Skocz do zawartości

Odświeżenie czerwonego lakieru


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Dareek napisał:

moim zdaniem coś pokroju dimmer-a a tego na większości myjni dla TIR-ów się używa nie wytrzyma żaden wosk

 

Dobra to najwyżej będziemy myli sama zabudowę bez kabiny. Przy parkingu mam taką myjnie jak dla osobówek i czasem tutaj myję ręcznie. Agresywnej chemii nie dają, bo czasem ciężko muchy z osobówki zmyć. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, swienty napisał:

 

Zawsze robiłem polerką i wytrzymywało że 2-3 tygodnie, ale może dlatego że po paście polerskie nie nakładałem już wosku?

 

Zależy jaką pastą robiłeś. Tempo to głównie wypelniacz. Przeleciałbyś raz pakietem Menzerny (1, 2, 3, od biedy tylko Step 2 czyli 2500), przemył IPA i na kilka miesięcy spokój. Colli dobrze się trzyma na jałowym lakierze.

 

Przy następnej polerce już ten UC by wystarczył.

 

@AkuQ 476s używałem i bardzo go lubiłem. Łatwo się nakłada ale trzeba pilnować żeby nie wysechł. Po Hondzie został mi Soft99 King od Gloss i ten też fajnie się nakłada ale nie jest tak trwały w mojej ocenie. Za to połysk lepszy 🙂

 

Collinite przed zimą to nakladalem 2 warstwy w odstępie 2-3 godzin.

 

Fajny efekt był po położeniu PB Black Hole i na niego Colli ale wosk spłynął po 2 tygodniach.

 

Zbieram się, żeby zrobić korektę w lagunie, na czarnym lakierze efekt zawsze spoko :)

 

 

 

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, analyzer64 napisał:

 

Zależy jaką pastą robiłeś. Tempo to głównie wypelniacz. Przeleciałbyś raz pakietem Menzerny (1, 2, 3, od biedy tylko Step 2 czyli 2500), przemył IPA i na kilka miesięcy spokój. Colli dobrze się trzyma na jałowym lakierze.

 

Przy następnej polerce już ten UC by wystarczył.

 

 

 

Fajnie się gada, tylko skąd czas na to brać. Jak się ma jedno auto i pracuje na etacie to można się w to bawić. ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swienty napisał:

 

Fajnie się gada, tylko skąd czas na to brać. Jak się ma jedno auto i pracuje na etacie to można się w to bawić. ;]

 

Długotrwałego efektu tanio i szybko nie uzyskasz ;]

 

W Twoim przypadku trzeba nieco lakieru ściąć i najważniejsze - dać trwały wosk. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, analyzer64 napisał:

Zbieram się, żeby zrobić korektę w lagunie, na czarnym lakierze efekt zawsze spoko :)

No właśnie furman czarny,ale tak jak @swienty zauważył nie wiem czy mi determinacji wystarczy, niby teraz zakazy wszelakie to można jakieś popołudnie poświęcić...ale z drugiej strony mam tyle drobnicy zaległej, że strach pomyśleć. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kompletnym braku determinacji polecam dokładne mycie, dekontaminację (usuwanie smoły, zanieczyszczeń metalicznych i glinkowanie) i na to wosk. :ok: jeśli mowa o normalnie eksploatowanym aucie osobowym, które nie ma mocno zniszczonego lakieru :ok:

 

@swienty ma zmatowiały więc musi popracować ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, analyzer64 napisał:

Przy kompletnym braku determinacji polecam dokładne mycie, dekontaminację (usuwanie smoły, zanieczyszczeń metalicznych i glinkowanie) i na to wosk. :ok: jeśli mowa o normalnie eksploatowanym aucie osobowym, które nie ma mocno zniszczonego lakieru :ok:

 

@swienty ma zmatowiały więc musi popracować ;]

 

Dobra, czyli co potrzebuję:

-wosk, aplikator, ręczniki microfibrowe (ten 476 to na ile aplikacji wystarczy?)

-glinka

-?

-polerkę i miękki pad mam

Jak ma całość prac wyglądać?Mycie, ipa, glinka, wosk miękkim padem, polerka ręczna ręcznikiem?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

kup:

1. pastę one step 2 in 1 np z menzerny- wystarczy 250 ml

2. Glinka

3. Średni/miękki  pad do polerki

4. IPa lub inny odtłuszczacz

5. wosk Colli 476 - jak z czasem nabierzesz wprawy to na jedno woskowanie idzie ok 10 g wosku.

6. Aplikator piankowy do wosku

7. taśma do oklejania plastikowych nielakierowanych elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AkuQ napisał:

Dobra, czyli co potrzebuję:

 

Wosk to Ci starczy na rok spokojnie, jak nie na 2.

 

Glinkę mam tę:

 

https://allegro.pl/oferta/carpro-polyshave-block-glinka-polimerowa-8882246232?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor|9088980212|g|m&ev_adgr=|101972149668|415795121461|&utm_term=pla-464417675449||-|-9061068|&utm_content=|pla|mc:130781270-p:8882246232|&gclid=CjwKCAjw1cX0BRBmEiwAy9tKHiJcQPle2_LEgn8aBIl97omB7JzdsPiIjyavskPJ6V9EcxyV3sDuzxoCi24QAvD_BwE

 

I jestem zadowolony, do tego jakiś lubrykant miałem 4detailer.

 

Do smoły używam Prickbort 124, do deironizacji Adbl Vampire Liquid.

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z glinki "przesiadłem" się na Clay Blocka z SG. Dla mnie zaleta to; nie trzeba ugniatać żeby cały czas była plastyczna, płucze się w wodzie, starcza na sporo dłużej niż glinka- koszty, lepiej sobie radzi z zaschniętymi owadami, krótszy czas do osiągnięcia efektu niż glinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dareek napisał:

kup:

1. pastę one step 2 in 1 np z menzerny- wystarczy 250 ml

2. Glinka

3. Średni/miękki  pad do polerki

4. IPa lub inny odtłuszczacz

5. wosk Colli 476 - jak z czasem nabierzesz wprawy to na jedno woskowanie idzie ok 10 g wosku.

6. Aplikator piankowy do wosku

7. taśma do oklejania plastikowych nielakierowanych elementów

Ale że serio? To jak polecenie tomahawka na muchę, no niby się da, ale miało być na szybko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2020 o 23:47, AstraC napisał:

Ale że serio? To jak polecenie tomahawka na muchę, no niby się da, ale miało być na szybko.

Niestety "praca" produktami typu pasta Tempo to zwyczajnie strata czasu- krotkotrawaly efekty i slaby. W mojej opinii to lepiej nic nie robic.

Menzerna 3in1 250ml kosztuje ok. 40zl i to jest przepaść w stosunku do Tempo, nawet przy recznym polerowaniu. Do tego co jakis czas nałożyć lepszy produkt typu "quick detailer" lub wosk w sprayu np. Soft99 Luxury Gloss, ADBL SSW, Sonax Netshield i to jest szybkie minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.