Skocz do zawartości

który poSUV ? będzie zadawalał?


dodomela

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

rozważam zakup jednego z jeźdźców, który z nich jest awaryjny?

te w których występuje ołów na stacjach , znaczy jest bęzyna bezołowiowa:

Jeep Compas 1.4 140/170KM

Ford Kuga 1.5 150KM

Reno Kadjar 1.3 140/160KM

 

i jak to w piosence:

"gdzie znajdę takiego pięknie dobrego?
Daj SUV-iaka nie wariata,
daj nie palacza, nie biedaka,
daj nie pijaka, nie polaka,
daj nie brzydala."

 

chciałbym tak  się dowiedzieć czy te silniki to jakieś padaki czy do jazdy. Czy wyskakują jakieś pierdy podczas eksploatacji .

Generalnie chciałbym kupić i lać tylko benzynę.

 

proszę, dziękuje, przepraszam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bielaPL napisał:

jeep ma coś z fiata ;)

jak chcesz tylko lać benzynę i jeździć to

CHR, RAV4, mazdy CX ? Może hujdaj/kia?

Ten CHR to nie do konca tam sa problemy z silnikami turbo w EU Honda sie wypina w cywilizacji sa naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wujek napisał:

Ten CHR to nie do konca tam sa problemy z silnikami turbo w EU Honda sie wypina w cywilizacji sa naprawy.

To chyba krosołwer jest , jakiś testy ostatnio oglądałem i podobno potwornie to głośne jest.

 

 

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dodomela napisał:

Jeep Compas 1.4 140/170KM

Ford Kuga 1.5 150KM

Reno Kadjar 1.3 140/160KM

 

Jeepem nie jeździłem, podobnie jak reno, Jeździłem Kugą, mała, ale lubie Fordy, wahałem się z zakupem, ale jakoś dalej mnie nie pociągneło. Jeździ jako tako, bez cudów. W reno jedynie siedziałem, wykończeniowo na plus, ale bagażnik dalej dość skromny, silnika nie znam, trochę mi to za mała pojemność na ten rozmiar już. W erze kupowania przez neta słaba opcja, jak do suva się nie przymierzysz to możesz żałować.

4 godziny temu, dodomela napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zinger napisał:

Ateca. U mnie od ponad 2 lat i blisko 50kkm, poki co leje benzyne i jezdze.

 

Wiesz, z takim "rocznym" przebiegiem to można polecić większość aut na rynku.

Reala ocena auta dla to dla mnie 150 - 200 kkm ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, komor napisał:

Wiesz, z takim "rocznym" przebiegiem to można polecić większość aut na rynku.

Zanim będzie druga usterka to minie tyle lat, że kierownik dawno zapomni o pierwszej.

A przy pierwszej nie będzie pamiętał od ilu lat ma tę padakę.

;]

100tys. rocznie to jest papierek lakmusowy awaryjności.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, komor napisał:

 

Wiesz, z takim "rocznym" przebiegiem to można polecić większość aut na rynku.

Reala ocena auta dla to dla mnie 150 - 200 kkm ;]

Nie pisales ile rocznie robisz km to raz.

Dwa, obstawiam jednak ze wiekszosc robi wlasnie te 15-20kkm rocznie, wiec jako reprezentant wiekszosci, napisalem jak jest.

Nasteonym razem napisz ze interesuja Cie opinie osob, ktore przejechaly danym autem 200kkm i po klopocie.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dodomela przejedź się w salonie będziesz wiedział.

 

Poza tematem.

 

Sąsiad kupił w lising smile. Banan na ryju tucsona 2.0 dizel . Nie wiem czy nowy czy 1-2-3 latek. Powiem wam.ze od 2 Miechów auto 2 razy zabrała laweta 2 razy popatrzył pod maskę lokalny.mechanik? 

A śmiał.sie z mojego autowoza roboczego wola Fiat Stilo JTD . 

Hehehhe

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Sąsiad kupił w lising smile. Banan na ryju tucsona 2.0 dizel . Nie wiem czy nowy czy 1-2-3 latek. Powiem wam.ze od 2 Miechów auto 2 razy zabrała laweta 2 razy popatrzył pod maskę lokalny.mechanik? 

 

Przecież to ma 5 lat gwarancji 8]

Jakiegoś szrota sprowadzanego kupił?

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zinger napisał:

 

Nasteonym razem napisz ze interesuja Cie opinie osob, ktore przejechaly danym autem 200kkm i po klopocie.

