Skocz do zawartości

Kiedy kupić sprzedać samochód ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie kiedy zaatakować sprzedawców w salonie ? Poczekać jeszcze z miesiąc czy po świętach ?

No i druga sprawa sprzedaż używanego, jeden sprzedałem na początku wirusa ale teraz to chyba nie ma żadnego ruchu.

Wprawdzie ogłoszenie mogę wystawić, najwyżej stracę z 50pln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcG napisał:

No właśnie kiedy zaatakować sprzedawców w salonie ? Poczekać jeszcze z miesiąc czy po świętach ?

No i druga sprawa sprzedaż używanego, jeden sprzedałem na początku wirusa ale teraz to chyba nie ma żadnego ruchu.

Wprawdzie ogłoszenie mogę wystawić, najwyżej stracę z 50pln. 

znajdz odpowiedni model/ egzemplarz, który maja na stocku i sie targuj, mysle ze przed swietami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nielubiekotow napisał:

znajdz odpowiedni model/ egzemplarz, który maja na stocku i sie targuj, mysle ze przed swietami

 

Na razie w przypadku Skody ceny stoją, pomimo, że nowa Octavia jest już w salonach a interesuje mnie wyprzedaż starego modelu. Salony z jednej strony mają ciśnienie, z drugiej nie, ponieważ te auta nie wpływają im już na realizację planu. Większość ma uruchomione gwarancje, nawet od października. Stąd na razie ciśnienia nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, iwik napisał:

Obstawiam końcówkę roku, większość salonów będzie miała nóż na gardle i zylion aut na stocku.

Ja chcę kupić z 2019 jeszcze parę sztuk jest, w tym roku będzie nowy model sporo droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, el_guapo napisał:

 

Ojciec wystawił 7 dni temu auto - z tych tańszych (do 10kpln, cena ze środka stawki za ten model/rocznik/przebieg) - zero odzewu.

Kto w dobie kryzysu będzie myślał i wydawał 10 tys. zł? Nie wiadomo czy będzie dochód za miesiąc czy dwa a tu taki wydatek sobie robić... 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, samochód posprzątany, obfotografowany, aż żal sprzedawać ;]

Tym bardziej, że takiego to już nie kupię. Syn mówi, że to historia naszej rodziny, całą Europę objechaliśmy, od Hiszpanii do Czarnogóry i Ukrainy, aż po Grecję i pod Turecką granicę.

Przez 10 lat co roku ze 2-3 wyjazdy za granicę i parę w Polsce.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcG napisał:

No dobra, samochód posprzątany, obfotografowany, aż żal sprzedawać ;]

Tym bardziej, że takiego to już nie kupię. Syn mówi, że to historia naszej rodziny, całą Europę objechaliśmy, od Hiszpanii do Czarnogóry i Ukrainy, aż po Grecję i pod Turecką granicę.

Przez 10 lat co roku ze 2-3 wyjazdy za granicę i parę w Polsce.

jakie auto? GM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MarcG napisał:

Syn mówi, że to historia naszej rodziny, całą Europę objechaliśmy, od Hiszpanii do Czarnogóry i Ukrainy, aż po Grecję i pod Turecką granicę.

 

Niestety w przypadku starszych aut nikt nie dopłaca za "wartość sentymentalną" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cinos napisał:

a skąd te auta jak fabryki stoją? :hmm:

popyt na nowe auta jak widać nie zatrzymał się do zera...

 

Wróżenie z fusów, tzn na podstawie sytuacji z poprzedniego kryzysu.

Jak narazie to sporo aut z 2019 stoi jeszcze w salonach, porejestrowanych na dilerów, a szturmu na salony jakoś nie widać i teraz ich nie będzie jak małe firmy poupadają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, iwik napisał:

 

Wróżenie z fusów, tzn na podstawie sytuacji z poprzedniego kryzysu.

Jak narazie to sporo aut z 2019 stoi jeszcze w salonach, porejestrowanych na dilerów, a szturmu na salony jakoś nie widać i teraz ich nie będzie jak małe firmy poupadają.

