Skocz do zawartości

Odświeżenie czerwonego lakieru


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam czerwonego busa i ciężarówkę. Jako że niedługo mam w planie zamontować nowe, opisane plandeki to czas pomyśleć o odświeżeniu lakieru.

Na jednym aucie ten lakier jest w miarę ok, i wystarczy zwykłe tempo, tyle tylko nie wiem czym to zabezpieczyć żeby trochę potrzymało.

Na drugim aucie jest bardzo matowy.

Co ważne: to są auta do pracy, i nie zależy mi na takim lustrze jak niektórzy mają na osobówkach. Po prostu trzeba tutaj przywrócić czerwony kolor, ale bez przesady.

Co polecicie?

Najlepiej szybko i niedrogo :phi: to nie Porsche i ideału nie musi być. Polerkę z gąbkami oczywiście mam. :ok: Oczywiście chodzi o same kabiny, bo reszta jest ok.

Edytowane przez swienty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wujek napisał:

Po tempo czy inna scierna zabezpieczylbym Collnite 845. Bardzo latwo sie naklada i u mnie wytrzymuje pol roku. W praktyce to po zimie i przed zima stosuje. Pieknie zabezpiecza lakier. Pozniej tylko woda zmywam np owady. 

 

collinite-845.jpg&key=7a33a15b0606d181c2

 

Widze że znalazłem w garażu k2 turbo z woskiem :hmm: trzeba się przekonać :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, r1sender napisał:

@swienty to w Twoim przypadku Menzerna 3in1 One Step. Po polerowaniu pasty nie wymywasz tylko traktujesz jak wosk.

 

Jadę właśnie tempem tym co wcześnie pisałem. Coś na górę nałożyć? Bo wygląda ok, oczywiście jak na busa, ale zawsze działało to na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, swienty napisał:

 

Jadę właśnie tempem tym co wcześnie pisałem. Coś na górę nałożyć? Bo wygląda ok, oczywiście jak na busa, ale zawsze działało to na krótko.

dobrze by było po wszystkim wymyć IPĄ albo chociaż benzyna ekstrakcyjną i jakiś wosk nałożyć:ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, r1sender napisał:

dobrze by było po wszystkim wymyć IPĄ albo chociaż benzyna ekstrakcyjną i jakiś wosk nałożyć:ok: 

 

A jak tej pasty użyję co polecasz? To wystarczy tylko ona? Efekt jak na fzisi jest mega, ale ideału nie ma. Wrzucę później foto po całej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie jest tak jak do tej pory wyglądał. Po prawej po robocie. Minus że jak włączyłem spryskiwacze i poleciało po masce to zostały ślady. :( Brakuje czegoś co zabezpieczy... :( Słoneczny dzień i auto wygląda jak różowe, ale jest czerwone. ;) 

IMG_20200410_151727_resized_20200410_084840801.jpg.4ca3aef1a20242bd2093794b90df8b28.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czachabrava napisał:

 

Colli ma sens, ale musi przygotowac powierzchnie, bo na tej po polerce to wytrzyma do pierwszego lepszego mycia. 

Dlaczego? Ja myje auto, susze i nakladam. Tutaj moze to jakos IPA pojechac i git.

@AkuQ trzyma dlugo na opakowaniu pisza 12 miesiecy w praktyce pol roku czasem dluzej. Tym oblecisz raz dwa cale auto szybciej i latwiej to mozna czesciej aplikowac.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał:

Dlaczego? Ja myje auto, susze i nakladam. Tutaj moze to jakos IPA pojechac i git.

@AkuQ 

 

 

Jak po tempo uzyje ipy to sie ostro zdziwi ile bedzie balaganu na lakierze. Jak juz leci budzetowo, to niech na to nalozy jakis twardy wosk sonaxa, czy tutrle wax i bedzie zadowolony. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swienty

Co to znaczy budzetowo? Ja kabinę Iveco robiłem Meguiars Ultumate Compound i wosk twardy też Meguiars Caranuba. Mimo, że to była wywrotka, tazalo się w błocie i ma kopalni, myte ostro, to dwa lata lakier nic nie plowial.

Może być oczywiście tańszy wosk twardy, po prostu powtorzysz woskowanie przed zimą.

Aha i nie cackalem się, umyłem solidnie szczotką, UC,wosk. :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AstraC napisał:

Co to znaczy budzetowo? Ja kabinę Iveco robiłem Meguiars Ultumate Compound i wosk twardy też Meguiars Caranuba. Mimo, że to była wywrotka, tazalo się w błocie i ma kopalni, myte ostro, to dwa lata lakier nic nie plowia

 

Też zależy jaki lakier, renówka jest starsza o 4 lata a jednak lakier tak nie wypłowiał jak na Iveco.