 

Z całym szacunkiem - chyba można się domyślić, że nikt nie pyta o awarie przy 50 kkm. Duży fiat 50 lat temu robił taki przebieg bez problemu. No chyba, ze te cuda współczesnej techniki są gorsze, to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hyperreal napisał:

 

Z całym szacunkiem - chyba można się domyślić, że nikt nie pyta o awarie przy 50 kkm. Duży fiat 50 lat temu robił taki przebieg bez problemu. No chyba, ze te cuda współczesnej techniki są gorsze, to przepraszam.

Gosc zapytal to odpowiedzialem, co mam sie we wrobite bawic i domyslac co autor mial na mysli? Z calym szacunkiem...

I faktycznie auta do 50kkm sie nie psuja :hehe:

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hyperreal napisał:

Jak do 50 tys. zepsuje się 1 auto na 100000 to pech, jak psuje się 1 na 10 to wada. Nie pisałem o pechu. Chyba nie ma współcześnie produkowanego silnika, który nie dojechałby do 50 kkm (w proporcji 1:100000)?

Masz na to jakies oficjalne statystyki czy tak sobie luzne teorie snujesz? I w ogole o czym tam dyskusja? Gosc zapytal to odp na podst wlasnych dosw. Zrobi z tym co chce. 

:facepalm:

 

Ale ok. 

No to czekamy na wpisy tych co to przejechali 150kkm i wiecej jednym z ww. aut.

Tylko zebys z czytaniem nadazyl bo mozesz spodziwac sie lawiny wpisow :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
rozważam zakup jednego z jeźdźców, który z nich jest awaryjny?
te w których występuje ołów na stacjach , znaczy jest bęzyna bezołowiowa:
Jeep Compas 1.4 140/170KM
Ford Kuga 1.5 150KM
Reno Kadjar 1.3 140/160KM
 
i jak to w piosence:
"gdzie znajdę takiego pięknie dobrego?
Daj SUV-iaka nie wariata,
daj nie palacza, nie biedaka,
daj nie pijaka, nie polaka,
daj nie brzydala."
 
chciałbym tak  się dowiedzieć czy te silniki to jakieś padaki czy do jazdy. Czy wyskakują jakieś pierdy podczas eksploatacji .
Generalnie chciałbym kupić i lać tylko benzynę.
 
proszę, dziękuje, przepraszam
 
Kadjar - coś mogę powiedzieć bo kilkaset kilometrów zrobiłem. Jak ktoś lubi SUVy to może się podobać. Automat poprawny, zmienia biegi, nie czuć ospałości. Silnik taki jak w mojej Megane. Mam wersję 140 KM. W Kadjar jakby przymało. Bez ekscytacji ale poza takim sobie dźwiękiem przy wyższych obrotach sprawia bardzo przyzwoite wrażenie. Zresztą silnik globalny, wsadzany do Mercedesa, Nissana, Dacii, Renault. Ale Kadjar nie ma samych plusów. Trzeszczy. Przede wszystkim daszek nad licznikami i piękne, srebrne listwy przy tunelu środkowym. No i drążek zmiany biegów, taki jakby z poprzedniej epoki.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hyperreal napisał:

Jak do 50 tys. zepsuje się 1 auto na 100000 to pech, jak psuje się 1 na 10 to wada. Nie pisałem o pechu. Chyba nie ma współcześnie produkowanego silnika, który nie dojechałby do 50 kkm (w proporcji 1:100000)?

Producent uzna, że to cecha, a nie wada. Co wtedy? :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zinger napisał:

Masz na to jakies oficjalne statystyki czy tak sobie luzne teorie snujesz? I w ogole o czym tam dyskusja? Gosc zapytal to odp na podst wlasnych dosw. Zrobi z tym co chce. 

:facepalm:

 

Ale ok. 

No to czekamy na wpisy tych co to przejechali 150kkm i wiecej jednym z ww. aut.

Tylko zebys z czytaniem nadazyl bo mozesz spodziwac sie lawiny wpisow :phi:

 

No właśnie nie mam statystyk i pytam - czy są obecnie produkowane i sprzedawane silniki, które nagminnie nie dojeżdżają do 50 kkm? Nie muszę czytać postów ludzi, którzy przejechali 150 kkm którymś z tych aut, bo to żaden wyczyn. Natomiast chętnie poczytam lawinę postów użytkowników którzy nie dojechali do 50 kkm.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Phil_ips napisał:

Kadjar - coś mogę powiedzieć bo kilkaset kilometrów zrobiłem. Jak ktoś lubi SUVy to może się podobać. Automat poprawny, zmienia biegi, nie czuć ospałości. Silnik taki jak w mojej Megane. Mam wersję 140 KM. W Kadjar jakby przymało. Bez ekscytacji ale poza takim sobie dźwiękiem przy wyższych obrotach sprawia bardzo przyzwoite wrażenie. Zresztą silnik globalny, wsadzany do Mercedesa, Nissana, Dacii, Renault. Ale Kadjar nie ma samych plusów. Trzeszczy. Przede wszystkim daszek nad licznikami i piękne, srebrne listwy przy tunelu środkowym. No i drążek zmiany biegów, taki jakby z poprzedniej epoki.