 

na chwilę obecną na otomoto jest 513 sztuk ogłoszeń Golfów z 2019r.

543 Passaty, 98 Fabii, 698 Astry, 105 Audi A4

całościowo na otomoto nowych z 2019r. 23.260

 

zobaczymy co będzie za tydzień ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Cinos napisał:

na chwilę obecną na otomoto jest 513 sztuk ogłoszeń Golfów z 2019r.

543 Passaty, 98 Fabii, 698 Astry, 105 Audi A4

całościowo na otomoto nowych z 2019r. 23.260

 

zobaczymy co będzie za tydzień ;] 

Nic nie bedzie obsewuje ceny Fiesty ST i spadla o 20k vs grudzien ale nadal ST3 nie do kupienia ponizej 100k. No ale moze to kwestia, ze wiecej naklepali i stoja na placach. Jakby nie patrzec nie da sie kupic Focusa ST ponizej 130k nawet z 2019 bede obserwowal przez najblizsze 3 miesiace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MarcG napisał:

No i druga sprawa sprzedaż używanego, jeden sprzedałem na początku wirusa ale teraz to chyba nie ma żadnego ruchu.

Wprawdzie ogłoszenie mogę wystawić, najwyżej stracę z 50pln. 

W chwili obecnej chyba nie da się sprzedać używanego. Kolega od połowy marca próbuje sprzedać Hondę Civic VII i Skodę Superb mk1 1.8T. Obstawiałem że Skodę w dobrym stanie ze skórami i LPG sprzeda w tydzień. Na samym początku miał telefony, ale nikt nie oglądał, a w kwietniu mówi, że już nawet nie dzwonią. Ludzie się chyba boją kontaktów i boją wydawać większe kwoty w tak nieprzewidywalnym okresie - nie wiadomo ile lockdown potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Manx napisał:

W chwili obecnej chyba nie da się sprzedać używanego. Kolega od połowy marca próbuje sprzedać Hondę Civic VII i Skodę Superb mk1 1.8T. Obstawiałem że Skodę w dobrym stanie ze skórami i LPG sprzeda w tydzień. Na samym początku miał telefony, ale nikt nie oglądał, a w kwietniu mówi, że już nawet nie dzwonią. Ludzie się chyba boją kontaktów i boją wydawać większe kwoty w tak nieprzewidywalnym okresie - nie wiadomo ile lockdown potrwa.

W połowie marca sprzedałem cruza benzyna z lpg. Telefonów trochę było. Cena pow. 20kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2020 o 12:54, MarcG napisał:

No właśnie kiedy zaatakować sprzedawców w salonie ? Poczekać jeszcze z miesiąc czy po świętach ?

No i druga sprawa sprzedaż używanego, jeden sprzedałem na początku wirusa ale teraz to chyba nie ma żadnego ruchu.

Wprawdzie ogłoszenie mogę wystawić, najwyżej stracę z 50pln. 

 

Pojawiła się ciekawa oferta na auto na abonament w Master1.pl. Zawierasz umowę na rok, ale z opcją, że możesz zdać kiedy chcesz. W sumie fajna opcja na te niepewne czasy. Dzisiaj do nich będę pisał czy można połączyć opcję abonamentu na rok z wykupem po roku i jakby to wyglądało. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, spad napisał:

 

Pojawiła się ciekawa oferta na auto na abonament w Master1.pl. Zawierasz umowę na rok, ale z opcją, że możesz zdać kiedy chcesz. W sumie fajna opcja na te niepewne czasy. Dzisiaj do nich będę pisał czy można połączyć opcję abonamentu na rok z wykupem po roku i jakby to wyglądało. 

Dzięki ale ja kupuję samochód na 8-10 lat. Kia ma 7 lat gwarancji. Jakiegoś wielkiego musu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 7.04.2020 o 17:18, Cinos napisał:

na chwilę obecną na otomoto jest 513 sztuk ogłoszeń Golfów z 2019r.

