-klasa-ab-3641.html

 

dsc_3401_small_1_2.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bergerac napisał:

Az tak sie nie znam :)

Ztcp to im mniej sekow tym lepiej. Dobrze widze 115/m2 ? Az poszukalem w archiwum i w 2010 placilem miedzy 40-50 za m2 takiej deski. Ponad 100 to wtedy egzotyk kosztowal. Ladnie ceny poszly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zinger napisał:

Az tak sie nie znam :)

Ztcp to im mniej sekow tym lepiej. Dobrze widze 115/m2 ? Az poszukalem w archiwum i w 2010 placilem miedzy 40-50 za m2 takiej deski. Ponad 100 to wtedy egzotyk kosztowal. Ladnie ceny poszly.

właśnie, wtedy egzotyk był po 120-140 zł, teraz bliżej 300 :( 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zinger napisał:

Ja bralem 60m2 plus legary. Calosc jakies 3-3.5k chyba wtedy mnie kosztowala. Strach sie bac ile teraz by trzeba wylozyc.

to tyle ja zapłaciłem za sosnę, modrzew mnie wychodził drożej. Pamiętam, że za egzotyk w DLH zrobili kalkulację na 15 tysięcy (dechy+legary+akcesoria typu wkręty), dlatego stwierdziłem, że skoro nie dźwignę wymarzonego egzotyka to zrobię po taniości. Z perspektywy czasu żałuję, że nie dołożyłem wtedy tych 2-3 koła do modrzewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zinger napisał:

Ja bralem 60m2 plus legary. Calosc jakies 3-3.5k chyba wtedy mnie kosztowala. Strach sie bac ile teraz by trzeba wylozyc.

 

Za kompozyt w 2018 roku - taras 26 m2 dostałem ofertę na ponad 18 000 zł ;l

Płyty gresowe wychodziły ok. 12 000 zł, wybrałem płyty brukowe, tarasowe 6 cm i zmieściłem się w 5000 zł z dużo większym tarasem :oki:

 

Drewno teraz to towar luksosowy się robi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał:

 

Za kompozyt w 2018 roku - taras 26 m2 dostałem ofertę na ponad 18 000 zł ;l

Płyty gresowe wychodziły ok. 12 000 zł, wybrałem płyty brukowe, tarasowe 6 cm i zmieściłem się w 5000 zł z dużo większym tarasem :oki:

 

Drewno teraz to towar luksosowy się robi ;]

Jak je układałeś? Na piasku? Też mam taras do wykończenia i się zastanawiam co położyć. Miał być gres, ale każdy odradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pieter2 napisał:

Jak je układałeś? Na piasku? Też mam taras do wykończenia i się zastanawiam co położyć. Miał być gres, ale każdy odradza.

 

Firma robiła, pierw korytowanie, tłuczeń, zagęszczanie i na podsypce ułożyli. Standardowo jak każdą kostkę. Gres jest fajny dopóki nie popęka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, komor napisał:

 

Firma robiła, pierw korytowanie, tłuczeń, zagęszczanie i na podsypce ułożyli. Standardowo jak każdą kostkę. Gres jest fajny dopóki nie popęka ;]

A to u mnie się nie da. Mam taras betonowy, podniesiony o 40 cm ponad poziom. Mógłbym ułożyć na nim płyty, ale musi być co najmniej 3 cm ubitego piasku i wyszło by za wysoko względem drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam deski kompozytowe od 5 lat. Dziś wyglądają identycznie jak 5 lat temu, gdy zostały położone. Jedyne, co przy nich robiłem, to wiosenne mycie za pomocą mopa. Taras otwarty, na lato zasłaniany ogromną markizą. W tym roku planuję zrobić stałe zadaszenie, ale nie ze względu na deski, tylko po to, by na zimę można było zostawić meble ogrodowe - teraz odsuwam markizę i meble chowam. 