 

Mama Kadjar-a w wersji Intens 140 KM z automatem. Przez koronawirusa zrobiłem na razie dopiero 1600 km. Na razie nic nie trzeszczy zauważalnie. Prowadzi się to bardzo przyjemnie.

Silnik wystarcza do normalnej jazdy. Po przejechaniu 1000km zacząłem trochę go kręcić i nawet da się wyprzedzić. Zdecydowanie lepiej nie używać wtedy trybu ECO. Jako użytkownik wielu Renault stwierdzam, że bardzo dużo jest w tym aucie Nissana - w sumie to Kyszkysz w innej budzie. Choć po lifcie Francuzi włożyli więcej swoich elementów do wnętrza (sterowanie szybami itp.) Audi w podstawowej wersji nawet nieźle gra. Nie jest to Bose jak u żony w Scenicu ale gra. Światła pomimo, że nie LED nawet dobrze świecą. Głośność do 130-140 km/h w porządku.    Na wszelki wypadek wyrwałem za friko w salonie dodatkowo 5 lat/100kkm gwarancji z darmowymi przeglądami 🙂 Zobaczymy jak to będzie. Spalanie z drugiego zbiornika miałem na poziomie 7,5 litra/100km. A w spokojnej trasie komp pokazywał nawet średnie 5,5/100. Ale to była spokojna jazda ekspresówką. 

A miało być kolejne Megane. Ale rodzina chciała SUV-a 🙂

 

EDYTA: Jeździłem wersją 160KM w ramach 24 godzin testu i jest trochę mocniejszy ale dużej różnicy nie ma. Bardziej rwie asfalt przy ruszaniu. Jakoś tak za dużo momentu przy ruszaniu.  Z tym, że też to było auto nowe. Wziąłem z przebiegiem 300km. To nie pałowałem.

Edytowane przez biniu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2020 o 19:05, HARDTECHNO napisał:

@dodomela przejedź się w salonie będziesz wiedział.

 

Poza tematem.

 

Sąsiad kupił w lising smile. Banan na ryju tucsona 2.0 dizel . Nie wiem czy nowy czy 1-2-3 latek. Powiem wam.ze od 2 Miechów auto 2 razy zabrała laweta 2 razy popatrzył pod maskę lokalny.mechanik? 

A śmiał.sie z mojego autowoza roboczego wola Fiat Stilo JTD . 

Hehehhe

W moim ASO jak byłem na przeglądzie popsute same hultaje stały - większość do pad-y silników i skrzyń. Mechanik twierdzi że bez kantówki nawet nikt się nie odważy po zimie do zawieszenia porywać. 😂

U mnie w rodzinie też se kupili Tucson-a - o ile z zewnątrz jeszcze toto wygląda choć 16 calowe koła wyglądają jak z dziecięcej zabawki to środek stanowi popis plastikowej śmierdzącej koreańskiej tandety. na razie jeździ ale ma 2 tkm 😉

silnik - "szalone" 1.6 132 konie na autostradzie przy 140 km/h daje średnią na poziomie ok 12 litrów.

 

83416325_120299539309917_7147357151466356736_n.jpg

Edytowane przez Dareek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2020 o 10:59, dodomela napisał:

Cześć,

rozważam zakup jednego z jeźdźców, który z nich jest awaryjny?

te w których występuje ołów na stacjach , znaczy jest bęzyna bezołowiowa:

Jeep Compas 1.4 140/170KM

Ford Kuga 1.5 150KM

Reno Kadjar 1.3 140/160KM

 

i jak to w piosence:

"gdzie znajdę takiego pięknie dobrego?
Daj SUV-iaka nie wariata,
daj nie palacza, nie biedaka,
daj nie pijaka, nie polaka,
daj nie brzydala."

 

chciałbym tak  się dowiedzieć czy te silniki to jakieś padaki czy do jazdy. Czy wyskakują jakieś pierdy podczas eksploatacji .

Generalnie chciałbym kupić i lać tylko benzynę.

 

proszę, dziękuje, przepraszam

 

bierz jeepa-a - nawet do LPG się nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hyperreal napisał:

 

No właśnie nie mam statystyk i pytam - czy są obecnie produkowane i sprzedawane silniki, które nagminnie nie dojeżdżają do 50 kkm? Nie muszę czytać postów ludzi, którzy przejechali 150 kkm którymś z tych aut, bo to żaden wyczyn. Natomiast chętnie poczytam lawinę postów użytkowników którzy nie dojechali do 50 kkm.