Nakładałeś to ręcznie, czy maszyną? W sumie to zrobienie takiej kabiny to max 2h, powierzchnia nie jest duża. Dach odpada bo będzie zamontowany kurnik więc tylko przód i boki. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, swienty napisał:

 

Też zależy jaki lakier, renówka jest starsza o 4 lata a jednak lakier tak nie wypłowiał jak na Iveco.

Nakładałeś to ręcznie, czy maszyną? W sumie to zrobienie takiej kabiny to max 2h, powierzchnia nie jest duża. Dach odpada bo będzie zamontowany kurnik więc tylko przód i boki. :) 

Ręcznie i moment było.

DSC00135.JPG.a53e08d4940a88cb59cee49665a1e752.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, swienty napisał:

 

Ale to jednak biały i tak nie płowieje, a przynajmniej nie widać jak na czerwonym. :( 

Uwierz, że widać. Jak kupisz ten zestaw co napisałem, to będziesz zadowolony. ;]

Zresztą ten też to przeszedl:

DSCN1697.JPG.0453d5f7375a21e723a6170f7f6b26dc.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AkuQ napisał:

Ten co wujek podał jest płynny?Rozumiem, że płynny łatwiej się aplikuje, ale krócej wytrzymuje? :hmm: Teraz czasu więcej może bym swoje graty nabalsamował...

Albo Sonax PNS łatwo się nakłada trzyma długo. Umyć ipa 

https://allegro.pl/oferta/sonax-netshield-do-ochrony-i-konserwacji-lakieru-8619711467?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AkuQ napisał:

Ten co wujek podał jest płynny?Rozumiem, że płynny łatwiej się aplikuje, ale krócej wytrzymuje? :hmm: Teraz czasu więcej może bym swoje graty nabalsamował...

jest płynny ale czy krócej się utrzymuje tego nie wiem, bo nie korzystam z niego. Ta sama marka ale klasyka w postaci 476.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

Jak wszystkie jedno warstwowe

 

https://allegro.pl/oferta/meguiars-ultimate-compound-polerowanie-lakieru-6070749117

 

 

https://allegro.pl/oferta/meguiars-gold-class-carnauba-plus-wax-paste-wosk-7362028894

 

O te dwie rzeczy chodzi? Ktoś jeszcze tego używał?

Nie ukrywam że skoro na wywrotce długo trzymało to najbardziej to do mnie przemawia. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, swienty napisał:

 

https://allegro.pl/oferta/meguiars-ultimate-compound-polerowanie-lakieru-6070749117

 

 

https://allegro.pl/oferta/meguiars-gold-class-carnauba-plus-wax-paste-wosk-7362028894

 

O te dwie rzeczy chodzi? Ktoś jeszcze tego używał?

Nie ukrywam że skoro na wywrotce długo trzymało to najbardziej to do mnie przemawia. :)

będzie:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, swienty napisał:

 

https://allegro.pl/oferta/meguiars-ultimate-compound-polerowanie-lakieru-6070749117

 

 

https://allegro.pl/oferta/meguiars-gold-class-carnauba-plus-wax-paste-wosk-7362028894

 

O te dwie rzeczy chodzi? Ktoś jeszcze tego używał?

Nie ukrywam że skoro na wywrotce długo trzymało to najbardziej to do mnie przemawia. :)

Dokładnie tak. :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samochody ciężarowe do pracy - może być pasta one step 3 in1 np z menzerny, średni pad i jazda maszyną bo rekami to tylko się narobisz a efekt będzie do pierwszego mycia. Po polerce odtłuścić i np collinite 476 lub 915 -  co kwartał powtórzyć woskowanie aby nie dopuścić do ponownego zmatowienia i tyle. Bedzie i tak się wyróżniać w masie ciężarówek

.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to który Collinite?

845 płynny

476 twardy

Jakie wady i zalety?(trwałość, łatwość nakładania), zaznaczę, że mam maszynę do polerowania, ale nie lubię specjalnie dziubaniny przy autach, więc wolałbym jak najszybciej, a zabieg głównie po to, by muchy i komary chętniej chciały się odmywać z lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dareek napisał:

na lakier jednowarstwowy jak myjesz to delikanta chemia bo inaczej wszyskto spłynie - no chyba ze pójdziesz po bandzie polerka i powłoka kwarcowa/ceramiczna

 

Jak to? Wjadę na myjnie na tirów gdzie myją porządną chemią i całość spłynie, i od nowa robota? 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.