 - deski pod wpływem temperatury nie śmierdzą

 - deski w dużym nasłonecznieniu robią się dosyć ciepłe - czasem ciut za ciepłe dla bosej stopy

 - są całkowicie bezobsługowe (oprócz mycia)

 - drobne zarysowania, np od krzeseł znikają pod wpływem temperatury albo słońca - nie wiem, są a potem ich nie ma

 - tak, jestem zadowolony, położył bym jeszcze raz, choć wiem, że nie każdemu się to podoba

 - dylatacje pomiędzy deskami muszą być - dosyć mocno zmieniają wymiary pod wpływem temperatury

 

 

Zdjęcie sprzed chwili....

taras.jpg.aa3fc87c5a87a1e5ed420206ace8deca.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii olejowanie - ma ktoś doświadczenia z olejem Tikurilla ? Nie mogę stacjonarnie kupić Beckersa, a Tikurillę mogę dostać. Cenowo praktycznie identycznie,
Kiedyś olejowalem coś wewnątrz - tyłka nie urywał, bo to olej z serii takich, co to trzeba zebrać nadmiar kilka chwil po nałożeniu.

U mnie sprawdza się Osmo - ten wystarczy nałożyć i zostawić.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luccass napisał:

Kiedyś olejowalem coś wewnątrz - tyłka nie urywał, bo to olej z serii takich, co to trzeba zebrać nadmiar kilka chwil po nałożeniu.

U mnie sprawdza się Osmo - ten wystarczy nałożyć i zostawić.

tapatalked
 

Chyba na tym olejowanie polega, ze nakladasz i zostawiasz do wyschniecia?

Przez nalozenie rozumiem rozprowadzenie najlepiej szerokim pedzlem (sa dedykowane). Przez 10 lat nie zdazylo mi sie zebym musial zbierac zadmiar. 

Olej powinno sie jakby wsmarowywac a nie tylko maznac jak zwykla farba. Tak mnie ktos kiedys tlumaczyl i u mnie sie sprawdza.

 

Aha w tym roku mialem wlasnie Tikurille i zadnych nadmiarow nie bylo.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:
Chyba na tym olejowanie polega, ze nakladasz i zostawiasz do wyschniecia?
Przez nalozenie rozumiem rozprowadzenie najlepiej szerokim pedzlem (sa dedykowane). Przez 10 lat nie zdazylo mi sie zebym musial zbierac zadmiar. 
Olej powinno sie jakby wsmarowywac a nie tylko maznac jak zwykla farba. Tak mnie ktos kiedys tlumaczyl i u mnie sie sprawdza.
 
Aha w tym roku mialem wlasnie Tikurille i zadnych nadmiarow nie bylo.

Olejowanie polega na nakładaniu oleju zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Jedne oleje wymagają zbierania nadmiaru, inne nie.

Dla przykładu instrukcja Tikurilla:

3. Dokładnie wymieszać olej przed użyciem oraz okresowo powtarzać mieszanie podczas aplikacji. Nakładać jedną lub dwie warstwy za pomocą pędzla lub gąbki. Rozprowadzając równomiernie, unikając powtórnych pociągnięć pędzla w tym samym miejscu. Druga warstwa oleju może być nakładana po wchłonięciu pierwszej. Usunąć nadmiar niewchłoniętego oleju. Olejowanie powoduje przyciemnienie koloru drewna, szczególnie gdy jego podstawowa barwa jest szara lub drewno jest spatynowane. Dla uzyskania intensywniejszej barwy lub lepszej ochrony przed promieniami UV, zaleca się nałożenie dwóch warstw oleju. Rekomendowane produkty: Tikkurila Valtti Wood Oil Akva, Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil oraz Tikkurila Valtti Wood Oil.

https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/porady/instrukcje_stosowania/tarasy.7511.shtml

tapatalked
 

Edytowane przez Orochimaru
Scaliłem posty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luccass napisał:

Dla przykładu instrukcja Tikurilla:

3. Dokładnie wymieszać olej przed użyciem oraz okresowo powtarzać mieszanie podczas aplikacji. Nakładać jedną lub dwie warstwy za pomocą pędzla lub gąbki. Rozprowadzając równomiernie, unikając powtórnych pociągnięć pędzla w tym samym miejscu. Druga warstwa oleju może być nakładana po wchłonięciu pierwszej. Usunąć nadmiar niewchłoniętego oleju. Olejowanie powoduje przyciemnienie koloru drewna, szczególnie gdy jego podstawowa barwa jest szara lub drewno jest spatynowane. Dla uzyskania intensywniejszej barwy lub lepszej ochrony przed promieniami UV, zaleca się nałożenie dwóch warstw oleju. Rekomendowane produkty: Tikkurila Valtti Wood Oil Akva, Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil oraz Tikkurila Valtti Wood Oil.

https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/porady/instrukcje_stosowania/tarasy.7511.shtml

tapatalked
 

To ja nigdy zadnego nadmiaru nie sciagalem bo takowego nie bylo. Olejuje jsk pisalem wczesniej i to sie sprawdza juz od 10 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bergerac napisał:

wg Ciebie jest różnica jakościowa pomiędzy Tikurrilą a Beckersem czy można śmiało brać Tikurillę ?