Ale skad ja mam to wiedziec? To Ty wyskoczyles z tesktem o przebiegach i psuciu sie czy tez nie.

Ja napisalem tylko swoje doswiadczenie z autem, ktore mam, nic wiecej. Nie chcesz, to nie czytaj, co mnie to obchodzi, szczegolnie, ze nie Tobie odpowiadalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dodomela napisał:

Dzięki za sugestie, czekam na dalsze:)

budżetu specjalnie nie dałem, zęby nie pominąć auta o którym może zapomniałem.

I tak np. Seat Alteca . . dzięki za przypomnienie. Następny gracz.

no ten seat zamieszał troche....

Proszę 

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q5-35-tdi-163km-s-tronic-led-kamera-aso-krotoski-lodz-ID6CUyXD.html

 

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q3-sportback-35-tfsi-150-km-6-biegow-kamera-tempomat-audi-centrum-lodz-ID6CMrUR.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dodomela napisał:

Dzięki za sugestie, czekam na dalsze:)

budżetu specjalnie nie dałem, zęby nie pominąć auta o którym może zapomniałem.

I tak np. Seat Alteca . . dzięki za przypomnienie. Następny gracz.

no ten seat zamieszał troche....

Widze, ze polaczyles Atece z Altea i wyszla Alteca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, czacha napisał:

A X-Trail? 

 

Daj spokój... Po przesiadce z nissana (najnowszy qashqai) na vw dopiero widzę jaka przepaść technologiczna dzieli te dwie marki... Taki x trial chyba do dziś ma stary system multimedialny i nawet nie wiem czy słyszeli o tempomacie adaptacyjnym... O innych rzeczach nie wspominam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompas w tej wersji występuje tylko z 4x4 i automatem. Automat jest taki sobie, ale działa poprawnie. Auto pali po.miescie 10-11 l/100 km, na długiej trasie autostradowej przy prędkościach max 130 KPH, pali ok 8,5 l/100km.
Najwieksza wadą, poza spalaniem, jest brak schowków. Silnik to sprawdzona od lat jednostka multiair, lubi się też z gazem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2020 o 11:17, hyperreal napisał:

 

No właśnie nie mam statystyk i pytam - czy są obecnie produkowane i sprzedawane silniki, które nagminnie nie dojeżdżają do 50 kkm? Nie muszę czytać postów ludzi, którzy przejechali 150 kkm którymś z tych aut, bo to żaden wyczyn. Natomiast chętnie poczytam lawinę postów użytkowników którzy nie dojechali do 50 kkm.

 

Silniki dojeżdżają. Ale mogą się psuć drobiazgi dookoła, które skutecznie auto unieruchamiają.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2020 o 10:45, Dareek napisał:

To bez problemu zrobi 280KM to jest bardzo dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2020 o 16:57, zinger napisał:

Nie pisales ile rocznie robisz km to raz.

Dwa, obstawiam jednak ze wiekszosc robi wlasnie te 15-20kkm rocznie, wiec jako reprezentant wiekszosci, napisalem jak jest.

Nasteonym razem napisz ze interesuja Cie opinie osob, ktore przejechaly danym autem 200kkm i po klopocie.

 

Spokojnie, to nie ja pytałem o opinię przecież, tylko skomentowałem wypowiedź ;) To ile robię myślę, że nic tutaj nie wniesie.

22 godziny temu, Pado napisał:

 

Daj spokój... Po przesiadce z nissana (najnowszy qashqai) na vw dopiero widzę jaka przepaść technologiczna dzieli te dwie marki... Taki x trial chyba do dziś ma stary system multimedialny i nawet nie wiem czy słyszeli o tempomacie adaptacyjnym... O innych rzeczach nie wspominam.

 

Popieram, po jeździe próbnej X-Trailem byłem lekko mówiąc mało zachwycony. Multimedia właśnie to przepaść, w tej cenie konkurencja daje znacznie więcej. Do tego silnik 1,3 z automatem 8-) Spalanie przy normalnej jeździe wyszło mi po kilku km ok. 13 L ;l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2020 o 10:45, Dareek napisał:

Spoko cena, ale jak dla mnie to Stelvio fajnie nie wygląda.

Nie wiem dlaczego, zawsze podobały mi się alfy, a ta ni groma.

Ta płaska jest piękna, a to pokraka jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dareek napisał:

kwestia gustu- jednemu blondynki drugiemu rude... itd - ja mam inne zdanie 🙂

Wygląd wyglądem , ale jeździ to w top3 w tej kategorii.

Linkowana wersja wizualnie strasznie mi nie leży - co innego wersja Veloce ... 😍


 

Edytowane przez stig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.