543 Passaty, 98 Fabii, 698 Astry, 105 Audi A4

całościowo na otomoto nowych z 2019r. 23.260

 

zobaczymy co będzie za tydzień ;] 

10 maja 

443 Golfy 7 vs. 513 

490 Passatów vs 543

90 Fabii vs 98 

621 Astr vs 698

82 Audi A4 vs 104

 

aut z 2019r. na otomoto 20764 vs  23260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cinos napisał:

10 maja 

443 Golfy 7 vs. 513 

490 Passatów vs 543

90 Fabii vs 98 

621 Astr vs 698

82 Audi A4 vs 104

 

aut z 2019r. na otomoto 20764 vs  23260

Nie ma napływu złomu z zachodu.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cinos napisał:

10 maja 

443 Golfy 7 vs. 513 

490 Passatów vs 543

90 Fabii vs 98 

621 Astr vs 698

82 Audi A4 vs 104

 

aut z 2019r. na otomoto 20764 vs  23260


Jakiegoś szału zakupów nie widać. Raczej ludzie nie myślą za bardzo o zmianie aut. Poczekajmy na oficjalne dane o sprzedaży aut z rozbiciem na firmy i osoby prywatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steyr napisał:

Od miesiąca mam wystawione auto i też cisza, parę telefonów z standardowymi pytaniami i jedna oferta sms od handlarza z wymianą i dopłatą z jego strony. Jak go mam puścić za grosze to wolę na razie go zostawić.

 

Jakiś ruch jest. Sam nie wiedziałem czy to dobry czas. Wystawiłem ogłoszenie i auto się sprzedało w kilka dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steyr napisał:

Od miesiąca mam wystawione auto i też cisza, parę telefonów z standardowymi pytaniami i jedna oferta sms od handlarza z wymianą i dopłatą z jego strony. Jak go mam puścić za grosze to wolę na razie go zostawić.


Co to za sztuka i za ile jak można wiedzieć? Może jakiś model niezbyt popularny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steyr napisał:

Od miesiąca mam wystawione auto i też cisza, parę telefonów z standardowymi pytaniami i jedna oferta sms od handlarza z wymianą i dopłatą z jego strony. Jak go mam puścić za grosze to wolę na razie go zostawić.

Byłem w tym tygodniu w salonie Kia i sprzedawcy używanych mówili, że prawie ruchu nie ma. Dużo,odsłon brak telefonów, ludzie siedzą w domu i oglądają tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pejus1982 napisał:


Co to za sztuka i za ile jak można wiedzieć? Może jakiś model niezbyt popularny...

 

Hyundai 20 1.2 Pb 2009r za 16kpln, cena wyższa niż rynkowa jak wiadomo do negocjacji. Koła z Fiata też wystawiłem i cisza. Nie pewne czasy i tyle, ludzie bez zmiany samochodu się obejdą jak mają czym jeździć obecnie a jeść i żyć z czegoś trzeba. U Nas większość zakładów to kombinuje jak tutaj z tarczy skorzystać, przy okazji skracając czas pracy do 80% etatu. A ludzie na wypłacie mniej dostają, co poniektórym na dzień dobry z okazji korony premie po ucinali i itp.

Edytowane przez steyr
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstarsze auto jakie miałem to było 16letnie Megane II i naprawy pomału zaczęły stanowić duży % w stosunku do wartości auta. Ty piszesz o sprzedaży 21 letniej Audi  i to za dobry pieniądz. Kupił albo fanboy Audi albo jakiś mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedają się tańsze auta.

Mnie się też udało sprzedać, ale to było małe, niedrogie auto z LPG.

Śledząc ogłoszenia aut w cenie powyżej 20 000zł, to widzę te same oferty od miesięcy, niektóre przed koronawirusem uważane by były za bardzo atrakcyjne i znikałyby w ciągu kilku dni.

Edytowane przez ghost2255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Alfa Spider poszla wlasnie w czasie pandemii - a wczesniej przez rok nie, pewnie komus sie nudzilo i rozmyslal, ze juz by sobie podlubal przy padace. W sumie dobrze, bo byla jedna z tanszych i cisza, a teraz widze wysyp jeszcze tanszych, a mialo juz tylko zyskiwac na wartosci jako klasyk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.