Ja w ogole myslalem ze to jest to samo bo kilka lat temu Tikurilla kupila Beckersa. Ponoc ten olej Tikurilla jest na bazie wody a Beckers oleju lnianego. Ale czy jedno jest lepsze/gorsze od drugiego i ktore to nie wiem. Za to beckers jest chyba nieco tanszy. Wygladaja bardzo podobnie, na tarasie tez nie widze roznicy. Do barwienia uzywane sa te same pigmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Dnia 14.04.2020 o 11:39, Pieter2 napisał:

Jak je układałeś? Na piasku? Też mam taras do wykończenia i się zastanawiam co położyć. Miał być gres, ale każdy odradza.

O gresie zapomnij... Płyty betonowe sobie połóż albo kostkę brukową.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
9 godzin temu, Grzaniec napisał:

Mam deski kompozytowe od 5 lat. Dziś wyglądają identycznie jak 5 lat temu, gdy zostały położone. Jedyne, co przy nich robiłem, to wiosenne mycie za pomocą mopa. Taras otwarty, na lato zasłaniany ogromną markizą. W tym roku planuję zrobić stałe zadaszenie, ale nie ze względu na deski, tylko po to, by na zimę można było zostawić meble ogrodowe - teraz odsuwam markizę i meble chowam. 

 

 

Zdjęcie sprzed chwili....

 

Jaki producent tego?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
3 godziny temu, bergerac napisał:

W kwestii olejowanie - ma ktoś doświadczenia z olejem Tikurilla ? Nie mogę stacjonarnie kupić Beckersa, a Tikurillę mogę dostać. Cenowo praktycznie identycznie,

Toż to to samo. Beckers to marka firmy Tikurilla...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
6 minut temu, Grzaniec napisał:

Nie pamiętam. Na każdej desce były jakieś naklejki z logo producenta. Kupione w ... Castoramie 😉

Ja mam do ułożenia 51 metrów na tarasie nad garażem.. Ale jak widzę ceny desek to mnie szok ogarnia... od 20 do nawet ponad 50 za metr bieżący kompozytu...

To co jest w marketach ma dość dziwne długości dostępne i pewnie wątpliwą jakość, chodź mam zrobioną ławeczkę w ogrodzie z takich marketowych i w sumie nic się z nimi nie dzieje.. Niestety długość 220 mogę sobie wsadzić co najwyżej do auta bo na taras o długości 590 mi się nie przydadzą..

 

Krawiec

Edytowane przez krawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje marketowe mają się dobrze, fakt były jedne z tańszych dostępnych. Długość miałem właśnie chyba 2.20m ale odpadu wiele nie było. Cena deski to jedno...Ale do tego jeszcze legary kompozytowe, dedykowane spinki ..W cenie za paczkę 35szt chyba 120zl 🙄. To robi koszt....moj taras ma c.a. 35m2 i przy desce z marketu całość zamknęła się w okolicy 7.5 kpln 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
40 minut temu, Grzaniec napisał:

Moje marketowe mają się dobrze, fakt były jedne z tańszych dostępnych. Długość miałem właśnie chyba 2.20m ale odpadu wiele nie było. Cena deski to jedno...Ale do tego jeszcze legary kompozytowe, dedykowane spinki ..W cenie za paczkę 35szt chyba 120zl 🙄. To robi koszt....moj taras ma c.a. 35m2 i przy desce z marketu całość zamknęła się w okolicy 7.5 kpln 🙄

No ja liczę, że 12k mnie to będzie kosztować i trochę roboty...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krawiec napisał:

O gresie zapomnij... Płyty betonowe sobie połóż albo kostkę brukową.

 

Krawiec

Miałem taką propozycję, ale powiedziano mi, że trzeba je ułożyć na ubitym piasku o gr 3-4 cm. Szwagierka tak ma zrobione, ale u mnie wyszło by powyżej progu. Myślałem o położeniu płyt betonowych na zaprawie, ale nie wiem, czy tak się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.